*

Αποστολέας Θέμα: Νομικές ενέργειες κατά του υποχρεωτικού εμβολιασμού των εκπαιδευτικών  (Αναγνώστηκε 108196 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Με την υπόθεση των υποχρεωτικών εμβολιασμών στην ΕΜΑΚ δεν ξεμπερδεψαν όπως αφήνουν τα συστημικα ΜΜΕ να εννοηθεί . Τώρα ανοίγουν καινούρια μέτωπα;
".....
η αίτηση ακύρωσης των ανδρών της ΕΜΑΚ λόγω σπουδαιότητας έχει ορισθεί να δικαστεί ενώπιον της Ολομελείας του ΣτΕ στις 8 Οκτωβρίου του 2021.

Κατά συνέπεια είναι ψευδής η είδηση ότι το ΣτΕ είπε “όχι” στην αίτηση ακύρωσης των ανδρών της ΕΜΑΚ που αρνούνται να εμβολιαστούν.

Η απόφαση Ν133/29-6-2021 που εκδόθηκε σήμερα αφορά απόφαση της Επιτροπής Αναστολών επί της αίτησης αναστολής των 46 που συζητήθηκε σε συμβούλιο στις 25-6-2021. Πρόκειται δηλαδή για την αίτησή τους να μην μπορούν να μετακινηθούν από την ΕΜΑΚ μέχρι να εκδοθεί οριστική απόφαση που αναμένεται να συζητηθεί, όπως είπαμε, στις 8 Οκτωβρίου. Με την απόφαση αυτή η Επιτροπή Αναστολών δεν έκρινε ότι είναι νόμιμη η επίμαχη διαταγή του Αρχηγού περί υποχρεωτικού εμβολιασμού αλλά ότι δεν είναι προδήλως παράνομη ώστε να διαταχθεί άμεσα η αναστολή της..."
Έτσι ακριβώς :)
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος ela_tora

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 33
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Στο θέμα νομικές ενέργειες κατά... μπαίνει ο κάθε τρυπημένος να μας πει τα δικά του. Είστε άσχετοι με το θέμα, δεν μας ενδιαφέρουν οι απόψεις σας, οι εμπειρίες σας, οι αποφάσεις σας. Να ζήσετε (όσο σας πάει τέλος πάντων) και εσείς με τις συνέπειες.

Δεν τις θέλουμε τις μεθ σας, ούτως ή άλλως με θνητότητα 100% στις περιοχές μας... για να μην πω άλλα...

Αλλά με τον ίδιο τρόπο όποιο πειραματόζωο έχει με ατομική ευθύνη (και έχει υπογράψει για αυτό) παρενέργειες, θρομβώσεις και κάτι εγχειρήσεις στο κεφάλι και όλα τα φάρμακα κλπ από τη δική σας τσέπη, έτσι; Και ακόμα δεν έχει περάσει 1 χρόνος δοκιμών χαχαχα .
Ισονομία μαθές.
Α, και μιας και το θέμα έχει πολλές προεκτάσεις να ξέρετε ότι φίλος από το εξωτερικό σταμάτησε το άθλημα που έκανε (προ κορώνας αυτό) διότι αν έσπαζε κάποιο πόδι θα επιβάρυνε στη δουλειά τους άλλους και μπορεί να είχε συνέπειες... Οπότε προσέξτε ποιο κουτί ανοίγετε, διότι θα το βρείτε μπροστά σας. Θα είστε ρομποτάκια και όποιος παρεκκλίνει θα τιμωρείται. Έτσι πάει με τη δική σας λογική.

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Πού βγήκαν τα χαρτιά για όσους διοριστούν τώρα?????
Τα διάβαζα χτες στην alfavita έλεγε για γνωμάτευση παθολόγου (νομίζω) και ψυχιάτρου από δημόσια δομή όσον αφορά την επάρκεια στην εκτέλεση των διδακτικών καθηκόντων ( κάπως έτσι τα έλεγε) ..
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος svoura

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 193
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Εννοείται πρέπει να ειναι υποχρεωτικό. Εάν υπήρχε χολέρα δεν θα έπρεπε να εμβολιαστουμε όλοι;Ο πατέρας μου μπήκε νοσοκομειο τέλη Μαρτιου, διασωληνωθηκε και μάλιστα κόλλησε και πανανθετικα μικρόβια που δεν τα πιάνει η αντιβίωση παθαινοντας πολυοργανκκη ανεπάρκεια και σηψαιμια. 1 μηνα εντατικη και 2 συνολικά σε νοσοκομείο. 68 ετών χωρίς υποκείμενο νόσημα. Κόλλησε από την αδερφή μου που ήταν αρνητρια. Μαζί κόλλησαν κ το μωρό της κ η μητέρα μου. Οι γιατροί μας έλεγαν ότι περιμένουν να πεθάνει κ δεν θα αντέξει. Δηλαδή εκτός από βαριά πνευμόνια του covid όπου έπαψαν να λειτουργούν Οι πνεύμονες πλήρως δεν λειτουργούσαν παρά μόνο με μηχανική υποστήριξη είχε νεφρική κάι ηπατική ανεπαρκεια λόγω μικροβιων.Τελικά βγήκε νικητής, είναι ειλικρινα θαύμα που έζησε αλλά έχει διαφορά προβλήματα και εδώ κ 2 μήνες τρέχουμε σε γιατρούς. Ότι ειδικότητας υπαρχει.
Που το ξέρεις ότι κόλλησε από την αδερφή σου... Καταλαβαίνεις φαντάζομαι ότι ο καθένας ανώνυμα μπορεί να μιλήσει για οποιαδήποτε προσωπική εμπειρία είτε υπαρκτή είτε ανύπαρκτη. Το ότι και οι εμβολιασμενοι μπορούν να είναι φορείς  και μπορούν να μεταδώσουν φαντάζομαι ότι δεν το ξέρεις. Μπορεί να τον κόλλησες εσύ τον πατέρα σου.
Και εμένα η θεία μου έπαθε θρόμβωση μετά τον εμβολιασμό της και τρέχει όλη η οικογένεια. Φυσικά ούτε κίτρινη κάρτα ούτε τίποτα. Ένα από τα χιλιάδες άτομα που υπέστησαν παρενέργειες και ποτέ δεν κατεγράφη η περίπτωσή τους.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος ela_tora

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 33
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Και μια γνωστή μου πέθανε από θρόμβωση μετά το τρύπημα. Τι θα κάνουμε τώρα, διαγωνισμό δυστυχίας;

Το θέμα είναι αν φτάσουμε, όπως πάει, στην υποχρεωτικότητα, αν θα παραδώσουμε τα όπλα έτσι. Όχι ότι περιμένω κάτι από τη δικαιοσύνη, μην έχουμε και αυταπάτες.

Αποσυνδεδεμένος nick1981

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 338
    • Προφίλ
Η αδερφή μου εργάζεται σε ιατρικό κέντρο και κάνει τεστ COVID στον κοσμο.Διαγωνισμο δυστυχίας το λέτε ε; Σοβαρά τώρα; έτσι απλά. Εάν συνέβαινε στην οικογένεια σας τότε αυτό θα λέγατε; Επίσης θρομβώσεις κάνουν το Johnson και της astrazeneca.  Υπάρχουν τα άλλα 2 αν θέλετε τα οποία μπορείτε να τα επιλέξετε. Κι εγώ τα φοβηθηκα αυτά τα 2. Δεν θα κάτσω να τσακωθω με τον κάθε αμόρφωτο που δεν ψάχνει λίγο παραπάνω το θέμα και δεν διαβάζει μελέτες και έρευνες από καταξιωμένα πανεπιστήμια. ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΑΣ ΝΑ ΞΗ ΚΑΝΕΤΕ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ ΕΦΟΣΟΝ ΕΡΧΕΣΤΕ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΚΟΣΜΟ!!!!! ΤΕΛΟΣ

Αποσυνδεδεμένος Σπουργίτι

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 462
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Η αδερφή μου εργάζεται σε ιατρικό κέντρο και κάνει τεστ COVID στον κοσμο.Διαγωνισμο δυστυχίας το λέτε ε; Σοβαρά τώρα; έτσι απλά. Εάν συνέβαινε στην οικογένεια σας τότε αυτό θα λέγατε; Επίσης θρομβώσεις κάνουν το Johnson και της astrazeneca.  Υπάρχουν τα άλλα 2 αν θέλετε τα οποία μπορείτε να τα επιλέξετε. Κι εγώ τα φοβηθηκα αυτά τα 2. Δεν θα κάτσω να τσακωθω με τον κάθε αμόρφωτο που δεν ψάχνει λίγο παραπάνω το θέμα και δεν διαβάζει μελέτες και έρευνες από καταξιωμένα πανεπιστήμια. ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΑΣ ΝΑ ΞΗ ΚΑΝΕΤΕ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ ΕΦΟΣΟΝ ΕΡΧΕΣΤΕ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΚΟΣΜΟ!!!!! ΤΕΛΟΣ

Το ορθό είναι να μην το λέμε εμβόλιο (διότι δεν είναι σαν τα συμβατικά εμβόλια) αλλά σκεύασμα γονιδιακής θεραπείας σε πειραματική φάση.

Αποσυνδεδεμένος Σπουργίτι

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 462
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ξέχασα να γράψω χτες ότι υπάρχει κινητικότητα για νομικές ενέργειες κατά των εμβολιασμών και των αναπληρωτών.

Αποσυνδεδεμένος Σπουργίτι

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 462
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Η αδερφή μου εργάζεται σε ιατρικό κέντρο και κάνει τεστ COVID στον κοσμο.Διαγωνισμο δυστυχίας το λέτε ε; Σοβαρά τώρα; έτσι απλά. Εάν συνέβαινε στην οικογένεια σας τότε αυτό θα λέγατε; Επίσης θρομβώσεις κάνουν το Johnson και της astrazeneca.  Υπάρχουν τα άλλα 2 αν θέλετε τα οποία μπορείτε να τα επιλέξετε. Κι εγώ τα φοβηθηκα αυτά τα 2. Δεν θα κάτσω να τσακωθω με τον κάθε αμόρφωτο που δεν ψάχνει λίγο παραπάνω το θέμα και δεν διαβάζει μελέτες και έρευνες από καταξιωμένα πανεπιστήμια. ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΑΣ ΝΑ ΞΗ ΚΑΝΕΤΕ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ ΕΦΟΣΟΝ ΕΡΧΕΣΤΕ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΚΟΣΜΟ!!!!! ΤΕΛΟΣ

Γιατί δεν ανοίγεις νέο θέμα να εκφράσεις τις απόψεις σου;
Δεν νομίζω εδώ να ενδιαφέρουν  κάποιον οι φλυαρίες σου....
Το αν μπορεί να γίνει υποχρεωτική μια τέτοια ιατρική πράξη θα το αποφασισει η δικαιοσύνη (αν και ήδη ορίζεται ρητά στο Σύνταγμα)

Αποσυνδεδεμένος nipiagogos1988

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1386
  • Φύλο: Γυναίκα
  • μαζί με την οικονομική κρίση ήρθε και το πτυχίο,
    • Προφίλ
οι εμβολιασμενοι δεν κολλάνε κορωνοιο ; Γιατί τόση σιγουριά; και εμβόλιο γρίπης να κάνεις μια χαρά κολλάς αν τύχει εκείνη την περίοδο να έχεις αδύναμο ανοσοποιητικό
Η ζωή είναι μικρή για να'ναι θλιβερή μωρό μου!!  8/2011

https://www.youtube.com/watch?v=3J2eeyOaYlY

Αποσυνδεδεμένος ela_tora

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 33
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Και εμείς καθηγητές εξωτερικού διαβάζουμε, ακούμε και ξέρουμε. Τα άλλα 2 θαυματουργά που λες κάνουν καρδιά. Διάλεξε και πάρε. Για να μην πω τις άλλες παρενέργειες που τους είδαμε σε τι κακά χάλια μας ήρθαν συνάδερφοι.

Αν βάζεις το θετικό τεστ το ίδιο με τον θάνατο, τότε να μου λείπει η "μόρφωσή" σου. Σου λέω το ίδιο: αν συνέβαινε θάνατος από εμβόλιο στην οικογένειά σου;

Και επειδή αυτά που βιώνεις εσωτερικά σε κάνουν να θέλεις "αίμα" συναδέρφων, όχι μόνο τη δουλειά να χάσω αλλά και φυλακή να με βάλουν και κομματάκια να με κάνουν, δεν το βάζω. Τέλος.

Άντε βάλτε άλλο θέμα Ανώνυμοι Εμβολιασμένοι και πείτε τα δικά σας.

Αποσυνδεδεμένος gf

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 441
  • Γηράσκω αεί διδάσκων
    • Προφίλ
Το ορθό είναι να μην το λέμε εμβόλιο (διότι δεν είναι σαν τα συμβατικά εμβόλια) αλλά σκεύασμα γονιδιακής θεραπείας σε πειραματική φάση.
Πάλι καλά, άλλοι μιλάνε για τρύπημα και τρυπημένους, σε λίγο αν δεν το κάνουν ήδη μεταξύ τους θα το λένε χάραγμα, η μερίδα των θρησκευτικά αφιονισμένων τουλάχιστον.
Αλλά ο όρος που προτείνεις είναι αδόκιμος γιατί δεν πρόκειται για θεραπεία αλλά για διέγερση του ανοσοποιητικού να αντιμετωπίσει ενδεχόμενη έκθεση.
Όπως κάνουν όλα τα εμβόλια.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 08, 2021, 04:26:00 μμ από gf »

Αποσυνδεδεμένος geronimo

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 63
    • Προφίλ
ΚΑΛΟΔΕΧΟΥΜΕΝΕΣ ΟΛΕΣ ΟΙ ΑΠΟΨΕΙΣ ΑΛΛΑ ΑΣ ΜΕΙΝΟΥΜΕ ΣΤΙΣ ΝΟΜΙΚΕΣ ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΕΠΙΒΟΛΗΣ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟΤΗΤΑΣ ΤΩΝ ΕΜΒΟΛΙΑΣΜΩΝ ΣΤΟΥΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥΣ. ΤΟ ΝΗΜΑ ΑΥΤΟ ΑΥΤΟ ΑΦΟΡΑ.

Αποσυνδεδεμένος topsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1689
    • Προφίλ
Γιατί δεν ανοίγεις νέο θέμα να εκφράσεις τις απόψεις σου;
Δεν νομίζω εδώ να ενδιαφέρουν  κάποιον οι φλυαρίες σου....
Το αν μπορεί να γίνει υποχρεωτική μια τέτοια ιατρική πράξη θα το αποφασισει η δικαιοσύνη (αν και ήδη ορίζεται ρητά στο Σύνταγμα)
Το Σύνταγμα προτάσσει το κοινό καλό του ατομικού συμφεροντος

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159561
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 355
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 22
Επισκέπτες: 304
Σύνολο: 326

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.106 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.