*

Αποστολέας Θέμα: Νομικές ενέργειες κατά του υποχρεωτικού εμβολιασμού των εκπαιδευτικών  (Αναγνώστηκε 108114 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Jarvis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1019
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Επίσης σχετικά με τα βαριά βιογραφικά.. Όπως θεωρείτε τον Fauci συστημικό κ ότι λέει μπουρδες για να θησαυρίζει πχ, δείτε το κ ανάποδα: Κουβελας, Αντωνίου και όλο αυτό συναφι, κάλλιστα μπορεί να σας φλομώνει στην μπουρδολογια γιατί αποδεδειγμένα κ αυτοί (οχι οι ονοματισμενοι, γενικά αυτοί), βγάζουν χρήμα διασπειροντας ψευδοεπιστημη.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Σπουργίτι

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 462
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Σπουργίτι τον ξέρω τον Αντωνίου, παιδια καποιοι ΔΕΝ περιμεναμε την πανδημια για να έρθουμε σ επαφη με ΒΑΣΙΚΕΣ αρχές μοριακής, κυτταρικής βιολογίας..
Τα έχουμε πει στο άλλο νημα, οχι παλι εδώ. Απλώς απάντησα γιατί δεν γίνεται να γράφονται πραγματα που δεν έχουν ΚΑΜΙΑ σχεση με την επιστήμη.

Μπορείς να γίνεις πιο συγκεκριμένος;

Αποσυνδεδεμένος svoura

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 193
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Επίσης σχετικά με τα βαριά βιογραφικά.. Όπως θεωρείτε τον Fauci συστημικό κ ότι λέει μπουρδες για να θησαυρίζει πχ, δείτε το κ ανάποδα: Κουβελας, Αντωνίου και όλο αυτό συναφι, κάλλιστα μπορεί να σας φλομώνει στην μπουρδολογια γιατί αποδεδειγμένα κ αυτοί (οχι οι ονοματισμενοι, γενικά αυτοί), βγάζουν χρήμα διασπειροντας ψευδοεπιστημη.
Εσένα σε πείθει η Παγώνη ή ο Αντωνίου; Δηλαδή αν σου λέγανε κάτσε να σου κάνει η Παγώνη μια εγχειρηση σκοληκοειδητιδος θα καθοσουν; Εγώ βρε παιδιά θα έπαιρνα τα βουνά...   ;D

Αποσυνδεδεμένος svoura

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 193
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
https://odysee.com/@%CE%91%CF%83%CE%BA%CE%B7%CF%84%CE%AE%CF%82:d/Chew-on-this_2_h:b?src=open

Οι δέκα μηχανισμοί πρόκλησης βλάβης από τα εμβόλια.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Jarvis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1019
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Εσένα σε πείθει η Παγώνη ή ο Αντωνίου; Δηλαδή αν σου λέγανε κάτσε να σου κάνει η Παγώνη μια εγχειρηση σκοληκοειδητιδος θα καθοσουν; Εγώ βρε παιδιά θα έπαιρνα τα βουνά...   ;D
Κοίτα εμένα τώρα κανεις από τους δυο δεν με πειθει, ο Αντωνίου λέει πραγματα ανυπόστατα,πουδεν ισχυουν επουδενί ( δεν ξέρω γιατί τα λέει, προφανως ξερει τι ισχυει αν είναι γιατρός) κ την παγωνη δεν την ξέρω καν, εννοώ το έργο της. Εντάξει, ειναι λιγο γελοία, καταλαβαίνω αυτό με τα βουνά, αλλά ποιος ξέρει, μπορεί να είναι καλή στο χειρουργείο, τι να πω..
Τον Fauci όμως τον ξέρω πολυ καλα κ διάβαζα κ πολλές δουλειές του, πολυυυυ πριν την πανδημια. Ξέρω δλδ οτι η κατάρτιση του είναι τρομακτική κ το ήθος του αποδεδειγμένο. Όποτε ναι, αυτόν τον εμπιστευομαι.
Επίσης εμπιστευομαι το γιατρό μου, πουτον ξέρω χρόνια προσωπικα κ άλλους 3-4 γιατρους στο πολυ άμεσο περιβάλλον μου.
Κ φυσικά εμπιστευομαι το πτυχιο μου, που μου εδωσε τη δυνατότητα να διακρίνω την επιστήμη από την ψευδοεπιστημη.
Τις γνώσεις μου στην ιστορία, όχι, δεν τις εμπιστευομαι καθολου, ειναι κ ελάχιστες, ντροπή μου. Γι αυτό κ δεν κάτσω να κάνω ιστορική ανάλυση κ θα προσπαθησω να ξεστραβωθώ πρωτα πρώτα, ελέγχοντας τις ΠΗΓΕΣ μου..

Αποσυνδεδεμένος elean

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 212
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Προσωπικά πιστεύω ότι σε αυτή τη συγκυρία, όσοι έχουμε επιλέξει να μην εμβολιαστούμε, δεν έχουμε κανένα λόγο να στρεφόμαστε εναντίον των εμβολίων και να προσπαθούμε να αποδείξουμε τις βλάβες που μπορεί να επιφέρει. Νομίζω ότι αυτό είναι έργο της διεθνούς ιατρικής κοινότητας και ό χρόνος θα δείξει ποια επιλογή ήταν η καλύτερη για τον καθένα. Ως πολίτης δημοκρατικού κράτους θέλω να πιστεύω, θεωρώ αναφαίρετο δικαίωμα μου να αποφασίζω εγώ για το ποιες ιατρικές πράξεις θα κάνω ή όχι. Κάτι που άλλωστε ορίζεται και στο ελληνικό και στο ευρωπαϊκό Σύνταγμα. Πόσο μάλλον για ένα εμβόλιο που η άδεια κυκλοφορίας του δόθηκε λόγω επείγουσας ανάγκης και δεν έχει περάσει ο προβλεπόμενος για όλα τα εμβόλια χρόνος για να διαπιστωθούν μακροχρόνιες παρενέργειες. Θεωρώ ασφαλέστερη επιλογή την μάσκα Ν95 και την απόσταση. Και για μένα είναι πρωτοφανή αυτά που συμβαίνουν στην Ελλάδα τις 2 τελευταίες μέρες σε σχέση με τα εμβόλια. Αποφάσεις με το έτσι θέλω από την πολιτική ηγεσία και με φασιζων τρόπο επιβολής, απειλές για απολύσεις, στοχοποίηση όσων αρνούνται τον εμβολιασμό στην παρούσα στιγμή κ.λπ.
Και θεωρώ ότι όλοι οι δημοκρατικά σκεπτόμενοι και ευαισθητοποιημένοι πολίτες, να προασπιστούμε το δικαίωμα του κάθε ανθρώπου να ορίζει ποιες ιατρικές πράξεις θα γίνονται στο σώμα του. Αυτή τη στιγμή σε καταστήματα εστίασης υπάλληλοι αναγκάζονται ή να εμβολιαστούν ή να απολυθούν με κάποιο πρόσχημα, προκειμένου η επιχείρηση να μη χάσει τη σήμανση "όλο το προσωπικό εμβολιασμένο". Αυτά πρέπει να μας προβληματίσουν,  ανεξάρτητα από το τι θα πράξει ο καθένας μας με το εμβόλιο.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 14, 2021, 04:45:12 μμ από elean »

Αποσυνδεδεμένος svoura

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 193
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Κοίτα εμένα τώρα κανεις από τους δυο δεν με πειθει, ο Αντωνίου λέει πραγματα ανυπόστατα,πουδεν ισχυουν επουδενί ( δεν ξέρω γιατί τα λέει, προφανως ξερει τι ισχυει αν είναι γιατρός) κ την παγωνη δεν την ξέρω καν, εννοώ το έργο της. Εντάξει, ειναι λιγο γελοία, καταλαβαίνω αυτό με τα βουνά, αλλά ποιος ξέρει, μπορεί να είναι καλή στο χειρουργείο, τι να πω..
Τον Fauci όμως τον ξέρω πολυ καλα κ διάβαζα κ πολλές δουλειές του, πολυυυυ πριν την πανδημια. Ξέρω δλδ οτι η κατάρτιση του είναι τρομακτική κ το ήθος του αποδεδειγμένο. Όποτε ναι, αυτόν τον εμπιστευομαι.
Επίσης εμπιστευομαι το γιατρό μου, πουτον ξέρω χρόνια προσωπικα κ άλλους 3-4 γιατρους στο πολυ άμεσο περιβάλλον μου.
Κ φυσικά εμπιστευομαι το πτυχιο μου, που μου εδωσε τη δυνατότητα να διακρίνω την επιστήμη από την ψευδοεπιστημη.
Τις γνώσεις μου στην ιστορία, όχι, δεν τις εμπιστευομαι καθολου, ειναι κ ελάχιστες, ντροπή μου. Γι αυτό κ δεν κάτσω να κάνω ιστορική ανάλυση κ θα προσπαθησω να ξεστραβωθώ πρωτα πρώτα, ελέγχοντας τις ΠΗΓΕΣ μου..
https://www.bitchute.com/video/GGpTlOMGygHG/ Στην Αμερική πάντως ζητάνε να μπει στη φυλακή ο fauci.

Αποσυνδεδεμένος hellas_forever

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 426
  • Λατρεύω την εξ' αποστάσεως εκπαίδευση
    • Προφίλ
Προσωπικά πιστεύω ότι σε αυτή τη συγκυρία, όσοι έχουμε επιλέξει να μην εμβολιαστούμε, δεν έχουμε κανένα λόγο να στρεφόμαστε εναντίον των εμβολίων και να προσπαθούμε να αποδείξουμε τις βλάβες που μπορεί να επιφέρει. Νομίζω ότι αυτό είναι έργο της διεθνούς ιατρικής κοινότητας και ό χρόνος θα δείξει ποια επιλογή ήταν η καλύτερη για τον καθένα. Ως πολίτης δημοκρατικού κράτους θέλω να πιστεύω, θεωρώ αναφαίρετο δικαίωμα μου να αποφασίζω εγώ για το ποιες ιατρικές πράξεις θα κάνω ή όχι. Κάτι που άλλωστε ορίζεται και στο ελληνικό και στο ευρωπαϊκό Σύνταγμα. Πόσο μάλλον για ένα εμβόλιο που η άδεια κυκλοφορίας του δόθηκε λόγω επείγουσας ανάγκης και δεν έχει περάσει ο προβλεπόμενος για όλα τα εμβόλια χρόνος για να διαπιστωθούν μακροχρόνιες παρενέργειες. Θεωρώ ασφαλέστερη επιλογή την μάσκα Ν95 και την απόσταση. Και για μένα είναι πρωτοφανή αυτά που συμβαίνουν στην Ελλάδα τις 2 τελευταίες μέρες σε σχέση με τα εμβόλια. Αποφάσεις με το έτσι θέλω από την πολιτική ηγεσία και με φασιζων τρόπο επιβολής, απειλές για απολύσεις, στοχοποίηση όσων αρνούνται τον εμβολιασμό στην παρούσα στιγμή κ.λπ.
Και θεωρώ ότι όλοι οι δημοκρατικά σκεπτόμενοι και ευαισθητοποιημένοι πολίτες, να προασπιστούμε το δικαίωμα του κάθε ανθρώπου να ορίζει ποιες ιατρικές πράξεις θα γίνονται στο σώμα του. Αυτή τη στιγμή σε καταστήματα εστίασης υπάλληλοι αναγκάζονται ή να εμβολιαστούν ή να απολυθούν με κάποιο πρόσχημα, προκειμένου η επιχείρηση να μη χάσει τη σήμανση "όλο το προσωπικό εμβολιασμένο". Αυτά πρέπει να μας προβληματίσουν,  ανεξάρτητα από το τι θα πράξει ο καθένας μας με το εμβόλιο.

Πάρα πολύ σωστή και σοβαρή τοποθέτηση για έναν άνθρωπο που έχει στοιχειώδη κριτική σκέψη. Όταν όμως απευθύνεσαι σε άτομα τα οποία σχηματίζουν γνώμη παρακολουθώντας ανελλιπώς τα συστημικά ΜΜΕ,  Ευαγγλάτο, Τατιάνα, Πορδοσάτε, Οικονόμου και τους υπόλοιπους τηλεκάφρους χάνετε το χρόνο σας.

Αποσυνδεδεμένος Ίριδα

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 139
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Μα επιτέλους αυτό λέμε elean. Ακριβώς αυτό που λες. Γίνεται γύρω μας το απίστευτο. Διώχνουν κόσμο απ τη δουλειά του μόνο και μόνο για το ταμπέλα κι. Απειλούν και εκβιάζουν απροκάλυπτα μέχρι να περάσει το δικό τους. Βρήκες μια δουλειά με τα χίλια ζόρια σε αυτο το κράτος ο Θεός να το κάνει κ τώρα στην παίρνουν πίσω κι αυτήν γιατί έτσι γουστάρουν. Θα βρουν άλλους λέει να κανουν τη δουλειά σου. Εύκολα. Για να τους δω λοιπόν. Γιατί από εξαγγελίες και διαγγέλματα πήξαμε. Πάμε να δούμε για αρχή τι έχει να γίνει στα μαγαζιά και προχωράμε και στα υπόλοιπα. Και όλο αυτό γιατί ερχόμαστε στις δουλειές μας σε επαφή με κόσμο!!! Ελα σοβαρα; Σε ποια δουλειά δεν έρχεσαι ποτέ σε επαφή με άλλον;; Α λοκνταουν αν δεν το έχετε καταλάβει, θα έχουμε για όσα χρόνια θέλουν ακόμα αυτοί. Κι όχι μόνο εδώ οι δικοί μας. Γενικα. Τα βλέπουμε και στο Ισραήλ που μας το κοτσαραν παντού ως παράδειγμα προς μιμηση

Αποσυνδεδεμένος lvc

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 267
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Η απάντηση είναι απλή. Όσοι γιατροί ξέρω έχουν εμβολιαστεί. Από τον παιδίατρο των παιδιών μου, τη διαβητολόγο της κόρης μου, τον παθολόγο μας που γράφουμε φάρμακα ακόμη και η οδοντίατρος μας. Όλοι αυτοί  λοιπόν δεν ξέρουν και έκαναν το μπόλι. Εμ, δεν έμπαιναν εδώ στο πδε να δουν το φως το αληθινό.
Κανείς δεν υποχρεώνει κανέναν να κάνει το εμβόλιο. Εκτός όμως από δικαιώματα έχουμε και υποχρεώσεις. Όσοι θέλουμε να ερχόμαστε σε επαφή με άλλους πρέπει να συμπεριφερόμαστε υπεύθυνα. Αλλιώς τηλεργασία ή άνευ. Δυστυχώς έτσι έχει η κατάσταση.


Αποσυνδεδεμένος Ίριδα

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 139
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Είδες να μιλάνε πουθενά για τηλεργασια;; Γιατί άραγε;;

Αποσυνδεδεμένος lvc

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 267
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Είδες να μιλάνε πουθενά για τηλεργασια;; Γιατί άραγε;;

Κοίτα, γηροκομείο και τηλεργασία είναι κομματάκι δύσκολο. Έχω την αίσθηση όμως πως αν γίνει κάτι με εμάς θα δοθεί αυτή η επιλογή για τα παιδιά που δε θα μπορούν ούτως ή άλλως να πάνε σε τάξη. Για πόσους βέβαια κανείς δε μπορεί να ξέρει...

Αποσυνδεδεμένος geronimo

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 63
    • Προφίλ
Πάντως ότι θα με κατηγορούσαν για ανεύθυνο, ψεκασμένο, εχθρό του κοινωνικού συνόλου και δεν ξέρω τί άλλο έχει πολύ ενδιαφέρον. Θα το ζήσουμε και αυτό. Μπορεί και να είμαι τελικά. Να μας στείλουν σε ένα ξερονήσι ρε παιδιά να απαλλάξουμε την κοινωνία από μας. Τί άνευ αποδοχών άδειες και βλακείες.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 14, 2021, 05:49:26 μμ από geronimo »

Αποσυνδεδεμένος gf

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 441
  • Γηράσκω αεί διδάσκων
    • Προφίλ
Και δύο συνδέσμοι για το περιβόητο odysee.com που βιντεάκια του παρατίθενται εδώ συχνά πυκνά, ιδίως με μαγνήτες και άλλες ιστορίες για αγρίους.

Odysee: The New YouTube for the Far-Right

Video platform chief says Nazi posts on white superiority do not merit removal


 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159505
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 330
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 265
Σύνολο: 279

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.073 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.