*

Αποστολέας Θέμα: Νομικές ενέργειες κατά του υποχρεωτικού εμβολιασμού των εκπαιδευτικών  (Αναγνώστηκε 106995 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Anemos2017

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1727
  • Φύλο: Άντρας
  • Βαθειές οι ρίζες πώς να φύγεις απο τον τόπο σου...
    • Προφίλ
Συνάδελφε δεν ξέρω αν έχεις ενημερωθεί αλλά αύριο θα γίνουν μεγάλες συγκεντρώσεις σε όλες τις πόλεις της χώρας μας κατά του υποχρεωτικού εμβολιασμού, καλό είναι όλοι μας εμβολιασμένοι και ανεμβολίαστοι να δώσουμε το παρόν για να στείλουμε ένα ηχηρό μήνυμα σε αυτούς που παίρνουν τις αποφάσεις πως δε θα το δεχτούμε. Μπρες εδώ https://www.pde.gr/index.php?topic=36260.msg1121569#msg1121569 για να δεις τις πόλεις που θα γίνουν οι συγκεντρώσεις και να συμμετέχεις και εσύ. Ζήτω η ελευθερία

Εγώ έκανα το εμβόλιο και αισθάνομαι ελεύθερος. Η επιστήμη κάνει θαύματα. Σε περίπτωση που αρρώστησε τε να πληρώσετε τα έξοδα νοσηλείας. Τα επώδυνα αποτελέσματα της νόσου θα τα καταλάβετε αργότερα.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 20, 2021, 10:47:10 πμ από Anemos2017 »
Όλες οι λύσεις είναι φίνες και ωραίες τότε και μόνο όταν είναι εφικτές. Μα σαν δεν έχεις κότσια να τις εφαρμόσεις άσε καλύτερα καθόλου μην τις λες.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Έσπερος

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4071
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Βόμβα από Ισραήλ: Από τους 61 Ισραηλινούς που νοσηλεύονται σε σοβαρή κατάσταση οι 37 είναι πλήρως εμβολιασθέντες και οι 14 δεν έχουν εμβολιαστεί
Αμηχανία στις αρχές του Ισραήλ καθώς από τους  61 Ισραηλινούς που νοσηλεύονται με COVID-19 σε σοβαρή κατάσταση οι 37 είναι πλήρως εμβολιασμένοι και οι 14 δεν έχουν εμβολιαστεί-σύμφωνα με τα στοιχεία του Υπ. Υγείας που έδωσε στη δημοσιότητα η κυβέρνηση του Ισραήλ το βράδυ της Κυριακής 18 Ιουλίου 2021.

https://piraeuspress.gr/diethni/ygeia-diethni/506103/vomva-apo-israil-apo-tous-61-israilinous-pou-nosilevonte-se-sovari-katastasi-i-37-ine-pliros-emvoliasthentes-ke-i-14-den-echoun-emvoliasti/

πάμε πάλι: αν από το 90% των ηλικιωμένων που είναι εμβολιασμένοι, εχεις το 50% των νοσηλειών, κ το άλλο 50% είναι από το ανεμβολιαστο 10%, αυτό δείχνει ότι ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ ΔΟΥΛΕΥΕΙ. Αν δεν δούλευε, οι νοσηλευόμενοι εμβολιασμένοι θα ήταν πολλαπλάσιοι αφού ο εμβολιασμενος πληθυσμός είναι πολυπληθέστερος.

Αποσυνδεδεμένος DONCORLEONE1

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 534
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Βόμβα από Ισραήλ: Από τους 61 Ισραηλινούς που νοσηλεύονται σε σοβαρή κατάσταση οι 37 είναι πλήρως εμβολιασθέντες και οι 14 δεν έχουν εμβολιαστεί
Αμηχανία στις αρχές του Ισραήλ καθώς από τους  61 Ισραηλινούς που νοσηλεύονται με COVID-19 σε σοβαρή κατάσταση οι 37 είναι πλήρως εμβολιασμένοι και οι 14 δεν έχουν εμβολιαστεί-σύμφωνα με τα στοιχεία του Υπ. Υγείας που έδωσε στη δημοσιότητα η κυβέρνηση του Ισραήλ το βράδυ της Κυριακής 18 Ιουλίου 2021.

https://piraeuspress.gr/diethni/ygeia-diethni/506103/vomva-apo-israil-apo-tous-61-israilinous-pou-nosilevonte-se-sovari-katastasi-i-37-ine-pliros-emvoliasthentes-ke-i-14-den-echoun-emvoliasti/

Το άρθρο τα εξηγεί όλα ,τα data δείχνουν την υψηλή αποτελεσματικότητα του εμβολίου , είναι θέμα στατιστικής που δεν θα καταλάβεις ποτέ ,στο μέλλον τα ποσοστά αυτά θα είναι ακόμα υψηλότερα και ότι και να πεις θα σου αποδείξουμε ότι δεν ισχύει.

Αποσυνδεδεμένος Jarvis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1018
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
πάμε πάλι: αν από το 90% των ηλικιωμένων που είναι εμβολιασμένοι, εχεις το 50% των νοσηλειών, κ το άλλο 50% είναι από το ανεμβολιαστο 10%, αυτό δείχνει ότι ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ ΔΟΥΛΕΥΕΙ. Αν δεν δούλευε, οι νοσηλευόμενοι εμβολιασμένοι θα ήταν πολλαπλάσιοι αφού ο εμβολιασμενος πληθυσμός είναι πολυπληθέστερος.
Εσπερε μην κοπιαζεις. Ακομα κι αν υποθεσουμε οτι καταλαβαινουν στοιχειώδη στατιστική,ΔΕΝ θέλουν να καταλάβουν. Οπότε οι υψηλές σου ικανότητες στην ερμηνεία αποτελεσμάτων, πάνε στο βρόντο.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος hellas_forever

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 426
  • Λατρεύω την εξ' αποστάσεως εκπαίδευση
    • Προφίλ
Μαριάνα Ευαγγέλου βιοχημικός. Απλά και κατανοητά

https://www.facebook.com/107085771569691/videos/2054267881380520

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4128
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Τα επίμαχα εμβόλια δεν χτίζουν τείχος ανοσίας, ατομική προστασία προσφέρουν όπως και τα αντιγριπικά, οπότε δεν έχει νόημα το αφήγημα των μαζικών εμβολιασμών για το χτίσιμο τείχους ανοσίας..αυτά που λέγονται για ποσοστά εμβολιασμών για να χτιστεί τείχος ανοσίας είναι εκ του πονηρού.. απλές σκέψεις δικές μου διαβάζοντας τις απόψεις του Τσακρή , καθηγητή Μικροβιολογίας ΕΚΠΑ, κι αυτός συνομωσιολόγος είναι; Εμβολιαστείτε λέει, για την ατομική σας προστασία...
http://www.skai.gr/news/greece/tsakris-skai-den-yparxei-anosia-agelis-me-ton-koronoio-kseperaste-to-fovo-emvoliasteite
Διάλεξε και το κανάλι να τα πει... άμα τον ξαναδούμε στα κανάλια.. γράψτε μου.. ;D
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4128
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Τα επίμαχα εμβόλια δεν χτίζουν τείχος ανοσίας, ατομική προστασία προσφέρουν όπως και τα αντιγριπικά, οπότε δεν έχει νόημα το αφήγημα των μαζικών εμβολιασμών για το χτίσιμο τείχους ανοσίας..αυτά που λέγονται για ποσοστά εμβολιασμών για να χτιστεί τείχος ανοσίας είναι εκ του πονηρού.. απλές σκέψεις δικές μου διαβάζοντας τις απόψεις του Τσακρή , καθηγητή Μικροβιολογίας ΕΚΠΑ, κι αυτός συνομωσιολόγος είναι; Εμβολιαστείτε λέει, για την ατομική σας προστασία...
http://www.skai.gr/news/greece/tsakris-skai-den-yparxei-anosia-agelis-me-ton-koronoio-kseperaste-to-fovo-emvoliasteite
Διάλεξε και το κανάλι να τα πει... άμα τον ξαναδούμε στα κανάλια.. γράψτε μου.. ;D
Οπότε οι όποιες συγκρίσεις γίνονται από κάποιους (και εδώ μέσα αλλά και από γιατρούς) με τα γνωστά παλιά εμβόλια είναι αυτό που πολύ απλά έχω γράψει πολλές φορές: δε συγκρίνουμε ανόμοια πράγματα..τα συμπεράσματα είναι πάντα λάθος..
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4128
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Εσπερε μην κοπιαζεις. Ακομα κι αν υποθεσουμε οτι καταλαβαινουν στοιχειώδη στατιστική,ΔΕΝ θέλουν να καταλάβουν. Οπότε οι υψηλές σου ικανότητες στην ερμηνεία αποτελεσμάτων, πάνε στο βρόντο.
ΕΣΥ θέλεις να καταλάβεις τι σου λέει ο Τσακρής;;
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος hellas_forever

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 426
  • Λατρεύω την εξ' αποστάσεως εκπαίδευση
    • Προφίλ
Διάλεξε και το κανάλι να τα πει... άμα τον ξαναδούμε στα κανάλια.. γράψτε μου.. ;D

Ζει ακόμα αυτός; χαχααχαχαχ

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4128
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Οπότε οι όποιες συγκρίσεις γίνονται από κάποιους (και εδώ μέσα αλλά και από γιατρούς) με τα γνωστά παλιά εμβόλια είναι αυτό που πολύ απλά έχω γράψει πολλές φορές: δε συγκρίνουμε ανόμοια πράγματα..τα συμπεράσματα είναι πάντα λάθος..
Ο Τσακρής λέει δεν εξαφανίζεται ο κορονοιός όπως και η γρίπη με τα εμβόλια..
Ο Πατούλης (νωρίτερα σε πρωινή εκπομπή) τα εντελώς αντίθετα , με τα εμβόλια εξαφανίσαμε ιλαρά κλπ με τα εμβόλια θα εξαφανίσουμε κορονοιό ;D ;D
Καμία ελπίς..
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος Jarvis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1018
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Οπότε οι όποιες συγκρίσεις κάνουν μερικοί (και εδώ μέσα αλλά και γιατροί) με  τα γνωστά παλιά εμβόλια είναι αυτό που πολύ απλά έχω γράψει πολλές φορές: δε συγκρίνουμε ανόμοια πράγματα..τα συμπεράσματα είναι πάντα λάθος..
https://news.harvard.edu/gazette/story/2021/02/vaccines-should-end-the-pandemic-despite-the-variants-say-experts/
Δεν ισχύει οτι προσφέρουν μόνο ατομικη προστασία κ ο τσάκρης δεν εννοούσε αυτό που κατάλαβες. Δεν αποτρέπουν τη νόσο τελείως, αυτό εννοούσε, για την εξουδετερωτική ανοσία μίλαγε. Δε σε νοιάζει αν θα κυκλοφορεί στον πληθυσμό, αν σχεδόν όλοι έχουν έστω και μερική ανοσία. Όπως κ στη γρίπη.
Στο άρθρο, ο γιατρός από το Harvard, τονίζει τη σημασία της ανοσιακής μνήμης απο τα Τ λεμφοκύτταρα, που φαίνεται να μένει το ίδιο ισχυρή, όχi όπως αυτή από τα Β, που σου δίνουν τα αντισώματα, η οποία πέφτει με τη delta. Καλή ανοσία σημαίνει αναχαίτιση κυκλοφορίας ιου σε ευρεία κλίμακα.
Αυτό που ισχύει είναι οτι η ανοσία ΑΜΕΣΑ και σε 80% του πληθυσμού, είναι επιτακτική για να τελειώσει πανδημία. Μετα θα τον έχεις μεν, ενδημικο δε. Κοιτα υπάρχει και η ανοσία αποκτηθείσα από φυσική μόλυνση, αλλά για να γίνει με τρόπο που πρέπει, θα πρέπει να μας ρίχνουν εκνεφώματα με τον ιό με ελικόπτερα. Κ όποιος αντέξει.
Απευθύνομαι στον Silkcut,μην αρχίσετε κάποιοι τπτ από τα γνωστά please..

Αποσυνδεδεμένος Jarvis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1018
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
ΕΣΥ θέλεις να καταλάβεις τι σου λέει ο Τσακρής;;
Nα σε ρωτησω κάτι: Πιστεύεις οτι ολοι περιμέναμε  πανδημία για να ενημερωθούμε για βασικές αρχές στη βιολογία? Κ πιστέυεις οτι εγω που είχα τέτοια εκπαίδευση για 8 χρόνια, δεν μπορώ να καταλάβω τι θέλει να πει ο Τσακρης?
Δλδ αν έρθω εγώ και σου λέω για το αντικείμενο σου, ότι εγω καταλαβαίνω αυτό από αυτο το θέμα , ενώ εσυ δεν το ερμηνεύεις σωστά, δεν θα υπάρχει μια προβληματική σε αυτό??
Btw, ο Τσακρης έχει δίκιο κ όχι ο Πατούλης. Μάλλονο τελευταίος έκανε μια απλουστευμένη γενίκευση υπερβολική.

Αποσυνδεδεμένος golum

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 609
    • Προφίλ
Συμπολίτες μας έχουν δημιουργήσει κάποιες ομάδες κατά του υποχρεωτικού εμβολιασμού, κατά των διακρίσεων εμβολιασμένων και μη στα μαγαζιά, κατά του εμβολιασμού στα παιδιά με τα πειραματικά σκευάσματα και οργανώνουν τις διαδηλώσεις αυτές. Ειδικά την προηγούμενη φορά που έγινε είχε τεράστια επιτυχία. Περίπου 80.000 μαζεύτηκαν στην Αθήνα, 30.000 στη Θεσσαλονίκη και αρκετές χιλιάδες σε πολλές άλλες πόλεις της χώρας. Καλές οι νομικές κινήσεις αλλά πρέπει να στείλουμε και ένα μήνυμα ενότητας και όσο περισσότεροι τόσο το καλύτερο.

Τέτοια νούμερα έλεγαν και τέτοια ρητορική ειχαν και κάποιοι άλλοι οι οποίοι παραθεριζουν στον Κορυδαλλο.. συνάδελφε..και με τέτοια nicknames μάλιστα..πρόσεχε γιατί εκτίθεσαι..δεν είναι συμπολίτες μας. Συγκεκριμένες ομάδες είναι και μάλιστα στη Θεσσαλονίκη από συγκεκριμένο πρώην πολιτικό χώρο..στην Αθήνα ο γραφικός καρδιολογος. Σε άλλες πόλεις μετά βίας 100 γραφικοι
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 20, 2021, 11:55:30 πμ από golum »
το μονο που θελω ειναι να τους δω να τρεχουν..

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4128
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Nα σε ρωτησω κάτι: Πιστεύεις οτι ολοι περιμέναμε  πανδημία για να ενημερωθούμε για βασικές αρχές στη βιολογία? Κ πιστέυεις οτι εγω που είχα τέτοια εκπαίδευση για 8 χρόνια, δεν μπορώ να καταλάβω τι θέλει να πει ο Τσακρης?
Δλδ αν έρθω εγώ και σου λέω για το αντικείμενο σου, ότι εγω καταλαβαίνω αυτό από αυτο το θέμα , ενώ εσυ δεν το ερμηνεύεις σωστά, δεν θα υπάρχει μια προβληματική σε αυτό??
Btw, ο Τσακρης έχει δίκιο κ όχι ο Πατούλης. Μάλλονο τελευταίος έκανε μια απλουστευμένη γενίκευση υπερβολική.
Πρέπει ν γνωρίζω ότι είσαι βιολόγος;; ;D
Κι εγώ λόγω ειδικότητας τα πάω πάρα πολύ καλά με αριθμούς και στατιστικές :P
Κατά τα λοιπά ισχύει ότι έγραψα παραπάνω.. δεν επαναλαμβάνομαι..
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32277
  • Τελευταία: ΤΣΕΦΙ
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158516
  • Σύνολο θεμάτων: 19198
  • Σε σύνδεση σήμερα: 557
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 22
Επισκέπτες: 421
Σύνολο: 443

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.082 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.