*

Αποστολέας Θέμα: Υποχρεωτικός εμβολιασμός εκπαιδευτικών.  (Αναγνώστηκε 164927 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος elean

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 212
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτικός εμβολιασμός εκπαιδευτικών.
« Απάντηση #56 στις: Ιούλιος 19, 2021, 12:15:00 μμ »
https://www.timesofisrael.com/israel-confirms-vaccine-less-effective-against-delta-variant-eyes-third-dose/
Είπε οτί τα εμβόλια είναι highly effective στην πρόληψη νοσηλειών, ακόμα και με τη delta. K η ,ετάδοση υπολογίζετα από του Βρετανούς κατά 70-75% λιγότερο από εμβολιασμένους, κ έχουν  τεραστιο δείγμα αυτοι.
Τέσπα, έχει συζητηθεί αυτό,μη λέμε τα ίδια. Έχεις απόλυτο δίκιο για την ελληνική πολιτεία elean..
Τότε έκανα λάθος. Συγγνώμη, δεν το έκανα σκόπιμα. Πάντως όλοι συμφωνούν ότι ακόμη οι έρευνες είναι εν εξελίξει.
Εμένα αυτό που με εκνευρίζει σε όλη την υπόθεση είναι ο μονόδρομος του εμβολιασμού. Ο καθένας μας
 Έχει άλλο ιατρικό ιστορικό, διαφορετικό περιβάλλον εργασίας, καθώς και οικογενειακό. Τα όποια, αναγκαία κατά τη γνώμη μου μέτρα προφύλαξης, πρέπει να λαμβάνουν υπόψη όλα τα παραπάνω και να αποτελούν ζυγισμενη επιλογή του καθενός μας. Αυτό το ομοιόμορφο για όλους με κάνει έξω φρενών.
 

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Υποχρεωτικός εμβολιασμός εκπαιδευτικών.
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:23:14 »

Αποσυνδεδεμένος hellas_forever

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 426
  • Λατρεύω την εξ' αποστάσεως εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτικός εμβολιασμός εκπαιδευτικών.
« Απάντηση #57 στις: Ιούλιος 19, 2021, 12:21:30 μμ »

Συνδεδεμένος Jarvis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1019
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτικός εμβολιασμός εκπαιδευτικών.
« Απάντηση #58 στις: Ιούλιος 19, 2021, 12:25:12 μμ »
Τότε έκανα λάθος. Συγγνώμη, δεν το έκανα σκόπιμα. Πάντως όλοι συμφωνούν ότι ακόμη οι έρευνες είναι εν εξελίξει.
Εμένα αυτό που με εκνευρίζει σε όλη την υπόθεση είναι ο μονόδρομος του εμβολιασμού. Ο καθένας μας
 Έχει άλλο ιατρικό ιστορικό, διαφορετικό περιβάλλον εργασίας, καθώς και οικογενειακό. Τα όποια, αναγκαία κατά τη γνώμη μου μέτρα προφύλαξης, πρέπει να λαμβάνουν υπόψη όλα τα παραπάνω και να αποτελούν ζυγισμενη επιλογή του καθενός μας. Αυτό το ομοιόμορφο για όλους με κάνει έξω φρενών.
 
Τι συγγνώμη, κουβέντα κάνουμε,φιλικά και ωραία.. Ναι, καταλαβαίνω τι λες.. Εγώ μόνο θα ήθελα ο καθένας να ακολουθεί τα πραγματικά, αληθινά δεδομένα και να συζητά ό,τι τον προβληματίζει με το γιατρό του κ έτσι να λαμβάνεται η σχετική απόφαση, για ένα τόσο αμιγώς ιατρικό θέμα..

Αποσυνδεδεμένος DONCORLEONE1

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 534
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτικός εμβολιασμός εκπαιδευτικών.
« Απάντηση #59 στις: Ιούλιος 19, 2021, 12:41:57 μμ »
Ορισμένοι αρχίζετε τη μονταζιέρα ,προσθέτετε και αφαιρείτε ό,τι σας βολεύει. highly μονταζιέρα θα πω εγώ όχι ",highly "effective εμβόλια.
Εγώ παραθέτω επακριβώς τα λόγια του πρωθυπουργού του Ισραήλ και ο καθένας ας βγάλει τα συμπεράσματά του.
https://www.google.com/amp/s/www.timesofisrael.com/bennett-protection-afforded-by-vaccines-weaker-than-wed-hoped-against-delta/amp/

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Υποχρεωτικός εμβολιασμός εκπαιδευτικών.
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:23:14 »

Αποσυνδεδεμένος hellas_forever

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 426
  • Λατρεύω την εξ' αποστάσεως εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτικός εμβολιασμός εκπαιδευτικών.
« Απάντηση #60 στις: Ιούλιος 19, 2021, 12:47:47 μμ »
Ορισμένοι αρχίζετε τη μονταζιέρα ,προσθέτετε και αφαιρείτε ό,τι σας βολεύει. highly μονταζιέρα θα πω εγώ όχι ",highly "effective εμβόλια.
Εγώ παραθέτω επακριβώς τα λόγια του πρωθυπουργού του Ισραήλ και ο καθένας ας βγάλει τα συμπεράσματά του.
https://www.google.com/amp/s/www.timesofisrael.com/bennett-protection-afforded-by-vaccines-weaker-than-wed-hoped-against-delta/amp/

Κάποιοι έχουν αρχίσει να χάνουν την ψυχραιμίας τους οπότε αρχίζουν τη λάσπη(παραδοσιακών ψεκασμένων, όπως αυτά τα πραγματα που κατέβηκαν προχθες Συνταγμα). Αυτό από μόνο τους δείχνει άτομα ψυχικά διαταραγμένα που προσπαθούν να σώσουν ότι απόμεινε από το αφήγημα του κορωνοϊού. Δεν μπορούν να δεχτούν πως έπεσαν θύματα μιας ανελέητης προπαγάνδας των ΜΜΕ(Μέσων μαζικής εξαπάτησης) και προσπαθούν να μειώσουν όλους τους υπόλοιπους ώστε να νιώσουν οι ίδιοι καλύτερα. Δυστυχώς τέτοια άτομα βρίσκονται σε σχολικές αίθουσες.

Αποσυνδεδεμένος elean

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 212
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτικός εμβολιασμός εκπαιδευτικών.
« Απάντηση #61 στις: Ιούλιος 19, 2021, 12:50:07 μμ »
Τι συγγνώμη, κουβέντα κάνουμε,φιλικά και ωραία.. Ναι, καταλαβαίνω τι λες.. Εγώ μόνο θα ήθελα ο καθένας να ακολουθεί τα πραγματικά, αληθινά δεδομένα και να συζητά ό,τι τον προβληματίζει με το γιατρό του κ έτσι να λαμβάνεται η σχετική απόφαση, για ένα τόσο αμιγώς ιατρικό θέμα..
Με αυτό που λες θα συμφωνούσα απόλυτα, μέχρι πριν λίγους μήνες. Τα αληθινά δεδομένα δεν είναι πάντα προσιτά και εύκολα κατανοητά σε όλους μας. Δηλαδή, εγώ από ανακοινώσεις υπουργών υγείας άλλων χωρών, προσπαθώ κυρίως να καταλάβω τι γίνεται, καθώς η εμπιστοσύνη μου στην εδώ ιατρική κοινότητα έχει πλέον κλονιστεί ανεπανόρθωτα. Έβλεπα όλο το χρόνο την επιτροπή να τρέχει να καλύψει προειλημμένες αποφάσεις της πολιτικής ηγεαίας (και στην εκπαίδευση), οι οποίες πρώτα ανακοινώνονταν από τους υπουργούς και μετά συνεδρίαζε η επιτροπή. Επίσης, στην πόλη που ζω, σχετικά με το εμβόλιο, πολλοί, και εννοώ το πολλοί, γιατροί, παρουσιάζονται πολύ θετικοί εάν τους ρωτήσει κάποιος ασθενής, όμως στην οικογένειά τους και σε πολύ φίλους τους, έχουν διαφορετική στάση και συμβουλεύουν να μην το κάνουν ακόμη και σίγουρα όχι παιδιά. Και επειδή βλέπω στη χώρα μας να μην δίνονται στοιχεία για κρούσματα και νοσηλείες εμβολιασμένων και μη, όλα αυτά με κάνουν λίγο επιφυλακτική.
Γενική μου όμως αρχή είναι, ότι οι δυνατότητες της ιατρικής και της βιολογίας, που είναι πράγματι αξιοθαύμαστες και οφείλουμε άπειρη ευγνωμοσύνη σε όλους τους ανώνυμους ερευνητές, που τη δουλειά τους καρπώνεται το όνομα των φαρμακευτικών εταιρειών, πρέπει να αποτελούν επιλογές για τον άνθρωπο και όχι να επιβάλλονται πάνω του. Με τρομάζει να σκέφτομαι ότι το κράτος θα επιβάλλει στους πολίτες ιατρικές πράξεις. Αυτό μου φέρνει στο μυαλό άλλα καθεστώτα και με κάνει πολύ επιφυλακτική και αρνητική. Νομίζω ότι ο χειρισμός στην Ελλάδα είναι λανθασμένος και θα γυρίσει μπούμερανγκ.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 19, 2021, 12:51:43 μμ από elean »

Αποσυνδεδεμένος golum

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 609
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτικός εμβολιασμός εκπαιδευτικών.
« Απάντηση #62 στις: Ιούλιος 19, 2021, 12:51:59 μμ »
Κάποιοι έχουν αρχίσει να χάνουν την ψυχραιμίας τους οπότε αρχίζουν τη λάσπη(παραδοσιακών ψεκασμένων, όπως αυτά τα πραγματα που κατέβηκαν προχθες Συνταγμα). Αυτό από μόνο τους δείχνει άτομα ψυχικά διαταραγμένα που προσπαθούν να σώσουν ότι απόμεινε από το αφήγημα του κορωνοϊού. Δεν μπορούν να δεχτούν πως έπεσαν θύματα μιας ανελέητης προπαγάνδας των ΜΜΕ(Μέσων μαζικής εξαπάτησης) και προσπαθούν να μειώσουν όλους τους υπόλοιπους ώστε να νιώσουν οι ίδιοι καλύτερα. Δυστυχώς τέτοια άτομα βρίσκονται σε σχολικές αίθουσες.

Να υποθέσω τραμπ και ξερό ψωμί συνάδελφε;
το μονο που θελω ειναι να τους δω να τρεχουν..

Συνδεδεμένος Jarvis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1019
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτικός εμβολιασμός εκπαιδευτικών.
« Απάντηση #63 στις: Ιούλιος 19, 2021, 01:01:23 μμ »
Με αυτό που λες θα συμφωνούσα απόλυτα, μέχρι πριν λίγους μήνες. Τα αληθινά δεδομένα δεν είναι πάντα προσιτά και εύκολα κατανοητά σε όλους μας. Δηλαδή, εγώ από ανακοινώσεις υπουργών υγείας άλλων χωρών, προσπαθώ κυρίως να καταλάβω τι γίνεται, καθώς η εμπιστοσύνη μου στην εδώ ιατρική κοινότητα έχει πλέον κλονιστεί ανεπανόρθωτα. Έβλεπα όλο το χρόνο την επιτροπή να τρέχει να καλύψει προειλημμένες αποφάσεις της πολιτικής ηγεαίας (και στην εκπαίδευση), οι οποίες πρώτα ανακοινώνονταν από τους υπουργούς και μετά συνεδρίαζε η επιτροπή. Επίσης, στην πόλη που ζω, σχετικά με το εμβόλιο, πολλοί, και εννοώ το πολλοί, γιατροί, παρουσιάζονται πολύ θετικοί εάν τους ρωτήσει κάποιος ασθενής, όμως στην οικογένειά τους και σε πολύ φίλους τους, έχουν διαφορετική στάση και συμβουλεύουν να μην το κάνουν ακόμη και σίγουρα όχι παιδιά. Και επειδή βλέπω στη χώρα μας να μην δίνονται στοιχεία για κρούσματα και νοσηλείες εμβολιασμένων και μη, όλα αυτά με κάνουν λίγο επιφυλακτική.
Γενική μου όμως αρχή είναι, ότι οι δυνατότητες της ιατρικής και της βιολογίας, που είναι πράγματι αξιοθαύμαστες και οφείλουμε άπειρη ευγνωμοσύνη σε όλους τους ανώνυμους ερευνητές, που τη δουλειά τους καρπώνεται το όνομα των φαρμακευτικών εταιρειών, πρέπει να αποτελούν επιλογές για τον άνθρωπο και όχι να επιβάλλονται πάνω του. Με τρομάζει να σκέφτομαι ότι το κράτος θα επιβάλλει στους πολίτες ιατρικές πράξεις. Αυτό μου φέρνει στο μυαλό άλλα καθεστώτα και με κάνει πολύ επιφυλακτική και αρνητική. Νομίζω ότι ο χειρισμός στην Ελλάδα είναι λανθασμένος και θα γυρίσει μπούμερανγκ.
Καλα οι χειρισμοί ήταν και είναι για κλάματα. Ούτε εγώ τους παρακολουθώ.
Αυτό που περιγράφεις με τους γιατρούς στον τόπο σου, που διακρίνουν τους ασθενείς έτσι, δείχνει οτι είναι μη σοβαροί κ χωρίς ηθικοί. Ναι όντως,δεν μπορείς αυτούς να τους πάρεις στα σοβαρά.
Θα συμφωνήσω και για την επιβολή του κράτους στον πολίτη γενικώς.

Αποσυνδεδεμένος jimy100

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1410
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτικός εμβολιασμός εκπαιδευτικών.
« Απάντηση #64 στις: Ιούλιος 19, 2021, 02:46:04 μμ »


Δεν απευθύνομαι στο δημιουργό του post, γιατί δεν έχει νόημα. Απευθύνομαι σε όσους στέκονται με σκεπτικισμό προς τα εμβόλια και ξαναλέω: προσέξτε με ποιους συμπορεύεστε. Post με τίτλο "κάτω η χούντα", συνθήματα προχθές του τύπου "να καεί η βουλή" και άλλα παρόμοια παραπέμπουν σε ένα συγκεκριμένο πολιτικό χώρο, ο οποίος μάλιστα κανένα πρόβλημα δεν έχει με τις πραγματικές χούντες. Αν δε παρατηρήσουμε την αντιμετώπιση της πανδημίας από alt-right κυβερνήσεις τύπου Μπολσονάρο, θα διαπιστώσουμε πόσο δημοκρατικά συμπεριφέρθηκαν στου πολίτες τους: τα άφησαν όλα ανοιχτά, όσοι πέθαναν-πέθαναν, προέκυψαν και κάτι ωραιότατες μεταδοτικότερες μεταλλάξεις και η ζωή συνεχίζεται. Είναι ξεκάθαρο πλέον ότι η αντίδραση αυτών των ομάδων δεν έχει να κάνει με τα εμβόλια, αλλά με την προσπάθειά τους να μαζέψουν για άλλη μια φορά πολιτικό κοινό, εκμεταλλευόμενοι το φόβο μιας μερίδας πληθυσμού για τα εμβόλια. Προσοχή λοιπόν.

Αποσυνδεδεμένος Σπουργίτι

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 462
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτικός εμβολιασμός εκπαιδευτικών.
« Απάντηση #65 στις: Ιούλιος 19, 2021, 02:48:52 μμ »
....
Γενική μου όμως αρχή είναι, ότι οι δυνατότητες της ιατρικής και της βιολογίας, που είναι πράγματι αξιοθαύμαστες και οφείλουμε άπειρη ευγνωμοσύνη σε όλους τους ανώνυμους ερευνητές, που τη δουλειά τους καρπώνεται το όνομα των φαρμακευτικών εταιρειών, πρέπει να αποτελούν επιλογές για τον άνθρωπο και όχι να επιβάλλονται πάνω του. Με τρομάζει να σκέφτομαι ότι το κράτος θα επιβάλλει στους πολίτες ιατρικές πράξεις. Αυτό μου φέρνει στο μυαλό άλλα καθεστώτα και με κάνει πολύ επιφυλακτική και αρνητική. Νομίζω ότι ο χειρισμός στην Ελλάδα είναι λανθασμένος και θα γυρίσει μπούμερανγκ.
Θα συμφωνήσω ... μόνο που αυτους τους ερευνητές δεν φαίνεται να τους στηρίζει η πολιτεία η οποία είναι εγκλωβισμένη στα συμφέροντα των φαρμακευτικών εταιρειών ...


ΣΚΑΝΔΑΛΟ ΜΕ ΤΗΝ ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΕΓΚΡΙΣΗΣ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΦΑΡΜΑΚΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ

https://www.youtube.com/watch?v=Nj6ItBujC7U
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 19, 2021, 02:50:57 μμ από Σπουργίτι »

Αποσυνδεδεμένος geronimo

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 63
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτικός εμβολιασμός εκπαιδευτικών.
« Απάντηση #66 στις: Ιούλιος 19, 2021, 03:17:01 μμ »
Δεν απευθύνομαι στο δημιουργό του post, γιατί δεν έχει νόημα. Απευθύνομαι σε όσους στέκονται με σκεπτικισμό προς τα εμβόλια και ξαναλέω: προσέξτε με ποιους συμπορεύεστε. Post με τίτλο "κάτω η χούντα", συνθήματα προχθές του τύπου "να καεί η βουλή" και άλλα παρόμοια παραπέμπουν σε ένα συγκεκριμένο πολιτικό χώρο, ο οποίος μάλιστα κανένα πρόβλημα δεν έχει με τις πραγματικές χούντες. Αν δε παρατηρήσουμε την αντιμετώπιση της πανδημίας από alt-right κυβερνήσεις τύπου Μπολσονάρο, θα διαπιστώσουμε πόσο δημοκρατικά συμπεριφέρθηκαν στου πολίτες τους: τα άφησαν όλα ανοιχτά, όσοι πέθαναν-πέθαναν, προέκυψαν και κάτι ωραιότατες μεταδοτικότερες μεταλλάξεις και η ζωή συνεχίζεται. Είναι ξεκάθαρο πλέον ότι η αντίδραση αυτών των ομάδων δεν έχει να κάνει με τα εμβόλια, αλλά με την προσπάθειά τους να μαζέψουν για άλλη μια φορά πολιτικό κοινό, εκμεταλλευόμενοι το φόβο μιας μερίδας πληθυσμού για τα εμβόλια. Προσοχή λοιπόν.
Εχεις δικιο. Η αριστερα τι λεει για τον υποχρεωτικο εμβολιασμο; Αν θελω να διαδηλωσω την αντιθεση μου τι κανω;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 19, 2021, 03:18:44 μμ από geronimo »


Αποσυνδεδεμένος cookie7

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 378
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτικός εμβολιασμός εκπαιδευτικών.
« Απάντηση #68 στις: Ιούλιος 19, 2021, 03:22:01 μμ »
Δεν απευθύνομαι στο δημιουργό του post, γιατί δεν έχει νόημα. Απευθύνομαι σε όσους στέκονται με σκεπτικισμό προς τα εμβόλια και ξαναλέω: προσέξτε με ποιους συμπορεύεστε. Post με τίτλο "κάτω η χούντα", συνθήματα προχθές του τύπου "να καεί η βουλή" και άλλα παρόμοια παραπέμπουν σε ένα συγκεκριμένο πολιτικό χώρο, ο οποίος μάλιστα κανένα πρόβλημα δεν έχει με τις πραγματικές χούντες. Αν δε παρατηρήσουμε την αντιμετώπιση της πανδημίας από alt-right κυβερνήσεις τύπου Μπολσονάρο, θα διαπιστώσουμε πόσο δημοκρατικά συμπεριφέρθηκαν στου πολίτες τους: τα άφησαν όλα ανοιχτά, όσοι πέθαναν-πέθαναν, προέκυψαν και κάτι ωραιότατες μεταδοτικότερες μεταλλάξεις και η ζωή συνεχίζεται. Είναι ξεκάθαρο πλέον ότι η αντίδραση αυτών των ομάδων δεν έχει να κάνει με τα εμβόλια, αλλά με την προσπάθειά τους να μαζέψουν για άλλη μια φορά πολιτικό κοινό, εκμεταλλευόμενοι το φόβο μιας μερίδας πληθυσμού για τα εμβόλια. Προσοχή λοιπόν.

ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ ΤΟ ΘΕΤΕΙΣ συνάδελφε. Και σχολιάστηκε από πολλούς από εμάς πως είναι τραγικό όταν συμβαίνουν πράγματα που μας αφορούν όλους, να βγαίνουν τα παπαγαλάκια της εκάστοτε παράταξης (ξέρουμε όλοι στην προκειμένη περί τίνος πρόκειται) και να βάφουν κομματικά ένα σπουδαίο θέμα που είναι η υγεία μας. Αυτοί οι καιροσκόποι πάντα έκαναν την ζημιά.

Συνδεδεμένος Jarvis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1019
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτικός εμβολιασμός εκπαιδευτικών.
« Απάντηση #69 στις: Ιούλιος 19, 2021, 03:22:21 μμ »
https://www-iatropedia-gr.cdn.ampproject.org/v/s/www.iatropedia.gr/eidiseis/meth-sotiria-anemvoliastoi-kai-apo-30-eos-40-eton-oi-6-stous-10-astheneis-afksisi-stis-eisagoges/145294/amp/?amp_js_v=a6&amp_gsa=1&usqp=mq331AQIKAGwASCAAgM%3D#aoh=16266968325800&csi=1&referrer=https%3A%2F%2Fwww.google.com&amp_tf=From%20%251%24s&ampshare=https%3A%2F%2Fwww.iatropedia.gr%2Feidiseis%2Fmeth-sotiria-anemvoliastoi-kai-apo-30-eos-40-eton-oi-6-stous-10-astheneis-afksisi-stis-eisagoges%2F145294%2F
Ψέματα ε;
Μιας κ λέγαμε πριν σχετικά, εδώ προφίλ ασθενών covid, στη μεθ.
Η κουτσουκου, εντατικο λόγος, λέει πως είναι σαφής η θετική επίπτωση των εμβολιασμών στις βαριές νοσηλείας. Το βλέπουν ξεκάθαρα οι νοσοκομειακοι κ δεν το συζητά καθόλου. Έτσι λέει.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32273
  • Τελευταία: Dimi!!!
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158572
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 626
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 25
Επισκέπτες: 539
Σύνολο: 564

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.114 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.