*

Αποστολέας Θέμα: Α' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06 - 2021-2022  (Αναγνώστηκε 104082 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ΕΠ06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 631
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06 - 2021-2022
« Απάντηση #868 στις: Σεπτέμβριος 02, 2021, 02:34:10 μμ »
Είχε γίνει και πέρσι στην Β Αθήνας αλλά τελικά όλοι τακτοποιήθηκαν.Έτσι θα γίνει και φέτος.Αφού προσέλαβαν τους συναδέλφους οφείλουν να τους τοποθετήσουν.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Α' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06 - 2021-2022
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:52:20 »

Αποσυνδεδεμένος ks10

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Γυναίκα
  • VIVA LA VIDA
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06 - 2021-2022
« Απάντηση #869 στις: Σεπτέμβριος 02, 2021, 02:46:29 μμ »
Παιδιά καλησπέρα! Δεν βγήκε ακόμα κάτι για τις εγκυμονούσες εεε? Θα βγουν σε άδεια ως ευπαθής ομάδα? Βέβαια τριμηνιτες θα πάρει!
Κι εμενα θα με ενδιέφερε να μάθω. Αν μάθεις κάτι στείλε μου προσωπικό μήνυμα.
ΠΕ06

Αποσυνδεδεμένος Ege

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 73
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ11
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06 - 2021-2022
« Απάντηση #870 στις: Σεπτέμβριος 02, 2021, 04:40:31 μμ »
Η αποδοχή στο anaplirotes.gov.gr δε γίνεται; Περνάμε κάποια στοιχεία πχ εκπαίδευση, τέκνα, κτλ, και μετά βγαίνει μήνυμα ότι θα εκδοθεί η ψηφιακή σλυμβαση. Δε μου ήρθε ακόμη στο email. Την κατεβάζουμε από την παραπάνω ιστοσελίδα; Μήπως έκανα κάποιο λάθος; Έλαβα μήνυμα επιβεβαίωσης της ανάληψης και στις δύο σχολικές μονάδες. Η ψηφιακή αποδοχή της σύμβασης έγινε στην κύρια τοποθέτηση, υποβάλλοντας τα στοιχεία μου στο anaplirotes. Γιατί δεν έλαβα κάτι ακόμη;
Επίσης, ζητήθηκαν τα ένσημα και το ΑΦΜ από το τελευταίο εκκαθαριστικό ή έγγραφο της εφορίας/taxis. Δεν τα ζητούσε το Υπουργείο... :-\

Καλησπέρα,
Είμαι κι εγώ σε 2 σχολεία, αλλά έκανα ανάληψη μόνο στο 1! Δεν ήξερα ούτε με ενημέρωσε κάποιος ότι πρέπει να κάνω ανάληψη και σε αυτό με τις λίγες ώρες...μου είπαν με την έναρξη του προγράμματος...
Γι'αυτό ίσως δεν έχω λάβει ακόμα επιβεβαίωση στο anaplirotes.gov.gr σχετικά με την επικύρωση της σύμβασης;

Αποσυνδεδεμένος English

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1440
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06 - 2021-2022
« Απάντηση #871 στις: Σεπτέμβριος 02, 2021, 05:05:26 μμ »
Είχε γίνει και πέρσι στην Β Αθήνας αλλά τελικά όλοι τακτοποιήθηκαν.Έτσι θα γίνει και φέτος.Αφού προσέλαβαν τους συναδέλφους οφείλουν να τους τοποθετήσουν.
Ναι, θα τοποθετηθούμε όλοι αλλά πιθανόν κάποιοι θα πάνε σε σχολείο ή περιοχή που δε θα έβαζαν ψηλά στη λίστα των προτιμήσεών τους. Δεν ξέρω βέβαια πώς θα γίνει η διαδικασία επανατοποθέτησης οπότε ας μην προτρέχω.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Α' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06 - 2021-2022
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:52:20 »

Αποσυνδεδεμένος English

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1440
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06 - 2021-2022
« Απάντηση #872 στις: Σεπτέμβριος 02, 2021, 05:08:32 μμ »
Καλησπέρα,
Είμαι κι εγώ σε 2 σχολεία, αλλά έκανα ανάληψη μόνο στο 1! Δεν ήξερα ούτε με ενημέρωσε κάποιος ότι πρέπει να κάνω ανάληψη και σε αυτό με τις λίγες ώρες...μου είπαν με την έναρξη του προγράμματος...
Γι'αυτό ίσως δεν έχω λάβει ακόμα επιβεβαίωση στο anaplirotes.gov.gr σχετικά με την επικύρωση της σύμβασης;
Μα δεν έχουν περάσει 48 ώρες από τις ενέργειες που έκανες στην πλατφόρμα anaplirotes.gov.gr.
Αφού σου είπαν επίσημα να πας με την έναρξη του προγράμματος, ok, αν κι εγώ θα πήγαινα και πιο πριν για να δω το χώρο και να γνωρίσω τους συναδέλφους.

Αποσυνδεδεμένος ΕΠ06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 631
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06 - 2021-2022
« Απάντηση #873 στις: Σεπτέμβριος 02, 2021, 05:29:55 μμ »
Μα δεν έχουν περάσει 48 ώρες από τις ενέργειες που έκανες στην πλατφόρμα anaplirotes.gov.gr.
Αφού σου είπαν επίσημα να πας με την έναρξη του προγράμματος, ok, αν κι εγώ θα πήγαινα και πιο πριν για να δω το χώρο και να γνωρίσω τους συναδέλφους.
Ούτε εμένα μου ήρθε μήνυμα,αλλά μου είπε φίλη και μπήκα στην ΕΡΓΑΝΗ και είδα την αναγγελία σύμβασης.

Αποσυνδεδεμένος English

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1440
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06 - 2021-2022
« Απάντηση #874 στις: Σεπτέμβριος 02, 2021, 06:38:00 μμ »
Ούτε εμένα μου ήρθε μήνυμα,αλλά μου είπε φίλη και μπήκα στην ΕΡΓΑΝΗ και είδα την αναγγελία σύμβασης.
Κι εμένα στην ΕΡΓΑΝΗ αναρτήθηκε από χτες οπότε όλα καλά.

Αποσυνδεδεμένος elenamaria1234

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 119
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06 - 2021-2022
« Απάντηση #875 στις: Σεπτέμβριος 02, 2021, 06:50:51 μμ »
εχει σημασια η ωρα που καταχωρηθηκε η αναγγελια προσληψης στο ΕΡΓΑΝΗ? ενω η δηλωση η δικη μου εγινε επιτυχως κατα τις 11.30 στις 1/9, η ωρα που φαινεται στην αναγγελια προσληψης ειναι το απογευμα .Αυτο μπορει να σημαινει ο,τι χανουμε τη μισθοδοσια της 1/9?

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2850
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06 - 2021-2022
« Απάντηση #876 στις: Σεπτέμβριος 02, 2021, 09:25:21 μμ »
Λογικά θα μας βρουν κενά, τι στο καλό, α' φάση μας πήραν, αλλά όπως και να το κάνεις δεν είναι κι ό,τι καλύτερο να μην ξέρεις πού θα δουλέψεις. Προσωρινές τοποθετήσεις έχουν ξαναγίνει αλλά εδώ οι εκπαιδευτικοί πονοκεφαλιάσαμε και δηλώσαμε τα κενά με σειρά προτίμησης.

Εφόσον έγινε η πρόσληψη οφείλουν να σας βρουν ώρες Δυσλειτουργίες έχουν υπάρξει κ στο παρελθόν κάποιες φορές αλλά φέτος τα έχουν κάνει μπαχαλο...

Αποσυνδεδεμένος English

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1440
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06 - 2021-2022
« Απάντηση #877 στις: Σεπτέμβριος 03, 2021, 12:12:59 πμ »

Εφόσον έγινε η πρόσληψη οφείλουν να σας βρουν ώρες Δυσλειτουργίες έχουν υπάρξει κ στο παρελθόν κάποιες φορές αλλά φέτος τα έχουν κάνει μπαχαλο...
Εννοείται ότι θα μας βρουν ώρες. Δεν ανησυχώ γι' αυτό από τη στιγμή που προσληφθήκαμε. Και κατανοώ το γεγονός ότι είμαστε αναπληρωτές και θα πρέπει να καλύψουμε κενά σε περιοχές που έχουμε δηλώσει. Απλά το βρίσκω άδικο να μας δίνουν να διαλέξουμε από κενά που εμφανίζονται πλήρους ωραρίου και είτε να υπάρχουν πολύ λιγότερες ή και ελάχιστες ώρες είτε να μην υπάρχουν καθόλου. Ακόμη και συνάδελφοι που έβαλαν πρώτα πρώτα πακέτα σχολείων ενημερώθηκαν πως στα σχολεία αυτά δεν υπάρχουν οι αναγραφόμενες ώρες ή και καθόλου. Μαθαίνεις ότι τοποθετήθηκες σε ένα σχολείο και αγωνιάς μετά για το πού θα βρεθείς. Δεν ξέρω τι τρόπος θα βρεθεί αλλά το ενδεχόμενο να πάει κάποιος αρκετά χιλιόμετρα μακριά (υπάρχουν κι αυτές οι περιπτώσεις ακόμη και εντός Αττικής) ενώ τοποθετήθηκες αρχικά πιο κοντά δείχνει την έλλειψη σεβασμού και ενδιαφέροντος προς τον εκπαιδευτικό που μπορεί πίσω να έχει οικογένεια κι άλλες υποχρεώσεις. Θα μου πείτε, μήπως πρώτη φορά θα είναι;

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2850
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06 - 2021-2022
« Απάντηση #878 στις: Σεπτέμβριος 03, 2021, 12:26:49 πμ »
Εννοείται ότι θα μας βρουν ώρες. Δεν ανησυχώ γι' αυτό από τη στιγμή που προσληφθήκαμε. Και κατανοώ το γεγονός ότι είμαστε αναπληρωτές και θα πρέπει να καλύψουμε κενά σε περιοχές που έχουμε δηλώσει. Απλά το βρίσκω άδικο να μας δίνουν να διαλέξουμε από κενά που εμφανίζονται πλήρους ωραρίου και είτε να υπάρχουν πολύ λιγότερες ή και ελάχιστες ώρες είτε να μην υπάρχουν καθόλου. Ακόμη και συνάδελφοι που έβαλαν πρώτα πρώτα πακέτα σχολείων ενημερώθηκαν πως στα σχολεία αυτά δεν υπάρχουν οι αναγραφόμενες ώρες ή και καθόλου. Μαθαίνεις ότι τοποθετήθηκες σε ένα σχολείο και αγωνιάς μετά για το πού θα βρεθείς. Δεν ξέρω τι τρόπος θα βρεθεί αλλά το ενδεχόμενο να πάει κάποιος αρκετά χιλιόμετρα μακριά (υπάρχουν κι αυτές οι περιπτώσεις ακόμη και εντός Αττικής) ενώ τοποθετήθηκες αρχικά πιο κοντά δείχνει την έλλειψη σεβασμού και ενδιαφέροντος προς τον εκπαιδευτικό που μπορεί πίσω να έχει οικογένεια κι άλλες υποχρεώσεις. Θα μου πείτε, μήπως πρώτη φορά θα είναι;
Κ φαντάσου ότι πολλοί συνάδελφοι χρειάζεται να νοικιάσουν κιόλας κ ενώ έχουν τοποθετηθεί κάπου πρέπει να επανατοποθετηθούν.Που θα μενουν αυτοί οι άνθρωποι μέχρι τότε; Κανένας σεβασμός και κανένα ενδιαφέρον δεν υπάρχει από το υπουργείο προς τον άνθρωπο-εκπαιδευτικο. Αριθμοί είμαστε μόνο.

Αποσυνδεδεμένος English

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1440
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06 - 2021-2022
« Απάντηση #879 στις: Σεπτέμβριος 03, 2021, 12:37:07 πμ »
Κ φαντάσου ότι πολλοί συνάδελφοι χρειάζεται να νοικιάσουν κιόλας κ ενώ έχουν τοποθετηθεί κάπου πρέπει να επανατοποθετηθούν.Που θα μενουν αυτοί οι άνθρωποι μέχρι τότε; Κανένας σεβασμός και κανένα ενδιαφέρον δεν υπάρχει από το υπουργείο προς τον άνθρωπο-εκπαιδευτικο. Αριθμοί είμαστε μόνο.
Πολύ σωστά! Προσωπικά δε χρειάζεται να μετακομίσω κι έχω και μεταφορικό μέσο αλλά σαφώς υπάρχουν συνάδελφοι πολλών ειδικοτήτων που έχουν αλλάξει πόλη για να δουλέψουν, μπορεί να μετακινούνται με συγκοινωνίες και είναι τώρα μες στο άγχος. Ελπίζω να λυθεί άμεσα και με δίκαιο τρόπο όλο αυτό.

Αποσυνδεδεμένος summ

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 36
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06 - 2021-2022
« Απάντηση #880 στις: Σεπτέμβριος 03, 2021, 03:03:35 πμ »
Γεια σας συναδελφοι! Για να αναβαθμιστει καποιος απο μειωμενο ωραριο σε πληρες, χρειαζεται να κανει καποια αιτηση ειτε καποια ενεργεια ο ιδιος ή γινεται αυτοματως οταν ξανατρεξει το συστημα (εφοσον εχει κ τα πιο πολλα μορια);

Αποσυνδεδεμένος ΕΠ06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 631
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06 - 2021-2022
« Απάντηση #881 στις: Σεπτέμβριος 03, 2021, 07:25:29 πμ »
Γεια σας συναδελφοι! Για να αναβαθμιστει καποιος απο μειωμενο ωραριο σε πληρες, χρειαζεται να κανει καποια αιτηση ειτε καποια ενεργεια ο ιδιος ή γινεται αυτοματως οταν ξανατρεξει το συστημα (εφοσον εχει κ τα πιο πολλα μορια);
Καλημέρα.Το δεύτερο.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159781
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 568
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 563
Σύνολο: 574

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.098 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.