*

Αποστολέας Θέμα: Α' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06 - 2021-2022  (Αναγνώστηκε 103896 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2846
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06 - 2021-2022
« Απάντηση #896 στις: Σεπτέμβριος 08, 2021, 06:44:19 μμ »
Ναι, για αυτά μιλάω. Κατάλαβα, οπότε δε μετρούν για μισθολογική εξέλιξη.

Οχι,δεν μετρούν..Κ οι υπόλοιπες δομές για να μετρήσουν χρειάζεται μια συγκεκριμένη βεβαίωση για τη νομική μορφή του φορέα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Α' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06 - 2021-2022
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:20:18 »

Αποσυνδεδεμένος Matina7

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 564
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06 - 2021-2022
« Απάντηση #897 στις: Σεπτέμβριος 12, 2021, 01:37:49 μμ »
Την πρώτη εβδομάδα, επειδή χρειάζεται να κάνουμε το τεστ τη Δευτέρα 13/9 λόγω του αγιασμού, το επόμενο θα γίνει την Τετάρτη ή, κανονικά, την Πέμπτη;

Αποσυνδεδεμένος ΕΠ06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 631
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06 - 2021-2022
« Απάντηση #898 στις: Σεπτέμβριος 12, 2021, 03:15:20 μμ »
Την πρώτη εβδομάδα, επειδή χρειάζεται να κάνουμε το τεστ τη Δευτέρα 13/9 λόγω του αγιασμού, το επόμενο θα γίνει την Τετάρτη ή, κανονικά, την Πέμπτη;
Κανονικά την Πέμπτη και το δείχνουμε Παρασκευή.

Αποσυνδεδεμένος English

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1440
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06 - 2021-2022
« Απάντηση #899 στις: Σεπτέμβριος 12, 2021, 11:39:03 μμ »
Καλησπέρα και καλή σχολική χρονιά! Όσοι και όσες προσληφθήκατε α' φάση έχετε πλήρη εικόνα για τα σχολεία στα οποία θα διδάξετε ή περιμένετε ακόμη να συμπληρωθεί το ωράριό σας; Επίσης, θα διδάξετε μόνο Αγγλικά ή έχετε και β' ανάθεση (Εργαστήρια Δεξιοτήτων, Ιστορία στη δευτεροβάθμια και Εργαστήρια Δεξιοτήτων στο Δημοτικό ή συμπλήρωση στο ολοήμερο);

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Α' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06 - 2021-2022
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:20:18 »

Αποσυνδεδεμένος Schoolikui

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1448
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06 - 2021-2022
« Απάντηση #900 στις: Σεπτέμβριος 13, 2021, 12:40:45 πμ »
Εγώ ακόμη δεν γνωρίζω τι θα γίνει με το ωράριο μου. Φαίνεται να μου λείπουν 4-6 ώρες. Η αλήθεια είναι ότι το σχολείο που τοποθετηθηκα είναι ιδιαίτερη περίπτωση καθώς είναι νεοσύστατο πειραματικό δημοτικό και ακόμα και οι δάσκαλοι το μόνο που ξέρουν είναι το τμήμα που θα αναλάβουν.
Can I skip tomorrow?

Αποσυνδεδεμένος English

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1440
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06 - 2021-2022
« Απάντηση #901 στις: Σεπτέμβριος 13, 2021, 01:04:20 πμ »
Εγώ ακόμη δεν γνωρίζω τι θα γίνει με το ωράριο μου. Φαίνεται να μου λείπουν 4-6 ώρες. Η αλήθεια είναι ότι το σχολείο που τοποθετηθηκα είναι ιδιαίτερη περίπτωση καθώς είναι νεοσύστατο πειραματικό δημοτικό και ακόμα και οι δάσκαλοι το μόνο που ξέρουν είναι το τμήμα που θα αναλάβουν.
Κι εμένα μου λείπουν ώρες. Αλλιώς μας τα είπαν στην αρχή κι άλλα προέκυψαν. Στην Αττική σε αρκετές Διευθύνσεις υπήρχε θέμα με τα κενά που αρχικά δηλώθηκαν και έγιναν μετακινήσεις σε άλλα σχολεία ή οι ώρες ήταν τελικά λιγότερες και αρκετά άτομα είναι στο περίμενε. Λογικά θα φροντίσουν άμεσα να διευθετήσουν το θέμα για να συμπληρωθεί πλήρες ωράριο. Δεν ξέρω αν κι εκτός Αττικής υπήρξαν παρόμοια θέματα.

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2846
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06 - 2021-2022
« Απάντηση #902 στις: Σεπτέμβριος 13, 2021, 02:05:25 μμ »
Κι εμένα μου λείπουν ώρες. Αλλιώς μας τα είπαν στην αρχή κι άλλα προέκυψαν. Στην Αττική σε αρκετές Διευθύνσεις υπήρχε θέμα με τα κενά που αρχικά δηλώθηκαν και έγιναν μετακινήσεις σε άλλα σχολεία ή οι ώρες ήταν τελικά λιγότερες και αρκετά άτομα είναι στο περίμενε. Λογικά θα φροντίσουν άμεσα να διευθετήσουν το θέμα για να συμπληρωθεί πλήρες ωράριο. Δεν ξέρω αν κι εκτός Αττικής υπήρξαν παρόμοια θέματα.

Για Θεσσαλονίκη που γνωρίζω εγώ, ναι ,υπάρχουν κ εκεί τέτοια θέματα.

Αποσυνδεδεμένος Rosarose

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 87
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06 - 2021-2022
« Απάντηση #903 στις: Σεπτέμβριος 13, 2021, 08:30:20 μμ »
Καλησπέρα σας. Είμαι σε ιδιαίτερα δύσκολη ψυχολογική κατάσταση. Είμαι αμω σε τέσσερα νηπιαγωγεία σε δυσπρόσιτο μέρος, το οποίο συμπεριέλαβα στις λιγοστές επιλογές αμω στην πε που είχα στην αίτηση μου. Έβαλα κάποια δυσπρόσιτα έχοντας διαβάσει το φεκ που είχε δημοσιευτεί τις μέρες των αιτήσεων. Τώρα διαβάζω πλήρως απογοητευμένη και απελπισμένη ότι το ασεπ δεν αναγνωρίζει την πλασματική προϋπηρεσία ούτε για τους μόνιμους ούτε για τους αναπληρωτές, επειδή ο πίνακας είναι ενιαίος. Για τους μόνιμους διορισμούς το ήξερα, αλλά για τους αναπληρωτές νόμιζα ότι αναγνωρίζεται κανονικά. Νιώθω εξαπατημένη, διότι νιώθω ότι το υπουργείο έβγαλε ξανά το φεκ για να μας πετάξει το τυράκι και να καλύψουμε τα δυσπρόσιτα, αλλά όμως για να γίνει αυτό πρέπει η Κεραμέως να βγάλει ειδική ρύθμιση και αυτό δεν έχει γίνει ποτέ μέχρι τώρα και δεν νομίζω κιόλας ότι θα γίνει στο επόμενο άνοιγμα. Θα περάσω φέτος απίστευτη ψυχική, σωματική και πιθανόν οικονομική ταλαιπωρία και σκεφτόμουν τουλάχιστον ότι θα πάρω διπλά μόρια. Τώρα συνειδητοποιώ ότι αυτό δεν θα γίνει. Τί γνώμη έχετε;; 😔😔😔 Επίσης, αναβάθμιση σε δημοτικό θα μπορεί να γίνει άραγε αν συντρέχουν οι προϋποθέσεις που έχουν αναφερθεί εδώ;

Αποσυνδεδεμένος ΕΠ06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 631
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06 - 2021-2022
« Απάντηση #904 στις: Σεπτέμβριος 13, 2021, 08:49:38 μμ »
Καλησπέρα σας. Είμαι σε ιδιαίτερα δύσκολη ψυχολογική κατάσταση. Είμαι αμω σε τέσσερα νηπιαγωγεία σε δυσπρόσιτο μέρος, το οποίο συμπεριέλαβα στις λιγοστές επιλογές αμω στην πε που είχα στην αίτηση μου. Έβαλα κάποια δυσπρόσιτα έχοντας διαβάσει το φεκ που είχε δημοσιευτεί τις μέρες των αιτήσεων. Τώρα διαβάζω πλήρως απογοητευμένη και απελπισμένη ότι το ασεπ δεν αναγνωρίζει την πλασματική προϋπηρεσία ούτε για τους μόνιμους ούτε για τους αναπληρωτές, επειδή ο πίνακας είναι ενιαίος. Για τους μόνιμους διορισμούς το ήξερα, αλλά για τους αναπληρωτές νόμιζα ότι αναγνωρίζεται κανονικά. Νιώθω εξαπατημένη, διότι νιώθω ότι το υπουργείο έβγαλε ξανά το φεκ για να μας πετάξει το τυράκι και να καλύψουμε τα δυσπρόσιτα, αλλά όμως για να γίνει αυτό πρέπει η Κεραμέως να βγάλει ειδική ρύθμιση και αυτό δεν έχει γίνει ποτέ μέχρι τώρα και δεν νομίζω κιόλας ότι θα γίνει στο επόμενο άνοιγμα. Θα περάσω φέτος απίστευτη ψυχική, σωματική και πιθανόν οικονομική ταλαιπωρία και σκεφτόμουν τουλάχιστον ότι θα πάρω διπλά μόρια. Τώρα συνειδητοποιώ ότι αυτό δεν θα γίνει. Τί γνώμη έχετε;; 😔😔😔 Επίσης, αναβάθμιση σε δημοτικό θα μπορεί να γίνει άραγε αν συντρέχουν οι προϋποθέσεις που έχουν αναφερθεί εδώ;
Λυπάμαι για την δυσχερή θέση που βρίσκεσαι συνάδελφε..όντως κι εγώ νόμιζα ότι μετράνε τα μόρια για αναπλήρωση.Η αναβάθμιση σε δημοτικό είναι εφικτό να γίνει και στο εύχομαι ολόψυχα.

Αποσυνδεδεμένος Rosarose

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 87
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06 - 2021-2022
« Απάντηση #905 στις: Σεπτέμβριος 13, 2021, 09:00:44 μμ »
Λυπάμαι για την δυσχερή θέση που βρίσκεσαι συνάδελφε..όντως κι εγώ νόμιζα ότι μετράνε τα μόρια για αναπλήρωση.Η αναβάθμιση σε δημοτικό είναι εφικτό να γίνει και στο εύχομαι ολόψυχα.

Σ ευχαριστώ πολύ. Μόνο σ αυτό ελπίζω δυστυχώς, αν και ξέρω ότι οι πιθανότητες είναι μικρές. Δεν έχω και πάρα πολύ υψηλή θέση, είμαι στο 2800 περίπου στον εκκαθαρισμένο. Απλά είχα διαβάσει ότι αναβάθμιση σε δημοτικό δεν γίνεται, διότι είναι διαφορετικά προγράμματα εσπα. Τελικά γίνεται; Θα πρέπει να μιλήσω και με την αθμια.. Το μυαλό μου αυτές τις μέρες έχει γίνει πουρές από τις σκέψεις και την αγωνία που περνάω.

Αποσυνδεδεμένος Effiemum

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 124
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06 - 2021-2022
« Απάντηση #906 στις: Σεπτέμβριος 13, 2021, 09:35:10 μμ »
Σ ευχαριστώ πολύ. Μόνο σ αυτό ελπίζω δυστυχώς, αν και ξέρω ότι οι πιθανότητες είναι μικρές. Δεν έχω και πάρα πολύ υψηλή θέση, είμαι στο 2800 περίπου στον εκκαθαρισμένο. Απλά είχα διαβάσει ότι αναβάθμιση σε δημοτικό δεν γίνεται, διότι είναι διαφορετικά προγράμματα εσπα. Τελικά γίνεται; Θα πρέπει να μιλήσω και με την αθμια.. Το μυαλό μου αυτές τις μέρες έχει γίνει πουρές από τις σκέψεις και την αγωνία που περνάω.
Γιατί δεν το παίρνεις θετικά; Σε δυσπρόσιτο και ΑΜΩ (βέβαια σε 2 σχολεία για να είμαι ειλικρινής) δούλεψα κι εγώ μια χρονιά αλλά μαζί με κάποια ιδιαίτερα που σίγουρα θα σου ζητήσουν οι γονείς της περιοχής θα τα βγάλεις πέρα μια χαρά. Καλή διάθεση να υπάρχει και να πω κι εμπιστοσύνη στο Θεό;; Ελπίζω να σε ενίσχυσε λίγο το μήνυμα...

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2846
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06 - 2021-2022
« Απάντηση #907 στις: Σεπτέμβριος 13, 2021, 09:56:46 μμ »
Σ ευχαριστώ πολύ. Μόνο σ αυτό ελπίζω δυστυχώς, αν και ξέρω ότι οι πιθανότητες είναι μικρές. Δεν έχω και πάρα πολύ υψηλή θέση, είμαι στο 2800 περίπου στον εκκαθαρισμένο. Απλά είχα διαβάσει ότι αναβάθμιση σε δημοτικό δεν γίνεται, διότι είναι διαφορετικά προγράμματα εσπα. Τελικά γίνεται; Θα πρέπει να μιλήσω και με την αθμια.. Το μυαλό μου αυτές τις μέρες έχει γίνει πουρές από τις σκέψεις και την αγωνία που περνάω.

Αναβάθμιση γίνεται.Το ΕΣΠΑ δεν επιτρέπει τη συμπλήρωση ωραρίου σε δύο προγράμματα ταυτόχρονα (δλδ μισές ώρες σε νηπιαγωγείο ,μισές σε δημοτικό).Το να αφήσεις μια θέση ΕΣΠΑ (πχ νηπιαγωγείο) για να μεταβείς σε άλλη θέση ΕΣΠΑ(, δημοτικό) γίνεται.


Αποσυνδεδεμένος ΕΠ06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 631
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06 - 2021-2022
« Απάντηση #908 στις: Σεπτέμβριος 14, 2021, 08:27:51 πμ »
Σ ευχαριστώ πολύ. Μόνο σ αυτό ελπίζω δυστυχώς, αν και ξέρω ότι οι πιθανότητες είναι μικρές. Δεν έχω και πάρα πολύ υψηλή θέση, είμαι στο 2800 περίπου στον εκκαθαρισμένο. Απλά είχα διαβάσει ότι αναβάθμιση σε δημοτικό δεν γίνεται, διότι είναι διαφορετικά προγράμματα εσπα. Τελικά γίνεται; Θα πρέπει να μιλήσω και με την αθμια.. Το μυαλό μου αυτές τις μέρες έχει γίνει πουρές από τις σκέψεις και την αγωνία που περνάω.
Καλημέρα.Όπως σου εξήγησε και η συνάδελφος γίνεται σίγουρα η αναβάθμιση σε δημοτικό,ελπίζω κι εύχομαι να γίνει σύντομα.

Αποσυνδεδεμένος Sth

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06 - 2021-2022
« Απάντηση #909 στις: Σεπτέμβριος 15, 2021, 11:35:11 πμ »
Καλησπέρα σας. Είμαι σε ιδιαίτερα δύσκολη ψυχολογική κατάσταση. Είμαι αμω σε τέσσερα νηπιαγωγεία σε δυσπρόσιτο μέρος, το οποίο συμπεριέλαβα στις λιγοστές επιλογές αμω στην πε που είχα στην αίτηση μου. Έβαλα κάποια δυσπρόσιτα έχοντας διαβάσει το φεκ που είχε δημοσιευτεί τις μέρες των αιτήσεων. Τώρα διαβάζω πλήρως απογοητευμένη και απελπισμένη ότι το ασεπ δεν αναγνωρίζει την πλασματική προϋπηρεσία ούτε για τους μόνιμους ούτε για τους αναπληρωτές, επειδή ο πίνακας είναι ενιαίος. Για τους μόνιμους διορισμούς το ήξερα, αλλά για τους αναπληρωτές νόμιζα ότι αναγνωρίζεται κανονικά. Νιώθω εξαπατημένη, διότι νιώθω ότι το υπουργείο έβγαλε ξανά το φεκ για να μας πετάξει το τυράκι και να καλύψουμε τα δυσπρόσιτα, αλλά όμως για να γίνει αυτό πρέπει η Κεραμέως να βγάλει ειδική ρύθμιση και αυτό δεν έχει γίνει ποτέ μέχρι τώρα και δεν νομίζω κιόλας ότι θα γίνει στο επόμενο άνοιγμα. Θα περάσω φέτος απίστευτη ψυχική, σωματική και πιθανόν οικονομική ταλαιπωρία και σκεφτόμουν τουλάχιστον ότι θα πάρω διπλά μόρια. Τώρα συνειδητοποιώ ότι αυτό δεν θα γίνει. Τί γνώμη έχετε;; 😔😔😔 Επίσης, αναβάθμιση σε δημοτικό θα μπορεί να γίνει άραγε αν συντρέχουν οι προϋποθέσεις που έχουν αναφερθεί εδώ;

Ότι δεν θα αναγνωρίσουν τα διπλά μόρια που το διάβασες; Δεν έχω δει κάτι σχετικό.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159500
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 322
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 164
Σύνολο: 165

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.099 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.