*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί 2022  (Αναγνώστηκε 1495301 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2213
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #84 στις: Οκτώβριος 05, 2021, 12:37:17 πμ »
Δεν κατάλαβες αυτό που έγραψα, εννοώ ότι με αυτό που προτείνεις, κάποιος που ήταν πχ πρώτος στους διορισμούς (από Θεσσαλονίκη) και διορίστηκε πχ. Λάρισα, ενδέχεται να χάσει μετάθεση για πχ Κιλκίς, από κάποιον άλλο που πέρισυ ήταν πχ 60ος και διορίστηκε Δ. Δωδεκανήσων (λόγω των περισσοτέρων μορίων μου μαζεύει ο δεύτερος την τρέχουσα χρονιά.)

Οκ. Αυτό όμως δεν μπορεί να αλλάξει. Από τη στιγμή που κάποιος είναι Λάρισα και ο άλλος σε πχ δυσπρόσιτο ο δεύτερος οπότε και να γίνουν αιτήσεις πάλι θα είναι μπροστά. Πέταξε λοιπόν η μετάθεση για τον πρώτο στη Θεσσαλονίκη (ίσα ίσα που αν δωθεί η ευκαιρία για μετάθεση μετά από ένα χρόνο το νούμερο 60 μπορεί να μην προλάβει να περάσει το νούμερο 6 στα μόρια). Επίσης μην είσαι σίγουρος ότι κάποιος από Θεσσαλονίκη δεν θα απέφευγε τη Λάρισα και θα προτιμούσε τη Δ Δωδεκανήσου ακριβώς για τα μόρια και σκεπτόμενος ότι αν πάει Λάρισα δεν θα φύγει ποτέ για το σπίτι του. Ποιο άδικο δεν θα είναι όμως αυτός που είναι Λάρισα να μείνει εκεί και να χάσει τη μετάθεση στη Θεσσαλονίκη απο το νούμερο 60 στον πίνακα που διορίστηκε εκεί ένα χρόνο μετά και ενώ την πρώτη χρονιά δεν είχαν τεχνητά δώσει ούτε ένα οργανικό κενο για διορισμό;
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 05, 2021, 12:45:00 πμ από victor123 »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:39:42 »

hgy2367

  • Επισκέπτης
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #85 στις: Οκτώβριος 05, 2021, 12:42:52 πμ »
Οκ. Αυτό όμως δεν μπορεί να αλλάξει. Από τη στιγμή που κάποιος είναι Λάρισα και ο άλλος σε πχ δυσπρόσιτο ο δεύτερος οπότε και να γίνουν αιτήσεις πάλι θα είναι μπροστά. Πέταξε λοιπόν η μετάθεση για τον πρώτο στη Θεσσαλονίκη. Επίσης μην είσαι σίγουρος ότι κάποιος από Θεσσαλονίκη δεν θα απέφευγε τη Λάρισα και θα προτιμούσε τη Δ Δωδεκανήσου ακριβώς για τα μόρια και σκεπτόμενος ότι αν πάει Λάρισα δεν θα φύγει ποτέ για το σπίτι του. Ποιο άδικο δεν θα είναι όμως αυτός που είναι Λάρισα να μείνει εκεί και να χάσει τη μετάθεση στη Θεσσαλονίκη απο το νούμερο 60 στον πίνακα που διορίστηκε ένα χρόνο μετά;
όχι κάνεις λάθος, πολλά μπορουν να αλλάξουν, υπάρχουν και οι αποσπάσεις μην ξεχνάς, μπορεί ο "Λάρισα" να κάνει ρελάνσ μέχρι τις μεταθέσεις με "διάφορα" μόρια.

Το όλο σύστημα είναι "δυναμικό", όπως και τα μόρια που μαζεύουν οι αναπληρωτές.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 05, 2021, 12:45:06 πμ από hgy2367 »

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2213
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #86 στις: Οκτώβριος 05, 2021, 12:54:57 πμ »
όχι κάνεις λάθος, πολλά μπορουν να αλλάξουν, υπάρχουν και οι αποσπάσεις μην ξεχνάς, μπορεί ο "Λάρισα" να κάνει ρελάνσ μέχρι τις μεταθέσεις με "διάφορα" μόρια.

Το όλο σύστημα είναι "δυναμικό", όπως και τα μόρια που μαζεύουν οι αναπληρωτές.

Κανένα λάθος δεν κανω. Δηλαδή δεν θα πάει κάποιος Δωδεκάνησα αλλά Λάρισα αλλά μετά δεν θα μείνει Λάρισα αλλά θα παίρνει αποσπάσεις στα Δωδεκάνησα. Περίεργη λογική. Ακόμα και έτσι να γίνει όμως δεκτό αλλά θα γίνει μετά τη διετία που θα παίζει η δυνατότητα απόσπασης και όπως λες είναι το σύστημα δυναμικό και ο καθένας ας κάνει ότι νομίζει. Όλο το ζήτημα είναι με το τέλος της πρώτης χρονιάς κάποιου που διορίστηκε. Να μην του δωσει δικαίωμα να κάνει αίτημα για μετάθεση στο σπίτι του αλλά να διορίσει κάποιον εκεί ενώ την πρώτη χρονιά δεν είχε δώσει το κενό για διορισμό. Τέλος πάντων και επειδή δεν έχει νόημα να λέμε τα ίδια. Είτε αλλάξει η διετία είτε όχι κάποιος θα είναι αδικημένος και κάποιος ευνοημένος. Τουλάχιστον αυτό θα θεωρεί για τον εαυτό του και δικαίως γιατί αντικειμενικά δίκαιο δεν υπάρχει και ούτε πρόκειται.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 05, 2021, 01:04:55 πμ από victor123 »

hgy2367

  • Επισκέπτης
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #87 στις: Οκτώβριος 05, 2021, 01:07:26 πμ »
Κανένα λάθος δεν κανω. Δηλαδή δεν θα πάει κάποιος Δωδεκάνησα αλλά Λάρισα αλλά μετά δεν θα μείνει Λάρισα αλλά θα παίρνει αποσπάσεις στα Δωδεκάνησα. Μάλλον κάτι δεν πάει καλά αν γίνει αυτό. Ακόμα και έτσι να γίνει όμως δεκτό αλλά γίνει μετά τη διετία που θα παίζει η δυνατότητα απόσπασης και όπως λες είναι το σύστημα δυναμικό και ο καθένας ας κάνει ότι νομίζει. Όλο το ζήτημα είναι με το τέλος της πρώτης χρονιάς κάποιου που διορίστηκε. Να μην του δωσει δικαίωμα να κάνει αίτημα για μετάθεση στο σπίτι του αλλά να διορίσει κάποιον εκεί ενώ την πρώτη χρονιά δεν είχε δώσει το κενό για διορισμό.
Εσύ μπορεί να μην το κάνεις, αλλά κάποιος άλλος μπορεί να το κάνει αν θέλει για χ-υ λόγους (δεν θα δώσει και αναφορά), άρα αφού το ενδεχόμενο υφίσταται, κάνεις λάθος.
Όσον αφορά την αναφορά "Να μην του δώσει δικαίωμα να κάνει αίτημα για", πιστεύεις ότι η όλη διαδικασία που ακολουθήθηκε το καλοκαίρι, έδωσε την ευκαιρία να ζητήσουν μετάθεση/μετάταξη οι "παλιοί", ή ευνόησε τους νεοδιόριστους;
(Αυτό που θέλω να καταδείξω, είναι ότι δεν πρέπει να επικαλούμαστε τα "θέλω" μας ως κάτι το δίκαιο (με συμφέρει να γίνει τροποποίηση σε ένα έτος, έχω πολλά μόρια προϋπηρεσίας σε δύσκολες περιοχές))

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:39:42 »

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2213
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #88 στις: Οκτώβριος 05, 2021, 01:16:23 πμ »
Εσύ μπορεί να μην το κάνεις, αλλά κάποιος άλλος μπορεί να το κάνει αν θέλει για χ-υ λόγους (δεν θα δώσει και αναφορά), άρα αφού το ενδεχόμενο υφίσταται, κάνεις λάθος.
Όσον αφορά την αναφορά "Να μην του δώσει δικαίωμα να κάνει αίτημα για", πιστεύεις ότι η όλη διαδικασία που ακολουθήθηκε το καλοκαίρι, έδωσε την ευκαιρία να ζητήσουν μετάθεση/μετάταξη οι "παλιοί", ή ευνόησε τους νεοδιόριστους;
(Αυτό που θέλω να καταδείξω, είναι ότι δεν πρέπει να επικαλούμαστε τα "θέλω" μας ως κάτι το δίκαιο (με συμφέρει να γίνει τροποποίηση σε ένα έτος, έχω πολλά μόρια προϋπηρεσίας σε δύσκολες περιοχές))

Εννοείται ότι υφίσταται ως ενδεχόμενο. Αν προσέξεις καλά αυτό γράφω αμέσως μετά. Ότι μπορεί να μου φαίνεται περίεργο αλλά εφόσον μπορεί να γίνει δεκτό. Επίσης μάλλον δεν διάβασες τα προηγούμενα μηνύματα μου. Έγραψα πολλές φορές ότι μακάρι να γίνουν διορισμοί. Ακόμα και η διετία να παραμείνει. Παρόλο που ίσως δεν με συμφέρει. Πώς προβάλω τα θέλω μου υποστηρίζοντας κάτι που δεν με συμφέρει; Πάει αυτό. Στο ζήτημα της διετίας που εγώ θέλω να αλλάξει για να πάω κοντά στο σπίτι μου ενώ κάποιος διοριστεί του χρόνου εκεί επειδή δεν μου έδωσε εμένα την ευκαιρία να διεκδικήσω τη θέση και ο κάποιος αυτός υποστηρίζει ότι η διετία δεν πρέπει να αλλάξει. Αυτός ο κάποιος τα θέλω του και το συμφέρον του δεν κοιτάει; Ξαναλέω σε όλα τα θέματα δεν υπάρχει αντικειμενικά δίκαιο. Ότι και να γίνει κάποιος θα θεωρεί ότι αδικείται και κάποιος άλλος το αντίθετο. Το θέμα είναι να το καταλαβαίνουμε αυτό και να μην ταυτίζεται στο μυαλό μας ότι αυτό που με συμφέρει είναι το σωστό και δίκαιο ενώ αυτό που συμφέρει τους άλλους είναι λάθος και άδικο. Αυτά και καληνύχτα σε όλους.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 05, 2021, 01:22:51 πμ από victor123 »

hgy2367

  • Επισκέπτης
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #89 στις: Οκτώβριος 05, 2021, 01:26:54 πμ »
Εννοείται ότι υφίσταται ως ενδεχόμενο. Αν προσέξεις καλά αυτό γράφω αμέσως μετά. Ότι μπορεί να μου φαίνεται περίεργο αλλά εφόσον μπορεί να γίνει δεκτό. Επίσης μάλλον δεν διάβασες τα προηγούμενα μηνύματα μου. Έγραψα πολλές φορές ότι μακάρι να γίνουν διορισμοί. Ακόμα και η διετία να παραμείνει. Παρόλο που ίσως δεν με συμφέρει. Πώς προβάλω τα θέλω μου υποστηρίζοντας κάτι που δεν με συμφέρει; Πάει αυτό. Στο ζήτημα της διετίας που εγώ θέλω να αλλάξει για να πάω κοντά στο σπίτι μου ενώ κάποιος διοριστεί του χρόνου εκεί επειδή δεν μου έδωσε εμένα την ευκαιρία να διεκδικήσω τη θέση και ο κάποιος αυτός υποστηρίζει ότι η διετία δεν πρέπει να αλλάξει. Αυτός ο κάποιος τα θέλω του και το συμφέρον του δεν κοιτάει;
ΟΛΟΙ ΚΟΙΤΑΖΟΥΜΕ ΤΑ ΘΕΛΩ ΜΑΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΚΑΙ ΕΓΩ. Σου έφερα ένα παράδειγμα, για να δεις ότι ο καθένας κρίνει με βάση τον εαυτό του, και εκεί που νομίζει ότι αυτό είναι το δίκαιο, υπάρχει κάποιος άλλος που θα αδικηθεί αν συμβεί αυτό. Προσωπικά πιστεύω ότι βρίσκομαι τοποθετημένος σαν νεοδιόριστος σε μια περιοχή, επειδή κάτι συνέβη (δεν ξέρω τι, δεν είμαι βύσμα) και δε "έφεραν' κάποιον παλιό που μάλλον εδώ επιθυμούσε να είναι εδώ. Και με βάση αυτό πορεύομαι, επειδή κατάλαβα πως έχουν τα πράγματα, δεν πρόκειται να ζητήσω κάτι παρότι το θέλω, γιατί έτσι έχουν.
Επίσης, εσύ μπορεί να επιθυμείς να γίνουν διορισμοί, εγώ όμως έχω λίγο διαφοροποιημένη άποψη που την εξέφρασα και δε με νοιάζει πως "χτυπάει".

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2213
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #90 στις: Οκτώβριος 05, 2021, 01:34:47 πμ »
ΟΛΟΙ ΚΟΙΤΑΖΟΥΜΕ ΤΑ ΘΕΛΩ ΜΑΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΚΑΙ ΕΓΩ. Σου έφερα ένα παράδειγμα, για να δεις ότι ο καθένας κρίνει με βάση τον εαυτό του, και εκεί που νομίζει ότι αυτό είναι το δίκαιο, υπάρχει κάποιος άλλος που θα αδικηθεί αν συμβεί αυτό. Προσωπικά πιστεύω ότι βρίσκομαι τοποθετημένος σαν νεοδιόριστος σε μια περιοχή, επειδή κάτι συνέβη (δεν ξέρω τι, δεν είμαι βύσμα) και δε "έφεραν' κάποιον παλιό που μάλλον εδώ επιθυμούσε να είναι εδώ. Και με βάση αυτό πορεύομαι, επειδή κατάλαβα πως έχουν τα πράγματα, δεν πρόκειται να ζητήσω κάτι παρότι το θέλω, γιατί έτσι έχουν.
Επίσης, εσύ μπορεί να επιθυμείς να γίνουν διορισμοί, εγώ όμως έχω λίγο διαφοροποιημένη άποψη που την εξέφρασα και δε με νοιάζει πως "χτυπάει".

Σύμφωνοι φίλε μου. Πάντως δεν πρόκειται όχι ένας νεοδιόριστος να συμφωνήσει για τη διετία με κάποιον που θέλει να διοριστεί του χρόνου αλλά ούτε οι νεοδιόριστοι μεταξύ τους δεν συμφωνούν. Ο 6ος πχ που πήγε στη Λάρισα και ο 60 που πήγε Δωδεκάνησα ενώ και οι δύο είναι από Θεσσαλονίκη μπορεί να μη θέλουν το ίδιο. Ο 6ος θα θέλει να αλλάξει η διετία ενώ ο 60 όχι ώστε να προλάβει να μαζέψει τα μόρια από το δυσπρόσιτο και να πάει αυτός Θεσσαλονίκη με μετάθεση. Εγώ τελειώνω τη συζήτηση εδώ και μακάρι να γίνει το καλύτερο για όλους. Καληνύχτα.

Αποσυνδεδεμένος kapoioskapoukapote

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2362
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω η παιδεία (μας)!
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #91 στις: Οκτώβριος 05, 2021, 06:02:17 πμ »
Στους ΠΕ86 έπρεπε να είχαν δώσει τουλάχιστον 150 ακόμη κενά διορισμών στην α/θμια σε περιοχές που ήδη έγιναν διορισμοί και σε κάποιες που δεν έγιναν καθόλου. Αυτό δεν είναι εκτίμηση μου. Είναι η αλήθεια και την γνωρίζουμε όλοι οι πληροφορικοι είτε μέσω πληροφοριών είτε εμπειρικά.
Έπρεπε να είχαν συσταθεί και να είχαν δοθεί για μεταθέσεις και στη συνέχεια να είχε δοθεί ένα νούμερο αυτών για διορισμούς. Εκεί θα τελείωνε η ιστορία. Διετία κανονικά και με πιθανές φετινές συνταξιοδοτησεις να δινόταν ένα επιπλέον νούμερο για επιπλέον διορισμούς όπου θα προηγούνταν οι μεταθέσεις ξανά των μονίμων και όχι των νεοδιοριστων.
Αποκλείοντας όμως του χρόνου τους νεοδιόριστους σε κενά που θα έβγαιναν από το καπέλο του μάγου, θα ήταν ύποπτο. Θα ήταν άδικο.
Όπως είπε και ο Victor, δεν είπαν ότι θα δώσω χ άγνωστα κενά φέτος και ψ του χρόνου οπότε να ρισκάρουμε οι άνθρωποι.
Το θέμα δεν είναι αν εγώ ξενιτευτω λόγω έλλειψης κενών ή επειδή δεν έπιανα μια περιοχή. Το ζήτημα δημιουργείται αν εξαπατηθηκα τρόπο τινά χωρίς καν να μπορώ να διεκδικήσω κενά που ίσως και καλοπροαιρετα προκύπτουν πια λόγω διόρθωσης αυτών. Ίσως ούτε μέσω μεταθεσης να τα πιάνουμε. Κανένα πρόβλημα τότε.
Σταματώ γιατί δεν έχω σαν σκοπό να πείσω. Μια αγανάκτηση εκφράζω απλά.
Καλή τύχη σε όλους. Παλιούς, νεοδιόριστους και μελλοντικούς.
Υ. Γ. Εύχομαι η πληροφορική να έχει την τύχη που της πρέπει με πολλούς νέους διορισμούς.
Οι άνθρωποι γεννιούνται αμόρφωτοι, όχι ηλίθιοι. Γίνονται ηλίθιοι με την εκπαίδευση.
Μπέρτραντ Ράσελ

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #92 στις: Οκτώβριος 05, 2021, 06:41:25 πμ »
Κάτι τελευταίο από μένα: η μείωση της υποχρεωτικής παραμονής στην περιοχή διορισμου από δύο χρόνια σε ένα είναι κάτι που θα ευνοούσε, εκτός από τους τωρινούς νεοδιοριστους, και τη συντριπτική πλειοψηφία των μελλοντικών. Όσο δεν το θέλουν είναι επειδή ελπίζουν ότι όπως είναι τα πράγματα τώρα μπορεί να τους χαμογελάσει η τύχη και να επιτύχουν μια περιοχή διορισμου που διαφορετικά δε θα έπιαναν. Και οκ, όταν σου χαμογελάει η τύχη δικαιούσαι να είσαι χαρούμενος. Άλλη μη κουνάς και το δάκτυλο.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 05, 2021, 06:43:29 πμ από mtsag »

Αποσυνδεδεμένος Andriana andriana

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1028
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #93 στις: Οκτώβριος 05, 2021, 08:15:57 πμ »
Έντομεταξυ πολύ συζήτηση αλλά δεν αναφερε ποιους σκέφτεται να διορίσει...πάντως μόνο 4700 στην ειδική είναι πααααρα πολλοί δε στέκει

Αποσυνδεδεμένος Mara006

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 183
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #94 στις: Οκτώβριος 05, 2021, 08:59:09 πμ »
Έντομεταξυ πολύ συζήτηση αλλά δεν αναφερε ποιους σκέφτεται να διορίσει...πάντως μόνο 4700 στην ειδική είναι πααααρα πολλοί δε στέκει
Βασικά οχι απλά δεν ανεφερε τπτ, ενα δημοσιευμα της καθημερινης ήταν π λεει για
"μετατροπη" 4,700 σε μονιμους  ;D ντοιονγκκκκ .

Κ εμενα εξωφρενικό μ φαινεται να ειναι ειδική, άλλοι 4,700 .

Δεν νομιζω να μάθουμε άμεσα. Αυτο π κοβω ότι ΘΑ μαθουμε είναι ότι οποιος δεν εχει συμμετοχη στην αξιολογηση δεν ΘΑ μπορεί να διοριστεί μονιμοςςςςς  ;D κ κάπως έτσι θα κοπει η επαναστατικη γυμναστική με απεργια αποχη κ θα εχει η μπουμπου κούτελο στα κανάλια οτι πέρασε αξιολογηση στους κοπρίτες εκπαιδευτικούς, να χαρεί κ η κυρια Μαριωρη π δουλευει για ενα 500ρικο 12ωρα κ βλέπει ΣΚΑΙ κ τους εχει άχτι.

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #95 στις: Οκτώβριος 05, 2021, 09:21:46 πμ »
Λοιπόν, εχθές στη συνεδρίαση του υπουργικού δεν έγινε καμία συζήτηση για διορισμούς εκπαιδευτικών. Οι διορισμοί ακολουθούν πλέον τον κανόνα του 1:1. Οπότε, για τους εκπαιδευτικούς  θα χρειαστεί να περιμένουμε τις φετινές συνταξιοδοτήσεις και να δούμε αν θα μετρήσουν τώρα στα οργανικά κενά (όπως έγινε φέτος), ή μετά από ένα χρόνο (όπως γινόταν παλιά). Κάπου εκεί θα αρχίσει να φαίνεται το πράγμα που θα πάει.

Ευτυχώς αυτή η ιστορία δε με αφορά άμεσα, δεν θα την πάλευα να βγάλω άλλη μια χρονιά όπως την περυσινή στο pde.  ;D

Αποσυνδεδεμένος Ulysses1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 249
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #96 στις: Οκτώβριος 05, 2021, 09:29:42 πμ »
Έχω την εντύπωση ότι σε αφορά  και σένα και μερικούς άλλους.
Κυρίως να ΜΗΝ γίνουν...
Έτσι θα δικαιολογήσετε στον εαυτό σας το αδιέξοδο πολλών δεκαετιών και όχι μόνο της τελευταίας...

Αποσυνδεδεμένος Ulysses1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 249
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #97 στις: Οκτώβριος 05, 2021, 09:35:01 πμ »
Και κλείνω εδώ πέρα γιατί στο forum μπαίνουν πολλοί νέοι και γεμίζουν φρούδες ελπίδες.
Η εκπαίδευση είναι τελειωμένη υπόθεση εδώ και πολλά χρόνια σαν επαγγελματική διέξοδος.
Όσο νωρίς το καταλάβει κάποιος τόσο λιγότερη φθορά θα υποστεί.
Και για του λόγου το αληθές δείτε πόσο έχουν εκπέσει οι παλαίμαχοι εκπαιδευτικοί αγωνιώντας για δεκαετίες...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32277
  • Τελευταία: ΤΣΕΦΙ
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158512
  • Σύνολο θεμάτων: 19197
  • Σε σύνδεση σήμερα: 550
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 527
Σύνολο: 535

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.091 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.