*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί 2022  (Αναγνώστηκε 1504012 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος math22

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1856
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #196 στις: Νοέμβριος 07, 2021, 11:27:31 πμ »
Είδες ;
Βρε μαζί θα διοριστούμε είτε οι διορισμοί είναι γενική είτε ειδικη αλλά κράτα μικρό καλάθι

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:43:45 »

Αποσυνδεδεμένος lilium1990

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1059
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #197 στις: Νοέμβριος 07, 2021, 12:15:25 μμ »
Πάντως είχε ακουστεί και το ενδεχόμενο να ανοίξουν κι οι δυο πίνακες μαζί του χρονου (ειδική γενική). Για να δούμε

Αποσυνδεδεμένος liziee

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #198 στις: Νοέμβριος 07, 2021, 12:51:59 μμ »
Αν κάνει διορισμούς στην ειδική το καλοκαίρι του 2022, θα είναι διορισμοί των οποίων οι πίνακες θα λήγουν μετά από λίγες μέρες και τα προσόντα θα είναι προ 3 ετών. Πιστεύω στην ειδική ίσως να δώσει την ευκαιρία να ανοίξουν οι πίνακες και μετά να γίνουν διορισμοί (αν θέλει να κάνει στην ειδική). Αν οι αιτήσεις ξεκινήσουν την άνοιξη του 2022, είναι πιθανό αρχές του 2023 να υπάρχουν οριστικοί. Δεν θα απέχει και πολύ από το 2022.

Αποσυνδεδεμένος eve eve

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 197
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #199 στις: Νοέμβριος 07, 2021, 03:28:56 μμ »
Πραγματικα απορώ μερικοί κοπανίεστε !!! Έτσι και αλλιώς τις 10.000 προσλήψεις δε θα τις μοίραζε σε δύο χρονιές ; Πάλι σε δύο χρονιές δε τις μοιράζει ; To  πρόβλημα σας είναι πιο ; Ο τρόπος που είχαν προγραμματιστεί οι προσληψεις εφαρμόζεται , άρα ; το ζόρι σας είναι ποιό ;
Αυτή που κοπανιέται είσαι εσύ....δεν είδα κανέναν άλλον....εγώ προσωπικά ως νέα απόφοιτη 2ης σχολής δεν θέλω να καταθέσω κανενα διδακτορικο απο καμία βουλγαρία....θελω το πτυχίο μου να καταθέσω κ να έχω το δικαίωμα να διεκδικησω μία θεση σε σχολείο ... Μην επαναπαύεσαι στο 2ετές κλείδωμα, δεν σου εξασφαλίζει τη θέση σου έτσι κ αλλιώς...επίσης, με το κλειστό σύστημα αναπληρωτών που έτυχε να σε βολέψει , μαζεύεις προϋπηρεσία κ εμείς καθ0μαστε κ κοιτάμε με σταυρωμένα χερια, έχοντας τα ίδια προσόντα ωστοσό....επίσης, κανείς δεν υπολόγισε τους τόσες χιλιάδες που έμειναν εκτός λόγω αδυναμίας του συστήματος (λογω πςραβόλου εννοώ) , κι εφόσον ενα τέτοιο ποσοστό έμεινε εκτός θα γίνουν προσπάθειες για νωρίτερο άνοιγμα...ειτε σ αρεσει είτε οχι 💖

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:43:45 »

Αποσυνδεδεμένος Schoolikui

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1448
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #200 στις: Νοέμβριος 07, 2021, 03:34:46 μμ »
Υπάρχουν συνταξιοδοτησεις στην Ειδική;
Can I skip tomorrow?

Αποσυνδεδεμένος Andriana andriana

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1028
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #201 στις: Νοέμβριος 07, 2021, 04:10:22 μμ »
Αυτή που κοπανιέται είσαι εσύ....δεν είδα κανέναν άλλον....εγώ προσωπικά ως νέα απόφοιτη 2ης σχολής δεν θέλω να καταθέσω κανενα διδακτορικο απο καμία βουλγαρία....θελω το πτυχίο μου να καταθέσω κ να έχω το δικαίωμα να διεκδικησω μία θεση σε σχολείο ... Μην επαναπαύεσαι στο 2ετές κλείδωμα, δεν σου εξασφαλίζει τη θέση σου έτσι κ αλλιώς...επίσης, με το κλειστό σύστημα αναπληρωτών που έτυχε να σε βολέψει , μαζεύεις προϋπηρεσία κ εμείς καθ0μαστε κ κοιτάμε με σταυρωμένα χερια, έχοντας τα ίδια προσόντα ωστοσό....επίσης, κανείς δεν υπολόγισε τους τόσες χιλιάδες που έμειναν εκτός λόγω αδυναμίας του συστήματος (λογω πςραβόλου εννοώ) , κι εφόσον ενα τέτοιο ποσοστό έμεινε εκτός θα γίνουν προσπάθειες για νωρίτερο άνοιγμα...ειτε σ αρεσει είτε οχι 💖
Επειδή δε με ξέρεις ,ούτε πόσα χλμ στα σχολεία έχω ,ούτε πόσα χαρτιά έχω να καταθέσω μη μου απευθύνεσαι προσωπικά

Αποσυνδεδεμένος Andriana andriana

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1028
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #202 στις: Νοέμβριος 07, 2021, 04:10:45 μμ »
Υπάρχουν συνταξιοδοτησεις στην Ειδική;
Όχι

Αποσυνδεδεμένος Andriana andriana

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1028
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #203 στις: Νοέμβριος 07, 2021, 04:11:10 μμ »
Αυτή που κοπανιέται είσαι εσύ....δεν είδα κανέναν άλλον....εγώ προσωπικά ως νέα απόφοιτη 2ης σχολής δεν θέλω να καταθέσω κανενα διδακτορικο απο καμία βουλγαρία....θελω το πτυχίο μου να καταθέσω κ να έχω το δικαίωμα να διεκδικησω μία θεση σε σχολείο ... Μην επαναπαύεσαι στο 2ετές κλείδωμα, δεν σου εξασφαλίζει τη θέση σου έτσι κ αλλιώς...επίσης, με το κλειστό σύστημα αναπληρωτών που έτυχε να σε βολέψει , μαζεύεις προϋπηρεσία κ εμείς καθ0μαστε κ κοιτάμε με σταυρωμένα χερια, έχοντας τα ίδια προσόντα ωστοσό....επίσης, κανείς δεν υπολόγισε τους τόσες χιλιάδες που έμειναν εκτός λόγω αδυναμίας του συστήματος (λογω πςραβόλου εννοώ) , κι εφόσον ενα τέτοιο ποσοστό έμεινε εκτός θα γίνουν προσπάθειες για νωρίτερο άνοιγμα...ειτε σ αρεσει είτε οχι 💖
Είτε σου αρέσει είτε όχι θα γίνουν σίγουρα ΟΧΙ όπως τα λες

Αποσυνδεδεμένος Andriana andriana

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1028
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #204 στις: Νοέμβριος 07, 2021, 04:15:05 μμ »
Αυτή που κοπανιέται είσαι εσύ....δεν είδα κανέναν άλλον....εγώ προσωπικά ως νέα απόφοιτη 2ης σχολής δεν θέλω να καταθέσω κανενα διδακτορικο απο καμία βουλγαρία....θελω το πτυχίο μου να καταθέσω κ να έχω το δικαίωμα να διεκδικησω μία θεση σε σχολείο ... Μην επαναπαύεσαι στο 2ετές κλείδωμα, δεν σου εξασφαλίζει τη θέση σου έτσι κ αλλιώς...επίσης, με το κλειστό σύστημα αναπληρωτών που έτυχε να σε βολέψει , μαζεύεις προϋπηρεσία κ εμείς καθ0μαστε κ κοιτάμε με σταυρωμένα χερια, έχοντας τα ίδια προσόντα ωστοσό....επίσης, κανείς δεν υπολόγισε τους τόσες χιλιάδες που έμειναν εκτός λόγω αδυναμίας του συστήματος (λογω πςραβόλου εννοώ) , κι εφόσον ενα τέτοιο ποσοστό έμεινε εκτός θα γίνουν προσπάθειες για νωρίτερο άνοιγμα...ειτε σ αρεσει είτε οχι 💖
2 χρόνια με σταυρωμένα χέρια θα μένεις αφού είναι κλειστοι βάση νόμου ,δε το ήξερες ;αλλά σε τσούζει γιατί θα γίνουν πάλι διορισμοι
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 07, 2021, 04:16:52 μμ από Andriana andriana »

Συνδεδεμένος pskouras

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 409
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #205 στις: Νοέμβριος 07, 2021, 04:42:14 μμ »
Μα δε θα πάει στους διορισμούς στην ειδική με νέους πίνακες διοτι μέχρι να βγουν οι ΟΡΙΣΤΙΚΟΙ στην ειδικη θα πάμε 2024 !!! Οι διορισμοί θα γίνουν το καλοκαίρι ! Δε λέμε τι θέλουμε τι όχι !!!! Λέμε το αυτονόητο εφόσον οι διορισμοί θα γίνουν το καλοκαίρι μόνο από τους υπάρχοντες οριστικούς μπορούν να γίνουν !!!! Όλοι οι υπόλοιποι που λέτε τα αντίθετα γιατί δε σας συμφέρει κάνετε πως δε βλέπετε το προφανες

Φίλη μου το καλοκαίρι δεν θα υπάρχουν οριστικοί πίνακες στην ειδική και βάση νόμου θα πρέπει να έχουν νέα πρόσκληση αρχές του 22. Άρα μάλλον κάτι κάνεις λάθος... Αν σε συμφέρει μόνα ζυγά δικά σου οκ...
Εγώ δεν έχω πρόθεση να πάω στην 1 η βαθμια. Είμαι ήδη στην 3 βαθμια. Απλά το μόνο που λέω είναι κρατήστε μικρό καλάθι γιατί ούτε σώματα ασφαλείας είστε ούτε στρατός...
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 07, 2021, 04:47:51 μμ από pskouras »

Αποσυνδεδεμένος Andriana andriana

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1028
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #206 στις: Νοέμβριος 07, 2021, 04:49:15 μμ »
Φίλε μου το καλοκαίρι δεν θα υπάρχουν οριστικοί πίνακες στην ειδική και βάση νόμου θα πρέπει να έχουν νέα πρόσκληση αρχές του 22. Άρα μάλλον κάτι κάνεις λάθος...
Κανένα λάθος ,θα γίνουν νέοι πίνακες στην ειδική που όμως θα αφορούν του χρόνου και μετά για πρόσληψη αναπληρωτών .Αν κάνει κ στην ειδική το καλοκαίρι διορισμους θα τους κάνει από αυτούς εδώ αφού αυτοί είναι οριστικοί.

Αποσυνδεδεμένος calmen

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 195
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #207 στις: Νοέμβριος 07, 2021, 05:17:48 μμ »
οπως σου ειπα και σε παλιο ποστ ..κρατα μικρο καλαθι υπαρχουν πολλες κατηγοριες..που θα αδικηθουν ή πιστευουν οτι θα αδικηθουν..κρατα οτι θες απο τα δυο.
γιατι σε τυφλωνει ο παραδεισος του δημοσιου..μιλας αποτομα και απολυτα..
πριν τις εκλογες (?) θα βαλουν 5000 ατομα και θα αποκλεισουν 150000..
ειναι χαζοι το ξερω αλλα δεν νομιζω τοσο...

Συνδεδεμένος pskouras

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 409
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #208 στις: Νοέμβριος 07, 2021, 05:50:35 μμ »
Κανένα λάθος ,θα γίνουν νέοι πίνακες στην ειδική που όμως θα αφορούν του χρόνου και μετά για πρόσληψη αναπληρωτών .Αν κάνει κ στην ειδική το καλοκαίρι διορισμους θα τους κάνει από αυτούς εδώ αφού αυτοί είναι οριστικοί.

Δηλ ο ΑΣΕΠ θα προσπαθεί να βγάλει τα προσωρινά και θα κάνει προσλήψεις από τους παλιούς πίνακες....

Που το έχεις ξαναδεί αυτό; Διάβασε λίγο, δες το δάσος και όχι το δένδρο... Επειδή έγιναν μια φορά προσλήψεις είσαι σίγουρη ότι θα ξαναγίνουν.καιε αυτά τα κριτήρια; Στο έχει πει κανένας; Τα κριτήρια είναι του γαβργογλου... Μην ξαφνιαστεις αν αλλάξει η νικουλα τα κριτήρια... Δες λίγο το προεκλογικό πρόγραμμα της ΝΔ...

Αποσυνδεδεμένος Matina7

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 564
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #209 στις: Νοέμβριος 07, 2021, 06:05:06 μμ »
Δηλαδή, να αναμένουμε καινούρια προκήρυξη για αναπληρωτές από τη νέα χρονιά και δη στις αρχές της;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159543
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 310
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 301
Σύνολο: 311

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.136 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.