*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί 2022  (Αναγνώστηκε 1508340 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Vagg91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2437
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #1358 στις: Φεβρουάριος 22, 2022, 12:24:10 μμ »
Στο μονο που ελπιζω για να τηρηθει η νομιμοτητα, ειναι αυτο που εγραψε ο Πατρεας πριν λιγους μηνες. Οτι θα μας βαλουν χερι για τους συμβασιουχους. Τοτε μονο θα γινει το νομιμο. Να διορισει και φετος 6000 και του χρονου αλλους τοσους. Διαφορετικα, θα επικρατησει οχι η νομιμοτητα αλλα η ΒΙΣΜΑΤΟΤΗΤΑ. Που επικρατει στο Ελλαδισταν

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:16:57 »

Αποσυνδεδεμένος lilium1990

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1059
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #1359 στις: Φεβρουάριος 22, 2022, 12:37:51 μμ »
Κίρκη και Πατρεα περιμένουμε!

Αποσυνδεδεμένος Vagg91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2437
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #1360 στις: Φεβρουάριος 22, 2022, 12:42:18 μμ »
Η Κιρκη εχει τοποθετηθει για τους διορισμους . Θα γινουν το καλοκαιρι του 22 με παροντες οριστικους. Ο Πατρεας δεν εχει αναφερει κατι

Αποσυνδεδεμένος Logikos-3

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1577
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #1361 στις: Φεβρουάριος 22, 2022, 12:57:33 μμ »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:16:57 »

Αποσυνδεδεμένος Vagg91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2437
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #1362 στις: Φεβρουάριος 22, 2022, 12:58:23 μμ »
Δεν λεει κατι διαφορετικο..Αυτα που λεει το esos

Αποσυνδεδεμένος tolakis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1556
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #1363 στις: Φεβρουάριος 22, 2022, 01:46:06 μμ »
vagg91εδω και χρόνια προσπαθώ να καταλάβω τι είναι περισσότερο βισματικο και ειλικρινά δεν μπορώ. Είμαι από τους αναπληρωτές που εδώ και 12 χρόνια έχω προϋπηρεσία μονο από ειδικη με 3 χρόνια ΑΜΩ πρόσληψη μετά τον Γενάρη ενώ μπορούσα να έχω πρόσληψη στη γενική και πριν τον Γενάρη. Τελικά με τους διορισμούς που έγιναν συνάδελφοι με προϋπηρεσία μόνο από γενική βάση του νόμου γαβρογλου βρέθηκαν μπροστά από μένα και όχι μόνο αποτέλεσμα κάποιοι συνάδελφοι της ειδικής να μείνουν χωρίς διορισμό. Θέλω να σου πω αν δεν το γνωρίζεις ότι ο κύριος γαβρογλου 15-12-2018 3 μήνες πριν την προκήρυξη είχε πει ότι θα γίνει καμία μεταφορά προϋπηρεσίας από γενική στην ειδική... ένα μήνα αργότερα είπε ότι θα έχουμε μεταφορά προυπηρεσιας μόνο για την προϋπηρεσία που αποκτήθηκε μετά της ημερομηνίας απόκτησης μεταπτυχιακού ειδικης αγωγης.. τελικά στην προκήρυξη είχαμε όλη την προϋπηρεσία. Αυτά για την προηγούμενη περίοδο. Πάμε τώρα στην καινούργια περίοδο γράφεις ότι θα είναι βισματικο αν δεν έχουμε 6000 διορισμούς το22 και 6000 το 23...δηλ 12οοο διορισμούς με παλαιούς πινακες έκτος αν πιστεύεις ότι ότι με την εμπειρία που έχουμε ο ασεπ το 23 θα έχει επιτέλους οριστικους πίνακες και ειδική και γενικη

Αποσυνδεδεμένος PASAS123

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #1364 στις: Φεβρουάριος 22, 2022, 02:05:34 μμ »
επειδή βλεπω να αγχώνεστε πολύ
διορισμοί θα γίνουν το καλοκαίρι όσο και να πιέζουν διάφοροι να μη γίνουν με δήθεν ''ρεπορταζ''

Αποσυνδεδεμένος Mars1

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 178
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #1365 στις: Φεβρουάριος 22, 2022, 02:12:33 μμ »
vagg91εδω και χρόνια προσπαθώ να καταλάβω τι είναι περισσότερο βισματικο και ειλικρινά δεν μπορώ. Είμαι από τους αναπληρωτές που εδώ και 12 χρόνια έχω προϋπηρεσία μονο από ειδικη με 3 χρόνια ΑΜΩ πρόσληψη μετά τον Γενάρη ενώ μπορούσα να έχω πρόσληψη στη γενική και πριν τον Γενάρη. Τελικά με τους διορισμούς που έγιναν συνάδελφοι με προϋπηρεσία μόνο από γενική βάση του νόμου γαβρογλου βρέθηκαν μπροστά από μένα και όχι μόνο αποτέλεσμα κάποιοι συνάδελφοι της ειδικής να μείνουν χωρίς διορισμό. Θέλω να σου πω αν δεν το γνωρίζεις ότι ο κύριος γαβρογλου 15-12-2018 3 μήνες πριν την προκήρυξη είχε πει ότι θα γίνει καμία μεταφορά προϋπηρεσίας από γενική στην ειδική... ένα μήνα αργότερα είπε ότι θα έχουμε μεταφορά προυπηρεσιας μόνο για την προϋπηρεσία που αποκτήθηκε μετά της ημερομηνίας απόκτησης μεταπτυχιακού ειδικης αγωγης.. τελικά στην προκήρυξη είχαμε όλη την προϋπηρεσία. Αυτά για την προηγούμενη περίοδο. Πάμε τώρα στην καινούργια περίοδο γράφεις ότι θα είναι βισματικο αν δεν έχουμε 6000 διορισμούς το22 και 6000 το 23...δηλ 12οοο διορισμούς με παλαιούς πινακες έκτος αν πιστεύεις ότι ότι με την εμπειρία που έχουμε ο ασεπ το 23 θα έχει επιτέλους οριστικους πίνακες και ειδική και γενικη

Πότε τα είχε πει αυτά ο Γαβρογλου; Το μόνο που είχε πει ο ΣΥΡΙΖΑ στην επιτροπή μορφωτικών ηταν ότι είτε θα είναι ενιαία εκπαιδευτική προϋπηρεσία , είτε θα γίνει πλήρης διαχωρισμός ανάλογα με τη δομή. Υποστήριξαν την ενιαία εκπαιδευτική.

Αποσυνδεδεμένος Vagg91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2437
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #1366 στις: Φεβρουάριος 22, 2022, 02:21:23 μμ »
Στην ειδικη θα εχει σιγουρα οριστικους του χρονου. Κσι με αυτους ειπα να κανει τους επομενους.και γενικη αν βγαλει την προκηρυξη νωριτερα απο οτι εκανε φετος στην Ειδικη, θα προλαβει.
Δηλαδη με τοσα κενα, δεν θες να γινουν διορισμοι φετος ; εστω με τους πινακες που υπαρχουν. Και του χρονου με τους νεους πινακες.
Και επειδη μιλαμε για αδικιες και βισματα, εμεινα σχεδον μια 10ετια με κλειστους πινακες. Τελειωσα το 2008 την σχολη μου και ημουν στο μηδενικης...Γιατι δεν ανοιγαν τοτε οι πινακες συναδελφε; Και μην μου πει καποιος οτι ημουν στο μηδενικης   στην ειδικοτητα μου..στους  ΠΕ03 δεν εφτανε ποτε (ή στους πρωτους 20 την χρονια που με πηραν ωρομισθιο)...για μια 10ετια..πρωτη φορα δουλεψα το 2018 με ειδικη προσκληση ωρομισθιος...Δεν μου ειχαν ψιθυρισει τα σεμιναρια για να μαζεψω προυπηρεσια
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 22, 2022, 02:59:32 μμ από Vagg91 »

Αποσυνδεδεμένος Vagg91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2437
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #1367 στις: Φεβρουάριος 22, 2022, 02:37:12 μμ »
Και τωρα με τοσα κενα  και ετοιμους οριστικου, να περιμενω αυτους που δεν ειχαν μεταπτυχιακο και δεν καβατζωσαν την θεση, να την καβατζωσουν το 23 με νεους πινακες ;  να βαλουν αυτα που χρειαζονται πρωτα...

Αποσυνδεδεμένος Κιρκη

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 650
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #1368 στις: Φεβρουάριος 22, 2022, 02:39:20 μμ »
Καλησπέρα σας . Μην αγχώνεστε όλα θα γίνουν κανονικά ... αυτό είδε η μαγική μου σφαίρα σήμερα . Άλλωστε το άρθρο έτσι όπως είναι γραμμένο ούτε η φίλη μου η Πυθία να το έγραφε!!

Αποσυνδεδεμένος vagg99

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 874
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #1369 στις: Φεβρουάριος 22, 2022, 02:46:34 μμ »
https://www.alfavita.gr/ekpaideysi/371642_monimoi-diorismoi-ekpaideytikon-ti-shediazei-ypoyrgeio-paideias-gia-fetos-o

Ωραιο αρθρακι...

Το άρθρο αυτό όντως εκφράζει μεγαλύτερη βεβαιότητα για διορισμούς το καλοκαίρι από το αντίστοιχο του esos. Ο αριθμός διορισμών μετά το Πάσχα, όπως αναφέρει.
Λεγε μας Κιρκη πού και πού τι λέει η σφαίρα σου.. Ευχαριστούμε  :-* :-*

Αποσυνδεδεμένος summ

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 36
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #1370 στις: Φεβρουάριος 22, 2022, 02:48:21 μμ »
Αυτο που δεν εχω καταλαβει ειναι αν θα γινουν 6000 ειδικη και γενικη μαζι...ή την ξεχναμε τη γενικη αραγε για φετος;

Αποσυνδεδεμένος Vagg91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2437
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #1371 στις: Φεβρουάριος 22, 2022, 02:56:08 μμ »
Μακαρι να ισχυουν αυτα Κιρκη....Ελπιζω να μην επικρατησουν τα βισματα....για το 2023...
Οι 6.000 αφορουν τα παντα

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159817
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 374
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 228
Σύνολο: 229

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.066 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.