*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί 2022  (Αναγνώστηκε 1506662 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ΤΚ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 753
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #1442 στις: Φεβρουάριος 23, 2022, 04:26:22 μμ »
Ρε παιδιά πληζ, όχι άλλο κάρβουνο. Ήμαρτον. Σταματήστε να πετάτε ο καθένας και τη δική του παπάντζα που δεν στηρίζεται πουθενά. Ας δείξουμε λίγη υπομονή και όλα θα ξεκαθαρίσουν. Έλεος!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:35:20 »

Αποσυνδεδεμένος regi84

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 495
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #1443 στις: Φεβρουάριος 23, 2022, 05:18:42 μμ »
Προφανως απο αυτα που γραφετε ολοι καταλαβαινουμε τι επιθυμειτε να γινει. Διορισμοι φετος στα κενα που θα προκυψουν ή θα δηλωθουν φετος. Δεν θα κανω υποθεσεις γιατι το επιθυμειτε αυτο (προφανως εχετε καποιο σοβαρο λογο που δεν τον γραφετε εδω).Θα σας πω  ομως το εξης:Κανενεας νεοδιοριστος δεν θελει να ΜΗΝ γινουν διορισμοι. Αυτο που διεκδικουμε ειναι οτι με βαση τους ισχυοντες πινακες δεν ειναι δικαιο καποιος με χαμηλοτερη σειρα διορισμου, να διοριστει στον τοπο συμφεροντων μας γιατι ειναι ΑΝΗΘΙΚΟ. Δεν ειμαι νομικος για να ξερω αν ειναι η οχι παρανομο.Την ανηθικοτητα ομως την αντιλαμβανονται ολοι!!!Και αν θελετε εχω και προταση που λυνει το προβλημα. Πρωτα οι μεταθεσεις των μονιμων που ηταν ηδη μονιμοι  πριν τους διορισμους του 21 και μετα ολα τα οργανικα κενα στη φορα (μαζι μ αυτα που διοριστηκαμε εμεις περσι)συν τα καινουργια που θα προκυψουν φετος, και κατοπιν καταταξη με βαση τους ισχυοντες πινακες. Αν διαφωνειτε και σ αυτο τοτε προφανως εχετε συμφερον να ειστε τοσο επιθετικη απεναντι στους νεοδιοριστους. Τους λογους εσεις τους ξερετε,εμεις μπορουμε μονο να ...φανταστουμε!!!


Αυτή είναι μια καλή ιδέα... Έτσι κ θα διοριστουν όσοι ακολουθούν και όσοι δε δήλωσαν διορισμό για να πάνε κάπου κοντά θα το διεκδικήσουν κ οι νεοδιοριστοι (άραγε αν υπάρξουν άλλοι νεοδιοριστοι θα έχουμε Α κ Β; ) θα διεκδικήσουν καλύτερη θέση... Χωρις να ξέρω πολλά, εγώ δε θα είχα θέμα. Αλλά ποιος μας ρωτάει;

Αποσυνδεδεμένος PASAS123

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #1444 στις: Φεβρουάριος 23, 2022, 05:41:33 μμ »
σας βαρεθήκαμε
διορισμοί σε ΟΤΙ δώσει το υπουργείο
όπως κάνει όλα αυτά τα χρόνια όπως έκανε και τις προηγούμενες δεκαετίες
δεν ειναι ΤΙΠΟΤΑ ανήθικο να κάνει ΦΕΤΟΣ διορισμούς σε ότι δώσει για διορισμούς
μετά απο 10+ χρόνια αδιοριστίας είναι ντροπή (αυτό είναι το ανήθικο) να ζητάτε και να μη γίνουν διορισμοί (μέσο του ας γίνουν το 23..) , και να μειωθεί η διετία
αυτο το όλα τα κενά στη φόρα ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΤΟ ΖΗΤΉΣΑΤΕ ΠΕΡΥΣΙ?? μετά απο 10+ χρόνια αδιοριστίας εμφάνισαν όλα τα κενά? ΟΧΙ και το ξέρατε
υπάρχουν ειδικότητες που μετά απο 10 χρόνια αδιοριστίας είχαν τόσα λίγα οργανικά????? ΟΧΙ ΚΑΜΙΑ μα ΚΑΜΙΑ
έδωσαν ότι ήθελαν
τα κενά οργανικά είναι αμέτρητα σε ΟΛΕΣ τις ειδικότητες, φυσικό επακόλουθο 10+ χρόνια αδιοριστίας και συντάξεων ταυτόχρονα
δε σας είδα να μιλάτε και να φωνάζετε για αυτό ΠΡΙΝ τους διορισμούς και μετά το διορισμό σας, παρά μόνο στο άκουσμα διορισμών, γιατι??
άμα θέλετε μείωση της διετίας να ισχύει για ΟΛΟΥΣ όχι μόνο για εσάς.... και για όσους διορίστηκαν στην ειδική,να διεκδικήσουν και αυτοί τα κενά, σας συμφέρει?? ?? ??
ας σταματήσει αυτός ο παρτακισμός
τόσα χρόνια οι διορισμοί στο παιδείας ηταν στο πάγο και τώρα βρήκαμε λόγο να αρπαχτούμε μεταξύ μας

μετά από 10 χρόνια αδιοριστίας και συντάξεων οι Φυσικοί π.χ. ( εντελώς τυχαίο το παράδειγμα) ή οι ΠΕ82 είχαν 87 ΜΟΝΟ οργανικά και 148 αντίστοιχα? 
τα έκρυβαν και τα κρύβουν και το ξέρατε και το ξέρετε
τώρα σας πείραξε που θα συνεχιστούν οι διορισμοί ,που θα έχουμε μια κανονικότητα
εις γνώση μας αυτή η διετία ήταν και είναι
σας είπε κανείς ότι αφου γίνουν διορισμοί το καλοκαίρι του 2021 ΔΕ ΘΑ ξανα γίνουν? ?? ? γιατί απαγορεύεται ? ??
ελεος
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 23, 2022, 08:25:36 μμ από PASAS123 »

Αποσυνδεδεμένος FLE

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 91
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #1445 στις: Φεβρουάριος 23, 2022, 06:02:25 μμ »
Συμφωνώ απόλυτα!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:35:20 »

Αποσυνδεδεμένος vagg99

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 874
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #1446 στις: Φεβρουάριος 23, 2022, 06:11:21 μμ »
Κι εγώ νομίζω οτι δε χρειάζεται να διχαστουμε και γι αυτό. Ζητάγαμε τόσα χρόνια διορισμούς, μας τους κάνουν, λένε να ξανακάνουν φέτος και εμείς ξεκινάμε τη γκρίνια για το αν είναι άδικο ή δίκαιο...
Δηλαδή αν δεν πάρουν μετάθεση τελικά οι νεοδιοριστοι θα φτάσουν στο σημείο να ζητάνε "πάγωμα" των διορισμών του καλοκαιριού;
Τέτοια φαγωμάρα δηλαδή;

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #1447 στις: Φεβρουάριος 23, 2022, 06:16:11 μμ »
Οποίος παριστάνει οτι δεν καταλαβαίνει την αδικία του να διοριστεί ένας που είναι 1000 θέσεις πιο κάτω από εμενα στον πίνακα στην περιοχή συμφερόντων μου, στη οποία δεν διορίστηκα εγώ γιατί πάνω από τα μισά κενά δεν τα έδωσαν, τότε τι να πω; Προφανώς δουλευόμαστε.

Αποσυνδεδεμένος math22

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1856
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #1448 στις: Φεβρουάριος 23, 2022, 06:16:19 μμ »
Επίσης σύμφωνα με μπρατη οι περσινές παραιτήσεις ήταν 7200 και δώθηκαν προς διορισμό οι 1200.Επειδη εδώ αναφέρθηκε ότι δώθηκαν όλα οι συνταξιοδοτησεις περσυ στους διορισμούς. Τελικά δεν ξέρουμε με σιγουρια

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #1449 στις: Φεβρουάριος 23, 2022, 06:18:13 μμ »
Επίσης σύμφωνα με μπρατη οι περσινές παραιτήσεις ήταν 7200 και δώθηκαν προς διορισμό οι 1200.Επειδη εδώ αναφέρθηκε ότι δώθηκαν όλα οι συνταξιοδοτησεις περσυ στους διορισμούς. Τελικά δεν ξέρουμε με σιγουρια

Ο Μπρατης μπερδεύει τις συνταξιοδοτήσεις με τα οργανικά κενά. Δεν υπάρχει 1 προς 1 αντιστοιχία αυτών των δυο.

Αποσυνδεδεμένος Vagg91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2437
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #1450 στις: Φεβρουάριος 23, 2022, 06:28:06 μμ »
Τα νεα Τμηματα Ενταξης που ειναι ;;;; Μονο για πινακες ακουμε...και καλα κανουν οι συναδελφοι...Απλα να ξερουν οτι και τα νεα ΤΕ θεσεις ειναι...ενημερωτικα

Αποσυνδεδεμένος Vagg91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2437
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #1451 στις: Φεβρουάριος 23, 2022, 07:16:29 μμ »
Ενημερωτικα, για να μην υπαρχουν παρξηγησειε, οταν ελεγα για ΒΙΣΜΑΤΑ, εννουσα για τους πινακες Ειδικης....που εχουν ισχυ μεχρι φετος και υπαρχουν πιεσεις για διορισμους το 23...ενω υπαρχουν ηδη οργανικα κενα ακαλυπτα
Δεν αναφερομαι στην Γενικη

Αποσυνδεδεμένος regi84

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 495
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #1452 στις: Φεβρουάριος 23, 2022, 07:22:51 μμ »
Σε ένα forum καταθέτουμε απόψεις. Προσωπικά με συμφέρει να κάνει διορισμούς αλλά έχω μάθει να ακούω όλες τις απόψεις και να μη θεωρώ ότι μόνο εγω έχω δίκιο... Πιστευω πως δε πρέπει να αλλάξει ο νομος για τις τοποθετήσεις γιατί είναι νόμος κ πρέπει να ανοίξουν οι πίνακες γιατί είναι νόμος κ πρέπει ως νέοι άνθρωποι να θέλουμε να τηρούνται οι νόμοι.Ωστόσο σε ένα ένα forum μπαίνω για να διαβάσω όλες τις απόψεις χωρίς να κατηγορώ κανέναν και φυσικά χωρίς να δεχομαι επιθέσεις. Αν δει κάποιος τις συζητήσεις θα καταλάβει όλο το σχέδιο... Διαιρεί και βασιλεύε....Διαχρονικο σχέδιο που αφορά όλους τους Έλληνες όλων των εποχών...

Αποσυνδεδεμένος Vagg91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2437
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #1453 στις: Φεβρουάριος 23, 2022, 07:27:42 μμ »
Και εγω υπερ του ανοιγματος ειμαι...και υπερ των διορισμων ειμαι...αλλα το 23 με τους νεους οριστικους...με τους παροντες , να κανει φετος το καλοκαιρι στα ηδη υπαρχοντα οργανικα...και στα υπολοιπα του χρονου με τους νεους

Αποσυνδεδεμένος regi84

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 495
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #1454 στις: Φεβρουάριος 23, 2022, 07:41:29 μμ »
Και εγω υπερ του ανοιγματος ειμαι...και υπερ των διορισμων ειμαι...αλλα το 23 με τους νεους οριστικους...με τους παροντες , να κανει φετος το καλοκαιρι στα ηδη υπαρχοντα οργανικα...και στα υπολοιπα του χρονου με τους νεους

Στην ειδική το 23 με νέους, στη γενική ισχύουν μέχρι 31/8/23 οι υπάρχοντες... Άρα να εφαρμοστεί ο νόμος... Συμφωνούμε απλά εδώ μπορεί να καταθέτει ο καθένας την άποψη του και ας μη συμφωνεί με τον άλλο. Γιατί να λογοκρίνεται ή να κατηγορείται;

Αποσυνδεδεμένος leedorf79

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 175
  • Η εκπαίδευση και η ανατροφή των παιδιών πρέπει να
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #1455 στις: Φεβρουάριος 23, 2022, 07:55:27 μμ »
Στην ειδική το 23 με νέους, στη γενική ισχύουν μέχρι 31/8/23 οι υπάρχοντες... Άρα να εφαρμοστεί ο νόμος... Συμφωνούμε απλά εδώ μπορεί να καταθέτει ο καθένας την άποψη του και ας μη συμφωνεί με τον άλλο. Γιατί να λογοκρίνεται ή να κατηγορείται;
Είναι πάντοτε ένας νόμος σωστός και ηθικός; Ρωτάω ήρεμα...Δηλαδή είναι ηθικό να διοριστούν φέτος άνθρωποι που ήταν πιο κάτω στον πίνακα σε κενά που δεν μου δόθηκαν ποτέ εμένα που διορίστηκα πέρσι ενώ υπήρχαν; Άρα αυτό που λέω είναι να μας δώσουν το δικαίωμα μετάθεσης στους νεοδιόριστους και μετά να κάνουν καινούριους διορισμούς (φέτος). Αν ήταν όλοι οι νόμοι ηθικοί και σωστοί τότε οι άνθρωποι δεν θα αγωνίζονταν να τους ανατρέψουν...

Υ.Γ Δεν τάσσομαι κατά των διορισμών. Βέβαια αν με ρωτούσε κάποιος τι θα επέλεγα ανάμεσα στο να μην πάρω μετάθεση φέτος και στο να μη γίνουν νέοι διορισμοί θα έλεγα ας γίνουν κι άλλοι διορισμοί κι ας μην πάρω μετάθεση γιατί μπάινω στη θέση των συναδέλφων που περιμένουν να διοριστούν και γιατί είναι αναγκαίοι οι διορισμοί στα σχολεία μας. Ωστόσο αν γίνει αυτό θα έχουμε υποστεί μαι αδικία κατά την άποψη μου

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159782
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 664
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 567
Σύνολο: 574

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.098 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.