*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί 2022  (Αναγνώστηκε 1508103 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος xatzinasious85

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #4620 στις: Μάιος 02, 2022, 05:10:55 μμ »
2021

Εδώ μπορείτε να δείτε τα οργανικά κενά που έμειναν μετά τους περσινούς διορισμούς και δίπλα τις φετινές συνταξιοδοτήσεις όπως δόθηκαν από patreas. Για να έχουμε μια εικόνα για κάθε κλάδο.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1NEQyxqo9uhXNz92DNl0TjrYcma3mAVlLIak2vWz0_Uc/edit?fbclid=IwAR1xLtIu0ePLmdd8X3MPGuLVtUUEhB-piDMzB6o-ylMnxpPSA4U30HoVwhg#gid=0

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:02:44 »

Αποσυνδεδεμένος luxe

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 267
  • still waiting...
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #4621 στις: Μάιος 02, 2022, 05:11:31 μμ »
Ξέρω κι εγώ πραγματικά έχω πολύ αγωνία. Έπεσα τόσο έξω πέρσι luxe που δεν ξέρω τι να περιμένω
Και περισυ αλλά περιμέναμε και φέτος..κάποτε διόρισε 900 από μας με τη μία...

Αποσυνδεδεμένος kapoioskapoukapote

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2380
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω η παιδεία (μας)!
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #4622 στις: Μάιος 02, 2022, 05:15:23 μμ »
Εδώ μπορείτε να δείτε τα οργανικά κενά που έμειναν μετά τους περσινούς διορισμούς και δίπλα τις φετινές συνταξιοδοτήσεις όπως δόθηκαν από patreas. Για να έχουμε μια εικόνα για κάθε κλάδο.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1NEQyxqo9uhXNz92DNl0TjrYcma3mAVlLIak2vWz0_Uc/edit?fbclid=IwAR1xLtIu0ePLmdd8X3MPGuLVtUUEhB-piDMzB6o-ylMnxpPSA4U30HoVwhg#gid=0

Καλή δουλειά.
Βέβαια κάθε συνταξιοδότηση δεν ισούται με οργανικό κενό απαραίτητα. Για αυτό έπρεπε τουλάχιστον να ξέραμε τα κενά των μεταθέσεων για να έχουμε μια κάπως καλύτερη ιδέα. Όταν θα ανακοινωθούν τα κενά των μετατάξεων θα αντικαταστήσεις τη στήλη των συνταξιοδοτήσεων με αυτή των μετατάξεων και πράγματι θα υπάρχει η σωστή εικόνα.
Οι άνθρωποι γεννιούνται αμόρφωτοι, όχι ηλίθιοι. Γίνονται ηλίθιοι με την εκπαίδευση.
Μπέρτραντ Ράσελ

Αποσυνδεδεμένος xatzinasious85

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #4623 στις: Μάιος 02, 2022, 05:18:05 μμ »
Καλή δουλειά.
Βέβαια κάθε συνταξιοδότηση δεν ισούται με οργανικό κενό απαραίτητα. Για αυτό έπρεπε τουλάχιστον να ξέραμε τα κενά των μεταθέσεων για να έχουμε μια κάπως καλύτερη ιδέα. Όταν θα ανακοινωθούν τα κενά των μετατάξεων θα αντικαταστήσεις τη στήλη των συνταξιοδοτήσεων με αυτή των μετατάξεων και πράγματι θα υπάρχει η σωστή εικόνα.

Δεν είναι δικό μου. Στην ομάδα "διορισμοί εκπαιδευτικών 2022" το έχω βρει. Απλά θεωρώ ότι δείχνει ένα ταβάνι και μπορούν να γίνουν κάποιες συγκρίσεις. Πχ αν όντωε πάρουν 8500 στη γενική ακόμη και με νέα οργανικά σε θεατρολόγους κτλ, πάλι θα καλυφθεί ένα ικανοοποιητικό ποσοστό σε κάθε κλάδο.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:02:44 »

Συνδεδεμένος ΕΠ06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 631
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #4624 στις: Μάιος 02, 2022, 05:20:20 μμ »
Τελικά συνολικά σε πρωτοβάθμια και δευτεροβάθμια τι αριθμό διορισμών περιμένουμε? Για πε06
Μα τι πρόβλεψη να τολμήσω αφού πέρα από την αδικία που ο ίδιος ο Patreas προέβλεψε,δεν έχουμε κανένα άλλο στοιχείο,μαύρα μεσάνυχτα!

Αποσυνδεδεμένος No_excuses

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 601
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #4625 στις: Μάιος 02, 2022, 05:27:03 μμ »
Δε θα πάει για κάλυψη 100% πρωτοβάθμια  !!!

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2851
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #4626 στις: Μάιος 02, 2022, 05:30:48 μμ »
Εγώ παιδιά σύνολο για ΠΕ06 νομίζω 200-220 στην καλύτερη περίπτωση. Εικασίες κάνω Αγγλικών είμαι αλλά έχοντας ως δεδομένο τα περσινά δεν νομίζω για παραπάνω. Εσείς τι λέτε?

Συμφωνώ μαζί σου. Πιστεύω θα καλύψει τις συνταξιοδοτήσεις της βθμιας ,γύρω στα 100 κενά και θα πάρει και τίποτα ψιλά στην Αθμια. Θα φτάσει δε θα φτάσει το 200, το οποίο μου φαίνεται αρκετά αισιόδοξο βάσει του γεγονότος ότι πέρυσι μετά από 12 χρόνια πήρε 305 άτομα σύνολο και για τις 2 βαθμίδες. Προσωπική εκτίμηση καθαρά.

Αποσυνδεδεμένος Popinikos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 218
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #4627 στις: Μάιος 02, 2022, 05:35:31 μμ »
Ναι εγώ έτσι νομίζω ότι μέχρι 150 άτομα βαριά βαριά. Εξάλλου πέρυσι στους 11.000 πήρε μόνο 305. Τώρα που θα γίνουν λιγότεροι διορισμοί θα πάρει και λιγότερους αγγλικής..Τι τραβάμε...

Συνδεδεμένος ΕΠ06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 631
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #4628 στις: Μάιος 02, 2022, 05:40:44 μμ »

Συμφωνώ μαζί σου. Πιστεύω θα καλύψει τις συνταξιοδοτήσεις της βθμιας ,γύρω στα 100 κενά και θα πάρει και τίποτα ψιλά στην Αθμια. Θα φτάσει δε θα φτάσει το 200, το οποίο μου φαίνεται αρκετά αισιόδοξο βάσει του γεγονότος ότι πέρυσι μετά από 12 χρόνια πήρε 305 άτομα σύνολο και για τις 2 βαθμίδες. Προσωπική εκτίμηση καθαρά.
Μπορεί και να έχεις δίκιο,λίγοι είναι βέβαια,εγώ πραγματικά δεν μπορώ να κάνω πρόβλεψη.Δικαιούμαστε πολλούς παραπάνω αλλά..

Αποσυνδεδεμένος Schoolikui

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1448
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #4629 στις: Μάιος 02, 2022, 06:19:45 μμ »
Και περισυ αλλά περιμέναμε και φέτος..κάποτε διόρισε 900 από μας με τη μία...
Πού το θυμήθηκες; 2004. Πρώτος μου ΑΣΕΠ. Αλλά χωρίς καθολου προϋπηρεσία δεν είχα ελπίδα. Η προϋπηρεσία τότε αν θυμάμαι καλά έδινε ένα μόριο ανά μήνα επάνω στο βαθμό του γραπτού.
Can I skip tomorrow?

Αποσυνδεδεμένος kkokozidou

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 116
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #4630 στις: Μάιος 02, 2022, 06:26:37 μμ »
Patreas οταν λες για τουλαχιστον 100 ατομα (πε79. 01) στη πρωτοβαθμια ειναι παλι μικρος αριθμος σε σχεση με τα οργανικα κενα(557).Ελπιζω να εχει αυξητικη ταση ο αριθμος. Στη δευτεροβαθμια τα οργανικα κενα(πε79.01)ειναι 67 η 32?

Αποσυνδεδεμένος popi pe06

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #4631 στις: Μάιος 02, 2022, 06:28:08 μμ »
Για ποιό λόγο να  "προτιμηθεί" να κάνει διορισμούς στη δευτεροβάθμια και να καλύψει τις εκεί συνταξιοδοτήσεις, και όχι στην πρωτοβάθμια που υπάρχουν ακόμη τόσα κενά (χωρίς καν τις εκεί συνταξιοδοτήσεις);  Στην ερώτηση μου στον Patreas για τα δικά μας εναπομείναντα οργανικά κενά (που αφού πέρσυ καλύφθηκαν όλα τις δευτεροβάθμιας ) είναι 335 περίπου στην πρωτοβάθμια ( βγάζω εκτός τα κενά από συντάξεις και στις δύο βαθμίδες για τα οποία δε ξέρω τι μπορούμε να περιμένουμε) , απάντησε ότι μπορεί να μην καλυφθούν όλων των περιοχών ... όχι ότι δε θα καλυφθούν τα περισσότερα .. Μακάρι να μας δώσει μια πιο συγκεκριμένη απάντηση..  σχετικά με την επιλογή διορισμού στις δύο βαθμίδες και τα πιθανά νούμερα στην κάθε μία, αν κάνει κ στις δύο...

Αποσυνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3187
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #4632 στις: Μάιος 02, 2022, 06:28:59 μμ »
Καλή δουλειά.
Βέβαια κάθε συνταξιοδότηση δεν ισούται με οργανικό κενό απαραίτητα. Για αυτό έπρεπε τουλάχιστον να ξέραμε τα κενά των μεταθέσεων για να έχουμε μια κάπως καλύτερη ιδέα. Όταν θα ανακοινωθούν τα κενά των μετατάξεων θα αντικαταστήσεις τη στήλη των συνταξιοδοτήσεων με αυτή των μετατάξεων και πράγματι θα υπάρχει η σωστή εικόνα.
Λάθος τα κενά των μετατάξεων είναι το άθροισμα και των δύο στηλών

Αποσυνδεδεμένος kapoioskapoukapote

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2380
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω η παιδεία (μας)!
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #4633 στις: Μάιος 02, 2022, 06:30:25 μμ »
Ανεπιβεβαίωτες φήμες λένε ότι τα ερωτήματα προς τον Patreas ξεπέρασαν τις αιτήσεις για την επιδότηση καυσίμου.
@Patreas επιβεβαιώνεις;

@gvasilis, έχεις δίκιο.
Οι άνθρωποι γεννιούνται αμόρφωτοι, όχι ηλίθιοι. Γίνονται ηλίθιοι με την εκπαίδευση.
Μπέρτραντ Ράσελ

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159811
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 554
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 425
Σύνολο: 431

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.091 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.