*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί 2022  (Αναγνώστηκε 1510275 φορές)

0 μέλη και 7 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος iLLuSioN

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 379
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #11004 στις: Ιούλιος 11, 2022, 08:48:51 μμ »
13 χρονια, ΑΣΕΠ μεταπτυχιακό κτλ, παλι αναπληρωτρια. Καθως έσβησε και υα μόρια ΑΣΕΠ. Ανυπομονώ το επομενο άλλοθι για μη διορισμούς του χρονου και να μας ξαναζητήσει να δώσουμε ΑΣΕΠ για μια ακομα σύμβαση και αναπλήρωση του εαυτού μας. Παροτι ηδη 200 ατομα ήμασταν πανω απο 10+ετη προϋπηρεσία. Και λεω παλι καλα η πλειοψηφία  ειναι 15-20 χρονια και δεν εχω αντιμετωπίσει σοβαρό θεμα υγείας που να χρειαστώ οποιαδήποτε άδεια ώστε να βγω σε άνευ αποδοχών ή να παραιτηθώ
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 11, 2022, 08:52:55 μμ από iLLuSioN »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:39:37 »

Αποσυνδεδεμένος tolakis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1557
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #11005 στις: Ιούλιος 11, 2022, 08:54:22 μμ »
Όλα τα προβλήματα που δημιούργησαν στην εκπαίδευση όλοι οι προηγούμενοι υπουργοί ήρθε ο τεχνοπολιτικος γαβρογλου  να τα δέσει.. και με ενα νόμο να χάσει η μάνα το παιδί και το παιδί τη μάνα.. Και δεν ήταν μόνο αυτό αλλά τον παρουσίασε σαν την καλύτερη μεταρρύθμιση.

Αποσυνδεδεμένος regi84

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 495
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #11006 στις: Ιούλιος 11, 2022, 08:55:52 μμ »
Καμία διαρροή για τη ββαθμια είχαμε ή μόνο υποθέσεις;

Αποσυνδεδεμένος Andriana andriana

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1028
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #11007 στις: Ιούλιος 11, 2022, 08:59:22 μμ »
ηλεκτρονική υπογραφή δε μπορεί να βάλει?
για μια υπογραφή γίνεται όλο αυτό? δε νομίζω..
Όπως όλα δείχνουν δε ξέρει είναι από χωριό η μπορεί να της είπε άσε με τώρα Νίκη καίγεται ο τέτοιος μας

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:39:37 »

Αποσυνδεδεμένος die

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 729
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #11008 στις: Ιούλιος 11, 2022, 09:05:00 μμ »
Νομίζω ότι αυτό που φταίει σε κάποιους σε σχέση με τους δασκάλους είναι όλο και όλο αυτό το ύφος. Είμαι αυτό που είμαι, φιλόλογος, μαθηματικός, γυμναστής, φυσικός, καθηγητής αγγλικής φιλολογίας κτλ όχι γιατί δεν μπορούσα να είμαι δάσκαλος αλλά γιατί επέλεξα κάτι άλλο. Και διδάσκω αυτό που διδάσκω όχι γιατί δεν μπορώ να διδάξω τα μαθήματα του δημοτικου (έλεος.. Παιδαγωγική κατάρτιση έχω και ένα πανεπιστήμιο το έβγαλα) αλλά επειδή επέλεξα να διδάσκω κάτι άλλο.

Και το σπουδαιότερο όλων, όλες οι ειδικότητες υπάρχουν για να μπορέσει μαθητης να αναγνωρίσει τις κλίσεις του, τις δεξιότητες του και να κατευθυνθεί σε αυτό που τον εκφράζει προκειμενου να το κάνει επαγγελματικά.

Άλλωστε είναι σωστό αυτό πιυ λένε οι Κινέζοι, αν δεις τη δουλειά ως χόμπι είναι σα να μη δούλεψες ποτέ στη ζωή σου.

Βασική ειδικότητα είναι αυτή που ορίζει ο μαθητής γι συτον και όχι εμείς για εκείνον!

Αποσυνδεδεμένος ΤΚ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 753
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #11009 στις: Ιούλιος 11, 2022, 09:05:32 μμ »
Μήπως θα έπρεπε να διεκδικήσουμε στους 36 μήνες προϋπηρεσία να μονιμοποιείται κάποιος? Αυτό πιστεύω θα έλυνε τις περισσότερες έριδες. Ξέρω ότι δεν είναι απλό αλλά από την άλλη δεν μπορεί κάποιος να είναι απ' αόριστον αναπληρωτής

Αποσυνδεδεμένος ΤΚ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 753
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #11010 στις: Ιούλιος 11, 2022, 09:07:24 μμ »
Νομίζω ότι αυτό που φταίει σε κάποιους σε σχέση με τους δασκάλους είναι όλο και όλο αυτό το ύφος. Είμαι αυτό που είμαι, φιλόλογος, μαθηματικός, γυμναστής, φυσικός, καθηγητής αγγλικής φιλολογίας κτλ όχι γιατί δεν μπορούσα να είμαι δάσκαλος αλλά γιατί επέλεξα κάτι άλλο. Και διδάσκω αυτό που διδάσκω όχι γιατί δεν μπορώ να διδάξω τα μαθήματα του δημοτικου (έλεος.. Παιδαγωγική κατάρτιση έχω και ένα πανεπιστήμιο το έβγαλα) αλλά επειδή επέλεξα να διδάσκω κάτι άλλο.




Εγώ πάντως όταν δούλεψα ως παράλληλη τεράστια απαξίωση στνταντησα από τις ειδικότητες . Οι περισσότερες δε θέλουν να είσαι στο μάθημα τους καθώς αισθάνονται φοβερό κόμπλεξ για το τι κάνουν (ή δεν κάνουν). Και τα περισσότερα νεύρα με παιδιά σε ειδικότητες τα στνταντησα.

Επίσης τις χρονιές που μπήκαμε εμείς στα παιδαγωγικά και διοριζομαστε όχι δεν μπορούσες να γίνεις δάσκαλος. Είχαμε τις υψηλότερες βάσεις από όλες τις ειδικότητες της βθμιας.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 11, 2022, 09:10:59 μμ από ΤΚ »

Αποσυνδεδεμένος Schoolikui

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1448
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #11011 στις: Ιούλιος 11, 2022, 09:11:12 μμ »
Τι να σου πω; Παράπονο το έχω που δεν μου αφήνουν την παράλληλη στην τάξη και πρέπει να κάνω τα αδύνατα δυνατά για να τα βγάλω πέρα.
Και εννοείται ότι μπορούσα...  ;)
Μόνο νομική δεν έπιανα.
Can I skip tomorrow?

Αποσυνδεδεμένος ΤΚ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 753
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #11012 στις: Ιούλιος 11, 2022, 09:13:23 μμ »
Τι να σου πω; Παράπονο το έχω που δεν μου αφήνουν την παράλληλη στην τάξη και πρέπει να κάνω τα αδύνατα δυνατά για να τα βγάλω πέρα.

Οκ σεβαστό. Εγώ απλά σου μιλάω για απαξίωση. Επίσης ύφος τύπου "εγώ είμαι η καλλιτέχναρα, μουσικάρα, ηθοποιαρα, και το σχολείο είναι βούρκος και χαραμιζομαι". Δεν υπερβάλλω μου έχουν πει ότι χαραμιζονται στο δημόσιο σχολείο. Και σκέφτομαι: ε γιατί δε φεύγεις ? Μακάρι να υπήρχε τρόπος να φύγουν οι οπορτουνιστες και να μείνουν. Αυτοί που πραγματικά θέλουν στην εκπαίδευση .

Αποσυνδεδεμένος iLLuSioN

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 379
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #11013 στις: Ιούλιος 11, 2022, 09:24:30 μμ »
Οκ σεβαστό. Εγώ απλά σου μιλάω για απαξίωση. Επίσης ύφος τύπου "εγώ είμαι η καλλιτέχναρα, μουσικάρα, ηθοποιαρα, και το σχολείο είναι βούρκος και χαραμιζομαι". Δεν υπερβάλλω μου έχουν πει ότι χαραμιζονται στο δημόσιο σχολείο. Και σκέφτομαι: ε γιατί δε φεύγεις ? Μακάρι να υπήρχε τρόπος να φύγουν οι οπορτουνιστες και να μείνουν. Αυτοί που πραγματικά θέλουν στην εκπαίδευση .
Στο καλο εννοειται χθες κιολας. Ανεξαρτητως κλάδου. Το καλυτερο με παράλληλες το εχω δει να μην πανε εράσμους γιατι ειναι υπεύθυνοι για το παιδι αλλα φεύγει ο δάσκαλος της τάξης και τον αντικαθιστούν. Αλλα γενικότερα ο κόσμος το χει τούμπανο και εμεις κρυφό καμαρι αν την φετινή χρονια κοβιντ δεν υπήρχαν οι παράλληλες και το τι κάλυψαν θα χε καταρρεύσει το σύστημα. Ξεκαθαρα

Αποσυνδεδεμένος iLLuSioN

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 379
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #11014 στις: Ιούλιος 11, 2022, 09:28:14 μμ »
Μήπως θα έπρεπε να διεκδικήσουμε στους 36 μήνες προϋπηρεσία να μονιμοποιείται κάποιος? Αυτό πιστεύω θα έλυνε τις περισσότερες έριδες. Ξέρω ότι δεν είναι απλό αλλά από την άλλη δεν μπορεί κάποιος να είναι απ' αόριστον αναπληρωτής
Ουτε καν θυμαμαι ποσα χρονια πριν ειχαμε πλουτίσει δικηγόρους και με αυτο το θεμα

Αποσυνδεδεμένος Schoolikui

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1448
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #11015 στις: Ιούλιος 11, 2022, 09:34:49 μμ »
Ναι, τότε που κατοχυρώθηκε στην Ιταλία.
Can I skip tomorrow?

Αποσυνδεδεμένος Karavidas-s

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #11016 στις: Ιούλιος 11, 2022, 09:58:08 μμ »
Καλησπέρα σας, δύναμη και υπομονή μέχρι την ανακοίνωση της κατανομής, η οποία θα πραγματοποιηθεί λογικά τις επόμενες ώρες - μέρες . Θα ήθελα τη γνώμη σας-εικασία σας, σχετικά με τους εκκαθαρισμενους πίνακες, όσοι μπορείτε και έχετε μια γενικότερη  εικόνα από τη συγκεκριμένη διαδικασία. Από διαφορά σχόλια έχει αναφερθεί ότι οι φιλόλογοι ειδικής θα είναι μεταξύ 190-195, μπορείτε να μου πείτε πόσο πιστεύετε ότι θα κατέβει ο πίνακας; Ευχαριστώ εκ των προτέρων .

Αποσυνδεδεμένος Logikos-3

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1577
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #11017 στις: Ιούλιος 11, 2022, 09:59:49 μμ »
12 Ιουλίου αυριο... 1 χρόνος ακριβως μετα την περσινη ανακοίνωση της κατανομης των διορισμων...

Αφαντοι οι συλλογοι...


Αφαντοι οι αιρετοι...

Και το σηριαλ συνεχίζεται... Σπάσιμο νευρων...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159854
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 774
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 663
Σύνολο: 676

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.093 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.