*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί 2022  (Αναγνώστηκε 1504486 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2846
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #11494 στις: Ιούλιος 13, 2022, 01:26:27 πμ »
Ναι αυτό είναι έξτρα προσθήκη

Άρα λοιπόν τα δεδομένα που ίσχυαν όταν υπογράφαμε αλλάζουν εκ των υστέρων αυτή τη στιγμή και κάποιοι χειροκροτούν. Αυτοί οι ίδιοι κάποιοι που στην ιδέα μετάθεσης των περυσινων νεοδιοριστων φώναζαν  ότι όταν υπογράφαμε ίσχυαν κάποια δεδομένα και αυτά δεν μπορεί να αλλάζουν εκ των υστέρων. 
Και όταν ζήτησα να μου εξηγησουν τη διαφορά κάποιοι προσέφυγαν σε προσωπικές προσβολές και κάποιοι απλώς σώπασαν ( αφού με βολεύει σου λέει όπως πάει το πράγμα ποιός νοιάζεται για τους νόμους) .
Αυτά για το θέμα γιατί κουρασαμε.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 13, 2022, 01:33:26 πμ από georgia06 »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:46:59 »

Αποσυνδεδεμένος Maribelle

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 410
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εκπαιδευτικός
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #11495 στις: Ιούλιος 13, 2022, 01:29:17 πμ »
Μας σας έχω πει εδώ και έναν μήνα , ( όσοι θυμούνται τις αποδόσεις που έδωσα)
Με το που βγήκαν τα κενά μετά τις μετατάξεις , είχαν σχεδόν κλειδώσει και τα νούμερα .
Για τους μύστες η αποδοση 1,10 στους ΠΕ02 έδινε και τον αριθμό 317 , όποτε μύστες μου θα παίζατε 50 ευρώ σε απόδοση 1,10 ώστε να πάρετε πίσω 55? Άρα στανταρακι το νούμερακι τους
Αντίθετα το 2.10  ως αποδοση πληρώνει κατά 70% και αφού υπάρχει το 70 ,αναφερόμαστε στους ΠΕ70
Με 50 ευρώ στο 2.10 πιάνεις τα διπλάσια…και όπως καταλάβατε το 1800 στις 4 Μαϊου διπλασιάστηκε και τους δίνει 3500 ( παίζεται +- 200 θέσεις)
Κάποιοι , ενεργήσατε εις βάρος άλλων κλάδων πέρυσι
Όμως εκει που υπάρχει η Ύβρις  επέρχεται η Νέμεσις
Στα καλά νέα τώρα: ο γραπτός θα αργήσει πολύ - πάμε για μια παρομοια επανάληψη της χρυσής εξαετίας 2002-2008
Θα οφεληθούν  όλοι οι κλάδοι , γι αυτό ας κάνετε θυσία και κυνηγήστε προϋπηρεσία☺️☺️
   
 

Όποιος μπαίνει σε χωράφια άλλων και χρησιμοποιεί στα λόγια του ηθικά σχήματα, παρακαλείται να γνωρίζει και τη διαφορά μεταξύ του οφείλω και του ωφελώ! Ευχαριστώ!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 13, 2022, 01:31:48 πμ από Maribelle »

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #11496 στις: Ιούλιος 13, 2022, 01:29:52 πμ »
Καλησπέρα κι από μένα.
Οι νικητές και οι ηττημένοι είναι πλέον γνωστοί! Τα κενά των μετατάξεων στη δευτεροβάθμια είναι δεδομένα.  Αν ήταν πχ σε μια ειδικότητα 100 και πάρουν 85 μόνιμους, αυτοί οι 85 θα κληθούν να διαλέξουν σε 100 κενά. Ποια κενα θα αφήσουν λέτε? Αυτά που σκέφτηκα και γω! Άρα τι κέρδος θα έχουν οι περσινοί νεοδιόριστοι? Κανένα ή σχεδόν κανένα...
Αντίθετα οι της πρωτοβάθμιας με 0 έως 3 χρόνια αναπλήρωσης γίνονται μόνιμοι αφήνοντας σε αναπλήρωση για μια ακόμη χρονιά συναδέλφους με 12+ χρόνια συνεχούς αναπλήρωσης στη δευτεροβάθμια... Εγω ειμαι από τους τυχερούς που δεν επηρρεάζονται. Δεν έχει σημασία όμως τι κάνω εγώ... Οι διορισμοί αυτοί θα μείνουν στην ιστορία ως οι διορισμοί της πρωτοβάθμιας... Φυσικά και δεν φταίνε αυτοί γι αυτό...
Του χρόνου λογικά θα γίνουν πάλι διορισμοί. Το τι θα πράξει ο καθένας αν είναι σε τελευταίες θέσεις φετινού διορισμού είναι δικός του λογαριασμός και ρίσκο. Κάπου διάβασα ότι δεν θα το ρισκάρουν με τίποτα και θα δηλώσουν και του βοδιού το κέρατο... σεβαστό... εγώ έπραξα το αντίθετο ... Κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός και με διαφορετικές ανάγκες...
Καλό βράδυ
Beati hispani, quibus vivere bibere est...

Αποσυνδεδεμένος Schoolikui

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1448
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #11497 στις: Ιούλιος 13, 2022, 01:59:05 πμ »
Οι 85 θα κληθούν να επιλέξουν ανάμεσα σε 85 κενά τα οποία θα επιλέξει το υπουργείο.
Can I skip tomorrow?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:46:59 »

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #11498 στις: Ιούλιος 13, 2022, 02:00:32 πμ »
Οι 85 θα κληθούν να επιλέξουν ανάμεσα σε 85 κενά τα οποία θα επιλέξει το υπουργείο.

Η ιστορία δεν έχει δείξει κάτι τέτοιο... Μπορείς να την ψάξεις...

Περιμένεις δηλαδή απο το υπουργείο να αφαιρέσει την Α περιοχή και να προτείνει τη Β? Δεν έχει γίνει ποτέ κι ούτε πρόκειται να γίνει... Λογικό...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 13, 2022, 02:09:03 πμ από porcupinetree »
Beati hispani, quibus vivere bibere est...

Αποσυνδεδεμένος old_one

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 56
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #11499 στις: Ιούλιος 13, 2022, 02:03:55 πμ »
Θα αφήσει νομίζετε η Κεραμέως ενόψει προεκλογικής περιόδου βατράχια να μεταπηδούν απο εδώ και απο εκεί για σκεφτείτε το φιάσκο... βούτυρο στο ψωμί της αντιπολίτευσης που θα το κάνει παντιέρα. Το κουμπάκι της αίτησης απλα δε θα υπάρχει γι αυτούς end of story. Και οποίος θέλει στα δικαστήρια (άσε που δε θα προσφύγει και κανείς) ... συνηθισμένα τα βουνά απ τα χιόνια...
https://www.esos.gr/arthra/79071/tropologia-mplokarei-gia-3-hronia-toys-neodioristoys-ekpaideytikoys-na-diekdikoyn-neo

Είδατε που τα λέγαμε  8)

Αποσυνδεδεμένος Dimanson

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 266
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #11500 στις: Ιούλιος 13, 2022, 02:11:44 πμ »
Η ιστορία δεν έχει δείξει κάτι τέτοιο... Μπορείς να την ψάξεις...

Περιμένεις δηλαδή απο το υπουργείο να αφαιρέσει την Α περιοχή και να προτείνει τη Β? Δεν έχει γίνει ποτέ κι ούτε πρόκειται να γίνει... Λογικό...

Δε το καταλαβαίνω αυτο, δηλαδή τι θα γίνει;

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #11501 στις: Ιούλιος 13, 2022, 02:18:07 πμ »
Δε το καταλαβαίνω αυτο, δηλαδή τι θα γίνει;

Εύκολο είναι... προσπάθησε...
Beati hispani, quibus vivere bibere est...

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2846
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #11502 στις: Ιούλιος 13, 2022, 02:19:51 πμ »
Η ιστορία δεν έχει δείξει κάτι τέτοιο... Μπορείς να την ψάξεις...

Περιμένεις δηλαδή απο το υπουργείο να αφαιρέσει την Α περιοχή και να προτείνει τη Β? Δεν έχει γίνει ποτέ κι ούτε πρόκειται να γίνει... Λογικό...

Στους περυσινους διορισμούς δεν δόθηκαν όλα τα κενά. Δόθηκαν όσα κ οι διορισμοί σε κάθε κλάδο  και μάλιστα επιλέχθηκαν από το υπουργείο τα κενά που ήθελε εκείνο( στις ειδικότητες που με ενδιαφεραν πχ δεν δόθηκαν περιοχές στην ηπειρωτική χώρα που είχαν όμως δοθεί για τις μετατάξεις,παρόλο που εκεί δεν μετατάχθηκε κανείς)

Αποσυνδεδεμένος Dimanson

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 266
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #11503 στις: Ιούλιος 13, 2022, 02:35:50 πμ »
Εύκολο είναι... προσπάθησε...

Αν και όποτε έχεις διάθεση και θες μου εξηγείς.

Αποσυνδεδεμένος L. SAKKAS

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #11504 στις: Ιούλιος 13, 2022, 07:47:03 πμ »
Για την ειδικότητα ΠΕ 83 πάντως εγώ έχω την πληροφορία ότι θα καλυφθούν στο 100% τα κενά.

Είναι εκτίμηση ή πληροφορία;

Αποσυνδεδεμένος Vagg91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2437
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #11505 στις: Ιούλιος 13, 2022, 07:55:03 πμ »
Οπως το 3ετες κλειδωμα των πινακων εγινε 2ετες, ετσι βγξκε και η χθεσινη 3ετια για αιτηση νεου διορισμου..απλα τα πραγνατα

Αποσυνδεδεμένος Vagg91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2437
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #11506 στις: Ιούλιος 13, 2022, 09:37:24 πμ »
Πηρε καποιος/ καποια το ΓΛΚ ή το υπουργειο Οικονομικων για να δουμε αν την εχουν υπογραψει την κατανομη ;

Αποσυνδεδεμένος Πυθία

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 69
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #11507 στις: Ιούλιος 13, 2022, 10:17:39 πμ »
Καλησπέρα κι από μένα.
Οι νικητές και οι ηττημένοι είναι πλέον γνωστοί! Τα κενά των μετατάξεων στη δευτεροβάθμια είναι δεδομένα.  Αν ήταν πχ σε μια ειδικότητα 100 και πάρουν 85 μόνιμους, αυτοί οι 85 θα κληθούν να διαλέξουν σε 100 κενά. Ποια κενα θα αφήσουν λέτε? Αυτά που σκέφτηκα και γω! Άρα τι κέρδος θα έχουν οι περσινοί νεοδιόριστοι? Κανένα ή σχεδόν κανένα...
Αντίθετα οι της πρωτοβάθμιας με 0 έως 3 χρόνια αναπλήρωσης γίνονται μόνιμοι αφήνοντας σε αναπλήρωση για μια ακόμη χρονιά συναδέλφους με 12+ χρόνια συνεχούς αναπλήρωσης στη δευτεροβάθμια... Εγω ειμαι από τους τυχερούς που δεν επηρρεάζονται. Δεν έχει σημασία όμως τι κάνω εγώ... Οι διορισμοί αυτοί θα μείνουν στην ιστορία ως οι διορισμοί της πρωτοβάθμιας... Φυσικά και δεν φταίνε αυτοί γι αυτό...
Του χρόνου λογικά θα γίνουν πάλι διορισμοί. Το τι θα πράξει ο καθένας αν είναι σε τελευταίες θέσεις φετινού διορισμού είναι δικός του λογαριασμός και ρίσκο. Κάπου διάβασα ότι δεν θα το ρισκάρουν με τίποτα και θα δηλώσουν και του βοδιού το κέρατο... σεβαστό... εγώ έπραξα το αντίθετο ... Κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός και με διαφορετικές ανάγκες...
Καλό βράδυ
ακόμα ασχολείστε με την πρωτοβαθμια.Αν το παμε με τα χρόνια αναπληρωσης οπως λες εγώ έχω 5 χρόνια αναπληρωτρια και 6 που περιμενα 11 δλδ να μην διοριστω γιατί έχω μόνο 5 χρόνια αναπληρωσης????που απλα περιμενα τη σειρά μου. Δεν είχα την απαιτηση να διοριστω περυσι.Δεν είμαστε το ίδιο λόγω κενών. Στις μετατάξεις είδατε τα κενά και το είπε και η Κεραμέως ότι αυτά είναι τα κενά για φέτος
Απορώ κάποιοι γιατί περιμεναν άλλους αριθμους στις ειδικότητες και στη δευτεροβάθμια!!! Επίσης θα ήταν μεγάλη αδικία να ίσχυε αυτο της ειδικής ο επαναδιορισμος απο τη στιγμή που εχεις διοριστεί σε μια θέση δεν γίνεται να αλλάζεις συνέχεια. Να εμμενεις στις επιλογές σου. Ουτε αν του χρόνου γίνουν διορισμοι και βρεθώ φέτος Μεσσηνία ενώ είμαι από νομό που δεν έχει κενά φέτος θα πω όχι να μειωθεί η οργανική σε ένα χρόνο να παω σπιτι μου. Υπογράφω για να παω με ότι αυτό συνεπάγεται. Προσεχετε μη εν τέλει μας πει όχι 2ετη αλλά και 3ετη παραμονη στο τόπο διορισμού. Και αυτό μπορεί να το κάνει αν πχ του χρόνου ξεφυτρώνουν 8000 μεταθέσεις.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 13, 2022, 10:19:33 πμ από Πυθία »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159616
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 444
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 442
Σύνολο: 458

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.099 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.