*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί 2022  (Αναγνώστηκε 1510454 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος tam tam

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 990
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #11970 στις: Ιούλιος 16, 2022, 08:45:21 πμ »
Οπως θα γινει και φετος. Ειδικης νεοι και γενικης με τωρινους.
Είναι σίγουρο ότι ειδικής θα κάνει διορισμούς από τους νέους; Εγώ άκουσα ότι θα κάνει από τους παλιούς.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:29:52 »

Αποσυνδεδεμένος Alan Turing

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 683
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #11971 στις: Ιούλιος 16, 2022, 08:49:07 πμ »
Δηλαδή οι περιοχές θα αλλάξουν; Δεν είναι αυτές που βλέπαμε στις μετατάξεις;
Έτσι κι αλλιώς είναι καλό το ερώτημα.
Σίγουρα κρατάμε τις περιοχές των κενών των μετατάξεων.
Εκεί που οι διαφορές (προς τα κάτω) είναι μεγάλες θα μπορούσαν να "φύγουν" ολόκληροι νομοί, αν και πιστεύω ότι το πιο πιθανό είναι να "κοπούν" τα νούμερα σε πολλούς/όλου τους νομούς, παρά να κοπεί νομός.

Αποσυνδεδεμένος tam tam

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 990
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #11972 στις: Ιούλιος 16, 2022, 08:53:09 πμ »
Έτσι κι αλλιώς είναι καλό το ερώτημα.
Σίγουρα κρατάμε τις περιοχές των κενών των μετατάξεων.
Εκεί που οι διαφορές (προς τα κάτω) είναι μεγάλες θα μπορούσαν να "φύγουν" ολόκληροι νομοί, αν και πιστεύω ότι το πιο πιθανό είναι να "κοπούν" τα νούμερα σε πολλούς/όλου τους νομούς, παρά να κοπεί νομός.
Άρα αν κατάλαβα καλά αυτό που γράφεις σημαίνει ότι αν δεν υπάρχει διαφορά στην κατανομή με τον αριθμό των κενών των μετατάξεων λογικά πρέπει στη δήλωση περιοχών να εμφανιστεί ακριβώς ότι βλέπαμε στις μετατάξεις; Ή κάτι δεν καταλαβαίνω σωστά;
Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος kapoioskapoukapote

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2380
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω η παιδεία (μας)!
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #11973 στις: Ιούλιος 16, 2022, 08:57:07 πμ »
Άρα αν κατάλαβα καλά αυτό που γράφεις σημαίνει ότι αν δεν υπάρχει διαφορά στην κατανομή με τον αριθμό των κενών των μετατάξεων λογικά πρέπει στη δήλωση περιοχών να εμφανιστεί ακριβώς ότι βλέπαμε στις μετατάξεις; Ή κάτι δεν καταλαβαίνω σωστά;
Ευχαριστώ

Ακριβώς. Καλά κατάλαβες.
Διαφορετικά είτε θα υπάρχουν μειωμένες θέσεις σε μια περιοχή είτε δεν θα υπάρχει καν κάποια περιοχή.
Οι άνθρωποι γεννιούνται αμόρφωτοι, όχι ηλίθιοι. Γίνονται ηλίθιοι με την εκπαίδευση.
Μπέρτραντ Ράσελ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:29:52 »

Αποσυνδεδεμένος Vagg91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2437
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #11974 στις: Ιούλιος 16, 2022, 08:59:53 πμ »
Για του χρονου αναφερεται ο nikolopol θα κανει με τους νεους οριστικους στην Ειδικη. Οι φετινοι στην Ειδικη θα γινουν με τους παροντες οριστικους που εχουν ισχυ εως 31/8/22

Αποσυνδεδεμένος tam tam

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 990
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #11975 στις: Ιούλιος 16, 2022, 09:00:34 πμ »
Ακριβώς. Καλά κατάλαβες.
Διαφορετικά είτε θα υπάρχουν μειωμένες θέσεις σε μια περιοχή είτε δεν θα υπάρχει καν κάποια περιοχή.
Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος Vagg91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2437
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #11976 στις: Ιούλιος 16, 2022, 09:04:50 πμ »
https://www.alfavita.gr/ekpaideysi/386671_diorismoi-monimon-ekpaideytikon-shetika-me-tin-katanomi-ana-periohi-tin-prosklisi

Θα βγει εως 20/7 η προσκληση ή θα παει και αυτο πισω ;

Αποσυνδεδεμένος Sabi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 335
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #11977 στις: Ιούλιος 16, 2022, 09:12:09 πμ »
Δύσκολη ερώτηση... Εγώ πέρυσι περίμενα και μου βγήκε σε καλό. Πολύ καλό θα έλεγα!
Του χρόνου όμως η χρονιά δεν είναι η ίδια. Όλοι όσοι διορίστηκαν πέρυσι θα ζητήσουν μετάθεση στα σπίτια τους ή πέριξ αυτών. Νομίζω ότι αν δεν βγουν οργανικά σε μια περιοχή που θέλει κάποιος μετάθεση δεν μπορεί να βγει θέση διορισμού. Αυτό ίσχυε παλιότερα και αν δεν το έχουν καταργήσει θα συνεχίζει να ισχύει... Αυτό σημαίνει ότι θα πρέπει να ξεχάσουν οι νεοδιόριστοι του 23 τα μεγάλα αστικά κέντρα, μην πω και τα μικρότερα. Άρα ποιο το νόημα να αποφύγεις τα δωδεκάνησα φέτος αν του χρόνου πρέπει να τα ξαναδιαλέξεις?
Συνάδελφοι μια σκέψη παρέθεσα και καμία προτροπή. Επειδή έχω ξεριζωθεί και γω από τον τόπο μου κάποια χρόνια ξέρω τι προβλήματα δημιουργούνται. Θέλει μεγάλη σκέψη και τύχη. Ο θεός μαζί σας. Εύχομαι καλό διορισμό σε όλους στο pde, τώρα, του χρόνου ή στο μέλλον!


Συγχαρητήρια σε όλους για τον Διορισμό!!! Είμαι από αυτούς τους λίγους (;) που επιθυμούν μια θέση στην Α Δωδεκανήσου. Πέρυσι την κάλυψε σε ποσοστό 80%. Φέτος θα βγάλει άραγε θέσεις; Και αν βγάλει θα τος τσιμπήσουν οι από πάνω μου θεωρώ μιας και δεν έχω καλή σειρά. Και σκέφτομαι τώρα, του χρόνου αυτοί που ήρθαν πέρυσι στην Α’ Δωδ θα πάρουν μετάθεση για τα μέρη τους και άρα θα ανοίξουν οι θέσεις για τους νεους διορισμούς του 2023. Επομένως όταν εγώ θα θέλω να πάω στην Α δωδ δεν υπάρχουν θέσεις… παρακαλώ τη γνώμη σας για τον σκεπτικό μου. Ευχαριστώ!!

Αποσυνδεδεμένος tam tam

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 990
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #11978 στις: Ιούλιος 16, 2022, 09:23:41 πμ »

Συγχαρητήρια σε όλους για τον Διορισμό!!! Είμαι από αυτούς τους λίγους (;) που επιθυμούν μια θέση στην Α Δωδεκανήσου. Πέρυσι την κάλυψε σε ποσοστό 80%. Φέτος θα βγάλει άραγε θέσεις; Και αν βγάλει θα τος τσιμπήσουν οι από πάνω μου θεωρώ μιας και δεν έχω καλή σειρά. Και σκέφτομαι τώρα, του χρόνου αυτοί που ήρθαν πέρυσι στην Α’ Δωδ θα πάρουν μετάθεση για τα μέρη τους και άρα θα ανοίξουν οι θέσεις για τους νεους διορισμούς του 2023. Επομένως όταν εγώ θα θέλω να πάω στην Α δωδ δεν υπάρχουν θέσεις… παρακαλώ τη γνώμη σας για τον σκεπτικό μου. Ευχαριστώ!!
Καλημέρα, χωρίς να θέλω να επηρεάσω, η γνώμη μου είναι ότι αν διορίζεσαι φέτος μην το αφήσεις, θεωρώ ότι δεν είναι σίγουροι οι διορισμοί του χρόνου.

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #11979 στις: Ιούλιος 16, 2022, 09:26:08 πμ »

Συγχαρητήρια σε όλους για τον Διορισμό!!! Είμαι από αυτούς τους λίγους (;) που επιθυμούν μια θέση στην Α Δωδεκανήσου. Πέρυσι την κάλυψε σε ποσοστό 80%. Φέτος θα βγάλει άραγε θέσεις; Και αν βγάλει θα τος τσιμπήσουν οι από πάνω μου θεωρώ μιας και δεν έχω καλή σειρά. Και σκέφτομαι τώρα, του χρόνου αυτοί που ήρθαν πέρυσι στην Α’ Δωδ θα πάρουν μετάθεση για τα μέρη τους και άρα θα ανοίξουν οι θέσεις για τους νεους διορισμούς του 2023. Επομένως όταν εγώ θα θέλω να πάω στην Α δωδ δεν υπάρχουν θέσεις… παρακαλώ τη γνώμη σας για τον σκεπτικό μου. Ευχαριστώ!!
Αν είσαι ΠΕ02, η Α΄Δωδ/νήσου, έχει 14 οργανικά κενά, που δύσκολα να τα επιλέξει κάνποιος που δεν μένει Δωδ/νησα. Αν είσαι ΠΕ03, δεν βλέπω οργανικά κενά στην ίδια περιοχή, αν είσαι ΠΕ0401, έχει 3 οργανικά κενά.
Όπως το έγραψες κι εσύ, πολύ δύσκολα να προτιμήσει κάποιος Δωδ/νησα, ειδικά αν δεν θα μπορέσει να φύγει από εκεί εύκολα.
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος lilium1990

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1059
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #11980 στις: Ιούλιος 16, 2022, 09:30:02 πμ »
Στην ειδικη απο τούς υπάρχοντες πίνακες δεν θα γινουν οι διορισμοι;

Αποσυνδεδεμένος Vagg91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2437
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #11981 στις: Ιούλιος 16, 2022, 09:33:37 πμ »
Ναι ρε παιδια... Το λεμε εδω και τοσους μηνες !!!!!!!!!!!!!ειναι οριστικοι μεχρι 31/8/22...μετα απο την ημερομηνια αυτη, παυει η ισχυ τους για διορισμο...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 16, 2022, 09:45:55 πμ από Vagg91 »

Αποσυνδεδεμένος math22

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1856
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #11982 στις: Ιούλιος 16, 2022, 09:35:41 πμ »
Ο nikopol μιλούσε για του χρόνου τους διορισμούς. Τώρα θα γίνουν ειδική με παλιούς

Αποσυνδεδεμένος Sabi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 335
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #11983 στις: Ιούλιος 16, 2022, 09:40:12 πμ »
Αν είσαι ΠΕ02, η Α΄Δωδ/νήσου, έχει 14 οργανικά κενά, που δύσκολα να τα επιλέξει κάνποιος που δεν μένει Δωδ/νησα. Αν είσαι ΠΕ03, δεν βλέπω οργανικά κενά στην ίδια περιοχή, αν είσαι ΠΕ0401, έχει 3 οργανικά κενά.
Όπως το έγραψες κι εσύ, πολύ δύσκολα να προτιμήσει κάποιος Δωδ/νησα, ειδικά αν δεν θα μπορέσει να φύγει από εκεί εύκολα.

Συγγνώμη ξέχασα να το διευκρινήσω, είμαι ΠΕ70. Ευχαριστώ!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159859
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 533
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 507
Σύνολο: 516

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.087 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.