*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί 2022  (Αναγνώστηκε 1504594 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Ko7385

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 44
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #12026 στις: Ιούλιος 16, 2022, 09:49:10 μμ »
Έχει γεμίσει ο τόπος πάντως από ειδήμονες για όλα τα θέματα της εκπαίδευσης..Εκεί που βρέθηκε ένας άνθρωπος να δίνει πληροφορίες για τους διορισμούς αντί να το εκμεταλλευτείτε τον αναγκάσατε με τα γραφόμενα σας να μείνει ανενεργός. Αν πιστεύεται ότι αδικηθήκατε απο την κατανομή δεν σας φταίει ο Patreas και ο κάθε συνάδελφος εδώ μέσα.Ας σοβαρευτείτε επιτέλους ορισμένοι...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:00:50 »

Αποσυνδεδεμένος argiris

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 77
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #12027 στις: Ιούλιος 16, 2022, 09:49:26 μμ »
Φιλικά στο γράφω... τι σε κάνει να πιστεύεις ότι μπορείς, με λογαριασμό από τις 23/2/22 και 49 post να μας πεις για τον ρόλο που παίζει ο Patreas; Τι σε κάνει να νομίζεις ότι ξερείς πχ καλύτερα από μένα που είμαι μελος από το 2008 εδώ;
Στο forum βρίσκεις εκατοντάδες άτομα τα οποία διαβάζουν και έχουν γνώμη κάποιοι ξεχωρίζουν επειδή συμμετέχουν ,επειδή έχουν όρεξη να γράφουν, ή θέλουν παρέα αλλά και επειδή κάποιοι θέλουν να περνάνε γραμμή...
Και αυτό γίνεται με τις διαρροές.
Δεν διατυπώνονται βασικά απόψεις για το τι είναι σωστό να γίνει αλλά πάνω σε τι διέρρευσε ότι θα γίνει..

Αποσυνδεδεμένος ΤΚ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 753
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #12028 στις: Ιούλιος 16, 2022, 09:51:16 μμ »
Συγνώμη και εσύ που ξέρεις ποιός καθόρισε τον αριθμό διορισμών στους ΠΕ70 και ότι δεν είναι πολιτική η απόφαση;;;

Δεν είπα ότι δεν είναι πολιτική απόφαση. Αλλά δεν την καθόρισε αυτός που φωτογραφίζει. Τουλάχιστον όχι μόνο αυτός.

Δεν πάω κόντρα στον Πατρέα μην παρεξηγηθω. Ακόμη και αν πει δυσάρεστα για τους δασκάλους , δικαίωμα του είναι να τα πει. Απειλές από μας δε θα δεχτεί.

Αποσυνδεδεμένος argiris

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 77
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #12029 στις: Ιούλιος 16, 2022, 09:54:08 μμ »
Εν τω μεταξύ η απολιτίκ μόδα του Κωστόπουλου που επιβλήθηκε στους νεότερους έχει συνέπειες, στην αγορά εργασίας δεν το συζητάω στον ιδιωτικό τομέα, αλλά και στην δημόσια εκπαίδευση..
Άτομα τα οποία πρέπει να έχουν πολιτική άποψη άσχετα αν είναι δεξιοί ,αριστεροί αυτό δεν έχει σημασία, έρχονται εδώ και διατυπώνουν άποψη για κάτι το οποίο διέρρευσε το οποίο δεν είναι και σίγουρο ότι ισχύει.
Άρα δεν είναι τόσο σοβαρό για να κάτσεις να μιλήσεις για αυτό και να εκφέρεις μία γνώμη αλλά συγχρόνως όμως δεν μπορείς να το αποφύγεις
Οπότε να παράδειγμα με τον γαβρόγλου.
Οπότε κάτι εντελώς αφύσικο στην παράδοση την εκπαιδευτική έρχεται και φαίνεται φυσιολογικό σαν να μην ήρθε από το πουθενά..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:00:50 »

Αποσυνδεδεμένος than11

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 139
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #12030 στις: Ιούλιος 16, 2022, 09:56:17 μμ »
Εγώ θέλω να ευχαριστήσω τον Patrea για όσα έχει κάνει και την συνεχή ενημέρωση που μας παρείχε μέχρι να αποφασίσει να μην το κάνει άλλο... Θέλω να τον ρωτήσω όμως αν γνωρίζει γιατί το υπουργείο δείχνει τέτοιο μένος σε κάποιες ειδικότητες κυρίως τις κοινές και θα αναφερθώ στην δικιά μου ΠΕ11 όπου και φέτος η κάλυψη ήταν η μικρότερη (βλέπε δευτεροβάθμια 16 από τους 35). Δηλαδή από τα 35 άτομα βρήκαν να κόψουν;... Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος georgia4

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 836
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #12031 στις: Ιούλιος 16, 2022, 09:59:18 μμ »
Όχι απειλές σε εκπαιδευτικό forum! Κάποιοι θα διοριστούν και κάποιοι όχι! Υπάρχουν και άνθρωποι που δούλευαν 12 και 15 χρόνια αναπληρωτές και αξίζει να διοριστούν! Όλοι γνωρίζουμε τις ταλαιπωρίες που έχουμε περάσει ως αναπληρωτές! Μπορεί και εμείς οι υπόλοιποι κάποια στιγμή να διοριστούμε! Κάποιος θα μας βοηθήσει και εμάς!

Αποσυνδεδεμένος argiris

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 77
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #12032 στις: Ιούλιος 16, 2022, 10:02:29 μμ »
Όχι απειλές σε εκπαιδευτικό forum! Κάποιοι θα διοριστούν και κάποιοι όχι! Υπάρχουν και άνθρωποι που δούλευαν 12 και 15 χρόνια αναπληρωτές και αξίζει να διοριστούν! Όλοι γνωρίζουμε τις ταλαιπωρίες που έχουμε περάσει ως αναπληρωτές! Μπορεί και εμείς οι υπόλοιποι κάποια στιγμή να διοριστούμε! Κάποιος θα μας βοηθήσει και εμάς!
Δεν ξέρω σε ποιες απειλές αναφέρεσαι.
Και ποιος είναι αυτός που θα σε βοηθήσει;

Αποσυνδεδεμένος anpapath86

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 430
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #12033 στις: Ιούλιος 16, 2022, 10:02:33 μμ »
Εγώ θέλω να ευχαριστήσω τον Patrea για όσα έχει κάνει και την συνεχή ενημέρωση που μας παρείχε μέχρι να αποφασίσει να μην το κάνει άλλο... Θέλω να τον ρωτήσω όμως αν γνωρίζει γιατί το υπουργείο δείχνει τέτοιο μένος σε κάποιες ειδικότητες κυρίως τις κοινές και θα αναφερθώ στην δικιά μου ΠΕ11 όπου και φέτος η κάλυψη ήταν η μικρότερη (βλέπε δευτεροβάθμια 16 από τους 35). Δηλαδή από τα 35 άτομα βρήκαν να κόψουν;... Ευχαριστώ
Πιθανολογω ότι στις διευθύνσεις εκπαίδευσης που εμφανίζονται τα κενά στη δευτεροβάθμια, υπάρχουν πλεονάζοντες στην πρωτοβάθμια.

Αποσυνδεδεμένος georgia4

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 836
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #12034 στις: Ιούλιος 16, 2022, 10:03:49 μμ »
Κοίταξε argiri εγώ μιλάω πάντα ειλικρινά και χωρίς δεύτερες σκέψεις! Αν την καλοσύνη μου την εκλαμβάνεις αλλιώς τι να πω!

Αποσυνδεδεμένος argiris

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 77
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #12035 στις: Ιούλιος 16, 2022, 10:04:38 μμ »
Κοίταξε argiri εγώ μιλάω πάντα ειλικρινά και χωρίς δεύτερες σκέψεις! Αν την καλοσύνη μου την εκλαμβάνεις αλλιώς τι να πω!
Εξήγησε τι εννοείς

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3425
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #12036 στις: Ιούλιος 16, 2022, 10:07:08 μμ »
Patreas ευχαριστουμε .

Δεν θα μπω σε συζητησεις με συναδελφους για το αν υο φορουμ προσπαθει να ειναι αντικειμενικο ή οχι και για το αν διαγραφονται η οχι καποια μηνυματα και γιατι.

Ο Patreas ειναι ενας συναδελφος ο οποιος βοηθαει ανιδιοτελως. Οπως και αλλοι συναδελφοι
Εδω ειμαστε ολοι να βοηθαμε ο ενας τον αλλον.
Μακαρι κιολας ολοι μας με το διορισμο οποτε ερθει ή αν εχει η δη ερθει να παραμενουμε ενεργοι να βοηθαμε τους συναδελφους.

Και παλι θα πω συγχαρητηρια σε ολους.
Θα πω ευχαριστω σε ολους τους συναδελφους για ολη την βοηθεια τους.
Και για να μην ξεχνιομαστε ας μεινουμε εντος θεματος ;D

Αποσυνδεδεμένος math22

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1856
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #12037 στις: Ιούλιος 16, 2022, 10:07:17 μμ »
Στο forum βρίσκεις εκατοντάδες άτομα τα οποία διαβάζουν και έχουν γνώμη κάποιοι ξεχωρίζουν επειδή συμμετέχουν ,επειδή έχουν όρεξη να γράφουν, ή θέλουν παρέα αλλά και επειδή κάποιοι θέλουν να περνάνε γραμμή...
Και αυτό γίνεται με τις διαρροές.
Δεν διατυπώνονται βασικά απόψεις για το τι είναι σωστό να γίνει αλλά πάνω σε τι διέρρευσε ότι θα γίνει..
Δηλαδή ο πατρεας που έλεγε για 2000 διορισμούς δασκάλων τι ακριβώς γραμμή πέρασε?

Αποσυνδεδεμένος than11

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 139
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #12038 στις: Ιούλιος 16, 2022, 10:08:54 μμ »
Πιθανολογω ότι στις διευθύνσεις εκπαίδευσης που εμφανίζονται τα κενά στη δευτεροβάθμια, υπάρχουν πλεονάζοντες στην πρωτοβάθμια.

Πέρσι από τα 174 οργανικά κενά των μεταταξεων κάλυψε 72 και φέτος από τα 177 τα 100 στην πρωτοβάθμια.... Πόσες πια... Αυτή η καραμέλα με τους πλεοναζοντες ας τελειώσει... Για να μην μιλήσω για άλλες κοινές ειδικότητες ή ειδικότητες που εξαφανίστηκαν

Αποσυνδεδεμένος georgia4

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 836
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #12039 στις: Ιούλιος 16, 2022, 10:09:10 μμ »
Εμένα ποιος να με βοηθήσει; Αναφέρομαι στον κλάδο συνολικά! Και εγώ 15 χρόνια βασανίζομαι ως ωρομίσθια πρώτα και μετά ως αναπληρώτρια!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159625
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 467
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 422
Σύνολο: 436

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.132 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.