*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί 2022  (Αναγνώστηκε 1509925 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος argiris

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 77
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #12082 στις: Ιούλιος 17, 2022, 10:08:24 πμ »
Αν θέλεις επίσημη κι ενυπόγραφη απάντηση για το θέμα της σύστασης νέων οργανικών θέσεων, δεν έχεις παρά να στείλεις ερώτημα στον Γενικό Γραμματέα: επιστολή σου ή mail σου που να του ζητάς όσα γράφεις, ώστε να μην σε μπερδεύουν τυχόν διαρροές από εδώ.
Α έτσι ε;
Θα είσαι μία δεσπόζουσα εδώ μορφή και θα γράφεις ότι θέλεις εσύ και εμείς θα καθόμαστε με δέος να σε παρακολουθούμε...
Δεν πας καλύτερα να κάνεις καμιά βουτιά να συνέλθεις;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:09:42 »

Αποσυνδεδεμένος luxe

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 267
  • still waiting...
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #12083 στις: Ιούλιος 17, 2022, 10:11:04 πμ »
Patreas σε αγαπάμε! Μη μας φύγεις ξανά!

Αποσυνδεδεμένος argiris

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 77
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #12084 στις: Ιούλιος 17, 2022, 10:12:16 πμ »
Άρα... σύμφωνα με το σκεπτικό σου περιμένεις το επίσημο. Καμία ενημέρωση ούτε καν συζήτηση εκ των προτέρων άρα και κανένα περιθώριο αντίδρασης. Πάντως τα μέλη του φόρουμ που ήταν εδώ και ενημέρωναν με την ίδια συνέπεια και την μία κυβέρνηση και με την άλλη και αργότερα πάλι με άλλη δεν είναι λογικό να στοχοποιουνται. Και αυτό εκ του πονηρού είναι. Είμαι στο φόρουμ από το 2008 αν θυμάμαι καλά, σίγουρα πριν το 2010, ( αρχικά με το όνομα aghathi, το οποίο άλλαξα αναγκαστικά  πριν δυο χρόνια γιατί κατηργησα ένα mail για λόγους ασφαλείας). Όπως έχω ξαναπεί κάποια μέλη μέσω της συνέπειας τους δίνουν αξία στην συζήτηση και την συμμετοχή εδώ. Δίνουν απαντήσεις και πληροφορίες που αφορούν κάθε εκπαιδευτικό και εργασιακό θέμα, ο καθένας στον τομέα του Αυτού του είδους οι επιθέσεις από λογαριασμούς που φτιάχτηκαν επί τούτου απλά διώχνουν άτομα από το φόρουμ. Αυτό ποια γραμμή εξυπηρετεί;
Άνθρωπέ μου περιμένω μία επίσημη θέση απ' το υπουργείο από την ολμε από την ΠΕΑΔ και ούτω καθεξής...
Τι να περιμένω τη αέρια διαρροή που θα κάνει η "γειά σου"?

Αποσυνδεδεμένος Schoolikui

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1448
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #12085 στις: Ιούλιος 17, 2022, 10:18:53 πμ »
Γιατί είσαι εδώ;
Δεν υποστηρίζω κανένα μέλος. Θεωρώ ότι κρίση έχουμε να φιλτραρουμε αυτό που ακούμε. Ακόμα και από επίσημα "χείλη".
Αλλά θέλω την πρόσβαση στην πληροφορία που θα πάρω από άτομα που δεν γνωρίζω προσωπικά αλλά θεωρώ σε κάποιον βαθμό αξιόπιστα. Ακόμα και αυτά που δεν είναι αξιόπιστα ή που ίσως ρίχνουν την πληροφορία με σκοπό έχουν αξία να ακούγονται γιατί έτσι με λίγη διορατικοτητα βλέπει κανείς το παρασκήνιο.
Can I skip tomorrow?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:09:42 »

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #12086 στις: Ιούλιος 17, 2022, 10:21:57 πμ »
Α έτσι ε;
Θα είσαι μία δεσπόζουσα εδώ μορφή και θα γράφεις ότι θέλεις εσύ και εμείς θα καθόμαστε με δέος να σε παρακολουθούμε...
Δεν πας καλύτερα να κάνεις καμιά βουτιά να συνέλθεις;
Ούτε δέος θέλω να αποπνέω, ούτε με νοιάζει να "το παίξω" κάπως... Ούτε όμως συμφωνώ με τις "γραμμές" που ισχυρίζεσαι ότι περνούν σκόπιμα κάποιοι εδώ ούτε ασφαλώς με την ακύρωση όσων έχουν βοηθήσει ουσιαστικά.
Αυτός είναι ο ενδεδειγμένος τρόπος, όταν θέλεις ενημέρωση από τους αρμόδιους: τους στέλνεις επιστολή ή μέιλ, στο οποίο οφείλουν να απαντήσουν. Και στον Γενικό Γραμματέα και στην ΟΛΜΕ και στη Διδασκαλική Ομοσπονδία κι όπου αλλού κρίνεις ότι θα σου απαντήσουν υπεύθυνα, εφόσον εδώ όλοι κοιτάζουν τον εαυτό τους & παραπληροφορούν, όπως λες.

Υ.Γ. Το ύφος σου αυτό κι οι εξυπνάδες αρμόζουν σ' έναν εκπαιδευτικό;;;
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος argiris

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 77
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #12087 στις: Ιούλιος 17, 2022, 10:25:01 πμ »
Γιατί είσαι εδώ;
Δεν υποστηρίζω κανένα μέλος. Θεωρώ ότι κρίση έχουμε να φιλτραρουμε αυτό που ακούμε. Ακόμα και από επίσημα "χείλη".
Αλλά θέλω την πρόσβαση στην πληροφορία που θα πάρω από άτομα που δεν γνωρίζω προσωπικά αλλά θεωρώ σε κάποιον βαθμό αξιόπιστα. Ακόμα και αυτά που δεν είναι αξιόπιστα ή που ίσως ρίχνουν την πληροφορία με σκοπό έχουν αξία να ακούγονται γιατί έτσι με λίγη διορατικοτητα βλέπει κανείς το παρασκήνιο.
Εσύ γιατί είσαι εδώ;
Δηλαδή θα πρέπει να είμαι ντετέκτιβ; Να ερμηνεύω εγώ τις προθέσεις κάποιου;
Είναι πολύ εύκολο να υπάρχει μία επικοινωνία αν το επιδιώξουμε άμεσα με το υπουργείο με την ολμε με τις συνδικαλιστικές μας οργανώσεις.
Δεν αναφέρομαι στο να παρλάρεις okay πες ότι θες.
Για σοβαρή ενημέρωση μιλάω

Αποσυνδεδεμένος argiris

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 77
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #12088 στις: Ιούλιος 17, 2022, 10:26:39 πμ »
Ούτε δέος θέλω να αποπνέω, ούτε με νοιάζει να "το παίξω" κάπως... Ούτε όμως συμφωνώ με τις "γραμμές" που ισχυρίζεσαι ότι περνούν σκόπιμα κάποιοι εδώ ούτε ασφαλώς με την ακύρωση όσων έχουν βοηθήσει ουσιαστικά.
Αυτός είναι ο ενδεδειγμένος τρόπος, όταν θέλεις ενημέρωση από τους αρμόδιους: τους στέλνεις επιστολή ή μέιλ, στο οποίο οφείλουν να απαντήσουν. Και στον Γενικό Γραμματέα και στην ΟΛΜΕ και στη Διδασκαλική Ομοσπονδία κι όπου αλλού κρίνεις ότι θα σου απαντήσουν υπεύθυνα, εφόσον εδώ όλοι κοιτάζουν τον εαυτό τους & παραπληροφορούν, όπως λες.

Υ.Γ. Το ύφος σου αυτό κι οι εξυπνάδες αρμόζουν σ' έναν εκπαιδευτικό;;;
Της ειρωνείες εσύ από πού τις εμπνέεσαι;
Μήπως από την ταπεινή άποψη που έχεις για το άτομό σου;

Αποσυνδεδεμένος Andriana andriana

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1028
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #12089 στις: Ιούλιος 17, 2022, 10:36:11 πμ »
Gia ως φιλόλογος δεν έχω σχόλιο για τν χαρά σου που υπερκαλύψε τους δασκάλους και χαντακωσε τον κλάδο σου ! Στα εχω πει πολλές φορές αλλά πάντα έχεις μαγικό τρόπο να με προκαλεις να επαναλαμβανομαι

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2889
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #12090 στις: Ιούλιος 17, 2022, 10:52:41 πμ »
Gia ως φιλόλογος δεν έχω σχόλιο για τν χαρά σου που υπερκαλύψε τους δασκάλους και χαντακωσε τον κλάδο σου ! Στα εχω πει πολλές φορές αλλά πάντα έχεις μαγικό τρόπο να με προκαλεις να επαναλαμβανομαι
Οι διορισμοί βασίστηκαν στα κενά των μετατάξεων. Αυτά ήταν το ταβάνι. Έγινε πέρσι, θα γινόταν και φέτος. Σωστό αυτό; Όχι. Λάθος. Έτσι εξαφανίστηκε ο κλάδος των φυσικών. Αλλά αυτό έκαμαν κι αυτό έλεγε η gia 96 πως θα κάμουν. Κι είχε απόλυτο δίκιο. Η (κάκιστη) πραγματικότητα αυτή ήταν και είναι. Μην εφευρίσκετε εχθρούς. Βγάζετε εμπάθεια.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 17, 2022, 10:54:35 πμ από leon. »

Αποσυνδεδεμένος Thndsk35

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 163
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #12091 στις: Ιούλιος 17, 2022, 10:58:22 πμ »
Gia ως φιλόλογος δεν έχω σχόλιο για τν χαρά σου που υπερκαλύψε τους δασκάλους και χαντακωσε τον κλάδο σου ! Στα εχω πει πολλές φορές αλλά πάντα έχεις μαγικό τρόπο να με προκαλεις να επαναλαμβανομαι
Δεν τους υπερκάλυψε. Άφησε και 850 κενά. Ευτυχώς δηλαδή να πάρουμε και καμιά μετάθεση οι προηγούμενοι.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 17, 2022, 11:03:17 πμ από Thndsk35 »

Αποσυνδεδεμένος ΤΚ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 753
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #12092 στις: Ιούλιος 17, 2022, 11:03:50 πμ »
Gia ως φιλόλογος δεν έχω σχόλιο για τν χαρά σου που υπερκαλύψε τους δασκάλους και χαντακωσε τον κλάδο σου ! Στα εχω πει πολλές φορές αλλά πάντα έχεις μαγικό τρόπο να με προκαλεις να επαναλαμβανομαι

Όντως δεν τους υπερκάλυψε. Να ρωτήσω κάτι βρε Αντριάνα . Αν φέτος δεν γίνουν πολλές συνταξιοδοτήσεις, έστω ότι δεν γίνεται καμία στους φιλολόγους. Η απαίτηση σας θα είναι πάλι πχ ένα χιλιάρικο διορισμοί;

Απλά προσπαθώ να κατανοήσω το σκεπτικό σας.

Αποσυνδεδεμένος Andriana andriana

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1028
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #12093 στις: Ιούλιος 17, 2022, 11:09:55 πμ »
Το θέμα σε μας δημιουργήθηκε με τα πειραματικα κυρίως .Τώρα που φτάσαμε στο τέλος είμαι πολύ προβληματισμένη γιατί το υπουργείο παραπληροφόρησε τη δευτεροβάθμια .Διότι οι πληροφορίες δεν ήταν αόριστες ,για αυτό και μεταφερόταν.Το σχολιο αφορά τη συγκεκριμένη η οποία με τον πτροπο της ούσα φιλόλογος παρακαλούσε τον καταποντισμό του κλάδου

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #12094 στις: Ιούλιος 17, 2022, 11:16:57 πμ »
Το θέμα σε μας δημιουργήθηκε με τα πειραματικα κυρίως .Τώρα που φτάσαμε στο τέλος είμαι πολύ προβληματισμένη γιατί το υπουργείο παραπληροφόρησε τη δευτεροβάθμια .Διότι οι πληροφορίες δεν ήταν αόριστες ,για αυτό και μεταφερόταν.Το σχολιο αφορά τη συγκεκριμένη η οποία με τον πτροπο της ούσα φιλόλογος παρακαλούσε τον καταποντισμό του κλάδου
Ήμαρτον πια! Δε βαρέθηκες;;; Με φωτογραφίζεις συνέχεια, χωρίς λόγο...!
Εγώ φταίω που η Β/ΘΜΙΑ δεν είχε φέτος πολλά οργανικά;;; Τα έλεγα από την αρχή, ούσα ρεαλίστρια.
Εσύ, όμως, και κάποιοι άλλοι εδώ υποστηρίζατε/-ζετε κι ακούγατε/-τε ένα συγκεκριμένο πρόσωπο, που αποδείχτηκε πως δεν ήξερε τι γινόταν στο Υπουργείο και που έγραφε ό,τι του ερχόταν...
Κρίμα...!
Αναδιοργανωθείτε εκεί στην ΠΕΑΔ και αγωνιστείτε για όλους έτσι όπως επιβάλλεται! Έλεος!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος tolakis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1557
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #12095 στις: Ιούλιος 17, 2022, 12:02:30 μμ »
georgia4.. έχουν περάσει 10 χρόνια που έγραψα για πρώτη φορά ότι πρέπει να σταματήσει η μεταφορά προϋπηρεσίας από ειδική σε γενική... τοτε αυτό ίσχυε. Αλλά βλέπεις οι του υπουργείου είχαν εφαρμόσει το κουτάκι και οι προσλήψεις στην ειδική γίνονταν τουλαχιστον με ένα 30% από τους πίνακες της γενικής την ίδια ώρα οι πινακες είχαν κλειδώσει για μια 5ετια και δεκάδες αναπληρωτες με προσόντα ειδικης ήταν απέξω. Πέρασαν χρόνια για να έλθει ο απίθανος γαβρογλου με ένα νόμο και ένα άρθρο να το κάνει ακόμη χειρότερα.Μεταφορα προϋπηρεσίας από ειδική σε γενική και αντίστροφα όπως επίσης μεταφορά προϋπηρεσίας από κλάδο σε κλάδο.. φαντάσου αναπληρωτής με προϋπηρεσία στον κλάδο μουσικης...δεν έχω τίποτα με τον κλάδο... επειδή πριν από 20 χρόνια είχε αποκτήσει.. τυχαία το γράφω... πτυχίο πληροφορικής όχι μόνο να κάνει μεταφορά προϋπηρεσίας και σε ειδικη και σε γενική του δίνει ακόμη και 7 μόρια. Εγώ έχω προϋπηρεσία μόνο στην ειδική... σημείωση τα 7 αυτά μόρια εγώ τα έκανα με 3 χρόνια μειωμένου.. γιατί εκείνες τις εποχές Αρβανιτοπουλος και Λοβέρδος στην ειδική αγωγή και στον κλάδο Πε86 έκαναν 53 προσλήψεις μόνο ΔΕ και λίγες μειωμένου και αυτές μετά τον Φλεβάρη.Είμαι 14 χρόνια αναπληρωτής και από αυτή την κατάσταση μάλλον θα είμαι και του χρόνου αναπληρωτής..ενω αν ίσχυε αυτό που φώναζα εδώ και χρόνια ίσως να είχα διορισμό και από την πρώτη φαση

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159848
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 630
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 604
Σύνολο: 619

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.109 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.