*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί 2022  (Αναγνώστηκε 1504291 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος trikie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 790
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #12782 στις: Ιούλιος 25, 2022, 06:21:05 μμ »
Οι λειτουργικά υπεράριθμοι και οι αποσπασθέντες από άλλα πύσπε και εντός πύσπε θα τοποθετηθούν τέλη Αυγούστου σε όλα τα πύσπε ή κάθε  πύσπε  βγάζει τις τοποθετήσεις όποτε θέλει; Oι νεοδιόριστοι δεν τοποθετούνται τελευταίοι;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:53:03 »

Αποσυνδεδεμένος mmmm

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1711
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #12783 στις: Ιούλιος 25, 2022, 06:41:26 μμ »
Την ίδια συζήτηση είχαμε και πέρυσι. Κάποια ΠΥΣΔΕ τοποθέτησαν αποσπασμένους εντός και από αλλού πριν τους διορισμούς. Το Υπουργείο στη συνέχεια έστειλε εγκύκλιο στην οποία με λίγα λόγια έλεγε ότι οι νεοδιοριστοι τοποθετούνται μαζί με όσους είναι στη διάθεση πυσδε και σίγουρα πριν τους αποσπασμένους. Διευκρίνιζε όμως ότι αυτό δεν ισχύει για τις περιπτώσεις όπου τα πυσδε συνεδρίασαν πριν τους διορισμούς. Εκεί προηγήθηκαν οι αποσπάσεις των νεοδιόριστων.

Αποσυνδεδεμένος RANIA 73

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #12784 στις: Ιούλιος 25, 2022, 07:11:30 μμ »
Καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω αν στον φάκελο του οπσύδ  η καταχώρηση των παιδιών δεν ήταν επικυρωμένη. 'Ευχαριστώ πολύ.

Αποσυνδεδεμένος Jenny_filol

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 104
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #12785 στις: Ιούλιος 25, 2022, 07:17:32 μμ »
Καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω αν στον φάκελο του οπσύδ  η καταχώρηση των παιδιών δεν ήταν επικυρωμένη. 'Ευχαριστώ πολύ.

καλησπέρα,
Κι εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα. Μου εμφανίζει το τέκνο (την ημερομηνία γέννησής του δηλαδή) αλλά στην καταχώριση βγάζει "μη επικυρωμένο τέκνο". Πρέπει να κάνουμε κάποια ενέργεια; πχ να προσκομίσουμε πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης στη δευτεροβάθμια να μας το καταχωρίσουν;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:53:03 »

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3425
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #12786 στις: Ιούλιος 25, 2022, 07:19:36 μμ »
καλησπέρα,
Κι εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα. Μου εμφανίζει το τέκνο (την ημερομηνία γέννησής του δηλαδή) αλλά στην καταχώριση βγάζει "μη επικυρωμένο τέκνο". Πρέπει να κάνουμε κάποια ενέργεια; πχ να προσκομίσουμε πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης στη δευτεροβάθμια να μας το καταχωρίσουν;

σε ολους ετσι εγινε. θα επικαιροποιηθει παλι με τις νεες αιτησεις στην νεα προκηρυξη ή με την ορκωμοσια

Αποσυνδεδεμένος RANIA 73

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #12787 στις: Ιούλιος 25, 2022, 07:24:35 μμ »
Ναι, μάλλον έτσι θα είναι αφού είναι σε όλους μας. Ευχαριστώ πολύ. Καλό διορισμό να έχουμε.

Αποσυνδεδεμένος ev_g

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 44
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #12788 στις: Ιούλιος 25, 2022, 07:44:35 μμ »
ΚΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΘΕΜΑ!ΤΟ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΓΕΝΝΗΣΗΣ ΗΤΑΝ ΠΑΛΙΟΤΕΡΟ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΝΑ ΔΗΛΩΝΟΥΜΕ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΟΤΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΑΣ ΖΕΙ ΑΚΟΜΗ, ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΧΑΝΟΥΜΕ ΤΡΙΑ ΜΟΡΙΑ;quote author=Jenny_filol link=topic=36415.msg1170271#msg1170271 date=1658765852]
καλησπέρα,
Κι εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα. Μου εμφανίζει το τέκνο (την ημερομηνία γέννησής του δηλαδή) αλλά στην καταχώριση βγάζει "μη επικυρωμένο τέκνο". Πρέπει να κάνουμε κάποια ενέργεια; πχ να προσκομίσουμε πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης στη δευτεροβάθμια να μας το καταχωρίσουν;
[/quote]

Αποσυνδεδεμένος skx

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 440
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #12789 στις: Ιούλιος 25, 2022, 07:53:16 μμ »
Δυο συνάδελφοι πέρυσι στο νομό μου διορίστηκαν με το πτυχίο ΠΕ02 (με 0 εμπειρία) και όχι με τα ΠΕ60-ΠΕ70 ( που είχαν όλη τους την προϋπηρεσία) γιατί τους τράβηξε με αυτή τη σειρά το σύστημα.
Δασκάλα με 12 χροιά παράλληλη διορίστηκε πέρσι ως φιλόλογος και μάλιστα μακριά από τον τόπο συμφερόντων της γιατί πθστςυς ότι θα τρέξει πρώτα η α/θμια

Αποσυνδεδεμένος ev_g

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 44
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #12790 στις: Ιούλιος 25, 2022, 07:53:42 μμ »
ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ, ΔΕΝ ΕΠΗΡΕΑΖΕΙ ΤΟΥΣ ΙΣΧΥΟΝΤΕΣ ΔΙΟΡΙΣΜΟΥΣ!
quote author=ev_g link=topic=36415.msg1170275#msg1170275 date=1658767475]
ΚΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΘΕΜΑ!ΤΟ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΓΕΝΝΗΣΗΣ ΗΤΑΝ ΠΑΛΙΟΤΕΡΟ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΝΑ ΔΗΛΩΝΟΥΜΕ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΟΤΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΑΣ ΖΕΙ ΑΚΟΜΗ, ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΧΑΝΟΥΜΕ ΤΡΙΑ ΜΟΡΙΑ;quote author=Jenny_filol link=topic=36415.msg1170271#msg1170271 date=1658765852]
καλησπέρα,
Κι εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα. Μου εμφανίζει το τέκνο (την ημερομηνία γέννησής του δηλαδή) αλλά στην καταχώριση βγάζει "μη επικυρωμένο τέκνο". Πρέπει να κάνουμε κάποια ενέργεια; πχ να προσκομίσουμε πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης στη δευτεροβάθμια να μας το καταχωρίσουν;
[/quote]

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3425
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #12791 στις: Ιούλιος 25, 2022, 08:01:19 μμ »
Για να μην μπερδευονται οι συναδελφοι.

Τρεχει πρωτα ειδικη κατα αύξουσα σειρα και μετα γενικη κατα αύξουσα σειρα ΠΕ....πρωτα λοιπον πε01....πε02....κ.ο.κ
να ειστε προσεκτικοι στις δηλωσεις μην βρεθειτε αλλου απο εκει που θελετε και κυριως σε αλλο κλαδο.

Αποσυνδεδεμένος baronos

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 155
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #12792 στις: Ιούλιος 25, 2022, 08:54:01 μμ »
Την ίδια συζήτηση είχαμε και πέρυσι. Κάποια ΠΥΣΔΕ τοποθέτησαν αποσπασμένους εντός και από αλλού πριν τους διορισμούς. Το Υπουργείο στη συνέχεια έστειλε εγκύκλιο στην οποία με λίγα λόγια έλεγε ότι οι νεοδιοριστοι τοποθετούνται μαζί με όσους είναι στη διάθεση πυσδε και σίγουρα πριν τους αποσπασμένους. Διευκρίνιζε όμως ότι αυτό δεν ισχύει για τις περιπτώσεις όπου τα πυσδε συνεδρίασαν πριν τους διορισμούς. Εκεί προηγήθηκαν οι αποσπάσεις των νεοδιόριστων.

Στην περίπτωση λοιπόν που τοποθετηθούν οι συνάδελφοι που είναι στη διάθεση του ΠΥΣΔΕ μαζί με τους νεοδιόριστους, με ποια κριτήρια γίνεται η τοποθέτηση;

Αποσυνδεδεμένος Sifounas

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #12793 στις: Ιούλιος 25, 2022, 09:45:19 μμ »
Εγώ έχω καταλαβει ότι κοινώς κάθε διεύθυνση έχει τη δικη της «γραμμή».Δεν έχω καταλαβει όμως αν ακολουθούν τελικά κάποιες εγκυκλίους.

Αποσυνδεδεμένος Αγγελικη80

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 180
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60 Μονιμη Αναπληρωτρια
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #12794 στις: Ιούλιος 25, 2022, 11:22:10 μμ »
Η οδηγία είναι οι νεοδιόριστοι να τοποθετούνται πριν τους αποσπασμένους στο ΠΥΣΠΕ/ΠΥΣΔΕ.Όμως οι αιτήσεις απόσπασης εντός , έχουν γίνει και οι βελτιώσεις θα γίνουν πριν ολοκληρωθεί ο διορισμός των καινούργιων,οπότε οι νεοδιόριστοι θα πάρουν ότι περισσέψει.Αυτό έγινε και πέρσι, αυτό θα γίνει και φέτος.Μικροβελτιώσεις γίνονται συνήθως, πριν την έλευση της πρώτης φάσης αναπληρωτών.

Αποσυνδεδεμένος nikostz1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 254
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #12795 στις: Ιούλιος 26, 2022, 01:11:57 πμ »
Η οδηγία είναι οι νεοδιόριστοι να τοποθετούνται πριν τους αποσπασμένους στο ΠΥΣΠΕ/ΠΥΣΔΕ.Όμως οι αιτήσεις απόσπασης εντός , έχουν γίνει και οι βελτιώσεις θα γίνουν πριν ολοκληρωθεί ο διορισμός των καινούργιων,οπότε οι νεοδιόριστοι θα πάρουν ότι περισσέψει.Αυτό έγινε και πέρσι, αυτό θα γίνει και φέτος.Μικροβελτιώσεις γίνονται συνήθως, πριν την έλευση της πρώτης φάσης αναπληρωτών.
Δεν έγινε από όλες τις δευτεροβάθμιες νομίζω πέρυσι έγινε σε ελάχιστες (προσωπικά δεν ξέρω που έγινε)!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159609
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 418
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 378
Σύνολο: 379

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.103 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.