*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί 2022  (Αναγνώστηκε 1495387 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ΚΑΤΑΝΟΜΗ

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
  • Φύλο: Άντρας
  • Λευτεριά στο ένα το κρατούμενο!
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #13370 στις: Αύγουστος 01, 2022, 10:20:41 μμ »
Συγγνώμη που ρωτάω, αλλά έχω καιρό να μπω στο forum. Η κατανομή έχει βγει;
Ήρθαν τα αύρια να διώξουν τα σήμερα...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:32:48 »

Αποσυνδεδεμένος stellat

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #13371 στις: Αύγουστος 01, 2022, 10:21:25 μμ »
Άρα δικαιολογείται να μας συμπεριφέρονται σήμερα έτσι επειδή δεν είναι μαγαζί και δεν είμαστε πελάτες; Το παράδειγμα μου ήταν για να δείξω τα σοβαρά και τα ασήμαντα και πώς αντιμετωπίζονται από αυτούς που τα διαχειρίζονται! Όλο το σημερινό ήταν απλά άλλη μια παρωδία!

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10794
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #13372 στις: Αύγουστος 01, 2022, 10:22:52 μμ »
Συγγνώμη που ρωτάω, αλλά έχω καιρό να μπω στο forum. Η κατανομή έχει βγει;
Φυσικά. Αυτό δεν δικαιολογείται να το ρωτάς εσύ με τέτοιο nickname.

Αποσυνδεδεμένος stellat

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #13373 στις: Αύγουστος 01, 2022, 10:23:32 μμ »
Σοβαρά; Δεν ξέρω! Ούτε εγώ παραγγέλνω! Αν μάθω κάτι όμως θα σου πω!
Επειδή εγώ είμαι boomer και έχω μόνο FB, σοβαρά μπορείς να ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΕΙΣ αγαθά από το Instagram; Εγώ γιατί έχω μείνει μόνο στο Σκρουτζ; (Το εννοώ, σοβαρά ρωτάω.)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:32:48 »

Αποσυνδεδεμένος donald77

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #13374 στις: Αύγουστος 01, 2022, 10:24:20 μμ »
Υπάρχει η περίπτωση να μην ισχύσει τελικά αυτό που έβγαλε ο Πατρέας;

Αποσυνδεδεμένος Touristakos

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1231
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #13375 στις: Αύγουστος 01, 2022, 10:25:53 μμ »
Καλη δυναμη σε οσους περιμενουν. Βλεπω οτι σε πολλους φαινεται περιεργο οτι ακομη δεν εχουν βγει. Περιμενοντας φασεις αναπληρωτων απο το 2009 εχω μαθει παρα πολλες φορες το που θα δουλεψω 12.30 το βραδυ αλλα και πιο αργα. Εχω δει να βγαινουν αποσπασεις (χωρις να με αφορα) καπου 5 το πρωι. Οποτε , χωρις να εχω πηγες απο τη στιγμη που ο πατρεας εδωσε τον αριθμο του τελευταιου διορισθεντα, εγω θεωρω οτι θα βγουν σημερα (ως σημερα εννοω μεχρι και ξημερωμα). Και τα τελευταια χρονια ολες οι υπηρεσιακες μεταβολες γινονται πιο στην ωρα τους. Μεταθεσεις,αποσπασεις,διορισμοι, κλησεις αναπληρωτων. Ομως αυτο που δεν εχει αλλαξει ειναι οτι βγαινουν με ψυχοβγαλτικο τροπο ,μετα απο αναμονη πολλων ωρων. Καλη δυναμη σε ολους ευχομαι.

Αποσυνδεδεμένος stellat

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #13376 στις: Αύγουστος 01, 2022, 10:26:14 μμ »
Δεν είμαστε ουρανοκατέβατοι! Έχουμε υπάρξει αναπληρωτές για χρόνια! Αυτό σημαίνει ότι και αιτήσεις έχουμε κάνει και μόνιμα με μια προθεσμία είμαστε για να μην μείνουμε άνεργοι και πεινάσουμε και έχουμε αφιερώσει πολλές εργατοώρες να περιμένουμε έναν πίνακα να βγει!
Όσοι δεν έχουν μεγάλη εμπειρία από το υπουργείο παιδείας αυτό που συμβαίνει τους φαίνεται εξωφρενικό. Όταν με το καλό διοριστείτε θα δείτε ότι αυτό δεν είναι τίποτα. Η ανοργανωσιά είναι πέρα από κάθε λογική, ειδικά επί Κεραμέως. Δείτε τι γίνεται με τους σχολικούς συμβούλους και τους Δ/ντες.  Ούτε αυτό δεν μπορούν να κάνουν.
Ξέρετε ότι οι καθηγητές που είναι σε πρότυπα έχουν πάρει 5 παρατάσεις στην θητεία τους επειδή είναι ανίκανοι να τρέξουν μια εσωτερική αξιολόγηση που προβλέπεται από τον νόμο?

Επίσης κάτι άλλο. Συμβουλοί σε νεοδιόριστους:
Να κοιτάτε πάντα κάθε χρόνο το ΜΚ σας, τα προσόντα σας και τον φάκελό σας, π.χ. μόρια μετάθεσης κλπ. Μην περιμένετε από το "κράτος" να ασχοληθεί μαζί σας. Να έχετε το νου σας και να μην εμπιστεύεστε κανέναν.

Καλό διορισμό εύχομαι

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10794
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #13377 στις: Αύγουστος 01, 2022, 10:28:10 μμ »
Άρα δικαιολογείται να μας συμπεριφέρονται σήμερα έτσι επειδή δεν είναι μαγαζί και δεν είμαστε πελάτες; Το παράδειγμα μου ήταν για να δείξω τα σοβαρά και τα ασήμαντα και πώς αντιμετωπίζονται από αυτούς που τα διαχειρίζονται! Όλο το σημερινό ήταν απλά άλλη μια παρωδία!
Δεν δικαιολογείται. Αλλά το ίδιο συμβαίνει κάθε φορά που αναμένεται φάση αναπληρωτών, η κατανομή ανά ειδικότητα κλπ.

Θα δείτε ότι ως μόνιμοι θα περιμένετε να βγούνε κάθε χρόνο οι μεταθέσεις, οι αποσπάσεις, τα οργανικά κενά, οι υπεραριθμίες, που θα συμπληρώσετε ωράριο αν είστε στη διάθεση, που θα πάρετε οργανική (οριστική τοποθέτηση σε σχολείο)...
Πάντα θα υπάρχει κάτι που θα περιμένετε και θα δείτε ότι με τον διορισμό δεν τελειώνουν τα προβλήματα.
Απλά θα υπάρχουν άλλα ζητήματα, που θα σας απασχολούν κι ας έχετε μόνιμη σχέση εργασίας.

Αποσυνδεδεμένος yoral

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #13378 στις: Αύγουστος 01, 2022, 10:31:25 μμ »
Υπάρχει η περίπτωση να μην ισχύσει τελικά αυτό που έβγαλε ο Πατρέας;

Δύσκολα.

Αποσυνδεδεμένος Touristakos

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1231
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #13379 στις: Αύγουστος 01, 2022, 10:31:31 μμ »
Δεν δικαιολογείται. Αλλά το ίδιο συμβαίνει κάθε φορά που αναμένεται φάση αναπληρωτών, η κατανομή ανά ειδικότητα κλπ.

Θα δείτε ότι ως μόνιμοι θα περιμένετε να βγούνε κάθε χρόνο οι μεταθέσεις, οι αποσπάσεις, τα οργανικά κενά, οι υπεραριθμίες, που θα συμπληρώσετε ωράριο αν είστε στη διάθεση, που θα πάρετε οργανική (οριστική τοποθέτηση σε σχολείο)...
Πάντα θα υπάρχει κάτι που θα περιμένετε και θα δείτε ότι με τον διορισμό δεν τελειώνουν τα προβλήματα.
Απλά θα υπάρχουν άλλα ζητήματα που θα σας απασχολούν κι ας έχετε μόνιμη σχέση εργασίας.
Ετσι ακριβως ειναι! Και μολις καποιος παρει οργανικη στο σχολειο διπλα στο σπτι του και νιωσει οτι πλεον κανεις δεν τον κουναει, ολο και κατι θα συμβει απροβλεπτο, πχ το σχολειο να γινει πειραματικο και ισως θελησεις να το αποφυγεις και να βρεθεις παλι χωρις οργανικη διαλεγοντας βεβαια πρωτος κενα ή κατι αλλο που θα μας ερθει στο μελλον.

Αποσυνδεδεμένος Scout

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 489
  • Με φωτιά και με μαχαίρι πάντα ο κόσμος προχωρεί
    • Προφίλ
Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #13380 στις: Αύγουστος 01, 2022, 10:32:16 μμ »
Και τα τελευταια χρονια ολες οι υπηρεσιακες μεταβολες γινονται πιο στην ωρα τους. Μεταθεσεις,αποσπασεις,

Κανονικά προβλέπεται όλες οι υπηρεσιακές μεταβολές των μονίμων να ολοκληρώνονται σε κάθε ΠΥΣΠ/ΔΕ έως τις 30/4. Σε πόσα τηρείται πράγματι αυτή η προθεσμία; Σύμφωνα με τον -βαθύ γνώστη των θεμάτων υπηρεσιακών μεταβολών- gtΠΕ02, σε κανένα.

Αποσυνδεδεμένος anti_08

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 267
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #13381 στις: Αύγουστος 01, 2022, 10:32:23 μμ »
Παντως οσοι ειναι τοσο κουλ για το σημερινο φιασκο μαλλον ξερουν που πανε! Λεω εγω  τωρα...

Εγώ θα σου απαντήσω με κάθε ειλικρίνεια, όπως ήδη έγραψα δεν ξέρω καν αν διορίζομαι, το θεωρώ δύσκολο, αναπτερώθηκαν λίγο οι ελπίδες μου όταν είδα που έφτασε ο πίνακας που με ενδιαφέρει. Πέρυσι είχα δηλώσει τα πάντα και δεν ήμουν μέσα για λίγο. Φέτος αν είχα δηλωσει τα πάντα θα διοριζόμουν σίγουρα. Επειδή δεν μπορώ να φύγω μακριά λόγω σοβαρών θεμάτων υγείας που προέκυψαν επέλεξα να μην δηλώσω ότι να 'ναι γιατι δεν μπορώ να πάω.  Ελπίζω αυτή τη φορά να σταθώ τυχερός. Δεν ξέρω λοιπόν ουτε αν διορίζομαι αλλά είμαι κουλ γιατι με βασανίζουν πιο σοβαρα θέματα. Πάντως καλή τύχη σε όλους!

Αποσυνδεδεμένος yoral

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #13382 στις: Αύγουστος 01, 2022, 10:34:28 μμ »


Ναι ρε παιδιά οκ, νομίζω όλοι γνωρίζουν ότι ο διορισμός δεν λύνει τα προβλήματα και πάντα κάτι καταλήγεις να περιμένεις. Αλλά υπάρχει και πολιτισμένος τρόπος να περιμένει κανείς. Δε χρειάζεται σαδισμός. Μια ανακοίνωση επίσημα ότι τάδε ημερομηνία θα αναρτηθούν οι διορισμοί/μεταθέσεις/αποσπάσεις/μετατάξεις κλπ αρκεί.

Αποσυνδεδεμένος vagg99

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 872
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #13383 στις: Αύγουστος 01, 2022, 10:38:12 μμ »
Στις πανελλήνιες γιατί βγαίνει μια μέρα πριν δελτίο τύπου και λέει "αύριο στις 13.00 βγαίνουν οι βάσεις, οι βαθμοί στο τάδε link" και το τηρούν πάντα;
Τόσο δύσκολο θα ήταν να πουν από το πρωί ότι αύριο στις 12 θα ανακοινωθούν οι διορισμοί;
Ρητορική ερώτηση, γιατί δεν έχει γίνει ΠΟΤΕ αυτό και ούτε θα γίνει.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32277
  • Τελευταία: ΤΣΕΦΙ
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158523
  • Σύνολο θεμάτων: 19198
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 26
Επισκέπτες: 514
Σύνολο: 540

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.116 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.