*

Αποστολέας Θέμα: κλείσιμο σχολείων  (Αναγνώστηκε 301513 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Συνδεδεμένος Έσπερος

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4071
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #2128 στις: Φεβρουάριος 03, 2022, 10:07:02 μμ »

ακριβως οπως ξαναειπα ειχε παρει εκταση το θεμα οποτε αν ειχε συμβει κατι θα ειχε μαθευτει..πολυ περιεργο λοιπον που αυτοι δεν επαθαν τιποτα ουτε νοσησαν -ουτε ενας για δειγμα-ενω εμεις νοσουμε με μεγαλη ευκολια..νεοι λενε οτι πεθαινουν και απο μας και πως κατελξαν και 14χρονα και 20χρονα κλπ κλπ..φυσικα πολυ λιγοτεροι σε σχεση με τους  ανω των 60 αλλα εχουν ακουστει παντως κι οχι λιγα περιστατικα.

Αυτό το επιχείρημα μόνο από αρνητές το έχω ακουσει. ¨Οτι αφού οι Πακιστανοι δεν κόλλησαν (που δεν το ξερουμε), εμας μας έχουν δέσμιους των μέτρων με κάποιο σατανικό σχέδιο χωρίς λόγο.
Αρνητής κι εσύ;
Κοιτα να δεις που εγώ νόμιζα ότι φοβάσαι τόσο πολύ τον ιό και θες τα σχολεία κλειστά.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:31:32 »

Αποσυνδεδεμένος elranna

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2312
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02, ΠΕ40- Μπορώ να ξαναγίνω μαθήτρια;
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #2129 στις: Φεβρουάριος 03, 2022, 10:07:35 μμ »


εσυ δηλαδη κανεις επιτοπιες ερευες και δεν ενημερωνεσαι απο μμε...στο υγ θα σου απαντησω οταν απαντησεις εσυ πρωτα αυτα που σε ρωτησα..τεχνηεντως αποφευγεις

Τι με ρώτησες και πότε;

Αποσυνδεδεμένος serton

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 512
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #2130 στις: Φεβρουάριος 03, 2022, 10:12:35 μμ »
Τι με ρώτησες και πότε;

συγνωμη νομιζα οτι με διαβαζες ..τωρα καταλαβαινω οτι επλα εβγαζες λογυδριο...ακους εκει τι ρωτησα και ποτε

Αποσυνδεδεμένος elranna

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2312
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02, ΠΕ40- Μπορώ να ξαναγίνω μαθήτρια;
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #2131 στις: Φεβρουάριος 03, 2022, 10:15:23 μμ »
συγνωμη νομιζα οτι με διαβαζες ..τωρα καταλαβαινω οτι επλα εβγαζες λογυδριο...ακους εκει τι ρωτησα και ποτε

Στα μηνύματά σου βλέπω κυρίως αποσιωπητικά και θαυμαστικά. 1-2 ερωτηματικά σε ρητορικές ερωτήσεις. Εγώ γράφω 2-3 σειρές ενώ εσύ 10+.  Είσαι σίγουρος ότι ξέρεις τι σημαίνει η λέξη "λογύδριο";

ΥΓ. Περιμένω απάντηση στο πώς έβγαλες το συμπέρασμα για τους πακιστανούς.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 03, 2022, 10:18:01 μμ από elranna »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:31:32 »

Συνδεδεμένος Έσπερος

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4071
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #2132 στις: Φεβρουάριος 03, 2022, 10:16:31 μμ »
χωρις να ειμαι υποχρεωμενος να δινω το ιατρικο μου ιστορικο σε τυχαρπαστους να σου πω οτι εχω εμβολιαστει..αλλα δεν το εκανα με χαρα να ειμαι ειλικρινης...και γι αυτο  δεν μου αρεσουν τα δεκαπεντε μετρα και 500 σταθμα..τα σχολεια τα θελω με μετρα ποου να εξασφαλιζουν την υγεια μου ..αλλιως να κλεισουν οπως κλεινει η βουλη κι ολα τα υπολοιπα με τρομερη ευκολια..αν θες εσυ γινε πειραματοζωο και θυμα..εγω εχω τον εαυτο μου για πολυ περισσοτερα αν δεν σε πειραζει...και τωρα που εχασες και το αφηγημα του αρνητη κατσε στη γωνια σου..ηθελα να ξερα με το παιδι σου ποτε ασχολησε...ευτυχως ειχε και μια νταντα μεχρι περυσι το καημενο να ασχολειται καποιος μαζι του

Στους Πακιστανούς πάντως κόπηκαν πρόστιμα για μάσκα.
κατά τ άλλα δεν απαγορευόταν η συναθροιση επομενως δεν υπήρχε λόγος για άλλο πρόστιμο.
και ήταν και ανοιχτός χωρος.
τα σπίτια που κα΄νανε τραπεζια οι Έλληνες, νομιμότατα (χωρίς μάσκα όμως), μας γέμισαν κρούσματα. αλλά δεν μας νοιάζει.
Αφούδεν είσαι αρνητής γιατί αμφισβητείς το ότι μπορεί να κόλλησαν κάποιοι Πακιστανοί στο Σύνταγμα; Αν ήταν 1000 άτομα, ποσοι πιστεύεις ότι θα κόλλησαν για να είναι αξιοσημείωτο; και οι 1000; δεν νομίζω.

Αποσυνδεδεμένος serton

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 512
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #2133 στις: Φεβρουάριος 03, 2022, 10:21:44 μμ »
Στους Πακιστανούς πάντως κόπηκαν πρόστιμα για μάσκα.
κατά τ άλλα δεν απαγορευόταν η συναθροιση επομενως δεν υπήρχε λόγος για άλλο πρόστιμο.
και ήταν και ανοιχτός χωρος.
τα σπίτια που κα΄νανε τραπεζια οι Έλληνες, νομιμότατα (χωρίς μάσκα όμως), μας γέμισαν κρούσματα. αλλά δεν μας νοιάζει.
Αφούδεν είσαι αρνητής γιατί αμφισβητείς το ότι μπορεί να κόλλησαν κάποιοι Πακιστανοί στο Σύνταγμα; Αν ήταν 1000 άτομα, ποσοι πιστεύεις ότι θα κόλλησαν για να είναι αξιοσημείωτο; και οι 1000; δεν νομίζω.


σε παραπανω απο 1000 ατομα μονο 60 προστιμα κι αυτο οταν πηρε εκταση το θεμα....κι αν πληρωθηκαν γιατι καποιοι στελναν και επιστολες στους υπουργους να μην πληρωθουν..ποιος σου ειπε οτι δεν με απασχολουν τα δικα μας;;αλλο ενα αυθαιρετο συμπερασμα..αυτο που ενοχλει ειναι ο φαρισαισμος σε εμας να γινεται ο κακος χαμος κι αλλου να μην τρεχει καστανο...


Στα μηνύματά σου βλέπω κυρίως αποσιωπητικά και θαυμαστικά. 1-2 ερωτηματικά σε ρητορικές ερωτήσεις. Εγώ γράφω 2-3 σειρές ενώ εσύ 10+.  Είσαι σίγουρος ότι ξέρεις τι σημαίνει η λέξη "λογύδριο";

ΥΓ. Περιμένω απάντηση στο πώς έβγαλες το συμπέρασμα για τους πακιστανούς.


αφου βλεπεις τα αποσιωπητικα θα βλεπες και κειμενο να παρεμβαλεται μεταξυ τους ισως..το λογυδριο δεν εχει να κανει με την εκταση του κειμενου αλλα μα το νοημα και το περιεχομενο του ..κι οι ερωτησεις μου δεν ειναι καθολου ρητορικες

για του πακιστανους εχω ηδη απαντησει ...διαβασε προσεκτικα

Αποσυνδεδεμένος elranna

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2312
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02, ΠΕ40- Μπορώ να ξαναγίνω μαθήτρια;
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #2134 στις: Φεβρουάριος 03, 2022, 10:32:18 μμ »

σε παραπανω απο 1000 ατομα μονο 60 προστιμα κι αυτο οταν πηρε εκταση το θεμα....κι αν πληρωθηκαν γιατι καποιοι στελναν και επιστολες στους υπουργους να μην πληρωθουν..ποιος σου ειπε οτι δεν με απασχολουν τα δικα μας;;αλλο ενα αυθαιρετο συμπερασμα..αυτο που ενοχλει ειναι ο φαρισαισμος σε εμας να γινεται ο κακος χαμος κι αλλου να μην τρεχει καστανο...



αφου βλεπεις τα αποσιωπητικα θα βλεπες και κειμενο να παρεμβαλεται μεταξυ τους ισως..το λογυδριο δεν εχει να κανει με την εκταση του κειμενου αλλα μα το νοημα και το περιεχομενο του ..κι οι ερωτησεις μου δεν ειναι καθολου ρητορικες

για του πακιστανους εχω ηδη απαντησει ...διαβασε προσεκτικα

Δεν έχεις απαντήσει. Έχεις απαντήσει μόνο για τα άτομα που ήταν παρόντα στο συγκεκριμένο περιστατικό. Για τους υπόλοιπους, από πού έχεις στοιχεία; Η τηλεόραση δεν έχει πει κάτι, άρα δεν τα έχεις από εκεί. Πώς έβγαλες λοιπόν το συμπέρασμα;

Το κύριο χαρακτηριστικό του λογύδριου είναι ο υποτιμητικός του χαρακτήρας. Πίστεψέ με, δεν είμαι εγώ αυτή που βγάζω λογύδρια εδώ. Δεν έχω προσβάλει κανένα σε αντίθεση με εσένα. Αλλά έτσι λειτουργεί το ad hominem, τι να κάνουμε, θα το αντέξουμε και αυτό.

Αποσυνδεδεμένος serton

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 512
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #2135 στις: Φεβρουάριος 03, 2022, 10:34:12 μμ »
Δεν έχεις απαντήσει. Έχεις απαντήσει μόνο για τα άτομα που ήταν παρόντα στο συγκεκριμένο περιστατικό. Για τους υπόλοιπους, από πού έχεις στοιχεία; Η τηλεόραση δεν έχει πει κάτι, άρα δεν τα έχεις από εκεί. Πώς έβγαλες λοιπόν το συμπέρασμα;

Το κύριο χαρακτηριστικό του λογύδριου είναι ο υποτιμητικός του χαρακτήρας. Πίστεψέ με, δεν είμαι εγώ αυτή που βγάζω λογύδρια εδώ. Δεν έχω προσβάλει κανένα σε αντίθεση με εσένα. Αλλά έτσι λειτουργεί το ad hominem, τι να κάνουμε, θα το αντέξουμε και αυτό.


λογυδρια βγαζεις ναι..ωραια στους συγκεκριμενους του Συνταγματος εσυ θα μου απαντησεις αυτα που εχω ρωτησει;;και δεν προσβαλλω απλα δεν ανεχομαι εξυπναδες..εσυ ειχες υφακι εξ αρχης στο πρωτο μνμ που μου απηυθυνες...παιρνεις πισω οτι δινεις..αυτο λεω κι εγω δεν εχει πει τιποτα η τηλεοραση αρα ολα καλα με αυτους...εμεις γιατι ειμαστε τοσο ατυχοι και τα παθαινουμε ολα !!!

Αποσυνδεδεμένος elranna

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2312
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02, ΠΕ40- Μπορώ να ξαναγίνω μαθήτρια;
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #2136 στις: Φεβρουάριος 03, 2022, 10:42:21 μμ »
λογυδρια βγαζεις ναι..ωραια στους συγκεκριμενους του Συνταγματος εσυ θα μου απαντησεις αυτα που εχω ρωτησει;;και δεν προσβαλλω απλα δεν ανεχομαι εξυπναδες..εσυ ειχες υφακι εξ αρχης στο πρωτο μνμ που μου απηυθυνες...παιρνεις πισω οτι δινεις..αυτο λεω κι εγω δεν εχει πει τιποτα η τηλεοραση αρα ολα καλα με αυτους...εμεις γιατι ειμαστε τοσο ατυχοι και τα παθαινουμε ολα !!!

Χαίρομαι λοιπόν που αποδέχεσαι ότι το συμπέρασμα σου για το σύνολο των πακιστανών ήταν λάθος.

Μπορείς σε παρακαλώ να μου επαναλάβεις ποια είναι η ερώτηση που μου έχεις κάνει; Πραγματικά δεν βρίσκω ερώτηση σε αυτά που γράφεις. Ό,τι ρωτάς, το απαντάς μόνος σου. Τι ακριβώς θες να σου πω;

Αποσυνδεδεμένος serton

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 512
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #2137 στις: Φεβρουάριος 03, 2022, 10:52:33 μμ »
Χαίρομαι λοιπόν που αποδέχεσαι ότι το συμπέρασμα σου για το σύνολο των πακιστανών ήταν λάθος.

Μπορείς σε παρακαλώ να μου επαναλάβεις ποια είναι η ερώτηση που μου έχεις κάνει; Πραγματικά δεν βρίσκω ερώτηση σε αυτά που γράφεις. Ό,τι ρωτάς, το απαντάς μόνος σου. Τι ακριβώς θες να σου πω;


δεν ηταν το συμπερασμα μου ηταν ενα παραδειγμα..αναγκαζομαι να απαντησω μονος μου γιατι δεν ααπαντατε εσεις ελπιζοντας οτι με τη επαναληψη θα κατανοησετε..ρωταω λοιπον πως καποιες καστες να μην πω φυλες και θιχτειτε ή κοινωνικες ομαδες ακομα καλυτερα ειναι μονιμως σε καλυτερη θεση απο εμας και γιατι δεν ισχυουν για αυτες οτι και για εμας τους υπολοιπους... γιατι αν αναφερω οτι σε αλλους δεν ισχυουν τα ιδια με εμας που ειναι μια πραγματικοτητα με χαρακτηριζεις ρατσιστη...εν συντομια οι ερωτησεις αλλιως τις ειχα διατυπωσει πριν αλλα το ρεζουμε γιατι με κουρασατε κιολας κι αυριο ξυπναω πρωι εχουμε και να κοιμηθουμε..επισης εσυ τι προβλημα εχεις αν ρωταω εγω γι αυτους του Συνταγματος;;;δεν επρεπε να αντιμετωπιστουν οπως εμεις που οφειλουμε ακομα και σε ανοιχτο χωρο να φοραμε μασκες;;γιατι η εσπερος ειπε οτι δεν εγινε και τιποτα σ ανοιχτο χωρο ηταν...

Αποσυνδεδεμένος AnnaKaterina

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 169
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #2138 στις: Φεβρουάριος 04, 2022, 07:05:42 πμ »
Ο σκοπός του συγκεκριμένου θέματος είναι το κλείσιμο σχολείων σε καταστάσεις συναγερμού όπως κορονοιος, καταιγίδα κοκ. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί υπάρχει ένταση μεταξύ των μελών από τη στιγμή που ο καθένας από εμάς έχει διαφορετική άποψη, διαφορετικές εμπειρίες και διαφορετική προσωπικότητα! Ας μην φεύγουμε από το σκοπό του θέματος.

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2863
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #2139 στις: Φεβρουάριος 04, 2022, 09:05:58 πμ »
Εκφράζονται ανοιχτά ρατσιστικές απόψεις. Πράγμα απαράδεκτο για εκπαιδευτικούς.

Συνδεδεμένος Έσπερος

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4071
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #2140 στις: Φεβρουάριος 04, 2022, 05:04:54 μμ »
Το παιδί κόλλησε τελικά. Ασυμπτωματικό προς το παρόν, απλώς κάνουμε ελέγχους συνέχεια για σιγουρια. Παρα δυο έχει κολλήσει το μισό τμήμα του αλλά όλα τα παιδακια το περνανε πολύ ήπια. Εμείς αρνητικοί, δεν ξέρω για πόσο. Μακάρι να μείνει έτσι το παιδί αλλά πραγματικά νιώθουμε τελειως μ................ Έχουμε στερηθει τα πάντα για δυο χρόνια και κολλήσαμε από τις επιπολαιότητες άλλων. είμαστε για οίκτο νομίζω. θα μας βλέπουν και θα γελάμε, που προσέχαμε τόσο και την πάθαμε σαν κορόιδα.

Αποσυνδεδεμένος Schoolikui

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1448
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #2141 στις: Φεβρουάριος 04, 2022, 06:15:37 μμ »
Περαστικά.
Can I skip tomorrow?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32277
  • Τελευταία: ΤΣΕΦΙ
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158523
  • Σύνολο θεμάτων: 19198
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 23
Επισκέπτες: 530
Σύνολο: 553

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.094 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.