*

Αποστολέας Θέμα: κλείσιμο σχολείων  (Αναγνώστηκε 303744 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος elranna

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2313
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02, ΠΕ40- Μπορώ να ξαναγίνω μαθήτρια;
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #42 στις: Οκτώβριος 31, 2021, 04:31:53 μμ »
Μην τσιμπάτε, παιδιά. Καινούριο προφίλ που επαναλαμβάνει τη γνωστή αντιεμβολιαστική προπαγάνδα. Τα 'χουμε ξαναδιαβάσει, δεν έχουμε πειστεί, δεν έχει αλλάξει κάτι, άφήστε τη να μιλάει μόνη της. Μην δίνετε συνέχεια, πραγματικά δεν υπάρχει λόγος.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:39:50 »

Αποσυνδεδεμένος Alan Turing

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 681
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #43 στις: Οκτώβριος 31, 2021, 04:34:09 μμ »
Πόσα 16χρονα έχουν πεθάνει ή έχουν παρενέργειες από το εμβόλιο; Και ποιες παρενέργειες; Το "δυστυχώς πολλά" είναι για τις ομαδούλες για μέσα κοινωνικής δικτύωσης.

Προς ενημέρωσή σου, από τον ΑΥΓΟΥΣΤΟ που μας πέρασε ο FDA έχει δώσει οριστική έγκριση για το εμβόλιο τις Φάιζερ.

Το αν εμβολιάστηκες ή όχι προφανώς δεν αφορά κανέναν, αλλά αφορά τη συζήτηση που άνοιξες.

Αποσυνδεδεμένος Dimitrad

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #44 στις: Οκτώβριος 31, 2021, 04:52:46 μμ »
Πλήρης άδεια έχει δωθεί από FDA για τις ηλικίες από 16 και άνω.
Γνωρίζω  16 χρόνο που δύο ημέρες μετά το εμβόλιο νοσηλευτηκε για μυοκαρδίτιδα και ενώ έχουν περάσει πολλές εβδομάδες δεν έχει αναρρώσει  ακόμη. Φυσικά δεν έχει δωθεί κίτρινη κάρτα. Έχω μάθει και για άλλα παιδιά. Αυτό που με ανησυχεί όμως περισσότερο είναι οι μακροχρόνιες παρενέργειες στα παιδιά μας.

Αποσυνδεδεμένος erietta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3370
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #45 στις: Οκτώβριος 31, 2021, 05:04:25 μμ »
Το να δοθεί κίτρινη κάρτα εξαρτάται και από την ευσυνειδησία του γιατρού που θα αναλάβει το περιστατικό....Εγώ ξέρω γιατρό που έκανε κίτρινη κάρτα σε περίπτωση μυοκαρδίτιδας, αφού είχε στα χέρια του και μαγνητική.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:39:50 »

Αποσυνδεδεμένος JURE

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1017
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #46 στις: Οκτώβριος 31, 2021, 05:42:46 μμ »
Πλήρης άδεια έχει δωθεί από FDA για τις ηλικίες από 16 και άνω.
Γνωρίζω  16 χρόνο που δύο ημέρες μετά το εμβόλιο νοσηλευτηκε για μυοκαρδίτιδα και ενώ έχουν περάσει πολλές εβδομάδες δεν έχει αναρρώσει  ακόμη. Φυσικά δεν έχει δωθεί κίτρινη κάρτα. Έχω μάθει και για άλλα παιδιά. Αυτό που με ανησυχεί όμως περισσότερο είναι οι μακροχρόνιες παρενέργειες στα παιδιά μας.
Πώς γίνεται μόνο εσείς να γνωρίζετε τα πολλά αυτά παιδιά!! Σε μεγάλο ποσοστό έχουν εμβολιαστεί οι μαθητές μας, ούτε πυρετό δεν ανέβασαν.
Τρομοκρατείτε...!!!

Αποσυνδεδεμένος lela

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 60
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #47 στις: Οκτώβριος 31, 2021, 05:46:56 μμ »
Συνάδελφοι συγγώμη που η ερώτησή μου δεν είναι σχετική με το θέμα, αλλά δεν ξέρω πως δημιουργούν καινούργιο . 'Εχει κάποιος καταλάβει πως δηλώνουν στην πλατφόρμα edupass οι ανεμβολίαστοι εκπαιδευτικοί τα υποχρεωτικά ράπιντ τεστ στα οποία πρέπει να υποβάλλονται εβδομαδιαίως; To διαγνωστικό κέντρο ή το φαρμακείο θα δηλώνει το αποτέλεσμα απευθείας  στην edupass ή  ο φορέας θα δηλώνει το αποτέλεσμα στην ΗΔΙΚΑ και μετά εμείς θα πρέπει να μπαίνουμε στην edupass και να το δηλώνουμε παίρνοντάς το από εκεί; Σας ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας.

Αποσυνδεδεμένος theodora7

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 778
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02, ΠΕ60 ,ΠΕ23, ΒΑΛΚΑΝΙΚΩΝ, ΣΛΑΒΙΚΩΝ,ΠΕ71
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #48 στις: Οκτώβριος 31, 2021, 05:59:16 μμ »
Δυστυχως πολλα 16χρονα εχουν πεθανει ή εχουν παρενεργειες απο το εμβολιο.Οσο για την αδεια που εχει δωσει ο FDA ειναι εκτακτης χρησης και οχι οριστικη. Για αυτο το λογο δεν μπορεις να τους υποβαλεις μηνυση αν εχεις παρενεργειες. Οσο για αν το εχω κανει εγω το εμβολιο, δεν αφορα κανενα.
Πόσο πια κάψιμο; Αν θες μην εβολιάζεσαι και τρέχα...τα περιθώρια στενά και οι συνομωσίες δικές σου....get a life
Ο καιρός για παραμύθια έληξε!!!
https://www.youtube.com/watch?v=UmZulvbllPU
τὸ γὰρ φιλότιμον ἀγήρων μόνον, καὶ οὐκ ἐν τῷ ἀχρείῳ τῆς ἡλικίας τὸ κερδαίνειν, ὥσπερ τινές φασι, μᾶλλον τέρπει, ἀλλὰ τὸ τιμᾶσθαι.

Αποσυνδεδεμένος theodora7

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 778
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02, ΠΕ60 ,ΠΕ23, ΒΑΛΚΑΝΙΚΩΝ, ΣΛΑΒΙΚΩΝ,ΠΕ71
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #49 στις: Οκτώβριος 31, 2021, 06:02:47 μμ »
Συνάδελφοι συγγώμη που η ερώτησή μου δεν είναι σχετική με το θέμα, αλλά δεν ξέρω πως δημιουργούν καινούργιο . 'Εχει κάποιος καταλάβει πως δηλώνουν στην πλατφόρμα edupass οι ανεμβολίαστοι εκπαιδευτικοί τα υποχρεωτικά ράπιντ τεστ στα οποία πρέπει να υποβάλλονται εβδομαδιαίως; To διαγνωστικό κέντρο ή το φαρμακείο θα δηλώνει το αποτέλεσμα απευθείας  στην edupass ή  ο φορέας θα δηλώνει το αποτέλεσμα στην ΗΔΙΚΑ και μετά εμείς θα πρέπει να μπαίνουμε στην edupass και να το δηλώνουμε παίρνοντάς το από εκεί; Σας ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας.
Ως σήμερα το edupass λειτουργεί για Α.Ε.Ι...για Πρωτοβάθμια-Δευτεροβάθμια θα δούμε αύριο ως Τρίτη τι θα γίνει. Δεν είδα εγκύκλιο γαρ
Ο καιρός για παραμύθια έληξε!!!
https://www.youtube.com/watch?v=UmZulvbllPU
τὸ γὰρ φιλότιμον ἀγήρων μόνον, καὶ οὐκ ἐν τῷ ἀχρείῳ τῆς ἡλικίας τὸ κερδαίνειν, ὥσπερ τινές φασι, μᾶλλον τέρπει, ἀλλὰ τὸ τιμᾶσθαι.

Αποσυνδεδεμένος harac

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2522
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #50 στις: Οκτώβριος 31, 2021, 06:11:50 μμ »
Συνάδελφοι συγγώμη που η ερώτησή μου δεν είναι σχετική με το θέμα, αλλά δεν ξέρω πως δημιουργούν καινούργιο . 'Εχει κάποιος καταλάβει πως δηλώνουν στην πλατφόρμα edupass οι ανεμβολίαστοι εκπαιδευτικοί τα υποχρεωτικά ράπιντ τεστ στα οποία πρέπει να υποβάλλονται εβδομαδιαίως; To διαγνωστικό κέντρο ή το φαρμακείο θα δηλώνει το αποτέλεσμα απευθείας  στην edupass ή  ο φορέας θα δηλώνει το αποτέλεσμα στην ΗΔΙΚΑ και μετά εμείς θα πρέπει να μπαίνουμε στην edupass και να το δηλώνουμε παίρνοντάς το από εκεί; Σας ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας.

Οδηγίες edupass
πηγή: Alfavita

https://www.alfavita.gr/sites/default/files/2021-10/2021-10-31_EduPass_%CE%9F%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CE%AF%CE%B5%CF%82%20%CE%B3%CE%B9%CE%B1%20%CE%B5%CE%BA%CF%80%CE%B1%CE%B9%CE%B4%CE%B5%CF%85%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CF%8D%CF%82_str.pdf

Αποσυνδεδεμένος JURE

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1017
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #51 στις: Οκτώβριος 31, 2021, 06:22:24 μμ »
Ως σήμερα το edupass λειτουργεί για Α.Ε.Ι...για Πρωτοβάθμια-Δευτεροβάθμια θα δούμε αύριο ως Τρίτη τι θα γίνει. Δεν είδα εγκύκλιο γαρ
Έχουμε πρόσβαση!

Αποσυνδεδεμένος SantaZ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 388
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #52 στις: Οκτώβριος 31, 2021, 06:24:41 μμ »
Καλησπέρα. Διαβάζοντας το ΦΕΚ για το υγειονομικό πρωτόκολλο θέλω να ρωτήσω στο σημείο που αναφέρεται σε ανεμβολιαστους μαθητές και κρούσμα στην τάξη τους το διάστημα 48ωρες πριν την εμφάνιση συμπτωμάτων στο κρουσμα και μέχρι 10 μέρες μετά αφορά και τους μαθητές του ίδιου τμήματος και όσους βρέθηκαν μαζί για μια ώρα στην ίδια τάξη ακόμη και αν ανήκουν σε άλλο τμήμα;Γιατί δεν εντοπίζω κάποια διαφορά με πριν.

Αποσυνδεδεμένος Anemos2017

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1727
  • Φύλο: Άντρας
  • Βαθειές οι ρίζες πώς να φύγεις απο τον τόπο σου...
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #53 στις: Οκτώβριος 31, 2021, 06:26:37 μμ »
Ως σήμερα το edupass λειτουργεί για Α.Ε.Ι...για Πρωτοβάθμια-Δευτεροβάθμια θα δούμε αύριο ως Τρίτη τι θα γίνει. Δεν είδα εγκύκλιο γαρ

Λειτουργεί και για Πρωτοβάθμια-Δευτεροβάθμια
Όλες οι λύσεις είναι φίνες και ωραίες τότε και μόνο όταν είναι εφικτές. Μα σαν δεν έχεις κότσια να τις εφαρμόσεις άσε καλύτερα καθόλου μην τις λες.

Αποσυνδεδεμένος theodora7

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 778
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02, ΠΕ60 ,ΠΕ23, ΒΑΛΚΑΝΙΚΩΝ, ΣΛΑΒΙΚΩΝ,ΠΕ71
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #54 στις: Οκτώβριος 31, 2021, 07:08:06 μμ »
Ναι,τώρα μου άνοιξε.Οκ
Ο καιρός για παραμύθια έληξε!!!
https://www.youtube.com/watch?v=UmZulvbllPU
τὸ γὰρ φιλότιμον ἀγήρων μόνον, καὶ οὐκ ἐν τῷ ἀχρείῳ τῆς ἡλικίας τὸ κερδαίνειν, ὥσπερ τινές φασι, μᾶλλον τέρπει, ἀλλὰ τὸ τιμᾶσθαι.

Αποσυνδεδεμένος harac

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2522
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #55 στις: Οκτώβριος 31, 2021, 07:52:31 μμ »
Στο edupass γράφουμε μόνο το σχολείο τοποθέτησης ή και τα υπόλοιπα συμπλήρωσης;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159625
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 467
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 425
Σύνολο: 436

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.11 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.