*

Αποστολέας Θέμα: κλείσιμο σχολείων  (Αναγνώστηκε 304349 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Συνδεδεμένος Έσπερος

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4130
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #98 στις: Νοέμβριος 03, 2021, 07:21:39 πμ »
Πέρσι στο σχολείο μας δέσμευαν αρχικά τις ελάχιστες γραμμές τηλεφώνου (3 με δυσκολία) άνθρωποι που πουλούσαν ιδεολογία ή ήθελαν την ανεσή τους και δυσκόλευαν τη ζωή ανθρώπων που δεν είχαν ιντερνετ σπίτι ή είχαν αντικειμενικές δυσκολίες όπως ας πούμε εμείς που έχουμε δυο σταθερούς υπολογιστές στον ίδιο χώρο κ δεν υπάρχει χωρίς να πάνε σε άλλο δωμάτιο. Κ έτσι φαίνονταν όλοι τις πρώτες μέρες ότι δεν κάνουν όλες τις ώρες τους. Κάποιους δεν τους ένοιαζε, αλλά πράγματι τι συναδελφική συμπεριφορά είναι αυτή που αφήνεις έκθετο τον συναδελφο που δεν έχει τρόπο να κάνει μάθημα σπίτι, για να λες εσυ ότι δεν χρησιμοποιείς δικό σου εξοπλισμό; Βεβαθα αυτό λειτούργησε ως μέσο πίεσης κ το πρόβλημα λύθηκε μέσα σε τρεις μέρες, παρολο που ο διευθυντης το θεωρουσε ατομική ευθύνη. Εγω δεν το θεωρώ ατομική ευθύνη, το ξεκαθαρίζω. κ στο σπίτι δυσκολεύτηκα με μικρό παιδί και νταντά κ μικρό σπίτι κ το παιδί τελικά να παίζει δίπλα στο γραφείο μου κ εγω να κάνω μάθημα στο κινητό που κατά τύχη είχα αναβαθμίσει εκείνον τον καιρό. Κάποιες φορές που έκανα από το σχολείο, ήταν πιο ήρεμα. Αλλά δεν γίνεται να διαμαρτύρομαι γιατί δεν επιβάλλεται παντού τηλεργασια κ μετά να πηγαίνω σχολείο για να βλέπω κ την παρέα μου κ να μην παθαίνω ψυχολογικά από την καραντίνα!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:15:42 »

Αποσυνδεδεμένος English

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1440
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #99 στις: Νοέμβριος 03, 2021, 07:33:00 πμ »
Άσε, από αυτούς που πουλάνε ιδεολογία γιατί απλά στη συγκεκριμένη φάση τους παίρνει να το κάνουν ή το κάνουν για να εντυπωσιάσουν ή να προχωρήσουν στην πολιτική για ίδιον όφελος έχουμε μπουχτίσει.
Τέλος πάντων, μακάρι να μη χρειαστεί να κλείσουν τα σχολεία για το καλό όλων!

Αποσυνδεδεμένος DONCORLEONE1

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 534
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #100 στις: Νοέμβριος 03, 2021, 08:28:13 πμ »
Στο δικό μου σχολείο με 7 τμήματα ,έχουμε ένα λάπτοπ και έναν προτζεκτορα.  Ανάλογη και χειρότερη κατάσταση υπάρχει σε πολλά σχολεία της χώρας. Πριν έρθουν οι χορηγίες  από ιδιωτες που θα φέρουμε ,καλό είναι να δείξουμε στην κοινωνία τι (δεν) μας παρέχει το ελληνικό κράτος για να αναδείξουμε το μέγεθος του προβλήματος. Τις περσινες θριαμβολογιες της υπουργού για την επιτυχία της εξ αποστάσεως εκπαίδευσης τις πέτυχε με δικές μας πλάτες αποκλειστικά.Για να τα λέμε όλα...

Αποσυνδεδεμένος donkey

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 390
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #101 στις: Νοέμβριος 03, 2021, 10:29:57 μμ »
@donkey ιδιωτεύει κ λουφάρει οποίος δουλεύει σπίτι; ενώ ας πούμε οποίος πάει για χαβαλέ σχολείο κ προφασίζεται έλλειψη εξοπλισμού κ δεν κάνει μάθημα, τι κάνει; Θέλω να πιστεύω ότι αυτή η ανοησια είναι μια καλοπροαίρετη κίνηση συνδικαλιστών για να καλύψουν κ τις ντροπές τους με την αυτοαξιολόγηση, αλλά είναι επιπέδου 15μελους. Και πιο κάτω. Είναι σαν να φωνάζεις, δεν γουστάρω να δουλεύω, δεν γουστάρω τεχνολογία, δεν γουστάρω τηλεδιασκέψεις, είμαι 100 χρόνια πίσω κ αυτά είναι πράγματα του διαβολου. Ας φωνάξουν για ελεύθερη επιλογή πλατφόρμας, για παροχή εξοπλισμού στους μαθητες, για το webex στην κακοκαιρία κ τις καταλήψεις. κάτι απλό, σαφές κ συγκεκριμένο.

Δεν ξέρω σίγουρα αν λουφάρει όποιος κάνει τηλεκπαίδευση από το σπίτι, αλλά σίγουρα ιδιωτεύει.
Και αν κάνει και μόνο webex, όχι μόνο ιδιωτεύει, αλλά γίνεται και πλασιέ μιας ιδιωτικής εταιρίας.

Επαναλαμβάνω το ερώτημα. Αν βγει ένας υπουργός και πει ότι όλοι οι μαθητές και όλοι οι καθηγητές, για να γράψουν σε μια κόλα χαρτί και για να είναι νόμιμες οι εργασίες και τα διαγωνίσματα, πρέπει υποχρεωτικά να χρησιμοποιούν όλοι με δικά τους έξοδα τα στυλό της εταιρίας bic, τι θα λέγατε για αυτόν τον υπουργό; Δεν θα έπρεπε να πάει φυλακή αυτός ο υπουργός επειδή με μια τέτοια απόφαση προδίδει το σύνταγμα; Για το webex γιατί δεν λέτε το ίδιο;
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 03, 2021, 10:32:11 μμ από donkey »
Σε όλες τις εποχές και καθεστώτα, οι δουλόφρονες μισθωμένοι λογοκριτές έχουν ένα κοινό: ανήκουν στο κατώτερο και απεχθέστερο στρώμα του κοινωνικού, διανοητικού και ηθικού Λούμπεν Αληταριάτου, μαζί με τους βασανιστές, βιαστές και χαφιέδες. Αξίζουν μόνο την περιφρόνησή μας. Με τους παντός χρώματος και καιρού λογοκριτές δεν κάνεις διάλογο. Απλώς τους φτύνεις.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:15:42 »

Συνδεδεμένος Έσπερος

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4130
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #102 στις: Νοέμβριος 03, 2021, 10:53:48 μμ »
Δεν ξέρω σίγουρα αν λουφάρει όποιος κάνει τηλεκπαίδευση από το σπίτι, αλλά σίγουρα ιδιωτεύει.
Και αν κάνει και μόνο webex, όχι μόνο ιδιωτεύει, αλλά γίνεται και πλασιέ μιας ιδιωτικής εταιρίας.

Επαναλαμβάνω το ερώτημα. Αν βγει ένας υπουργός και πει ότι όλοι οι μαθητές και όλοι οι καθηγητές, για να γράψουν σε μια κόλα χαρτί και για να είναι νόμιμες οι εργασίες και τα διαγωνίσματα, πρέπει υποχρεωτικά να χρησιμοποιούν όλοι με δικά τους έξοδα τα στυλό της εταιρίας bic, τι θα λέγατε για αυτόν τον υπουργό; Δεν θα έπρεπε να πάει φυλακή αυτός ο υπουργός επειδή με μια τέτοια απόφαση προδίδει το σύνταγμα; Για το webex γιατί δεν λέτε το ίδιο;

Έχουν ειπωθεί πολλά για το υποχρεωτικό κ αποκλειστικό webex. Δεν έχω να πω κάτι παραπάνω. Εσυ δλδ πέρσι αρνήθηκες να κανεις webex?

Αποσυνδεδεμένος AshenOne

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 917
  • Φύλο: Άντρας
  • Απλώς...εκπαιδευτικός
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #103 στις: Νοέμβριος 04, 2021, 12:52:07 πμ »
ΕΜΒΟΛΙΑΣΤΕΙΤΕ ΚΑΙ ΑΦΗΣΤΕ ΤΑ WEBEX... ΠΕΡΣΙΝΑ ΞΙΝΑ ΣΤΑΦΥΛΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος English

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1440
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #104 στις: Νοέμβριος 04, 2021, 07:09:00 πμ »
Σοβαρά τώρα συγκρίνουμε το στιλό με την πλατφόρμα; Προφανώς και είναι κατακριτέες οι μίζες, η αδιαφάνεια κλπ. αλλά το ότι δεν υπάρχει επιλογή πλατφόρμας μας πείραξε;  Και στο εξωτερικό όλοι οι εκπαιδευτικοί ενός σχολείου τις ίδιες πλατφόρμες χρησιμοποιούν για τη σύγχρονη και ασύγχρονη τηλεκπαίδευση. Φαντάζεστε οι μαθητές ανάλογα τον καθηγητή να είχαν να μπουν σε 3-4 πλατφόρμες και να κατεβάσουν άλλες τόσες εφαρμογές; Στο να τα χρησιμοποιούμε με έξοδα του κράτους συμφωνώ. Να δοθεί εξοπλισμός και για όσους δουλέψουν από το σπίτι να πληρωθεί και η σύνδεση στο διαδίκτυο.

Αποσυνδεδεμένος donkey

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 390
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #105 στις: Νοέμβριος 04, 2021, 02:57:40 μμ »
Σοβαρά τώρα συγκρίνουμε το στιλό με την πλατφόρμα; Προφανώς και είναι κατακριτέες οι μίζες, η αδιαφάνεια κλπ. αλλά το ότι δεν υπάρχει επιλογή πλατφόρμας μας πείραξε;  Και στο εξωτερικό όλοι οι εκπαιδευτικοί ενός σχολείου τις ίδιες πλατφόρμες χρησιμοποιούν για τη σύγχρονη και ασύγχρονη τηλεκπαίδευση. Φαντάζεστε οι μαθητές ανάλογα τον καθηγητή να είχαν να μπουν σε 3-4 πλατφόρμες και να κατεβάσουν άλλες τόσες εφαρμογές; Στο να τα χρησιμοποιούμε με έξοδα του κράτους συμφωνώ. Να δοθεί εξοπλισμός και για όσους δουλέψουν από το σπίτι να πληρωθεί και η σύνδεση στο διαδίκτυο.

Είναι ίσως σωστό όλοι οι εκπαιδευτικοί ενός σχολείου να χρησιμοποιούν υποχρεωτικά την ίδια πλατφόρμα τηλεκπαίδευσης, για να μην μπερδεύονται τα παιδιά. Άντε εναλλακτικά, δυο πλατφόρμες, για το ίδιο σχολείο.

Όταν όμως χρησιμοποιούν υποχρεωτικά την ίδια πλατφόρμα όχι μόνο όλοι οι εκπαιδευτικοί ενός σχολείου, αλλά υποχρεωτικά οι εκπαιδευτικοί μιας ολόκληρης πόλης, αυτό λέγεται μίζα.

Αν χρησιμοποιούν υποχρεωτικά την ίδια πλατφόρμα όχι μόνο όλοι οι εκπαιδευτικοί μιας πόλης, αλλά όλοι οι εκπαιδευτικοί μιας περιφέρειας, αυτό λέγεται μιζάρα.

Αν τέλος χρησιμοποιούν υποχρεωτικά την ίδια πλατφόρμα όχι μόνο όλοι οι εκπαιδευτικοί μιας περιφέρειας, αλλά υποχρεωτικά όλοι οι εκπαιδευτικοί μιας ολόκληρης χώρας, τότε μιλάμε για μιζάρα του κερατά τύπου τσοχατζόπουλου, και επειδή ο θεός συγχώρεσε τον τσοχατζόπουλο, ας το λέμε από εδώ και πέρα μιζάρα του κερατά τύπου κερατέως.

H αξιοπρέπειά μας ως εκπαιδευτικοί έχει πέσει στα πατώματα, έχουμε γίνει πλασιέ εταιρίας τηλεκπαίδευσης. Το μόνο που μένει για να μας ξεφτιλίσει ακόμα περισσότερο η κερατέως είναι να ζητήσει να αγοράζουμε και να γράφουμε στα διαγωνίσματα όλοι υποχρεωτικά με στυλό bic. Σίγουρα κάποιοι ξεφτιλισμένοι θα το δεχτούν και αυτό.....
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 04, 2021, 03:05:57 μμ από donkey »
Σε όλες τις εποχές και καθεστώτα, οι δουλόφρονες μισθωμένοι λογοκριτές έχουν ένα κοινό: ανήκουν στο κατώτερο και απεχθέστερο στρώμα του κοινωνικού, διανοητικού και ηθικού Λούμπεν Αληταριάτου, μαζί με τους βασανιστές, βιαστές και χαφιέδες. Αξίζουν μόνο την περιφρόνησή μας. Με τους παντός χρώματος και καιρού λογοκριτές δεν κάνεις διάλογο. Απλώς τους φτύνεις.

Αποσυνδεδεμένος English

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1440
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #106 στις: Νοέμβριος 04, 2021, 03:15:16 μμ »
Είναι ίσως σωστό όλοι οι εκπαιδευτικοί ενός σχολείου να χρησιμοποιούν υποχρεωτικά την ίδια πλατφόρμα τηλεκπαίδευσης, για να μην μπερδεύονται τα παιδιά. Άντε εναλλακτικά, δυο πλατφόρμες, για το ίδιο σχολείο.

Όταν όμως χρησιμοποιούν υποχρεωτικά την ίδια πλατφόρμα όχι μόνο όλοι οι εκπαιδευτικοί ενός σχολείου, αλλά υποχρεωτικά οι εκπαιδευτικοί μιας ολόκληρης πόλης, αυτό λέγεται μίζα.

Αν χρησιμοποιούν υποχρεωτικά την ίδια πλατφόρμα όχι μόνο όλοι οι εκπαιδευτικοί μιας πόλης, αλλά όλοι οι εκπαιδευτικοί μιας περιφέρειας, αυτό λέγεται μιζάρα.

Αν τέλος χρησιμοποιούν υποχρεωτικά την ίδια πλατφόρμα όχι μόνο όλοι οι εκπαιδευτικοί μιας περιφέρειας, αλλά υποχρεωτικά όλοι οι εκπαιδευτικοί μιας ολόκληρης χώρας, τότε μιλάμε για μιζάρα του κερατά τύπου τσοχατζόπουλου, και επειδή ο θεός συγχώρεσε τον τσοχατζόπουλο, ας το λέμε από εδώ και πέρα μιζάρα του κερατά τύπου κερατέως.

H αξιοπρέπειά μας ως εκπαιδευτικοί έχει πέσει στα πατώματα, έχουμε γίνει πλασιέ εταιρίας τηλεκπαίδευσης. Το μόνο που μένει για να μας ξεφτιλίσει ακόμα περισσότερο η κερατέως είναι να ζητήσει να αγοράζουμε και να γράφουμε στα διαγωνίσματα όλοι υποχρεωτικά με στυλό bic. Σίγουρα κάποιοι ξεφτιλισμένοι θα το δεχτούν και αυτό.....
Μάλιστα... Φαντάζομαι εσύ δε δέχτηκες πέρσι να κάνεις μάθημα μέσω WebEx... Μπράβο σου πάντως αν μπόρεσες να υπερασπιστείς με τον τρόπο αυτό τις απόψεις σου και να ξεχωρίσεις από όσους πέσαμε τόσο χαμηλά και διδάξαμε μέσω αυτής της πλατφόρμας.

Αποσυνδεδεμένος donkey

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 390
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #107 στις: Νοέμβριος 04, 2021, 06:20:32 μμ »
Μάλιστα... Φαντάζομαι εσύ δε δέχτηκες πέρσι να κάνεις μάθημα μέσω WebEx... Μπράβο σου πάντως αν μπόρεσες να υπερασπιστείς με τον τρόπο αυτό τις απόψεις σου και να ξεχωρίσεις από όσους πέσαμε τόσο χαμηλά και διδάξαμε μέσω αυτής της πλατφόρμας.

Μίλησα στον πρώτο πληθυντικό, είπα πέσαμε στα πατώματα, όχι πέσατε. Δυστυχώς έκανα webex, γιατί η αντισυνταγματική εγκύκλιος μας υποχρέωνε να χρησιμοποιήσουμε το webex ως μοναδική πλατφόρμα τηλεκπαίδευσης, και φοβήθηκα την απώλεια του μισθού μου και την απόλυση.

Το ερώτημα όμως δεν είναι τι έκανα εγώ, είναι τι κάνει ο εισαγγελέας και γιατί δεν κλείνει στην φυλακή όσους υποχρέωσαν (και υποχρεώνουν ακόμα;) όλη την Ελλάδα να γίνουν πλασιέ μιας εταιρίας.
Το ερώτημα δεν είναι τι έκανα εγώ, το ερώτημα είναι τι κάνει η ΟΛΜΕ/ΔΟΕ και γιατί δεν κηρύττει απεργία/αποχή από εγκυκλίους που υποχρεώνουν τους εκπαιδευτικούς σε μια αποκλειστική πλατφόρμα μια εταιρίας. Ας σημειώσουμε εδώ επίσης ότι υποχρέωση  να είναι όλοι σε μια πλατφόρμα έχουν μόνο τα δημόσια σχολεία, τα ιδιωτικά μπορούν να διαλέγουν ότι πλατφόρμα θέλουν!

Η συνείδησή μου ως εκπαιδευτικός και ως δημόσιος υπάλληλος έχει χτυπήσει καμπανάκι. Δεν σκοπεύω να ξανακάνω το ίδιο λάθος. Εγώ πλασιέ εταιρίας δεν ξαναγίνομαι, και ας με απολύσουν. Οι υπόλοιποι ας ξαναπέσετε στα πατώματα, και σε λίγο διαγωνίσματα και εργασίες που δεν θα είναι γραμμένα ή διορθωμένα με στυλό συγκεκριμένης εταιρίας θα είναι και αυτά παράνομα. Όσο περισσότερο θάρρος δίνουμε στην κερατέως, τόσο περισσότερο κερατάδες θα γινόμαστε. Επιτέλους λίγη αξιοπρέπεια.

« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 04, 2021, 06:38:21 μμ από donkey »
Σε όλες τις εποχές και καθεστώτα, οι δουλόφρονες μισθωμένοι λογοκριτές έχουν ένα κοινό: ανήκουν στο κατώτερο και απεχθέστερο στρώμα του κοινωνικού, διανοητικού και ηθικού Λούμπεν Αληταριάτου, μαζί με τους βασανιστές, βιαστές και χαφιέδες. Αξίζουν μόνο την περιφρόνησή μας. Με τους παντός χρώματος και καιρού λογοκριτές δεν κάνεις διάλογο. Απλώς τους φτύνεις.

Αποσυνδεδεμένος "Αισιόδοξη" εκπαιδευτικός

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 342
  • Γέλα, πουλί μου, γέλα, είναι η ζωή μια τρέλα!!!
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #108 στις: Νοέμβριος 05, 2021, 02:29:40 πμ »
Μίλησα στον πρώτο πληθυντικό, είπα πέσαμε στα πατώματα, όχι πέσατε. Δυστυχώς έκανα webex, γιατί η αντισυνταγματική εγκύκλιος μας υποχρέωνε να χρησιμοποιήσουμε το webex ως μοναδική πλατφόρμα τηλεκπαίδευσης, και φοβήθηκα την απώλεια του μισθού μου και την απόλυση.

Το ερώτημα όμως δεν είναι τι έκανα εγώ, είναι τι κάνει ο εισαγγελέας και γιατί δεν κλείνει στην φυλακή όσους υποχρέωσαν (και υποχρεώνουν ακόμα;) όλη την Ελλάδα να γίνουν πλασιέ μιας εταιρίας.
Το ερώτημα δεν είναι τι έκανα εγώ, το ερώτημα είναι τι κάνει η ΟΛΜΕ/ΔΟΕ και γιατί δεν κηρύττει απεργία/αποχή από εγκυκλίους που υποχρεώνουν τους εκπαιδευτικούς σε μια αποκλειστική πλατφόρμα μια εταιρίας. Ας σημειώσουμε εδώ επίσης ότι υποχρέωση  να είναι όλοι σε μια πλατφόρμα έχουν μόνο τα δημόσια σχολεία, τα ιδιωτικά μπορούν να διαλέγουν ότι πλατφόρμα θέλουν!

Η συνείδησή μου ως εκπαιδευτικός και ως δημόσιος υπάλληλος έχει χτυπήσει καμπανάκι. Δεν σκοπεύω να ξανακάνω το ίδιο λάθος. Εγώ πλασιέ εταιρίας δεν ξαναγίνομαι, και ας με απολύσουν. Οι υπόλοιποι ας ξαναπέσετε στα πατώματα, και σε λίγο διαγωνίσματα και εργασίες που δεν θα είναι γραμμένα ή διορθωμένα με στυλό συγκεκριμένης εταιρίας θα είναι και αυτά παράνομα. Όσο περισσότερο θάρρος δίνουμε στην κερατέως, τόσο περισσότερο κερατάδες θα γινόμαστε. Επιτέλους λίγη αξιοπρέπεια.
Αν, ο μη γένοιτο, κλείσουμε και ξαναγυρίσουμε στο webex, βγες εδώ με όνομα και πράξη απόλυσης ή παραίτησης και θα σε χειροκροτήσουμε όλοι.
Μέχρι να συμβεί, όμως, αυτό, λυπάμαι, αλλά απλώς αερολογείς. Κάντο στην πράξη και εγώ πρώτη θα σε παραδεχτώ!!!

Συνδεδεμένος wipers

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 149
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #109 στις: Νοέμβριος 05, 2021, 07:42:48 πμ »
....Εγώ πλασιέ εταιρίας δεν ξαναγίνομαι.....
εξηγησε μας,αν επιλεξεις εσυ πλατφορμα γιατι ναμην εισαι εσυ πλασιε της συγκεκριμενης και να μη σου κανει δωρακια η εταιρια που θα τη διαφημιζεις στους μαθητες σου;;
και πως ακριβως θα επιλεξεις τη σωστη πλατφορμα που δεν θα "παρακολουθει" τους χρηστες της;;
δεκτες οι ενστασεις σου, αλλα αυτα τα "θα παραιτηθω" μου θυμιζουν αυτους οι προαναγγελουν την αυτοκτονια τους...
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 05, 2021, 07:45:44 πμ από wipers »

Αποσυνδεδεμένος DONCORLEONE1

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 534
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #110 στις: Νοέμβριος 05, 2021, 08:39:40 πμ »
Κακά τα ψέματα όλοι πλασιέ θα γίνουμε στο εγγύς μέλλον. Πάνω στα νεύρα μας θα πούμε πολλά ,μην κολλάτε στις λέξεις.Το θέμα είναι ότι δεχόμαστε τα πάντα αδιαμαρτύρητα γιατί δεν υπάρχει(;) άλλη επιλογή. Όλοι μπορεί να διαφωνούμε αλλά η παραίτηση από τη θέση δεν είναι λύση.Η λύση είναι ο αγώνας.

Αποσυνδεδεμένος IoannisDr

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1219
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #111 στις: Νοέμβριος 05, 2021, 11:37:31 πμ »
Γιατί ζοριζόμαστε δεν μπορώ να καταλάβω.
Θέλει συνάδελφος να κάνει τηλεκπαίδευση από το σχολείο που είναι και η (σωστή) πρόταση των συνδικάτων μας;
Καλώς, ας κάνει, κι αν δεν μπορεί να το προσφέρει το σχολείο τότε είναι πρόβλημα της διοίκησης.

Θέλει να κάνει από το σπίτι γιατί μετακινείται και έτσι γλυτώνει χρήματα ή γιατί έχει μικρά παιδιά που κανονικά θα ήταν σχολείο ή για άλλους πρακτικούς (αντικειμενικούς όμως) λόγους; Πάλι καλώς!

Ψυχραιμία χρειάζεται συνάδελφοι κι ενσυναίσθηση.


 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159780
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 664
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 680
Σύνολο: 696

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.101 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.