*

Αποστολέας Θέμα: κλείσιμο σχολείων  (Αναγνώστηκε 303621 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος IoannisDr

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1219
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #896 στις: Δεκέμβριος 23, 2021, 09:27:22 μμ »
Πέρσι κλειστά σχολεία δεν ήμασταν ευνοημένοι;

Εγώ ξέρω ότι τον Αύγουστο που μας πέρασε έπινα καφέ με τραπεζικό υπάλληλο Εθνικής ο οποίος συνέχιζε την τηλεργασία ακάθεκτος λόγω άσθματος. Εμείς όλοι, ευπαθείς και μη, είχαμε ήδη επιστρέψει προ μηνών (εντωμεταξύ για να θεωρηθείς ευπαθής ήθελε και combo παθήσεων, με μία μόνο δεν σε έπιαναν οι ευεργετικές διατάξεις). Για την εν λόγω τηλεργασία είχε λαπτοπ που του χορηγήθηκε από την τράπεζα, θες να σου θυμήσω τι μας χορήγησαν εμάς; Άσε καλύτερα μη ρίξω το επίπεδο. Ακόμα και οι διατάξεις που έβγαζαν κατά τη διάρκεια της τηλεκπαίδευσης ήταν για γέλια, αντί να βοηθήσουν τα έκαναν χειρότερα (π.χ. τήρηση απαρέγκλιτα των διαδικασιών αξιολόγησης για το Α΄τετράμηνο, εμμονή με την αξιολόγηση εν μέσω πανδημίας, ΠΥΣΔΕ παρωδία κ.α.).

Επίσης πέρσι ήμασταν κλειστά 5 μήνες περίπου, τους υπόλοιπους μήνες,όπως κάθε χρόνο, ακόμα και πριν την πανδημία, ήμασταν και είμαστε δίπλα στους μαθητές μας (κυριολεκτικά δίπλα) να τους εξετάζουμε προφορικά, να τους εξηγούμε πάνω από το κεφάλι τους, να αλλάζουμε στυλό, σβηστικό,γόμα κ.α. επειδή δεν έχουν (μόνο βρακιά δεν ανταλλάξαμε!), με ότι αυτό συνεπάγεται για την υγεία μας!

Τώρα επειδή κάποιοι ΦΕΛΛΟΙ (στην καλύτερη), κακοπροαίρετοι πρετεντέρηδες λαοπλάνοι(στην χειρότερη) θεωρούσαν προπαγάνδιζαν ότι τα σχολεία ήταν κλειστά, κι εμείς δε δουλεύαμε, ε δε θα το υιοθετήσουμε κιόλας!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:07:56 »

Αποσυνδεδεμένος PASAS123

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #897 στις: Δεκέμβριος 23, 2021, 10:09:13 μμ »
Εγώ ξέρω ότι τον Αύγουστο που μας πέρασε έπινα καφέ με τραπεζικό υπάλληλο Εθνικής ο οποίος συνέχιζε την τηλεργασία ακάθεκτος λόγω άσθματος. Εμείς όλοι, ευπαθείς και μη, είχαμε ήδη επιστρέψει προ μηνών (εντωμεταξύ για να θεωρηθείς ευπαθής ήθελε και combo παθήσεων, με μία μόνο δεν σε έπιαναν οι ευεργετικές διατάξεις). Για την εν λόγω τηλεργασία είχε λαπτοπ που του χορηγήθηκε από την τράπεζα, θες να σου θυμήσω τι μας χορήγησαν εμάς; Άσε καλύτερα μη ρίξω το επίπεδο. Ακόμα και οι διατάξεις που έβγαζαν κατά τη διάρκεια της τηλεκπαίδευσης ήταν για γέλια, αντί να βοηθήσουν τα έκαναν χειρότερα (π.χ. τήρηση απαρέγκλιτα των διαδικασιών αξιολόγησης για το Α΄τετράμηνο, εμμονή με την αξιολόγηση εν μέσω πανδημίας, ΠΥΣΔΕ παρωδία κ.α.).

Επίσης πέρσι ήμασταν κλειστά 5 μήνες περίπου, τους υπόλοιπους μήνες,όπως κάθε χρόνο, ακόμα και πριν την πανδημία, ήμασταν και είμαστε δίπλα στους μαθητές μας (κυριολεκτικά δίπλα) να τους εξετάζουμε προφορικά, να τους εξηγούμε πάνω από το κεφάλι τους, να αλλάζουμε στυλό, σβηστικό,γόμα κ.α. επειδή δεν έχουν (μόνο βρακιά δεν ανταλλάξαμε!), με ότι αυτό συνεπάγεται για την υγεία μας!

Τώρα επειδή κάποιοι ΦΕΛΛΟΙ (στην καλύτερη), κακοπροαίρετοι πρετεντέρηδες λαοπλάνοι(στην χειρότερη) θεωρούσαν προπαγάνδιζαν ότι τα σχολεία ήταν κλειστά, κι εμείς δε δουλεύαμε, ε δε θα το υιοθετήσουμε κιόλας!
Τα σέβη μου!!

Αποσυνδεδεμένος Έσπερος

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4125
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #898 στις: Δεκέμβριος 23, 2021, 10:34:31 μμ »
Ποτέ δεν είπα ότι δεν δουλεύαμε. πολλαπλάσια δουλειά κάναμε με υποπολλαπλάσιο αποτέλεσμα δυστυχώς. Όμως ήμασταν κλειστά στο μεγαλύτερο μέρος των περσινών κυμάτων και κόντρα στις επιθυμίες της κοινωνίας. κι επειδή ζοριστήκαμε πέρσι κ βλέπουμε κ τα χάλια των παιδιών πιστεύω ότι οι περισσότεροι θα θέλαμε να αποφευχθει το κλείσιμο φέτος.

Αποσυνδεδεμένος IoannisDr

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1219
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #899 στις: Δεκέμβριος 23, 2021, 10:47:29 μμ »
Ποτέ δεν είπα ότι δεν δουλεύαμε. πολλαπλάσια δουλειά κάναμε με υποπολλαπλάσιο αποτέλεσμα δυστυχώς. Όμως ήμασταν κλειστά στο μεγαλύτερο μέρος των περσινών κυμάτων και κόντρα στις επιθυμίες της κοινωνίας. κι επειδή ζοριστήκαμε πέρσι κ βλέπουμε κ τα χάλια των παιδιών πιστεύω ότι οι περισσότεροι θα θέλαμε να αποφευχθει το κλείσιμο φέτος.

Απάντησα στον "πλέον ευνοημένο κλάδο" που έγραψες πριν, το οποίο το βρίσκω προκλητικά άστοχο!
Άσε και το άλλο, εμάς, τους υγειονομικούς και άλλους κλάδους, με τον έναν ή τον άλλο τρόπο μας αναγκάζει θέλουμε δε θέλουμε να εμβολιαστούμε (να χαρείτε μην σταθείτε στο εμβόλιο). Κάτι άλλους κλάδους με μπλε,χακί στολές, τους αφήνει να γιολάρουν χωρίς συνέπειες.
Τώρα το τι θέλει και δε θέλει η κοινωνία είναι άλλη, μεγάλη κουβέντα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:07:56 »

Αποσυνδεδεμένος donkey

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 390
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #900 στις: Δεκέμβριος 23, 2021, 10:58:08 μμ »
Κατά τ' άλλα όμως, έχουμε πανδημία, αν κλείσουν τα σχολεία για να μείνουμε μέσα, δεν πάμε στη δουλειά για συναναστροφές. Αυτά τα θεωρώ αυτονόητα. Δηλαδή φωνάζουμε να επιβληθεί τηλεργασία στους άλλους, αλλά εμείς να μην κλειστούμε, αλλά να μην έχουμε κ τους μαθητές για να φοβόμαστε για την υγεία μας...
Πως είναι δυνατόν να διαστρεβλώνεις τόσο πολύ την πραγματικότητα;

Η τηλεεργασία σε όλους τους άλλους κλάδους γίνεται γιατί δεν χωράνε στους χώρους εργασίας τους.
ΕΜΕΙΣ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΟΙ ΜΑΘΗΤΕΣ ΛΟΓΩ LOCKDOWN, ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΣ ΑΠΟ ΜΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΑΙΘΟΥΣΑ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ.
Άρα δεν χρειαζόμαστε τηλεεργασία, μια χαρά μπορούμε να δουλέψουμε και στο σχολείο σε περίοδο Lockdown, να μην πω ότι ασφαλέστεροι θα είμαστε στο σχολείο παρά στο σπίτι (ειδικότερα αν έχουμε και οικογένεια με παιδιά εφήβους που κάθε μέρα γυρνάνε έξω με τους φίλους τους)
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 23, 2021, 11:04:38 μμ από donkey »
Σε όλες τις εποχές και καθεστώτα, οι δουλόφρονες μισθωμένοι λογοκριτές έχουν ένα κοινό: ανήκουν στο κατώτερο και απεχθέστερο στρώμα του κοινωνικού, διανοητικού και ηθικού Λούμπεν Αληταριάτου, μαζί με τους βασανιστές, βιαστές και χαφιέδες. Αξίζουν μόνο την περιφρόνησή μας. Με τους παντός χρώματος και καιρού λογοκριτές δεν κάνεις διάλογο. Απλώς τους φτύνεις.

Αποσυνδεδεμένος serton

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 512
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #901 στις: Δεκέμβριος 23, 2021, 11:27:46 μμ »
Ποτέ δεν είπα ότι δεν δουλεύαμε. πολλαπλάσια δουλειά κάναμε με υποπολλαπλάσιο αποτέλεσμα δυστυχώς. Όμως ήμασταν κλειστά στο μεγαλύτερο μέρος των περσινών κυμάτων και κόντρα στις επιθυμίες της κοινωνίας. κι επειδή ζοριστήκαμε πέρσι κ βλέπουμε κ τα χάλια των παιδιών πιστεύω ότι οι περισσότεροι θα θέλαμε να αποφευχθει το κλείσιμο φέτος.

αρκετους μηνες ηταν κλειστη η δευτεροβαθμια , η πρωτοβαθμια ηταν πολυ λιγοτερο κι η ειδικη καθολου!!

Αποσυνδεδεμένος Έσπερος

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4125
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #902 στις: Δεκέμβριος 24, 2021, 09:07:27 πμ »
αρκετους μηνες ηταν κλειστη η δευτεροβαθμια , η πρωτοβαθμια ηταν πολυ λιγοτερο κι η ειδικη καθολου!!

Ενταξει, τι προσπαθούμε να αποδείξουμε δεν καταλαβαίνω. Πέρσι ένα μεγάλο μέρος των εκπαιδευτικών δούλευε σε συνθήκες απόλυτης ασφαλείας. Δεν λέω ψέματα σ αυτό. Και εμβολιάστηκε κατά προτεραιότητα επίσης. Όταν άνοιξαν μετά το Πάσχα, οι περισσότεροι είχαμε κάνει μια δόση μ κοντεύαμε τη δεύτερη, που για τις περσινές συνθήκες ήταν επαρκέστατη για να μην κολλήσεις καν.

Φέτος να πω την αλήθεια εγω στο σχολείο δεν φοβάμαι όπως πέρσι. Είμαι τριπλό εμβολιασμενη πλέον, φοράω ΚΝ95, το 1/3 περίπου των μαθητών έχει εμβολιαστεί. Όταν κουράζομαι από τη φασαρία κλεινω κ τα παράθυρα. Αυτό που φοβάμαι είναι το σχολείο του μικρου που είναι στάνταρ ότι θα κολλήσει. Αν είναι να μπει σπίτι μας ο ιός, από κει θα μπει κ έχει αρχίσει να με κουράζει τόσο αυτό το άγχος που σαν γονιός έχω αρχίσει να θέλω να κλείσει για κανα μήνα να ηρεμήσω. Μόνο το δικό του σχολείο κατά προτίμηση, όχι κ το δικό μου.

Αποσυνδεδεμένος θάvος

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 390
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #903 στις: Δεκέμβριος 24, 2021, 09:28:33 πμ »
ΕΜΕΙΣ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΟΙ ΜΑΘΗΤΕΣ ΛΟΓΩ LOCKDOWN, ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΣ ΑΠΟ ΜΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΑΙΘΟΥΣΑ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ.
Άρα δεν χρειαζόμαστε τηλεεργασία, μια χαρά μπορούμε να δουλέψουμε και στο σχολείο σε περίοδο Lockdown, να μην πω ότι ασφαλέστεροι θα είμαστε στο σχολείο παρά στο σπίτι

Ήταν μια πολύ καλή περίοδος για σκληραγώγηση στο κρύο από αρχές Νοεμβρίου, καθώς "δεν θα ανοίξουμε καλοριφέρ για μια αίθουσα" και "δεν έχουμε θερμαντικό σώμα, αν έχεις φέρε το". Δεν περάσαμε όλοι τέλεια στο webex στο σχολείο και δεν έχω δει να θίγει κανένας το θέμα θέρμανση, γιατί μάλλον σχεδόν όλοι έκαναν webex από το σπίτι τους, αφού διέθεταν τα μέσα εκεί.

Αποσυνδεδεμένος serton

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 512
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #904 στις: Δεκέμβριος 24, 2021, 09:39:27 πμ »
Ενταξει, τι προσπαθούμε να αποδείξουμε δεν καταλαβαίνω. Πέρσι ένα μεγάλο μέρος των εκπαιδευτικών δούλευε σε συνθήκες απόλυτης ασφαλείας. Δεν λέω ψέματα σ αυτό. Και εμβολιάστηκε κατά προτεραιότητα επίσης. Όταν άνοιξαν μετά το Πάσχα, οι περισσότεροι είχαμε κάνει μια δόση μ κοντεύαμε τη δεύτερη, που για τις περσινές συνθήκες ήταν επαρκέστατη για να μην κολλήσεις καν.

Φέτος να πω την αλήθεια εγω στο σχολείο δεν φοβάμαι όπως πέρσι. Είμαι τριπλό εμβολιασμενη πλέον, φοράω ΚΝ95, το 1/3 περίπου των μαθητών έχει εμβολιαστεί. Όταν κουράζομαι από τη φασαρία κλεινω κ τα παράθυρα. Αυτό που φοβάμαι είναι το σχολείο του μικρου που είναι στάνταρ ότι θα κολλήσει. Αν είναι να μπει σπίτι μας ο ιός, από κει θα μπει κ έχει αρχίσει να με κουράζει τόσο αυτό το άγχος που σαν γονιός έχω αρχίσει να θέλω να κλείσει για κανα μήνα να ηρεμήσω. Μόνο το δικό του σχολείο κατά προτίμηση, όχι κ το δικό μου.


Σίγουρα δεν καταλαβαίνεις....κάποιοι μιλάνε για μέτρα που αφορά το σύνολο ενώ κάποιοι μιλάτε μόνο τελείως εγωκεντρικά για τον εαυτό σας..αν ΕΣΕΊΣ έχετε κάνει εμβόλιο,αν ΕΣΕΊΣ έχετε που να αφήσετε το παιδί σας ,αν ΕΣΕΊΣ αντέχετε η όχι τη φασαρία,αν ΕΣΕΊΣ είχατε καθίσει κλειστά και με ασφάλεια σπιτάκι σας κλπ...έχετε καταλάβει ότι ότι μέτρα παίρνονται υποτίθεται γίνεται για όλους γιατί είμαστε κοινωνία ;όποιον δεν τον ενδιαφέρει το κοινωνικό σύνολο να γυρίσει στη σπηλιά του να είναι μόνος του...επίσης επειδή εθιξες πόσο τυχερος κλάδος είμαστε που πέρσι ήμασταν προστατευμένοι σπίτι μας,να μην αναφέρω ξανά ότι άλλα επαγγέλματα κάθονται ολομόναχοι σε αίθουσες ΟΑΕΔ ,τράπεζες που μπαίνουν ένας ένας και με ραπίντ αποδεδειγμένα των πολιτών,όχι χαζό σελφ -που πολλοί γονείς δεν τα κάνουν στα παιδιά τους-και δεν σε εξυπηρετούν σου λένε καντά ηλεκτρονικά μόνος σου ....άσε λοιπόν την εύνοια άλλοι δεν δουλεύουν καθόλου από πέρσι εκτός σπάνιων περιπτώσεων ενώ ένας μας έβγαιναν τα ματια

Αποσυνδεδεμένος jamais

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 361
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #905 στις: Δεκέμβριος 24, 2021, 09:47:25 πμ »
Πως είναι δυνατόν να διαστρεβλώνεις τόσο πολύ την πραγματικότητα;
Να ενημερώσω τους συναδέλφους ότι αποχωρώ από το Pde, γιατί δεν μπορώ να ανεχτώ την λογοκρισία που εφαρμόζεται τόσο σε μένα, όσο και σε όσους διαφωνούν με εμένα.

«Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες»

Η τηλεεργασία σε όλους τους άλλους κλάδους γίνεται γιατί δεν χωράνε στους χώρους εργασίας τους.
ΕΜΕΙΣ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΟΙ ΜΑΘΗΤΕΣ ΛΟΓΩ LOCKDOWN, ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΣ ΑΠΟ ΜΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΑΙΘΟΥΣΑ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ.
Άρα δεν χρειαζόμαστε τηλεεργασία, μια χαρά μπορούμε να δουλέψουμε και στο σχολείο σε περίοδο Lockdown, να μην πω ότι ασφαλέστεροι θα είμαστε στο σχολείο παρά στο σπίτι (ειδικότερα αν έχουμε και οικογένεια με παιδιά εφήβους που κάθε μέρα γυρνάνε έξω με τους φίλους τους)
donkey ,Καλημέρα & καλά Χριστούγεννα!
Θα σου πρότεινα να μην αποχωρήσεις από το φόρουμ , αυτό  μπορεί να το επιδιώκουν ορισμένοι εδώ  μέσα, μην τους κάνεις τη χάρη !  Χρειαζόμαστε πρόσωπα με κριτική σκέψη & λογική ,γιατί πραγματικά βιώνουμε το θέατρο του παραλόγου.

The day the child realizes that all adults are imperfect,
she/he becomes an adolescent.
The day she/he forgives them she/he becomes an adult.

Αποσυνδεδεμένος Έσπερος

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4125
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #906 στις: Δεκέμβριος 24, 2021, 10:01:17 πμ »
Ήταν μια πολύ καλή περίοδος για σκληραγώγηση στο κρύο από αρχές Νοεμβρίου, καθώς "δεν θα ανοίξουμε καλοριφέρ για μια αίθουσα" και "δεν έχουμε θερμαντικό σώμα, αν έχεις φέρε το". Δεν περάσαμε όλοι τέλεια στο webex στο σχολείο και δεν έχω δει να θίγει κανένας το θέμα θέρμανση, γιατί μάλλον σχεδόν όλοι έκαναν webex από το σπίτι τους, αφού διέθεταν τα μέσα εκεί.

Ο άντρας μου έκανε μάθημα έτσι στο σχολείο. Χωρίς καλοριφέρ. Και οι άλλοι συβαδελφοι που δεν μπορούσαν σπίτι. Δεν μιλάω εξ του ασφαλούς. Να το κάνω πιο σαφές. Αν ακολουθήσω κι εγω την ολμε κ δεν κάνω τηλεκπαίδευση από το σπίτι, θα πρέπει να πάρω άδεια γιατί το παιδί μου δεν μπορεί να μείνει μόνο σπίτι. Άρα οι μαθητες μου θα χάσουν μάθημα. Ενώ απ το σπίτι κούρσα στραβά ξατι θα έκανα. αυτό θέλει η ολμε; να χάσουν οι μαθητες το μάθημα τους;

Αποσυνδεδεμένος maritina35

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 304
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #907 στις: Δεκέμβριος 24, 2021, 10:24:43 πμ »
Έσπερος απόλυτα κατανοητό όμως ο εξοπλισμός; Πόσα λάπτοπ θα έχουμε στο σπίτι; Εγώ ,ο σύζυγός εκπαιδευτικός και αυτός συν τα παιδιά; Να πάρουμε από το σχολείο; Πόσα ο καθένας; Και τι είδους εξοπλισμό. Αυτα που στο σχολείο μόλις και μετά βίας ανοίγουν;

Αποσυνδεδεμένος maritina35

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 304
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #908 στις: Δεκέμβριος 24, 2021, 10:25:43 πμ »
Προσωπικά η άδεια μου θα είναι αναπόφευκτη και στο σχολείο η αλήθεια είναι πως δε θα πάω για γουμπεξ

Αποσυνδεδεμένος serton

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 512
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #909 στις: Δεκέμβριος 24, 2021, 10:41:17 πμ »
Ο άντρας μου έκανε μάθημα έτσι στο σχολείο. Χωρίς καλοριφέρ. Και οι άλλοι συβαδελφοι που δεν μπορούσαν σπίτι. Δεν μιλάω εξ του ασφαλούς. Να το κάνω πιο σαφές. Αν ακολουθήσω κι εγω την ολμε κ δεν κάνω τηλεκπαίδευση από το σπίτι, θα πρέπει να πάρω άδεια γιατί το παιδί μου δεν μπορεί να μείνει μόνο σπίτι. Άρα οι μαθητες μου θα χάσουν μάθημα. Ενώ απ το σπίτι κούρσα στραβά ξατι θα έκανα. αυτό θέλει η ολμε; να χάσουν οι μαθητες το μάθημα τους;


1) η περιβοητη νταντα τι απεγινε;;

2) δε σε πήρωνουμε για να κανεις κατι κουτσα στραβα


Εν τω μεταξυ καποιοι λενε για τους κακους γονεις που φερνουν ακομα και αρρωστα τα παιδια τους σχολειο γιατι λενε οτι δουλευουν και δεν εχουν που να τα αφησουν και το ιδιο κανετε κι ορισμενοι εκπαιδευτικοι εδω μεσα..



 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159599
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 497
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 20
Επισκέπτες: 448
Σύνολο: 468

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.118 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.