*

Αποστολέας Θέμα: κλείσιμο σχολείων  (Αναγνώστηκε 303397 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Reenaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 821
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #1050 στις: Δεκέμβριος 29, 2021, 01:57:07 μμ »

σωστα το παλευει με 100 νεκρους τη μερα -χονδρικα παντα- ειναι περιπου στους 2 μηνες καπου 6-7000...νταξ ..εχουμε στοκ ακομα..


υγ..λενε οτι τα ναντισωματα κανουν δουλεια περιπου 3 μηνες ..αρα στην ουσια οι εμβολιασμενοι ποσοι ειναι στην πραγματικοτητα οντως εμβολιασμενοι...αλλα και με τη δικη σας λογικη αφου δεν κλεινει τιποτα να ανοιξουν κι ολα για ολους..γιατι οχι στο καφε-εστιατοριο με ραπιντ ο ανεμβολιαστος οπως και στο σχολειο;;;
Μα με ραπιντ ειναι και στην εστίαση. Τωρα αν καποιοι βαζουν κρυφα ατομα χωρις πιστοποιητικα να τους το κλεισει το μαγαζακι. Το θεμα ειναι οτι οι μαθητές εχουν άρνηση της εκπαιδευτικής διαδικασίας δια ζωσης και ειδαμε και παθαμε να τους στρωσουμε. Και περυσι που ξεχασαν να τα ανοιξουν τα σχολεια τοσο καιρο που εκλεισαν καμια διαφορα δεν ειδαμε. Η μόνη χωρα πανευρωπαϊκα με τοσους μηνες κλειστά σχολεια.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:02:51 »

Αποσυνδεδεμένος Reenaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 821
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #1051 στις: Δεκέμβριος 29, 2021, 01:57:35 μμ »
Ναι.. το καλοκαίρι ευτυχώς εξαφανίζεται ο κορωνοϊός...
Ευτυχώς ευτυχώς! 😅

Αποσυνδεδεμένος serton

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 512
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #1052 στις: Δεκέμβριος 29, 2021, 02:02:27 μμ »
Μα με ραπιντ ειναι και στην εστίαση. Τωρα αν καποιοι βαζουν κρυφα ατομα χωρις πιστοποιητικα να τους το κλεισει το μαγαζακι. Το θεμα ειναι οτι οι μαθητές εχουν άρνηση της εκπαιδευτικής διαδικασίας δια ζωσης και ειδαμε και παθαμε να τους στρωσουμε. Και περυσι που ξεχασαν να τα ανοιξουν τα σχολεια τοσο καιρο που εκλεισαν καμια διαφορα δεν ειδαμε. Η μόνη χωρα πανευρωπαϊκα με τοσους μηνες κλειστά σχολεια.

λαθος μεσα αποκλειονται..

Αποσυνδεδεμένος Pwpwpw

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 57
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #1053 στις: Δεκέμβριος 29, 2021, 02:46:34 μμ »

ναι καλα καταλαβες για το συνολο μιλουσα..φυσικα οταν λεω για το συνολο δεν εννοω το 100% του πληθυσμου ..παντα υπαρχουν κι αυτοι που δεν σκεφτονται ..γι αυτο επε οτι οτι δεν ειναι απαραιτητο για την καθημερινοτητα και δεν μπορει να ελεγχθει να κλεισει επισης..απλως θεωρω οτι υπαρχουν προτεραιότητες ..
Απο την μια συμφωνουμε οτι η ατομικη ευθυνη εχει παει περιπατο , απο την αλλη γραφεις οτι αναφερεσαι στο συνολο, δηλαδη ναι μεν δεν υπαρχει ατομικη ευθυνη αλλλα ας μεινουν οι κοινωνικες δραστηριοτητες ανοιχτες αφου οποιος εχει μυαλο δεν θα παει να συνωστιστεί(προφανως θα γινετε το αδιαχωρητο αποδεδειγμενα ) αλλα να κλεισουμε τα σχολεια κατα προτεραιοτητα.

Για να καταλαβω το σκεπτικο σου, θεωρεις οτι στο σημειο που ειμαστε σημερα και με τα μετρα που εχουμε εως τωρα, το αμεσως επομενο μετρο που εχει προτεραιοτητα ειναι να μπει λουκετο στα σχολεια?Αυτη θα επρεπε να ειναι η αμεσως επομενη προτεραιοτητα που θα επιφερει την μεγαλυτερη δυνατη μειωση κρουσματων στο γενικο κοινωνικο συνολο?
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 29, 2021, 02:53:16 μμ από Pwpwpw »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:02:51 »

Αποσυνδεδεμένος serton

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 512
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #1054 στις: Δεκέμβριος 29, 2021, 03:08:45 μμ »
Απο την μια συμφωνουμε οτι η ατομικη ευθυνη εχει παει περιπατο , απο την αλλη γραφεις οτι αναφερεσαι στο συνολο, δηλαδη ναι μεν δεν υπαρχει ατομικη ευθυνη αλλλα ας μεινουν οι κοινωνικες δραστηριοτητες ανοιχτες αφου οποιος εχει μυαλο δεν θα παει να συνωστιστεί(προφανως θα γινετε το αδιαχωρητο αποδεδειγμενα ) αλλα να κλεισουμε τα σχολεια κατα προτεραιοτητα.

Για να καταλαβω το σκεπτικο σου, θεωρεις οτι στο σημειο που ειμαστε σημερα και με τα μετρα που εχουμε εως τωρα, το αμεσως επομενο μετρο που εχει προτεραιοτητα ειναι να μπει λουκετο στα σχολεια?Αυτη θα επρεπε να ειναι η αμεσως επομενη προτεραιοτητα που θα επιφερει την μεγαλυτερη δυνατη μειωση κρουσματων στο γενικο κοινωνικο συνολο?


Αναφερομαι στο συνολο οτι οπου δεν σε υποχρεωνουν να πας μπορεις και να το αποφυγεις απο μονος σου ...οκ υπαρχουν πανιβλακες και με 22000 κρουσματα τη μερα δεν βαζουν μυαλο..γι αυτο να παρθουν μετρα οπου δεν υπαρχει ελεγχος και δεν εινζι ζωτικης σημασιας να ειναι ανοικτο οπως πχ σουπερ ,κλπ..αυτο ειναι το σκεπτικο μου..μεσα σε αυτα που πρεπει να κλεισουν θεωρω και τα σχολεια διοτι η κατασταση ειναι ανεξελεγκτη..παιδια που δεν ξερεις αν κανουν σελφ , παιδια που δεν τηρουν τα μετρα , τμ πολυ λιγα ανα ατομο κλπ κλπ...δεν μπορει σε μια ταξη να μπαινου περιπου 30 άτομα, και 40 ή 50 να ειναι ο μεγιστος αριθμος σε εναν σουπερ ...ποσο παραλογο πια σας φαινεται αυτο που λεω;;να σχολιασω και το 50 + 1 σε μια ταξη;;;που αλλου υπαρχουν αυτα τα μετρα παρα μονο στα σχολεια;;μπορουν να κανουν  κατι αλλο για να τα κρατησουν ανοικτα;;πχ αραιωση , λιγοτερα κρουσματα για να κλεινει το τμημα;;ραπιντ στα παιδια ωστε να ειμαστε σιγουροι οτι τα κανουν εφοσον δεν θα επαναπαυομαστε στην καλη θεληση των γονεων αλλα σε μικροβιολογους ή φαρμακοποιους που θα τα ανεβαζουν στην πλατφορμα;;κατι αλλο;;ας το κανουν να μεινουν ανοικτα..αν ομως -που απο οτο φαινεται-δεν προβλεπονται μετρα ναι να κλεισουν..δεν θα πεθανουμε ολοι για να καυχιουνται δυο -αντε να μην πω- οτι τα κρατησαν ανοικτα για τους εργαζομενους γονεις..δεν θα πεθανω εγω γιατι μια μανα ειτε δουλεει ειτε δεν θελει να κρατησει το παιδι της..δεν με νοιαζει..μιλαμε για υγεια και πεθαινουν εξισου εμβολιασμενοι κι ανεμβολιαστοι για να τελειωνει το παραμυθι..δεν θα κλεινει η βουλη με ενα κρουσμα κι εγω με 15 θα δουλευω και σε μικροτερο χωρο και με λιγοτερα μετρα..
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 29, 2021, 03:10:55 μμ από serton »

Αποσυνδεδεμένος Pwpwpw

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 57
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #1055 στις: Δεκέμβριος 29, 2021, 04:05:40 μμ »

Αναφερομαι στο συνολο οτι οπου δεν σε υποχρεωνουν να πας μπορεις και να το αποφυγεις απο μονος σου ...οκ υπαρχουν πανιβλακες και με 22000 κρουσματα τη μερα δεν βαζουν μυαλο..γι αυτο να παρθουν μετρα οπου δεν υπαρχει ελεγχος και δεν εινζι ζωτικης σημασιας να ειναι ανοικτο οπως πχ σουπερ ,κλπ..αυτο ειναι το σκεπτικο μου..μεσα σε αυτα που πρεπει να κλεισουν θεωρω και τα σχολεια διοτι η κατασταση ειναι ανεξελεγκτη..παιδια που δεν ξερεις αν κανουν σελφ , παιδια που δεν τηρουν τα μετρα , τμ πολυ λιγα ανα ατομο κλπ κλπ...δεν μπορει σε μια ταξη να μπαινου περιπου 30 άτομα, και 40 ή 50 να ειναι ο μεγιστος αριθμος σε εναν σουπερ ...ποσο παραλογο πια σας φαινεται αυτο που λεω;;να σχολιασω και το 50 + 1 σε μια ταξη;;;που αλλου υπαρχουν αυτα τα μετρα παρα μονο στα σχολεια;;μπορουν να κανουν  κατι αλλο για να τα κρατησουν ανοικτα;;πχ αραιωση , λιγοτερα κρουσματα για να κλεινει το τμημα;;ραπιντ στα παιδια ωστε να ειμαστε σιγουροι οτι τα κανουν εφοσον δεν θα επαναπαυομαστε στην καλη θεληση των γονεων αλλα σε μικροβιολογους ή φαρμακοποιους που θα τα ανεβαζουν στην πλατφορμα;;κατι αλλο;;ας το κανουν να μεινουν ανοικτα..αν ομως -που απο οτο φαινεται-δεν προβλεπονται μετρα ναι να κλεισουν..δεν θα πεθανουμε ολοι για να καυχιουνται δυο -αντε να μην πω- οτι τα κρατησαν ανοικτα για τους εργαζομενους γονεις..δεν θα πεθανω εγω γιατι μια μανα ειτε δουλεει ειτε δεν θελει να κρατησει το παιδι της..δεν με νοιαζει..μιλαμε για υγεια και πεθαινουν εξισου εμβολιασμενοι κι ανεμβολιαστοι για να τελειωνει το παραμυθι..δεν θα κλεινει η βουλη με ενα κρουσμα κι εγω με 15 θα δουλευω και σε μικροτερο χωρο και με λιγοτερα μετρα..

Δεν ειπε κανενας να μην αλλαξει το πρωτοκολο που κλεινει ενα τμημα.

Εγραψες  χαρακτηριστικα οτι "δεν θα πεθανουμε ολοι(σσ εκπαιδευτικοι) για να καυχιουνται δυο οτι τα κρατησαν ανοικτα για τους εργαζομενους γονεις..δεν θα πεθανω εγω γιατι μια μανα ειτε δουλεει ειτε δεν θελει να κρατησει το παιδι της..δεν με νοιαζει"
Δηλαδη γραφεις εμμεσωσ πλην σαφως οτι αδιαφορεις για το κοινωνικο συνολο, αδιαφορεις αν μια εργαζομενη μητερα δεν ξερει που να αφησει το παιδι της για να παει στην εργασια της κτλ.
Με την ιδια λογικη λοιπον να κλεισουμε και τα σουπερ μαρκετα αμα φοβαται ο ταμιας να παει να δουλεψει για να μην κολλησει, να κλεισουμε τα ντελιβερι τα κουριερ τα παντα.
Αρα η εμμονη με το λουκετο στα σχολεια απο καποιους  ειναι απλα γιατι ετσι τους βολευει, ασχετως αν βολευει η οχι το γενικο συνολο, τι μας νοιαζει αλλωστε αφου βολευει εμας.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 29, 2021, 04:09:47 μμ από Pwpwpw »

Αποσυνδεδεμένος Reenaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 821
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #1056 στις: Δεκέμβριος 29, 2021, 04:17:32 μμ »
Μα ολοι καταλαβαινουν οτι οι εκπαιδευτικοί θέλουν κλειστά σχολεια για να μη χρειαστεί να πανε εκει που υπηρετούν. Η κοινωνία αυτο το μνμ παιρνει. Για αυτο και εγινε χαμος οταν ειπαν να κλεισουν τα σχολεια μεν,να μεινουν οι εκπαιδευτικοί εκει που υπηρετούν δε για να μη γινει η διασπορά επεσαν να τους φανε!
Και επισης δε γινεται να συγκρινομαστε συνεχως με το υπόλοιπο δημοσιο. Στις υπόλοιπες δημόσιες υπηρεσίες εχουν να κανουν με ενηλίκους και οντως η τηλεργασια αποδιδει. Σε εμας ειναι ανηλικος ο πληθυσμός, ειναι θεμα να μαθουν γραμματα αλλα και ΦΥΛΑΞΗ. Παιδοφυλαξη με οτι αυτο συνεπάγεται.

Αποσυνδεδεμένος serton

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 512
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #1057 στις: Δεκέμβριος 29, 2021, 04:25:34 μμ »
Δεν ειπε κανενας να μην αλλαξει το πρωτοκολο που κλεινει ενα τμημα.

Εγραψες  χαρακτηριστικα οτι "δεν θα πεθανουμε ολοι(σσ εκπαιδευτικοι) για να καυχιουνται δυο οτι τα κρατησαν ανοικτα για τους εργαζομενους γονεις..δεν θα πεθανω εγω γιατι μια μανα ειτε δουλεει ειτε δεν θελει να κρατησει το παιδι της..δεν με νοιαζει"
Δηλαδη γραφεις εμμεσωσ πλην σαφως οτι αδιαφορεις για το κοινωνικο συνολο, αδιαφορεις αν μια εργαζομενη μητερα δεν ξερει που να αφησει το παιδι της για να παει στην εργασια της κτλ.
Με την ιδια λογικη λοιπον να κλεισουμε και τα σουπερ μαρκετα αμα φοβαται ο ταμιας να παει να δουλεψει για να μην κολλησει, να κλεισουμε τα ντελιβερι τα κουριερ τα παντα.
Αρα εμμονη με το λουκετο στα σχολεια απο καποιους  ειναι απλα γιατι ετσι τους βολευει, ασχετως αν βολευει η οχι το γενικο συνολο, τι μας νοιαζει αφου βολευει εμας.



καλα ρε παιδια εχει προβλημα αντιληψης;;θα βαλουμε 100 ανθρωπους καθε μερα που πεθαινουν με το αν εχει που να αφησει καποιος το παιδι του;;;να πω παλι το καλοκαιρι που το αφηνει;;να πω οταν αρρωσταινει το παιδι που το αφηνει ή το φερνει αρρωστο να κολλησει κι ολους τους αλλουςς;οταν κανεις παιδι το κανεις με τη λογικη οτι καπου θα το αφησεις;;κι αν συμβει το οτιδηποτε και δεν μπορει να παει το παιδι σχολειο καποιο διαστημα πχ κανει μια επεμβαση ή οτιδηποτε αλλο προκυψει αιφνιδιως τι το κανεις;;δεν ειπα να κλεισουν και να μην ξανανοιξουν αλλα ενα διαστημα 15-20-30 μερες να συντονιστουμε σαν χωρα..το δουλευουν οι γονεις καθιστε με 15 κρουσματα στα τμηματα το ακους λογικο εσυ προσωπικα;;να καταλαβω.. επισης που ειδες να γραφω δεν θα πεθανουμε ολοι εννοωντας εκπαιδευτικους μονο που το εβαλες σε παρενθεση, και μετα μου λες γιατι λεω οτι βαζετε λογια στο στομα μου..το "εγω" το λεω σαν παραδειγμα , όπως ειχα πει και σε προηγουμενο μνμ εγω δεν θα παω στην καφετερια αρα γιατι να πας εσυ εννοωντας τον καθενα ...με τις λεξεις θα παιζουμε;;για ανακριση σε ζητημα φονου να πηγαινα τοση ακριβεια δεν θα μου ζητουσαν;;παιδια δεν βλεπεις εσυ να κολλανε και να διασωληνονται και να πεθαινουν;;ειναι λιγοτερα οκ  αλλα μονο οι μεγαλοι κινδυνευουν;;φυσικα και προεχει η υγεια...αν πεθανει εσενα δικο σου ατομο-που το απευχομαι πραγματικα- θα πεις δεν πειραζει εκανα τουλαχιστον μπειμπι σιτινγκ ;για νταντα με προσλαβατε να καταλαβω;;ελαχιστοι μιλανε εδω μεσα για γνωστικους λογους ολοι λενε τι θα κανουν οι γονεις...δεν ειμαι η νταντα κανενος.το γνωστικο κομματι με μια αναδιρθρωση υλης θα μαζευτει ...αυτα συμβαινουν οταν δεν παιρνονται μετρα .οπως ειχε πει ομως κι η gia χθες δεν θα καθισω να βγαλω τα καστανα απο τη φωτια εγω για το που θα αφησει η μανα τα παιδα της για να καλυψω τα μετρα που δεν πηραν αλλοι ...δεν ειναι δικη μου δουλεια...αλλη παιρνουν τους παχυλους μισθους για αυτο.πες ομως εσυ τι προτεινεις;;τα μετρα ειναι αυτα που ειναι σ...σε καλυπτουν;;κοιμασαι ησυχα;;;


Μα ολοι καταλαβαινουν οτι οι εκπαιδευτικοί θέλουν κλειστά σχολεια για να μη χρειαστεί να πανε εκει που υπηρετούν. Η κοινωνία αυτο το μνμ παιρνει. Για αυτο και εγινε χαμος οταν ειπαν να κλεισουν τα σχολεια μεν,να μεινουν οι εκπαιδευτικοί εκει που υπηρετούν δε για να μη γινει η διασπορά επεσαν να τους φανε!
Και επισης δε γινεται να συγκρινομαστε συνεχως με το υπόλοιπο δημοσιο. Στις υπόλοιπες δημόσιες υπηρεσίες εχουν να κανουν με ενηλίκους και οντως η τηλεργασια αποδιδει. Σε εμας ειναι ανηλικος ο πληθυσμός, ειναι θεμα να μαθουν γραμματα αλλα και ΦΥΛΑΞΗ. Παιδοφυλαξη με οτι αυτο συνεπάγεται.

προσωπικα ειμαι ακριβως διπλα στο σπιτι μου...το κουδουνι με ξυπναει..αστα αυτα λοιπον αν αναφερεσαι..και η τηλεξπαιδευση ειανι πιο κουραστικη για μενα ..προτιμω δια ζωσης..αλλα να με προφυλαξεις οπως προφυλασεεις τον εαυτο σου αγαπητο κρατος..και ναι να μην επιτραπει σε κανεναν να φυγει απο εκει που ειναι ..να αναγκαζονατι να παρουσιαζονται στις διευθυνσεις αν ειναι αυτο το προβλημα της κοινωνια ςκι οχι οτι στελνει τα παιδια της σε ταξη 10 τμ με αλα 25 ατομα κιαι κινδυνευουν με τα πρωτοκολλα που σχυουν ..λλα και να καθονταν αραλικι οι εκπαιδευτικοι αν αυτο η κοινωνια το κοντραρει με την ιδια της τη υγεια τι να πω;;οοποιος κερδισει την κοντρα λοιπον....ακριβως εχουμε να κανουμε με ανηλικο ανεμβολιαστο πληθυσμο που τηρει δεν τηρει τα μετρα ..οχι δε ειμαι νταντα αγαπητη κυρια να ειμαι εκει αν πασα στιγμη οποτε δεν μπορει ο γονιος κανεις λαθος..αλλο πραγμα αν επιτελει κι αυτον τον ρολο αλλα δεν ειναι αυτος ο πρωταρχικος σκοπος και στοχος του σχολειου.διαβαζα τις προαλλες στο φμπ μια κυρια που διαμαρτυροταν γιατι η νηπιαγωγος εκανε παρατηρηση στο παιδι της επειδη δεν φορουσε μασκα και αν ηταν παιδαγωγικο αυτο που εκανε η νηπιαγωγος καρφωνοντας την ουσιαστικα οτι δεν φερθηκε καλα στο παιδι γιατι το μαλωσε..εμ τι θα κανει ο αλλος αν το μονο μετρο που εχει ειναι η μασκα και τα παιδια δεν το τηρουν;;



τι προτεινετε καποιοι δνε μας λετε;;;οποιος εχει τυχη και γλιτωσει;;
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 29, 2021, 04:34:11 μμ από serton »

Αποσυνδεδεμένος Reenaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 821
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #1058 στις: Δεκέμβριος 29, 2021, 04:29:45 μμ »


καλα ρε παιδια εχει προβλημα αντιληψης;;θα βαλουμε 100 ανθρωπους καθε μερα που πεθαινουν με το αν εχει που να αφησει καποιος το παιδι του;;;να πω παλι το καλοκαιρι που το αφηνει;;να πω οταν αρρωσταινει το παιδι που το αφηνει ή το φερνει αρρωστο να κολλησει κι ολους τους αλλουςς;οταν κανεις παιδι το κανεις με τη λογικη οτι καπου θα το αφησεις;;κι αν συμβει το οτιδηποτε και δεν μπορει να παει το παιδι σχολειο καποιο διαστημα πχ κανει μια επεμβαση ήοτιδηποτε αλλο προκυψει αιφνιδιως τι το κανεις;;δεν ειπα να κλεισουν και να μην ξανανοιξουν αλλα ενα διαστημα 15-20-30 μερες να συντονιστουμε σαν χωρα..το δουλευουν οι γονεις καθιστε με 15 κρουσματα στα τμηματα το ακους λογικο εσυ προσωπικα;;να καταλαβω.. επισης που ειδες να γραφω δεν θα πεθανουμε ολοι εννοωντας εκπαιδευτικους μονο που το εβαλες σε παρενθεση, και μετα μου λες γιατι λεω οτι βαζετε λογια στο στομα μου..το "εγω" το λεω σαν παραδειγμα , όπως ειχα πει και σε προηγουμενο μνμ εγω δεν θα παω στην καφετερια αρα γιατι να πας εσυ εννοωντας τον καθενα ...με τις λεξεις θα παιζουμε;;για ανακριση σε ζητημα φονου να πηγαινα τοση ακριβεια δεν μου ζητουσαν;;παιδια δεν βλεπεις εσυ να κολλανε και να διασωληνονται και να πεθαινουν;;ειναι λιγοτερα οκ  αλλα μονο οι μεγαλοι κινδυνευουν;;φυσικα και προεχει η υγεια...αν πεθανει εσενα δικο σου ατομο-που το απευχομαι πραγματικα- θα πεις δεν πειραζει εκανα τουλαχιστον μπειμπι σιτινγκ ;για νταντα με προσλαβατε να καταλαβω;;ελαχιστοι μιλανε εδω μεσα για γνωστικους λογους ολοι λενε τι θα κανουν οι γονεις...δεν ειμαι η νταντα κανενος.το γνωστοικο κομματι με μια αναδιρθρωση υλης θα μαζευτει ...αυτα συμβαινουν οταν δεν παιρνονται μετρα .οπως ειχε πει ομως κι η giaχθες δεν θα καθισω να βγαλω τα καστανα απο τη φωτια εγω για το που θα αφησει η μανα τα παιδα της για να καλυψ τα μετρα που δεν πηραν αλλοι ...δεν ειναι δικη μου δουλεια...αλλη παιριυν τους παχυλους μισθους για αυτο.πες ομως εσυ τι ρποτεινεις;;τα μετρα ειναι αυτα που ειναι σ...σε καλυπτουν;;κοιμασαι ησυχα;;;


προσωπικα ειμαι ακριβως διπλα στο σπιτι μου...το κουδουνι με ξυπναει..αστα αυτα λοιπον αν αναφερεσαι..και η τηλεξπαιδευση ειανι πιο κουραστικη για μενα ..προτιμω δια ζωης..αλλα να με προφυλαξεις οπως προφυλασεεις τον εαυτο σου αγαπητο κρατος...ακριβως εχουμε να κανουμε με ανηλικο ανεμβολιαστο πληθυσμο που τηρει δεν τηρει τα μετρα ..οχι δε ειμαι νταντα αγαπητη κυρια να ειμαι εκει αν πασα στιγμη οποτε δεν μπορει ο γονιος κανεις λαθος..αλλο πραγμα αν επιτελει κι αυτον τον ρολο αλλα δεν ειναι αυτος ο πρταρχικος σκοπος και στοχος του σοχλειου.διαβαζα τις προαλλες στο φμπ μια κυρα που διαμαρτυροταν γιατι η νηπιαγωγος φωναξε τσο παιδι της επειδη δεν φορουσε μασκα και αν ηταν παιδαγωγικο αυτο που εκανε η νηπιαγωγος καρφωνοντας την ουσιαστιακ οτι δεν φερθηκε καλα στο παιδι γιατι το μαλωσε..εμ τι θα κανει ο αλλος αν το μονο μετρο που εχει ειναι η μασκα και τα παιδια δεν το τηρουν;;μονο
Εδω δεν εκλεισε τα ειδικά σχολεία γιατι τον εκραξαν δε την παλεψαν με τα παιδια τους σπιτι. Αρα δε τους νοιάζει η υγεια. Που ολα ειναι με πολλά υποκείμενα. Και οι συνάδελφοι ειχαν τρελαθει στα κρουσματα.
Εδειξε το κρατος οτι τα σχολεία τα εχει για παρκάρισμα παιδιων.
Και επισης η πλειοψηφία δνε υπηρετεί σπιτι της,οποτε βολεψε που δε πηγαν περυσι μισο χρόνο.

Αποσυνδεδεμένος serton

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 512
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #1059 στις: Δεκέμβριος 29, 2021, 04:37:44 μμ »
Εδω δεν εκλεισε τα ειδικά σχολεία γιατι τον εκραξαν δε την παλεψαν με τα παιδια τους σπιτι. Αρα δε τους νοιάζει η υγεια. Που ολα ειναι με πολλά υποκείμενα. Και οι συνάδελφοι ειχαν τρελαθει στα κρουσματα.
Εδειξε το κρατος οτι τα σχολεία τα εχει για παρκάρισμα παιδιων.
Και επισης η πλειοψηφία δνε υπηρετεί σπιτι της,οποτε βολεψε που δε πηγαν περυσι μισο χρόνο.


ναι εσυ σαν μορφωμενος και φορολογουμενος πολιτης συμφωνεις με αυτο ή προτεινεις κατι αλλο;;οσο για το ποιος εφυγε πρωτον αν και δεν το βρισκω κακο οταν ο αλλος το ιδιο που θα εκανε εξ αποστασεως απο εκει που δουλευει το ιδιο ακριβως προσφερει κι απο το σπιτι σου , επαναλαμβανω ας ληφθει μετρο να μην μπορουν να φυγουν αν αυτο ειναι το προβλημα σου ..η εκδικητικη μανια απεναντι στους εκπαιδευτικους δεν εχει τελος..συμφωνεις με το κρατος  ΄ναι η οχι;;

Αποσυνδεδεμένος Pwpwpw

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 57
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #1060 στις: Δεκέμβριος 29, 2021, 04:41:05 μμ »


καλα ρε παιδια εχει προβλημα αντιληψης;;θα βαλουμε 100 ανθρωπους καθε μερα που πεθαινουν με το αν εχει που να αφησει καποιος το παιδι του;;;να πω παλι το καλοκαιρι που το αφηνει;;να πω οταν αρρωσταινει το παιδι που το αφηνει ή το φερνει αρρωστο να κολλησει κι ολους τους αλλουςς;οταν κανεις παιδι το κανεις με τη λογικη οτι καπου θα το αφησεις;;κι αν συμβει το οτιδηποτε και δεν μπορει να παει το παιδι σχολειο καποιο διαστημα πχ κανει μια επεμβαση ή οτιδηποτε αλλο προκυψει αιφνιδιως τι το κανεις;;δεν ειπα να κλεισουν και να μην ξανανοιξουν αλλα ενα διαστημα 15-20-30 μερες να συντονιστουμε σαν χωρα..το δουλευουν οι γονεις καθιστε με 15 κρουσματα στα τμηματα το ακους λογικο εσυ προσωπικα;;να καταλαβω.. επισης που ειδες να γραφω δεν θα πεθανουμε ολοι εννοωντας εκπαιδευτικους μονο που το εβαλες σε παρενθεση, και μετα μου λες γιατι λεω οτι βαζετε λογια στο στομα μου..το "εγω" το λεω σαν παραδειγμα , όπως ειχα πει και σε προηγουμενο μνμ εγω δεν θα παω στην καφετερια αρα γιατι να πας εσυ εννοωντας τον καθενα ...με τις λεξεις θα παιζουμε;;για ανακριση σε ζητημα φονου να πηγαινα τοση ακριβεια δεν θα μου ζητουσαν;;παιδια δεν βλεπεις εσυ να κολλανε και να διασωληνονται και να πεθαινουν;;ειναι λιγοτερα οκ  αλλα μονο οι μεγαλοι κινδυνευουν;;φυσικα και προεχει η υγεια...αν πεθανει εσενα δικο σου ατομο-που το απευχομαι πραγματικα- θα πεις δεν πειραζει εκανα τουλαχιστον μπειμπι σιτινγκ ;για νταντα με προσλαβατε να καταλαβω;;ελαχιστοι μιλανε εδω μεσα για γνωστικους λογους ολοι λενε τι θα κανουν οι γονεις...δεν ειμαι η νταντα κανενος.το γνωστικο κομματι με μια αναδιρθρωση υλης θα μαζευτει ...αυτα συμβαινουν οταν δεν παιρνονται μετρα .οπως ειχε πει ομως κι η gia χθες δεν θα καθισω να βγαλω τα καστανα απο τη φωτια εγω για το που θα αφησει η μανα τα παιδα της για να καλυψω τα μετρα που δεν πηραν αλλοι ...δεν ειναι δικη μου δουλεια...αλλη παιρνουν τους παχυλους μισθους για αυτο.πες ομως εσυ τι προτεινεις;;τα μετρα ειναι αυτα που ειναι σ...σε καλυπτουν;;κοιμασαι ησυχα;;;

Οχι  δεν εχουμε προβλημα αντιληψης  ησουν σαφης στο προηγουμενο μυνημα.
Προσωπικα το μονο που ευχομαι ειναι να μην επαναληφθεί η περσινη καταντια που ειχαμε το μεγαλυτερο λουκετο σε διαρκεια στα σχολεια απο ολη την ευρωπη, ξεχασαν τα παιδια τι παει να πει σχολειο, ευχομαι να εμαθαν απο τα περσυνα λαθη τος και να μην τα επαναλαβουν , μονο αυτο εχω να πω.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 29, 2021, 04:43:52 μμ από Pwpwpw »

Αποσυνδεδεμένος Reenaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 821
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #1061 στις: Δεκέμβριος 29, 2021, 04:43:51 μμ »
Οχι  δεν εχουμε προβλημα αντιληψης  ησουν σαφης στο προηγουμενο μυνημα.
Προσωπικα το μονο ποπυ ευχομαι ειναι να μην επαναληφθεί η περσινη καταντια που ειχαμε το μεγαλυτερο λουκετο σε διαρκεια στα σχολεια απο ολη την ευρωπη, ξεχασαν τα παιδια τι παει να πει σχολειο, ευχομαι να εμαθαν απο τα περσυνα λαθη τος και να μην τα επαναλαβουν , μονο αυτο εχω να πω.
Αυτο ακριβώς λεω και εγω!

Αποσυνδεδεμένος Reenaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 821
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #1062 στις: Δεκέμβριος 29, 2021, 04:44:22 μμ »

ναι εσυ σαν μορφωμενος και φορολογουμενος πολιτης συμφωνεις με αυτο ή προτεινεις κατι αλλο;;οσο για το ποιος εφυγε πρωτον αν και δεν το βρισκω κακο οταν ο αλλος το ιδιο που θα εκανε εξ αποστασεως απο εκει που δουλευει το ιδιο ακριβως προσφερει κι απο το σπιτι σου , επαναλαμβανω ας ληφθει μετρο να μην μπορουν να φυγουν αν αυτο ειναι το προβλημα σου ..η εκδικητικη μανια απεναντι στους εκπαιδευτικους δεν εχει τελος..συμφωνεις με το κρατος  ΄ναι η οχι;;
Προτείνω να κάνουν τα παντα να μεινουν τα σχολεία ανοιχτά για το καλό όλων!

Αποσυνδεδεμένος serton

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 512
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #1063 στις: Δεκέμβριος 29, 2021, 04:44:54 μμ »
Προτείνω να κάνουν τα παντα να μεινουν τα σχολεία ανοιχτά για το καλό όλων!
Οχι  δεν εχουμε προβλημα αντιληψης  ησουν σαφης στο προηγουμενο μυνημα.
Προσωπικα το μονο ποπυ ευχομαι ειναι να μην επαναληφθεί η περσινη καταντια που ειχαμε το μεγαλυτερο λουκετο σε διαρκεια στα σχολεια απο ολη την ευρωπη, ξεχασαν τα παιδια τι παει να πει σχολειο, ευχομαι να εμαθαν απο τα περσυνα λαθη τος και να μην τα επαναλαβουν , μονο αυτο εχω να πω.


με 100 θανατους τη μερα δεν εχεις προβλημα απο οτι βλεπω..επισης περσι τα παιδια ξεχασαν τι παει να πει σχολειο στα λυκεια και καπως στα γυμνασια..η πρωτοβαθμια ηταν πολυ λιγοτερο κλειστη κι η ειδικη καθολου..

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159500
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 322
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 171
Σύνολο: 172

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.13 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.