*

Αποστολέας Θέμα: Πιθανοί Διορισμοί καλοκαίρι 2022 βάσει νόμου 4589/2019  (Αναγνώστηκε 33990 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ΕΠ06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 634
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πιθανοί Διορισμοί καλοκαίρι 2022 βάσει νόμου 4589/2019
« Απάντηση #168 στις: Απρίλιος 27, 2022, 03:35:10 μμ »

Κλασσική καθηγητρια που δουλεύει πρωτοβάθμια. Οχετός ψεύδους και κακίας . Βέβαια αυτά ανώνυμα εδώ. Στα σχολεία σερνεστε σαν τις άδικες κατάρες γκρινιάζοντας συνεχώς που δεν σας ακούνε τα παιδιά αφού είστε παντελώς ανίκανοι να διδάξετε. Ας είναι καλά το χιλιαρικακι
Συγγνώμη εδώ θα τα χαλάσουμε,σε παρακαλώ πολύ αυτό που λες είναι και προσβλητικό και αναληθές..θα μπορούσα να στο επιστρέψω, αλλά δεν θέλω..ευτυχώς που στα σχολεία που δουλεύω τόσα χρόνια κανείς δεν μας αντιμετώπισε έτσι..είναι απαράδεκτο αυτό που έγραψες!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πιθανοί Διορισμοί καλοκαίρι 2022 βάσει νόμου 4589/2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:07:05 »

Αποσυνδεδεμένος ΤΚ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 755
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πιθανοί Διορισμοί καλοκαίρι 2022 βάσει νόμου 4589/2019
« Απάντηση #169 στις: Απρίλιος 27, 2022, 03:38:27 μμ »
Συγγνώμη εδώ θα τα χαλάσουμε,σε παρακαλώ πολύ αυτό που λες είναι και προσβλητικό και αναληθές..θα μπορούσα να στο επιστρέψω, αλλά δεν θέλω..ευτυχώς που στα σχολεία που δουλεύω τόσα χρόνια κανείς δεν μας αντιμετώπισε έτσι..είναι απαράδεκτο αυτό που έγραψες!

Δουλεύω έκτο χρόνο και πραγματικά την γκρίνια που έχω συναντήσει από τις ειδικότητες στα σχολεία δεν την έχω συναντήσει από κανένα δάσκαλο. Συνεχώς γκρίνια για τα πάντα και καμμία χαρά και διάθεση για τα παιδιά. Ίσως στη Βθμια να είναι αλλιώς πάντως κάνει μπαμ ότι πολλοί δεν αντέχετε τις μικρότερες ηλικίες.


Αποσυνδεδεμένος ΕΠ06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 634
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πιθανοί Διορισμοί καλοκαίρι 2022 βάσει νόμου 4589/2019
« Απάντηση #170 στις: Απρίλιος 27, 2022, 03:45:33 μμ »
Δουλεύω έκτο χρόνο και πραγματικά την γκρίνια που έχω συναντήσει από τις ειδικότητες στα σχολεία δεν την έχω συναντήσει από κανένα δάσκαλο. Συνεχώς γκρίνια για τα πάντα και καμμία χαρά και διάθεση για τα παιδιά. Ίσως στη Βθμια να είναι αλλιώς πάντως κάνει μπαμ ότι πολλοί δεν αντέχετε τις μικρότερες ηλικίες.


Δουλεύω πολύ περισσότερα χρόνια από σένα και εκτός από ένα χρόνο που δούλεψα σε ΕΠΑΛ τα υπόλοιπα είναι σε δημοτικά από επιλογή γιατί η θέση που είμαι στον πίνακα μου επιτρέπει να διαλέγω..προβλήματα και γκρίνια έχω συναντήσει από πολλούς,αλλά δεν την εντοπίζω σε δακάλους ή ειδικότητες απλώς σε ανθρώπους,ούτε προσβάλλω λέγοντας" δεν μπορείτε να διδάξετε" είσαι εσύ τώρα συνάδελφος;

Αποσυνδεδεμένος ΤΚ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 755
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πιθανοί Διορισμοί καλοκαίρι 2022 βάσει νόμου 4589/2019
« Απάντηση #171 στις: Απρίλιος 27, 2022, 03:49:29 μμ »
Δικαίωμα σου να μη με θεωρείς συνάδελφο αλλά εγώ σου μεταφέρω αυτά που έχω δει. Αν χρειάζεται να περάσω είκοσι χρόνια στην εκπαίδευση για να αλλάξω γνώμη, ας είναι. Πάντως αυτό που σου λέω είναι γεγονός και δεν είναι κάτι που το έχω παρατηρήσει μόνο εγώ αλλά πολύς κόσμος βέβαια Για να είμαι ειλικρινής δεν είναι τόσο έντονο στους καθηγητές ξένων γλωσσών γιατί αυτοί έχουν αντικείμενο. Αλλά πχ κάτι εικαστικοί, κάτι μουσικοί, γυμναστές κτλ πολλές φορές, πάμπολλες δεν κάνουν απολύτως ΤΙ-ΠΟ-ΤΑ. Γενικά αυτό είναι απόρροια και του γεγονότος ότι κανένας γονιός δεν ελέγχει τα δικά σας μαθήματα. Όσο και βαρεμενος να είναι ένας δάσκαλος , δεν μπορεί να πει δε διδάσκω τίποτα. Ένας γμυναστης όμως άνετα λέει "πάρτε μια μπάλα και παίξτε" ή ένας εικαστικός "βγάλτε και ζωγραφίστε". Έχω φτάσει σε σημείο να εύχομαι να έρθει αξιολόγηση αλλά να έρθει για όλους να δούμε τι τελικά αποκομίζουν από κάθε μάθημα οι μαθητές.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πιθανοί Διορισμοί καλοκαίρι 2022 βάσει νόμου 4589/2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:07:05 »

Αποσυνδεδεμένος Logikos-3

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1578
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πιθανοί Διορισμοί καλοκαίρι 2022 βάσει νόμου 4589/2019
« Απάντηση #172 στις: Απρίλιος 27, 2022, 03:58:39 μμ »
Το πρόβλημα των δασκάλων (εκτός από την τσιγκουνιά τους στα λεφτά) είναι ότι θεωρούν το σχολείο δικό τους και τις ειδικότητες παρεισακτες...

Εγω ως ειδικότητα έχω δεχθεί πολλές φορές άσχημη συμπεριφορά από δασκάλους, επειδή πολλές φορές τους χαλάμε το πρόγραμμα,τους ανακατεύουμε την τάξη, τους παίρνουμε μαθητές για δραστηριότητες ενώ δεν θελουν κτλ...Βεβαια έχω συναντήσει και εξαιρετικά άτομα δασκάλους και χάλια άτομα ειδικότητες...Η γενίκευση κάνει κακό...

Επειδή έχω δουλέψει και σε βθμια, εκεί κουμάντο κάνουν φιλόλογοι και μαθηματικοί έχοντας τις πιο πολλές ώρες, αλλά στη βθμια τα πράγματα είναι πιο ισότιμα.. Δηλαδή όλοι θεωρούν τον αλλο ισότιμο κατά κάποιον τρόπο.. Αντιθέτως στη αβθμια έχουμε τους δασκάλους και τους υπόλοιπους, δηλαδή τις ειδικότητες...Στην τελική πιο πολύ παίζει ρόλο το άτομο ως προσωπικότητα, και όχι τι πανεπιστημιακη ειδίκευση έχει κάποιος...

Αποσυνδεδεμένος ΕΠ06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 634
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πιθανοί Διορισμοί καλοκαίρι 2022 βάσει νόμου 4589/2019
« Απάντηση #173 στις: Απρίλιος 27, 2022, 03:59:10 μμ »
Δικαίωμα σου να μη με θεωρείς συνάδελφο αλλά εγώ σου μεταφέρω αυτά που έχω δει. Αν χρειάζεται να περάσω είκοσι χρόνια στην εκπαίδευση για να αλλάξω γνώμη, ας είναι. Πάντως αυτό που σου λέω είναι γεγονός και δεν είναι κάτι που το έχω παρατηρήσει μόνο εγώ αλλά πολύς κόσμος βέβαια Για να είμαι ειλικρινής δεν είναι τόσο έντονο στους καθηγητές ξένων γλωσσών γιατί αυτοί έχουν αντικείμενο. Αλλά πχ κάτι εικαστικοί, κάτι μουσικοί, γυμναστές κτλ πολλές φορές, πάμπολλες δεν κάνουν απολύτως ΤΙ-ΠΟ-ΤΑ. Γενικά αυτό είναι απόρροια και του γεγονότος ότι κανένας γονιός δεν ελέγχει τα δικά σας μαθήματα. Όσο και βαρεμενος να είναι ένας δάσκαλος , δεν μπορεί να πει δε διδάσκω τίποτα. Ένας γμυναστης όμως άνετα λέει "πάρτε μια μπάλα και παίξτε" ή ένας εικαστικός "βγάλτε και ζωγραφίστε". Έχω φτάσει σε σημείο να εύχομαι να έρθει αξιολόγηση αλλά να έρθει για όλους να δούμε τι τελικά αποκομίζουν από κάθε μάθημα οι μαθητές.
Εξακολουθείς να είσαι προσβλητικός..Μήπως να γυρίσουμε τριάντα χρόνια πίσω που τα έκανε όλα ο δάσκαλος;Εγώ δεν λέω, στο δημοτικό σίγουρα η βάση είναι ο δάσκαλος αλλά και όλοι εμείς που σας πλαισιώνουμε έχουμε σημαντικό ρόλο,δεν είμαστε διακοσμητικοί και σου μιλάω και σαν μητέρα αυτή τη στιγμή.

Αποσυνδεδεμένος ΕΠ06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 634
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πιθανοί Διορισμοί καλοκαίρι 2022 βάσει νόμου 4589/2019
« Απάντηση #174 στις: Απρίλιος 27, 2022, 04:01:28 μμ »
Το πρόβλημα των δασκάλων (εκτός από την τσιγκουνιά τους στα λεφτά) είναι ότι θεωρούν το σχολείο δικό τους και τις ειδικότητες παρεισακτες...

Εγω ως ειδικότητα έχω δεχθεί πολλές φορές άσχημη συμπεριφορά από δασκάλους, επειδή πολλές φορές τους χαλάμε το πρόγραμμα,τους ανακατεύουμε την τάξη, τους παίρνουμε μαθητές για δραστηριότητες ενώ δεν θελουν κτλ...Βεβαια έχω συναντήσει και εξαιρετικά άτομα δασκάλους και χάλια άτομα ειδικότητες...Η γενίκευση κάνει κακό...

Επειδή έχω δουλέψει και σε βθμια, εκεί κουμάντο κάνουν φιλόλογοι και μαθηματικοί έχοντας τις πιο πολλές ώρες, αλλά στη βθμια τα πράγματα είναι πιο ισότιμα.. Δηλαδή όλοι θεωρούν τον αλλο ισότιμο κατά κάποιον τρόπο.. Αντιθέτως στη αβθμια έχουμε τους δασκάλους και τους υπόλοιπους, δηλαδή τις ειδικότητες...Στην τελική πιο πολύ παίζει ρόλο το άτομο ως προσωπικότητα, και όχι τι πανεπιστημιακη ειδίκευση έχει κάποιος...
Στα περισσότερα συμφωνώ και κυρίως ότι η γενίκευση κάνει κακό!

Αποσυνδεδεμένος Vagg91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2438
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πιθανοί Διορισμοί καλοκαίρι 2022 βάσει νόμου 4589/2019
« Απάντηση #175 στις: Απρίλιος 27, 2022, 04:01:33 μμ »
Παιδια μην ξεφευγουμε απο το θεμα μας που ειναι οι μονιμιι διορισμοι. Σας παρακαλω

Αποσυνδεδεμένος xatzinasious85

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πιθανοί Διορισμοί καλοκαίρι 2022 βάσει νόμου 4589/2019
« Απάντηση #176 στις: Απρίλιος 27, 2022, 04:03:07 μμ »
Εγώ είμαι δασκάλα και δεν είχα ούτε θα έχω ποτέ θέμα με κανένα άλλο εκπαιδευτικό στο σχολείο. Ας λήξει εδώ η ανόητη διαμάχη. Ας πιστεύει ο καθένας ό,τι θέλει. Ότι οι δάσκαλοι δεν έχουν κενά, ότι οι καθηγητές είναι υπεράριθμοι, ότι οι δάσκαλοι είναι τσιγκούνηδες, ότι οι καθηγητές είναι ανίκανοι να χειριστούν μια τάξη κτλ κτλ.

Δεν χρειάζεται όμως όλα να τα εκφράζουμε στα σόσιαλ. Ας παραμείνουμε στο θέμα μας. Ελπίζουμε να δοθεί μεγαλύτερος αριθμός από τις 7500 για να καλυφθεί επαρκώς και η πρωτοβάθμια όπως πολύ ορθά καλύπτεται η βθμια.

Αποσυνδεδεμένος tam tam

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 990
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πιθανοί Διορισμοί καλοκαίρι 2022 βάσει νόμου 4589/2019
« Απάντηση #177 στις: Απρίλιος 27, 2022, 05:27:34 μμ »
Μάλιστα αφήσαμε τους νεοδιόριστους και βρήκαμε άλλο πράγμα να φαγωθούμε!!!!

Αποσυνδεδεμένος topsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1714
    • Προφίλ
Απ: Πιθανοί Διορισμοί καλοκαίρι 2022 βάσει νόμου 4589/2019
« Απάντηση #178 στις: Απρίλιος 27, 2022, 08:35:00 μμ »
Το πρόβλημα των δασκάλων (εκτός από την τσιγκουνιά τους στα λεφτά) είναι ότι θεωρούν το σχολείο δικό τους και τις ειδικότητες παρεισακτες...

Εγω ως ειδικότητα έχω δεχθεί πολλές φορές άσχημη συμπεριφορά από δασκάλους, επειδή πολλές φορές τους χαλάμε το πρόγραμμα,τους ανακατεύουμε την τάξη, τους παίρνουμε μαθητές για δραστηριότητες ενώ δεν θελουν κτλ...Βεβαια έχω συναντήσει και εξαιρετικά άτομα δασκάλους και χάλια άτομα ειδικότητες...Η γενίκευση κάνει κακό...

Επειδή έχω δουλέψει και σε βθμια, εκεί κουμάντο κάνουν φιλόλογοι και μαθηματικοί έχοντας τις πιο πολλές ώρες, αλλά στη βθμια τα πράγματα είναι πιο ισότιμα.. Δηλαδή όλοι θεωρούν τον αλλο ισότιμο κατά κάποιον τρόπο.. Αντιθέτως στη αβθμια έχουμε τους δασκάλους και τους υπόλοιπους, δηλαδή τις ειδικότητες...Στην τελική πιο πολύ παίζει ρόλο το άτομο ως προσωπικότητα, και όχι τι πανεπιστημιακη ειδίκευση έχει κάποιος...
+10000

Αποσυνδεδεμένος nikos99

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1021
    • Προφίλ
Απ: Πιθανοί Διορισμοί καλοκαίρι 2022 βάσει νόμου 4589/2019
« Απάντηση #179 στις: Απρίλιος 27, 2022, 08:39:41 μμ »
Καλη η διαιρεση. Μεγαλωνει ο παρανομαστης. Εχθροι ολοι μεταξυ μας.
Και μετα θελουμε και διεκδικησεις. Βεβαια…

Αποσυνδεδεμένος ΕΠ06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 634
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πιθανοί Διορισμοί καλοκαίρι 2022 βάσει νόμου 4589/2019
« Απάντηση #180 στις: Απρίλιος 27, 2022, 09:00:18 μμ »
Καλη η διαιρεση. Μεγαλωνει ο παρανομαστης. Εχθροι ολοι μεταξυ μας.
Και μετα θελουμε και διεκδικησεις. Βεβαια…
Διεκδικήσεις ναι,ενωμένοι ναι,αλλά όχι να μας προσβάλλουν κι εμείς να ανεχόμαστε να μας λένε ότι είμαστε ανίκανοι να διδάξουμε.αυτό πάει πολύ!Για τον εαυτό μου μιλώντας και πολύ ευγενική ήμουν!

Αποσυνδεδεμένος Vagg91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2438
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πιθανοί Διορισμοί καλοκαίρι 2022 βάσει νόμου 4589/2019
« Απάντηση #181 στις: Απρίλιος 27, 2022, 09:02:07 μμ »
Σε 2 εβδομαδες θα ξεκαθαρισει ο αριθμος. Και φανταζομαι εως μεσα Ιουνιου η κατανομη

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162165
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 730
Σύνολο: 735

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.118 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.