*

Αποστολέας Θέμα: Καθηγητής ΕΠΑΛ απολύθηκε μετά από βίντεο όπου χτυπά μαθήτρια ..  (Αναγνώστηκε 32192 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος menandros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1347
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητής ΕΠΑΛ απολύθηκε μετά από βίντεο όπου χτυπά μαθήτρια ..
« Απάντηση #140 στις: Δεκέμβριος 09, 2021, 06:41:53 μμ »
https://www.youtube.com/watch?v=dOURixJW17k η διευθύντρια ΕΠΑΛ προπηλακίζεται

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος erietta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3370
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητής ΕΠΑΛ απολύθηκε μετά από βίντεο όπου χτυπά μαθήτρια ..
« Απάντηση #141 στις: Δεκέμβριος 09, 2021, 08:33:49 μμ »
Ωχ, τι βίντεο είναι αυτό θεέ μου...

hgy2367

  • Επισκέπτης
Απ: Καθηγητής ΕΠΑΛ απολύθηκε μετά από βίντεο όπου χτυπά μαθήτρια ..
« Απάντηση #142 στις: Δεκέμβριος 09, 2021, 09:26:17 μμ »
AShenOne - Δες το βίντεο με το ΕΠΑΛ της Πάτρας και σκέψου. Αν πας εκεί να κάνεις μάθημα μιας και είσαι τόσο ικανός θα σε πείραζε να υπάρχει κάμερα να καταγράφει ζωντανά την τάξη σου και πόσο θα ξεφτιλίζεσαι χωρίς έλεος?
ναι, υπάρχουν στον χώρο και τέτοιες θέσεις..... "σε όλες τις τάξεις γινόταν χαμός, μόνο στην δική μου καθόταν ήσυχα τα παιδιά, επειδή έκανα ΜΑΘΗΜΑ, όχι μάθημα αλλά ΜΑΘΗΜΑ, μας απολάμβανε και η διευθύντρια...", έλεος...
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 09, 2021, 10:09:03 μμ από hgy2367 »

Συνδεδεμένος Έσπερος

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4132
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητής ΕΠΑΛ απολύθηκε μετά από βίντεο όπου χτυπά μαθήτρια ..
« Απάντηση #143 στις: Δεκέμβριος 09, 2021, 09:29:58 μμ »
ναι, δυστυχώς έχουμε στον χώρο και τέτοιους..... "σε όλες τις τάξεις γινόταν χαμός, μόνο στην δική μου καθόταν ήσυχα τα παιδιά, επειδή έκανα ΜΑΘΗΜΑ, όχι μάθημα αλλά ΜΑΘΗΜΑ, μας απολάμβανε και η διευθύντρια...", έλεος...

Είναι και το άλλο το «α εγω δεν τους αφήνω ούτε να ψιθυρίζουν» λες κι οι υπόλοιποι μπαίνουμε στην τάξη με μια ταμπέλα που γράφει ΜΑΛΑΚΑΣ-η ώρα του παιδιού….
Καλό είναι να είμαστε και λίγο διακριτικοί και ταπεινοί.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Βικη

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 242
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02 Κοιτάω πάντα μπροστά!
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητής ΕΠΑΛ απολύθηκε μετά από βίντεο όπου χτυπά μαθήτρια ..
« Απάντηση #144 στις: Δεκέμβριος 09, 2021, 10:13:17 μμ »
εγώ  άλλο θέλω να ρωτήσω....γιατί το βλακοζεύγαρο των δημοσιογράφων χτύπησε έτσι, τώρα, με αυτά τα θέματα;

Αποσυνδεδεμένος ernie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 581
  • Φύλο: Άντρας
  • gunga galunga
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητής ΕΠΑΛ απολύθηκε μετά από βίντεο όπου χτυπά μαθήτρια ..
« Απάντηση #145 στις: Δεκέμβριος 09, 2021, 10:18:58 μμ »
έλα ντε, δεν είχε αρκετά προβλήματα η παιδεία, έχει τώρα και μεγαλοδημοσιογράφο (σύζυγο έτερου μεγαλοδημοσιογράφου) σε, κατά δήλωσή της, ανοιχτή γραμμή με το υπουργείο να απαιτεί εν εξάλλω και να δίνει αβασάνιστα λύσεις στα προβλήματα που, έστω σε ένα μικρό βαθμό, δύο μέρες πριν η ίδια αυτάρεσκα και κάθε άλλο παρά παρασυρμένη από αφέλεια ή αίσθημα δικαίου υπέθαλπε    >:(
αν βγούμε από την κρίση σε λιγότερο από 100 χρόνια, εμένα να μην με λένε ernie

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητής ΕΠΑΛ απολύθηκε μετά από βίντεο όπου χτυπά μαθήτρια ..
« Απάντηση #146 στις: Δεκέμβριος 09, 2021, 10:27:42 μμ »
εγώ  άλλο θέλω να ρωτήσω....γιατί το βλακοζεύγαρο των δημοσιογράφων χτύπησε έτσι, τώρα, με αυτά τα θέματα;
Γιατί πουλάνε και έχουν πλάτες και πολύ πιθανό να ανοίγει ο δρόμος για νέα μέτρα που τα ΄΄απαιτεί΄΄ η κοινωνία. Είναι απαράδεκτο αυτό που κάνουν σε κάθε περίπτωση. Μπορεί να φαίνεται πως ακούγονται κάποιοι που δεν θα ακουγόταν αλλιώς αλλά δημιουργεί άσχημες καταστάσεις. Ηρωοποιεί πράξεις βίας, ΄΄δικάζει΄΄ άτομα, προκαλεί ανησυχία και φόβο σε όλους τους εμπλεκόμενους με το σχολείο.

Αποσυνδεδεμένος θάvος

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 390
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητής ΕΠΑΛ απολύθηκε μετά από βίντεο όπου χτυπά μαθήτρια ..
« Απάντηση #147 στις: Δεκέμβριος 09, 2021, 10:38:45 μμ »
εγώ  άλλο θέλω να ρωτήσω....γιατί το βλακοζεύγαρο των δημοσιογράφων χτύπησε έτσι, τώρα, με αυτά τα θέματα;

κλασσικά, κακοί καθηγητές, γκρινιάζουν, απεργούν, άκου-θέλουν-και-αύξηση, αυτοϊκανοποίηση (το ορθό) σχολικής μονάδας, κοινωνικός αυτοματισμός, κλπ, κλπ
με στόχο την απαξίωση του δημόσιου σχολείου, την αυτοαξιολόγηση αγγλοσαξονικού τύπου, τους καθηγητές γραφειοκρατικούς υπάλληλους να παραιτούνται μαζικά, ανισότητες στους μαθητές, χρηματοδότηση και προσλήψεις από τους δήμους, αύξηση πελατείας ιδιωτικών.
αλλά για αυτά τα δεύτερα, "της φαντασίας μας", δεν θα κάνουν κάποια εκπομπή μετά.

hgy2367

  • Επισκέπτης
Απ: Καθηγητής ΕΠΑΛ απολύθηκε μετά από βίντεο όπου χτυπά μαθήτρια ..
« Απάντηση #148 στις: Δεκέμβριος 09, 2021, 10:45:53 μμ »
κλασσικά, κακοί καθηγητές, γκρινιάζουν, απεργούν, άκου-θέλουν-και-αύξηση, αυτοϊκανοποίηση (το ορθό) σχολικής μονάδας, κοινωνικός αυτοματισμός, κλπ, κλπ
με στόχο την απαξίωση του δημόσιου σχολείου, την αυτοαξιολόγηση αγγλοσαξονικού τύπου, τους καθηγητές γραφειοκρατικούς υπάλληλους να παραιτούνται μαζικά, ανισότητες στους μαθητές, χρηματοδότηση και προσλήψεις από τους δήμους, αύξηση πελατείας ιδιωτικών.
αλλά για αυτά τα δεύτερα, "της φαντασίας μας", δεν θα κάνουν κάποια εκπομπή μετά.
Συνάδελφε, καλά όλα αυτά και δε θα αρνηθώ ότι κάποιοι στοχεύουν σε αυτά και θα πρέπει να υπάρχει επαγρύπνηση της εκπ/κης κοινότητας, όμως εδώ τό ζήτημα είναι άλλο, επιχειρείται διατάραξη των σχέσεων εκπ/κων με γονείς-μαθητές. Προβλέπω ότι θα βλέπουμε με το παραμικρό μηνύσεις (ξέρεις τι σημαίνει αυτό;), χειροδικίες, εντάσεις...

Αποσυνδεδεμένος harac

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2522
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητής ΕΠΑΛ απολύθηκε μετά από βίντεο όπου χτυπά μαθήτρια ..
« Απάντηση #149 στις: Δεκέμβριος 10, 2021, 02:49:53 μμ »
Το είδαμε, το είδαμε  από  τους "θεματοφύλακες του Συντάγματος'' στην Πιερία.

Αποσυνδεδεμένος Βικη

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 242
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02 Κοιτάω πάντα μπροστά!
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητής ΕΠΑΛ απολύθηκε μετά από βίντεο όπου χτυπά μαθήτρια ..
« Απάντηση #150 στις: Δεκέμβριος 10, 2021, 04:06:33 μμ »
κλασσικά, κακοί καθηγητές, γκρινιάζουν, απεργούν, άκου-θέλουν-και-αύξηση, αυτοϊκανοποίηση (το ορθό) σχολικής μονάδας, κοινωνικός αυτοματισμός, κλπ, κλπ
με στόχο την απαξίωση του δημόσιου σχολείου, την αυτοαξιολόγηση αγγλοσαξονικού τύπου, τους καθηγητές γραφειοκρατικούς υπάλληλους να παραιτούνται μαζικά, ανισότητες στους μαθητές, χρηματοδότηση και προσλήψεις από τους δήμους, αύξηση πελατείας ιδιωτικών.
αλλά για αυτά τα δεύτερα, "της φαντασίας μας", δεν θα κάνουν κάποια εκπομπή μετά.

θ ε ι κ ό!!!!

εννοείται συμφωνώ σε όλα...

Αποσυνδεδεμένος AshenOne

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 919
  • Φύλο: Άντρας
  • Απλώς...εκπαιδευτικός
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητής ΕΠΑΛ απολύθηκε μετά από βίντεο όπου χτυπά μαθήτρια ..
« Απάντηση #151 στις: Δεκέμβριος 11, 2021, 02:09:40 πμ »
ναι, υπάρχουν στον χώρο και τέτοιες θέσεις..... "σε όλες τις τάξεις γινόταν χαμός, μόνο στην δική μου καθόταν ήσυχα τα παιδιά, επειδή έκανα ΜΑΘΗΜΑ, όχι μάθημα αλλά ΜΑΘΗΜΑ, μας απολάμβανε και η διευθύντρια...", έλεος...
... Υπάρχει και η παραίτηση αν δεν μπορείς να διαχειριστείς μία τάξη και να κάνεις μάθημα... έχω περάσει από ΕΠΑΛ 540 μαθητών... άλλοι και άλλες βγαίνανε από τις τάξεις κλαίγοντας... προσωπικά έκανα ΜΑΘΗΜΑ... ο χώρος της παιδείας θέλει κότσια... δεν είναι μόνον 15 μέρες κάθομαι Χριστούγεννα - Πάσχα και δύο μήνες καλοκαίρι... και σε ημερήσιο που είμαι οι μαθητές μου ακόμη μου εκφράζουν απορίες γιατί από δίπλα οι συνάδελφοι γκαρίζουν ενώ εμείς κάνουμε το μάθημα μας με ηρεμία... ας κάτσει ο καθένας να κάνει την αυτοκριτική του.. αν κάποιοι συνάδελφοι είναι ανίκανοι να επικοινωνήσουν πρόβλημα τους...
Υ.Γ... με όλη την καλή μου πρόθεση σας παραθέτω συμβάντα από την προσωπική μου εμπειρία... στην προσπάθεια να βοηθήσω... δεν διάβασα κάποιον να ρωτά "πως τα κατάφερες;" παρά μόνον κριτική ... και εγώ να ήμουν μαθητής έναν καθηγητή "αυθεντία" και του στιλ "ΕΓΩ ΔΙΑΤΑΖΩ" δεν θα ήμουν φρόνιμος... τα παιδιά θέλουν να τους μιλάς... θέλουν πειθώ... τι να κάνουμε; Δύσκολοι καιροί!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 11, 2021, 02:19:21 πμ από AshenOne »

Αποσυνδεδεμένος wipers

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 149
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητής ΕΠΑΛ απολύθηκε μετά από βίντεο όπου χτυπά μαθήτρια ..
« Απάντηση #152 στις: Δεκέμβριος 11, 2021, 09:50:03 πμ »
... Υπάρχει.... "πως τα κατάφερες;" .... Δύσκολοι καιροί!!!
εγω δεν σου εκανα κριτικη, σε ρωτω λοιπον πως τα καταφερες,απλως να συμπεριλαβεις στην απαντηση αν εβαζες βαθμους κατω απο τη βαση, και αν εκοβες στο τελος της χρονιας καποιον μαθητη.
Επισης εχω την εντυπωση οτι δεν εισαι ακομα στα επαλ,αρα δεν εισαι τεχνικη ειδικοτητα;
Υ.Γ. ξαναδιαβαζα το πρωτο σου ποστ, μιλας για (γενικο;) λυκειο της επαρχιας πριν 16 χρονια.......
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 11, 2021, 12:08:50 μμ από wipers »

Αποσυνδεδεμένος donkey

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 390
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητής ΕΠΑΛ απολύθηκε μετά από βίντεο όπου χτυπά μαθήτρια ..
« Απάντηση #153 στις: Δεκέμβριος 11, 2021, 10:32:42 πμ »
... Υπάρχει και η παραίτηση αν δεν μπορείς να διαχειριστείς μία τάξη και να κάνεις μάθημα... έχω περάσει από ΕΠΑΛ 540 μαθητών... άλλοι και άλλες βγαίνανε από τις τάξεις κλαίγοντας... προσωπικά έκανα ΜΑΘΗΜΑ... ο χώρος της παιδείας θέλει κότσια... δεν είναι μόνον 15 μέρες κάθομαι Χριστούγεννα - Πάσχα και δύο μήνες καλοκαίρι... και σε ημερήσιο που είμαι οι μαθητές μου ακόμη μου εκφράζουν απορίες γιατί από δίπλα οι συνάδελφοι γκαρίζουν ενώ εμείς κάνουμε το μάθημα μας με ηρεμία... ας κάτσει ο καθένας να κάνει την αυτοκριτική του.. αν κάποιοι συνάδελφοι είναι ανίκανοι να επικοινωνήσουν πρόβλημα τους...
Υ.Γ... με όλη την καλή μου πρόθεση σας παραθέτω συμβάντα από την προσωπική μου εμπειρία... στην προσπάθεια να βοηθήσω... δεν διάβασα κάποιον να ρωτά "πως τα κατάφερες;" παρά μόνον κριτική ... και εγώ να ήμουν μαθητής έναν καθηγητή "αυθεντία" και του στιλ "ΕΓΩ ΔΙΑΤΑΖΩ" δεν θα ήμουν φρόνιμος... τα παιδιά θέλουν να τους μιλάς... θέλουν πειθώ... τι να κάνουμε; Δύσκολοι καιροί!!!

Έ ρε μετάθεση στα ΕΠΑΛ πάτρας που σου χρειάζεται... Θα στρώσεις χαρακτήρα! Πόσο μάλλον αν ενημερωθούν και οι "μαθητές" ότι σε έστειλαν εκεί για να "επιβάλεις την τάξη". Θα πέσει πολύ γέλιο....... Αλλά δεν σε βλέπω να έχεις τα @@ να πας εκεί. Δεν σε κόβω καν ότι διδάσκεις σε ΕΠΑΛ. Μάλλον για τρολλάκι σε κόβω....Από αυτά που υποστηρίζουν ότι επεμβαίνουν και αγκαλιάζουν τους μαθητές τους όταν αυτοί τσακώνονται (άκουσον άκουσον τι πήγε και έκανε!!!).  Εκτός και αν δουλεύεις σε νηπιαγωγείο....

Η μόνη λύση για κάθε προβληματικό σχολείο είναι να βρεθούν εμπνευσμένοι εκπαιδευτικοί που να προσανατολίσουν τους μαθητές ώστε να κατευθύνουν την δικαιολογημένη οργή τους με έξυπνο τρόπο και ενάντια σε αυτούς που φταίνε για την όλη κατάσταση. H τράπεζα θεμάτων δεν θα καταργηθεί με καταλήψεις στα σχολεία , θα καταργηθεί μόνο αν οι διαμαρτυρίες φτάσουν να γίνονται σε μέρη όπου οι υπεύθυνοι που λαμβάνουν τις αποφάσεις θα μπορούν να ακούνε τις φωνές μας και να αισθάνονται την ανάσα μας.

https://www.youtube.com/watch?v=11It69X8jH8
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 11, 2021, 12:21:28 μμ από donkey »
Σε όλες τις εποχές και καθεστώτα, οι δουλόφρονες μισθωμένοι λογοκριτές έχουν ένα κοινό: ανήκουν στο κατώτερο και απεχθέστερο στρώμα του κοινωνικού, διανοητικού και ηθικού Λούμπεν Αληταριάτου, μαζί με τους βασανιστές, βιαστές και χαφιέδες. Αξίζουν μόνο την περιφρόνησή μας. Με τους παντός χρώματος και καιρού λογοκριτές δεν κάνεις διάλογο. Απλώς τους φτύνεις.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159833
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 504
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 492
Σύνολο: 501

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.086 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.