*

Αποστολέας Θέμα: ΣΤ ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021-22  (Αναγνώστηκε 107881 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Maria_efi

  • Επισκέπτης
Απ: ΣΤ ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021-22
« Απάντηση #168 στις: Ιανουάριος 12, 2022, 12:51:40 μμ »
τυχερός είσαι που δήλωσες τρίμηνα... Θα δουλέψεις με τις ευχές της Νίκης μας... Οι υπόλοιποι ας κάτσουμε να πεινασουμε και να πάθουμε ψυχολογογικα....

Να σας ρωτήσω κάτι χωρίς να θέλω να το κάνω προσωπικό. Υπάρχουν άνθρωποι που περιμένουν πότε θα τους πάρει κάποια φάση και μέχρι τότε πεινάνε; Εννοώ ότι το θεωρώ λίγο γελοίο να περιμένει κάποιος μέχρι τον ιανουάριο για να δουλέψει υπομονετικά και να μην πηγαίνει να βρει κάτι άλλο. Πραγματικά δεν το καταλαβαίνω. Μέχρι να με
πάρουν κάθε χρονιά δουλεύω είτε με ιδιαίτερα είτε μέχρι και πωλήτρια. Δεν κάθομαι να περιμένω με τα χέρια σταυρωμένα τη Νίκη και την κάθε Νίκη πότε θα με πάρει. Γιατί αλλιώς ΘΑ ΠΕΙΝΑΣΩ. Και από το να γκρινιάζετε προτείνω να βγείτε στην εύρεση εργασίας.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 12, 2022, 01:33:19 μμ από Semi90 »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΣΤ ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021-22
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:03:37 »

Αποσυνδεδεμένος Giplak

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021-22
« Απάντηση #169 στις: Ιανουάριος 12, 2022, 01:17:04 μμ »
Να σας ρωτήσω κάτι χωρίς να θέλω να το κάνω προσωπικό. Υπάρχουν άνθρωποι που περιμένουν πότε θα τους πάρει κάποια φάση και μέχρι τότε πεινάνε; Εννοώ ότι το θεωρώ λίγο γελοίο να περιμένει κάποιος μέχρι τον ιανουάριο για να δουλέψει υπομονετικά και να μην πηγαίνει να βρει κάτι άλλο. Πραγματικά δεν το καταλαβαίνω. Μέχρι να με
πάρουν κάθε χρονιά δουλεύω είτε με ιδιαίτερα είτε μέχρι και πωλήτρια. Δεν κάθομαι να περιμένω με τα χέρια σταυρωμένα τη Νίκη και την κάθε Νίκη πότε θα με πάρει. Γιατί αλλιώς ΘΑ ΠΕΙΝΑΣΩ. Και από το να γκρινιάζετε προτείνω να βγείτε στην αγορά εργασίας.

Η δουλειά των βουλευτών είναι να ξαναεκλεγούν σε τέσσερα χρόνια και των αναπληρωτών να ξαναδιοριστούν τον επόμενο χρόνο.

Ειλικρινά πιστεύεις πως εκεί έξω (αγορά εργασίας το είπες;) υπάρχουν κορόιδα που προσλαμβάνουν τέτοια ..ταλέντα;
 ;) ;D ;D

Maria_efi

  • Επισκέπτης
Απ: ΣΤ ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021-22
« Απάντηση #170 στις: Ιανουάριος 12, 2022, 01:36:52 μμ »
Η δουλειά των βουλευτών είναι να ξαναεκλεγούν σε τέσσερα χρόνια και των αναπληρωτών να ξαναδιοριστούν τον επόμενο χρόνο.

Ειλικρινά πιστεύεις πως εκεί έξω (αγορά εργασίας το είπες;) υπάρχουν κορόιδα που προσλαμβάνουν τέτοια ..ταλέντα;
 ;) ;D ;D

Εγώ αναφέρομαι σε όλους τους ανθρώπους που συγκαταλέγονται στην ομάδα των εκπαιδευτικών και έχουν πει αρκετές φορές τη φράση πεινάμε, ενώ έχουμε πχ Ιανουάριο και περιμένουν να μπουν στο δημόσιο. Ξεκάθαρα σε αυτούς. Νιώθω ότι έχω ανθρώπους απέναντι μου αφημένους σε μία αναμονή του πότε θα μπουν σε ένα σχολείο. Και εγώ θέλω πάρα πόλυ. Δε γίνεται όμως να μένω άνεργη περιμένοντας. Προσωπική άποψη.

Αποσυνδεδεμένος Over_the_Rainbow

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 229
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021-22
« Απάντηση #171 στις: Ιανουάριος 12, 2022, 01:38:17 μμ »
Να σας ρωτήσω κάτι χωρίς να θέλω να το κάνω προσωπικό. Υπάρχουν άνθρωποι που περιμένουν πότε θα τους πάρει κάποια φάση και μέχρι τότε πεινάνε; Εννοώ ότι το θεωρώ λίγο γελοίο να περιμένει κάποιος μέχρι τον ιανουάριο για να δουλέψει υπομονετικά και να μην πηγαίνει να βρει κάτι άλλο. Πραγματικά δεν το καταλαβαίνω. Μέχρι να με
πάρουν κάθε χρονιά δουλεύω είτε με ιδιαίτερα είτε μέχρι και πωλήτρια. Δεν κάθομαι να περιμένω με τα χέρια σταυρωμένα τη Νίκη και την κάθε Νίκη πότε θα με πάρει. Γιατί αλλιώς ΘΑ ΠΕΙΝΑΣΩ. Και από το να γκρινιάζετε προτείνω να βγείτε στην αγορά εργασίας.
περίεργο που βρίσκεις πάντα δουλειά.. Ισως είσαι και τυχερός... Διότι ούτε εγώ περιμένω αλλά δεν βρίσκω πάντα ούτε καν σαν πωλήτρια... Ειδικά αν δουν ότι πέρυσι δούλεψα ως αναπληρώτρια ειναι ένα μεγάλο όχι. Προσωπικά ψάχνω μέχρι και για φύλαξη παιδιών  και από όλα.. Τώρα αν εσύ είσαι ευχαριστημένος με τα τρίμηνα τι να πω... Έχω θα είμαστε και θα βρεθείς στη θέση τόσων που δεν τα δηλωσαν όταν θα βρεθείς άνεργος από διμηνες συμβάσεις γιατί δεν θα παίρνουν τριμήνους... Κρίμα γιατί οι ντελιβαρες κατάφεραν να αντισταθούν και να πάρουν αυτό που ηθελαν... Ενώ εμείς τα δεχόμαστε όλα δουλεύοντας και άλλες δουλειές

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΣΤ ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021-22
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:03:37 »

Maria_efi

  • Επισκέπτης
Απ: ΣΤ ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021-22
« Απάντηση #172 στις: Ιανουάριος 12, 2022, 01:45:56 μμ »
περίεργο που βρίσκεις πάντα δουλειά.. Ισως είσαι και τυχερός... Διότι ούτε εγώ περιμένω αλλά δεν βρίσκω πάντα ούτε καν σαν πωλήτρια... Ειδικά αν δουν ότι πέρυσι δούλεψα ως αναπληρώτρια ειναι ένα μεγάλο όχι. Προσωπικά ψάχνω μέχρι και για φύλαξη παιδιών  και από όλα.. Τώρα αν εσύ είσαι ευχαριστημένος με τα τρίμηνα τι να πω... Έχω θα είμαστε και θα βρεθείς στη θέση τόσων που δεν τα δηλωσαν όταν θα βρεθείς άνεργος από διμηνες συμβάσεις γιατί δεν θα παίρνουν τριμήνους... Κρίμα γιατί οι ντελιβαρες κατάφεραν να αντισταθούν και να πάρουν αυτό που ηθελαν... Ενώ εμείς τα δεχόμαστε όλα δουλεύοντας και άλλες δουλειές

Ο κλάδος είναι τέτοιος που ο καθένας κοιτάει την πάρτη του. Και εγώ πριν λίγες μέρες σε αυτήν τη σελίδα ζήτησα να ενωθούμε και να κινητοποιηθούμε για να ανοίξουν οι πίνακες της ειδικής το 22. Κανείς δεν απάντησε τίποτα. Τι περιμένεις τώρα; Ο καθένας είναι πια υπεύθυνος του εαυτού του. Όμορφα στο λόγια αλλά κανείς τίποτα. Ψάξε λοιπόν για δουλειά άσχετη με το αντικείμενό σου, δεν μπορεί όποιος θέλει βρίσκει και σε θερμοκήπια δουλειά. Ναι το έκανα και αυτό κάποτε. Δε σκέφτομαι ότι είμαι εκπαιδευτικός. Σκέφτομαι πάντα να μην πεινάω. Και ας αφήσουμε μια φορά τις γκρίνιες εφόσον δεν αλλάζει κάτι. Ούτε να ρίχνετε ευθύνες στον κόσμο για τι επιλογές του. Αν είχατε ανάγκη θα βάζατε και τρίμηνα. Θα σκεφτόσασταν όλες τις εκδοχές. Αν πεινάω λυπάμαι δε βάζω μπροστά τις ιδεολογίες. Πεινάω και θα εργαστώ όπου και με όποιον τρόπο χρειαστεί.

Αποσυνδεδεμένος Over_the_Rainbow

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 229
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021-22
« Απάντηση #173 στις: Ιανουάριος 12, 2022, 01:52:29 μμ »
Ο κλάδος είναι τέτοιος που ο καθένας κοιτάει την πάρτη του. Και εγώ πριν λίγες μέρες σε αυτήν τη σελίδα ζήτησα να ενωθούμε και να κινητοποιηθούμε για να ανοίξουν οι πίνακες της ειδικής το 22. Κανείς δεν απάντησε τίποτα. Τι περιμένεις τώρα; Ο καθένας είναι πια υπεύθυνος του εαυτού του. Όμορφα στο λόγια αλλά κανείς τίποτα. Ψάξε λοιπόν για δουλειά άσχετη με το αντικείμενό σου, δεν μπορεί όποιος θέλει βρίσκει και σε θερμοκήπια δουλειά. Ναι το έκανα και αυτό κάποτε. Δε σκέφτομαι ότι είμαι εκπαιδευτικός. Σκέφτομαι πάντα να μην πεινάω. Και ας αφήσουμε μια φορά τις γκρίνιες εφόσον δεν αλλάζει κάτι. Ούτε να ρίχνετε ευθύνες στον κόσμο για τι επιλογές του. Αν είχατε ανάγκη θα βάζατε και τρίμηνα. Θα σκεφτόσασταν όλες τις εκδοχές. Αν πεινάω λυπάμαι δε βάζω μπροστά τις ιδεολογίες. Πεινάω και θα εργαστώ όπου και με όποιον τρόπο χρειαστεί.
είσαι απόλυτη... Δεν ήθελα να βάλω τρίμηνα για να μην κάνω τη χάρη στο κράτος... Όχι για τον εαυτό μου... Κρίμα πραγματικά γιατί και οι πίνακες πρέπει να ανοίξουν αλλά ούτε εκεί υπήρξε κινητικότητα... Ας δουλεύουν με τρίμηνα από δω και πέρα... Να το ξέρετε αναπληρωτές με παραπάνω μήνες όπως ήταν παλιά δεν θα υπάρχουν πια... Κρίμα... Επίσης ναι είχα ανάγκη τη δουλειά και για αυτό δεν περίμενα το υπουργείο αλλά είναι αδικία... Αφού υπάρχουν τα κενα γιατί να πάνε στους τριμήνους και όχι σε κανονικές προσλήψεις? Δεν είναι άδικο?

Αποσυνδεδεμένος CurlyT

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021-22
« Απάντηση #174 στις: Ιανουάριος 12, 2022, 01:54:06 μμ »
Είναι εύκολο να λέμε "κάνε μια δουλειά μέχρι να σε πάρουν, γιατί είναι γελοίο να περιμένεις Ιανουάριο να προσληφθείς". Εγώ λοιπόν που έκανα μια δουλειά πέρσι γιατί δεν περίμενα ότι θα με προσλάβουν μέσα Φλεβάρη αναγκάστηκα να αφήσω ένα παιδάκι με αυτισμό και 7 ιδιαίτερα και μετά φυσικά ένιωθα χάλια που κρέμασα τα παιδιά αυτά, παρόλο που κανείς γονιός δεν ειπε τίποτα και όλοι ευχήθηκαν τα καλύτερα. Εννοείται ότι ηθικά δεν είναι σωστό να κρεμάμε τους εργοδότες μας χωρίς προειδοποίηση ειδικά όταν αυτοί μας έχουν φερθεί άψογα. Γι' αυτό λοιπόν φέτος (και θεωρώντας ότι με τους μόνιμους διορισμούς άδειασε ο πίνακας μου και θα με έπαιρναν νωρίτερα) περίμενα και περιμένω.  Γελοίο, ξεγελοίο είμαι ήρεμη ότι φέτος δεν κρέμασα κανέναν. Τέλος, όπως πολύ σωστά ανέφερε και κάποιος -α συνάδελφος, ποιος θα σε προσλάβει γνωρίζοντας ότι ανα πάσα στιγμή θα τον αφήσεις για να δουλέψεις στο δημόσιο;

Αποσυνδεδεμένος tolakis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1556
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021-22
« Απάντηση #175 στις: Ιανουάριος 12, 2022, 01:54:29 μμ »
Καλημέρα,

Έχει απενεργοποιηθεί η δυνατότητα αφαίρεσης περιοχών.

Μάλλον τρέχει το σύστημα για τους πρώτους 500 τριμηνίτες, καλή επιτυχία σε όλους.
Είναι πράγματι τριμηνες η"οχι;;;;;

Maria_efi

  • Επισκέπτης
Απ: ΣΤ ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021-22
« Απάντηση #176 στις: Ιανουάριος 12, 2022, 01:54:38 μμ »
είσαι απόλυτη... Δεν ήθελα να βάλω τρίμηνα για να μην κάνω τη χάρη στο κράτος... Όχι για τον εαυτό μου... Κρίμα πραγματικά γιατί και οι πίνακες πρέπει να ανοίξουν αλλά ούτε εκεί υπήρξε κινητικότητα... Ας δουλεύουν με τρίμηνα από δω και πέρα... Να το ξέρετε αναπληρωτές με παραπάνω μήνες όπως ήταν παλιά δεν θα υπάρχουν πια... Κρίμα...

Απόλυτη ξεαπόλυτη αυτή είναι η κατάσταση. Την επόμενη φορά να σκέφτεσαι τον εαυτό σου περισσότερο.

Αποσυνδεδεμένος Over_the_Rainbow

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 229
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021-22
« Απάντηση #177 στις: Ιανουάριος 12, 2022, 01:56:12 μμ »
Είναι εύκολο να λέμε "κάνε μια δουλειά μέχρι να σε πάρουν, γιατί είναι γελοίο να περιμένεις Ιανουάριο να προσληφθείς". Εγώ λοιπόν που έκανα μια δουλειά πέρσι γιατί δεν περίμενα ότι θα με προσλάβουν μέσα Φλεβάρη αναγκάστηκα να αφήσω ένα παιδάκι με αυτισμό και 7 ιδιαίτερα και μετά φυσικά ένιωθα χάλια που κρέμασα τα παιδιά αυτά, παρόλο που κανείς γονιός δεν ειπε τίποτα και όλοι ευχήθηκαν τα καλύτερα. Εννοείται ότι ηθικά δεν είναι σωστό να κρεμάμε τους εργοδότες μας χωρίς προειδοποίηση ειδικά όταν αυτοί μας έχουν φερθεί άψογα. Γι' αυτό λοιπόν φέτος (και θεωρώντας ότι με τους μόνιμους διορισμούς άδειασε ο πίνακας μου και θα με έπαιρναν νωρίτερα) περίμενα και περιμένω.  Γελοίο, ξεγελοίο είμαι ήρεμη ότι φέτος δεν κρέμασα κανέναν. Τέλος, όπως πολύ σωστά ανέφερε και κάποιος -α συνάδελφος, ποιος θα σε προσλάβει γνωρίζοντας ότι ανα πάσα στιγμή θα τον αφήσεις για να δουλέψεις στο δημόσιο;
πέρυσι το ίδιο συνεβει και σε μένα δούλευα σε παιδικό σταθμό. Μάλιστα όταν έφυγα μου έκαναν πόλεμο... Και αποφάσισα να το λέω φέτος σε όσες συνεντεύξεις πήγα... Μάντεψε πουθενά δεν με πήραν... Ήθελα να είμαι και ηθική... Κακώς που δεν δήλωσα τρίμηνα... Μας την έφερε μια χαρά το υπουργείο

Αποσυνδεδεμένος Over_the_Rainbow

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 229
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021-22
« Απάντηση #178 στις: Ιανουάριος 12, 2022, 01:57:25 μμ »
Απόλυτη ξεαπόλυτη αυτή είναι η κατάσταση. Την επόμενη φορά να σκέφτεσαι τον εαυτό σου περισσότερο.
όταν θα βρεθείς στη θέση μου θα δεις πως σκεφτόμουν... Δεν ειναι πάντα εύκολα όλα...

Maria_efi

  • Επισκέπτης
Απ: ΣΤ ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021-22
« Απάντηση #179 στις: Ιανουάριος 12, 2022, 01:58:50 μμ »
Είναι εύκολο να λέμε "κάνε μια δουλειά μέχρι να σε πάρουν, γιατί είναι γελοίο να περιμένεις Ιανουάριο να προσληφθείς". Εγώ λοιπόν που έκανα μια δουλειά πέρσι γιατί δεν περίμενα ότι θα με προσλάβουν μέσα Φλεβάρη αναγκάστηκα να αφήσω ένα παιδάκι με αυτισμό και 7 ιδιαίτερα και μετά φυσικά ένιωθα χάλια που κρέμασα τα παιδιά αυτά, παρόλο που κανείς γονιός δεν ειπε τίποτα και όλοι ευχήθηκαν τα καλύτερα. Εννοείται ότι ηθικά δεν είναι σωστό να κρεμάμε τους εργοδότες μας χωρίς προειδοποίηση ειδικά όταν αυτοί μας έχουν φερθεί άψογα. Γι' αυτό λοιπόν φέτος (και θεωρώντας ότι με τους μόνιμους διορισμούς άδειασε ο πίνακας μου και θα με έπαιρναν νωρίτερα) περίμενα και περιμένω.  Γελοίο, ξεγελοίο είμαι ήρεμη ότι φέτος δεν κρέμασα κανέναν. Τέλος, όπως πολύ σωστά ανέφερε και κάποιος -α συνάδελφος, ποιος θα σε προσλάβει γνωρίζοντας ότι ανα πάσα στιγμή θα τον αφήσεις για να δουλέψεις στο δημόσιο;


Το 2021 ας πούμε αφήσατε ιδιάτερα; Γιατί εγώ προσωπικά κάνω διαδικτυακά για αυτόν τον λόγο τα τελευταία 4 χρόνια. Υποτίθεται ότι οι εκπαιδευτικοί εξελισσόμαστε. Τι να σας πω ρε παιδιά. Όταν πηγαίνω να δουλέψω ως πωλήτρια δε θα γράψω μέσα ότι δούλεψα στο δημόσιο γιατί το αφεντικό το ενδιαφέρει αν έχω εμπειρία στην πώληση. Τουλάχιστον έτσι γράφεται ένα σωστό βιογραφικό. Αν όμως ψάχνετε απαραίτητα κάτι πάνω στον τομέα σας εκεί λυπάμαι αλλά τα πράγματα δεν είναι εύκολα και για τους λόγους που αναφέρατε δε θα βρεις δουλειά. Αν όμως πεινάς... θα κάνεις και τον ντελιβερά και τον εργάτη και τα πάντα. Τουλάχιστον μη χρησιμοποιείτε τη λέξη πεινάμε. Είναι αν μη τι άλλο προσβλητική για τα μυαλά μας.

Αποσυνδεδεμένος Over_the_Rainbow

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 229
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021-22
« Απάντηση #180 στις: Ιανουάριος 12, 2022, 02:01:25 μμ »

Το 2021 ας πούμε αφήσατε ιδιάτερα; Γιατί εγώ προσωπικά κάνω διαδικτυακά για αυτόν τον λόγο τα τελευταία 4 χρόνια. Υποτίθεται ότι οι εκπαιδευτικοί εξελισσόμαστε. Τι να σας πω ρε παιδιά. Όταν πηγαίνω να δουλέψω ως πωλήτρια δε θα γράψω μέσα ότι δούλεψα στο δημόσιο γιατί το αφεντικό το ενδιαφέρει αν έχω εμπειρία στην πώληση. Τουλάχιστον έτσι γράφεται ένα σωστό βιογραφικό. Αν όμως ψάχνετε απαραίτητα κάτι πάνω στον τομέα σας εκεί λυπάμαι αλλά τα πράγματα δεν είναι εύκολα και για τους λόγους που αναφέρατε δε θα βρεις δουλειά. Αν όμως πεινάς... θα κάνεις και τον ντελιβερά και τον εργάτη και τα πάντα. Τουλάχιστον μη χρησιμοποιείτε τη λέξη πεινάμε. Είναι αν μη τι άλλο προσβλητική για τα μυαλά μας.
εγώ πάντως πήγα για συντευξη σε κέντρο μελέτης και μου είπε με προσβλητικό ύφος δεν πιστεύω να πας αναπληρώτρια και να φύγεις και να μας παρατήσεις έτσι.. Γιατί οι προηγούμενες αυτό έκαναν...
Ε δεν είναι ότι το καλύτερο...

Maria_efi

  • Επισκέπτης
Απ: ΣΤ ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021-22
« Απάντηση #181 στις: Ιανουάριος 12, 2022, 02:03:10 μμ »
εγώ πάντως πήγα για συντευξη σε κέντρο μελέτης και μου είπε με προσβλητικό ύφος δεν πιστεύω να πας αναπληρώτρια και να φύγεις και να μας παρατήσεις έτσι.. Γιατί οι προηγούμενες αυτό έκαναν...
Ε δεν είναι ότι το καλύτερο...

Έχετε δοκιμάσει να βρείτε θέση καθαρίστριας ή πωλήτριας ή σε κάποιο θερμοκήπιο;; Τυχαία επαγγέλματα που γνωρίζω από εμπειρία ότι δε χρειάζεται να αναφέρετε το όποιο παρελθόν σας.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159815
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 568
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 369
Σύνολο: 375

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.081 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.