*

Αποστολέας Θέμα: ΣΤ ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021-22  (Αναγνώστηκε 107151 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Over_the_Rainbow

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 229
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021-22
« Απάντηση #308 στις: Ιανουάριος 21, 2022, 04:28:08 μμ »
Ε όπως έχει αναφερθεί πιο πάνω έπαιξαν και κέρδισαν.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΣΤ ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021-22
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:24:25 »

Αποσυνδεδεμένος Effiemum

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 124
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021-22
« Απάντηση #309 στις: Ιανουάριος 21, 2022, 05:46:26 μμ »
Χαμένοι είναι και αυτοί όπως και όλοι οι αναπληρωτές ώσπου να έρθει κάποιο νέο σύστημα να μας αλλάξει τα φώτα.

Αποσυνδεδεμένος ΕΠ06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 631
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021-22
« Απάντηση #310 στις: Ιανουάριος 21, 2022, 06:22:22 μμ »
Χαμένοι είναι και αυτοί όπως και όλοι οι αναπληρωτές ώσπου να έρθει κάποιο νέο σύστημα να μας αλλάξει τα φώτα.
Στο ίδιο έργο θεατές..χρόνια τώρα..

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2832
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021-22
« Απάντηση #311 στις: Ιανουάριος 21, 2022, 06:40:57 μμ »
Παιδιά βλέπουν καλά τα μάτια μου ή μήπως τα έχω χαμένα;; Στην Πρωτοβάθμια Λάρισας πήραν τρίμηνες ΠΕ 06 οι οποίες - άκουσον άκουσον - θα δουλέψουν με πλήρες ωράριο σε δημοτικό σχολείο αλλά και σε νηπιαγωγείο!!! Κι εμείς ΑΜΩ με τόσα κενά από την αρχή του χρόνου μπρίκια κολλάμε;; Εδώ δεν έγιναν τόσες συζητήσεις για το ότι το πρόγραμμα ΕΣΠΑ στα νηπιαγωγεία δεν είναι δυνατόν να συνδυαστεί με το δημοτικό σχολείο;;;; Αίσχος!!!
Σε συνέχεια αυτού που έγραψα προηγουμένως συμπληρώνω /επιβεβαιώνω ότι οι τρίμηνες προσλήψεις ΔΕΝ έγιναν με το ΕΣΠΑ αλλά με το ΠΔΕ γι'αυτο κ επιτρέπεται ο συνδυασμός δημοτικού- νηπιαγωγείου.Παραθετω απόσπασμα από απόφαση τοποθέτησης στη ΔΠΕ της περιοχής μου.
"Το έργο με κωδικό 2020΢Ε44520002 και τίτλο «Πληρωμή Προσωρινών αναπληρωτων
εκπαιδευτικών, καθως και Ειδικου Εκπαιδευτικού και Βοηθητικού Προσωπικού (Ε.Ε.Π.-
Ε.Β.Π.) του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων για την κάλυψη εκτακτων αναγκων
λόγω τησ εμφάνισης και διάδοσης του κορωνοϊου (COVID-19)», που εχει εγκριθεί από τη
΢υλλογική Απόφαση Εργων (΢ΑΕ) 445/2 με την αριθ. 42623/09-04-2021 (Α-
ΔΑ:6Θ6Π46ΜΣΛΡ-΢ΞΨ) απόφαση του υφυπουργού Ανάπτυξης και Επενδυσεων και χρηματοδοτείται από το συγχρηματοδοτούμενο σκέλος του Προγράμματος Δημοσίων Επενδύσεων του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων"

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΣΤ ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021-22
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:24:25 »

Αποσυνδεδεμένος Effiemum

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 124
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021-22
« Απάντηση #312 στις: Ιανουάριος 21, 2022, 09:53:42 μμ »
Επιτρέψτε μου να σας πω ότι ο συνδυασμός επιτρέπεται επειδή κάθε φορά μια εμφανέστατη παρανομία την βαπτίζουν νόμιμη γιατί έτσι συμφέρει κάποιους. Είμαι περίεργη να δω μετά την ανάκληση όλου του προσωρινού νομοθετικού πλαισίου περί covid που από ο, τι λέγεται έρχεται οσονούπω (βλέπε Αγγλία) με ποιό τρόπο θα σχηματιστεί η νέα πραγματικότητα για όλους μας...

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2832
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021-22
« Απάντηση #313 στις: Ιανουάριος 21, 2022, 10:11:17 μμ »
Επιτρέψτε μου να σας πω ότι ο συνδυασμός επιτρέπεται επειδή κάθε φορά μια εμφανέστατη παρανομία την βαπτίζουν νόμιμη γιατί έτσι συμφέρει κάποιους. Είμαι περίεργη να δω μετά την ανάκληση όλου του προσωρινού νομοθετικού πλαισίου περί covid που από ο, τι λέγεται έρχεται οσονούπω (βλέπε Αγγλία) με ποιό τρόπο θα σχηματιστεί η νέα πραγματικότητα για όλους μας...

Τα πράγματα έχουν όπως ανέφερα προηγουμένως  και εξήγησα με τεκμήρια το γιατί. Τώρα αν κάποιος δεν θέλει να δεχτεί την πραγματικότητα αυτό είναι άλλο θέμα.
Σημείωση :δε λέω ότι καλώς έχουν τα πράγματα ως έχουν, όμως τα προγράμματα ΕΣΠΑ ΔΕΝ επιτρέπουν την μεταξύ τους αλληλοεπικαλυψη .
Το ΠΔΕ είναι αυτό που δεν έχει τέτοιους περιορισμούς και οι τρίμηνες προσλήψεις είναι με ΠΔΕ.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 21, 2022, 10:15:27 μμ από georgia06 »

Αποσυνδεδεμένος Effiemum

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 124
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021-22
« Απάντηση #314 στις: Ιανουάριος 21, 2022, 10:34:45 μμ »
Δεν έχω αντίρρηση ότι είναι πολύ ενοχλητική η πραγματικότητα. Προσωπικά με καλύτερη θέση στον πίνακα και γνωρίζοντας τα κενά της περιοχής μου, είμαι υποχρεωμένη να βλέπω άλλες συναδέλφους εκατοντάδες θέσεις πιο κάτω από εμένα να απολαμβάνουν πλήρες ωράριο σε διττή θέση. Κι αυτό γιατί δεν μπορεί να γίνει μια ευκολότατη τροποποίηση σύμβασης... Κρίμα κι άδικο. Πρέπει να ισχύει και για άλλες συναδέλφους η περίπτωση μου. Μακάρι να επιληφθεί κάποιος υπεύθυνος γιατί το πρόγραμμα στο νηπιαγωγείο έχει και συνέχεια. Μήπως την επόμενη σχολική χρονιά δεν δηλώσει καμία μας ΑΜΩ; Κάτι δεν προέβλεψαν σωστά νομίζω και θα γίνει φανερό λογικά του χρόνου.

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2832
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021-22
« Απάντηση #315 στις: Ιανουάριος 21, 2022, 10:52:00 μμ »
Δεν έχω αντίρρηση ότι είναι πολύ ενοχλητική η πραγματικότητα. Προσωπικά με καλύτερη θέση στον πίνακα και γνωρίζοντας τα κενά της περιοχής μου, είμαι υποχρεωμένη να βλέπω άλλες συναδέλφους εκατοντάδες θέσεις πιο κάτω από εμένα να απολαμβάνουν πλήρες ωράριο σε διττή θέση. Κι αυτό γιατί δεν μπορεί να γίνει μια ευκολότατη τροποποίηση σύμβασης... Κρίμα κι άδικο. Πρέπει να ισχύει και για άλλες συναδέλφους η περίπτωση μου. Μακάρι να επιληφθεί κάποιος υπεύθυνος γιατί το πρόγραμμα στο νηπιαγωγείο έχει και συνέχεια. Μήπως την επόμενη σχολική χρονιά δεν δηλώσει καμία μας ΑΜΩ; Κάτι δεν προέβλεψαν σωστά νομίζω και θα γίνει φανερό λογικά του χρόνου.

Χίλια δίκια έχεις ότι είναι κρίμα κ άδικο...Που να το βρεις όμως το δίκιο σου σε αυτή τη χώρα...τη στιγμή που όλα  καθορίζονται από το ποιός πληρώνει...και εφόσον πληρώνει το ΕΣΠΑ που δεν επιτρέπει τη συμπλήρωση ωραριου σε άλλο έργο τότε η τροποποίηση της σύμβασης στην οποία αναφέρεσαι δεν είναι εφικτή .Δεν είναι δλδ θέμα πρόβλεψης.Ειναι θέμα  προδιαγραφών του ΕΣΠΑ
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 21, 2022, 10:53:56 μμ από georgia06 »

Αποσυνδεδεμένος dimitra.s

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 147
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021-22
« Απάντηση #316 στις: Ιανουάριος 21, 2022, 10:52:59 μμ »
Βρε παιδιά γιατί τόση σιωπή; Υποτίθεται θα έπαιρναν άλλους 500 με τρίμηνες συμβάσεις κ μόλις ολοκληρωνόταν αυτο το κομμάτι θα μπορούσαμε να δουμε τι γίνεται κ με επόμενες φάσεις. Τι σκοπό έχουν; Θα πάρουν τους υπόλοιπους τριμηνους για να πάρει σειρά κ καμία Ειδική Πρόσκληση; Έχουμε κάποιο νεο;

Αποσυνδεδεμένος Effiemum

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 124
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021-22
« Απάντηση #317 στις: Ιανουάριος 22, 2022, 08:16:13 πμ »

Χίλια δίκια έχεις ότι είναι κρίμα κ άδικο...Που να το βρεις όμως το δίκιο σου σε αυτή τη χώρα...τη στιγμή που όλα  καθορίζονται από το ποιός πληρώνει...και εφόσον πληρώνει το ΕΣΠΑ που δεν επιτρέπει τη συμπλήρωση ωραριου σε άλλο έργο τότε η τροποποίηση της σύμβασης στην οποία αναφέρεσαι δεν είναι εφικτή .Δεν είναι δλδ θέμα πρόβλεψης.Ειναι θέμα  προδιαγραφών του ΕΣΠΑ
  Οι καταληστευμένοι κι αδικημένοι Έλληνες πληρώνουν χρόνια πίσω τώρα..κι ας τα βαπτίζουν όπως θέλουν τα πακέτα οι Ευρωπαίοι ή τα όποια άλλα σκοτεινά κέντρα που προσφάτως χρηματοδοτούν αφού πρώτα σφετερίζονται κι αυτά ο, τι έχουμε ως λαός.. Αλλά το σταματώ εδώ κι ελπίζω για την απόλυτη ανατροπή κάποια στιγμή Θεού θέλοντος ❤️

Αποσυνδεδεμένος davi24

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 38
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021-22
« Απάντηση #318 στις: Ιανουάριος 22, 2022, 11:51:13 πμ »
Βρε παιδιά γιατί τόση σιωπή; Υποτίθεται θα έπαιρναν άλλους 500 με τρίμηνες συμβάσεις κ μόλις ολοκληρωνόταν αυτο το κομμάτι θα μπορούσαμε να δουμε τι γίνεται κ με επόμενες φάσεις. Τι σκοπό έχουν; Θα πάρουν τους υπόλοιπους τριμηνους για να πάρει σειρά κ καμία Ειδική Πρόσκληση; Έχουμε κάποιο νεο;

Όντως... αυτή η σιωπή είναι ανησυχητική.. Ίσως δε πάρει άλλα τρίμηνα, αλλά και πάλι να κάνει φάση ή ειδική πρόσκληση ενώ ισχυρίζονται πως δεν υπάρχουν κονδύλια; Ποιος ξέρει!; Πάντως να αφήσει τα σχολεία με τόσα κενά ειδικά σε παράλληλες και τμήματα ένταξης δε θα είναι και πρωτοφανές...

Αποσυνδεδεμένος davi24

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 38
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021-22
« Απάντηση #319 στις: Ιανουάριος 28, 2022, 05:07:43 μμ »
Τελικά θα γίνουν άλλες προσλήψεις αναπληρωτών φέτος ή τελειώσαμε; Ότι πήρε πήρε;! Υπάρχει καμιά πληροφορία;

Αποσυνδεδεμένος dimitra.s

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 147
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021-22
« Απάντηση #320 στις: Ιανουάριος 28, 2022, 11:03:16 μμ »
Κάτι ακούστηκε πως απο βδομάδα θα ζητηθούν τα κενά απο τις Διευθύνσεις. Όποιος γνωρίζει κάτι παραπάνω, ας μας πει...
Τελικά θα γίνουν άλλες προσλήψεις αναπληρωτών φέτος ή τελειώσαμε; Ότι πήρε πήρε;! Υπάρχει καμιά πληροφορία;

Αποσυνδεδεμένος Michael1978

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 27
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021-22
« Απάντηση #321 στις: Ιανουάριος 29, 2022, 10:27:50 πμ »
Έχει χαθεί ο πατρεας και ανησυχώ.... έδινε μια νότα αισιοδοξίας για εμάς που δεν καταφέραμε να μπούμε στα σχολεία ακόμα...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158556
  • Σύνολο θεμάτων: 19199
  • Σε σύνδεση σήμερα: 355
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 372
Σύνολο: 378

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.055 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.