*

Αποστολέας Θέμα: Βοηθεια σχετικα με εργασιες μεταπτυχιακου  (Αναγνώστηκε 9677 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος premnt017

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 497
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Βοηθεια σχετικα με εργασιες μεταπτυχιακου
« Απάντηση #42 στις: Ιανουάριος 04, 2022, 06:17:41 μμ »
Καλησπερα,παρακολουθω το μεταπτυχιακο της ειδικης και θα ηθελα αν καποιος ασχολειται αν μπορει να αναλβει 1-2 εργασιες εξαμηνου.

Πόσα δίνεις;;;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Βοηθεια σχετικα με εργασιες μεταπτυχιακου
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:35:15 »

Αποσυνδεδεμένος tiel

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 947
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Βοηθεια σχετικα με εργασιες μεταπτυχιακου
« Απάντηση #43 στις: Ιανουάριος 04, 2022, 07:50:31 μμ »
Ενταξει εχω αδικο λοιπον,μπορειτε να καταγγειλετε τα φρονιτστηρια που κανουν ετοιμες εργασιες,οπως και τις ιστοσελιδες που διαφημιζουν ετοιμες εργασιες οπως και τους ιδιωτες εκπαιδευτικους που αναλαμβανουν τετοιου ειδους εργασιες.Προφανως αν ηθελα μπορουσα να απευθυνθω σε καποιον απο τους ανωθεν αλλα αυτο που ζητησα ηταν κατι διαφορετικο για αυτο ανοιξα το τοπικ !Εσεις εχετε σωρευμενο μισος και θυμο για ενα συστημα που δρα οπως δρα και θελετε να εκτονωθειτε δικαιως πολλες φορες !
Και τι διαφορετικό δηλαδή ζήτησες πέρα από αυτό που καταλάβαμε όλοι, να βρεις κάποιον να σου γράψει τις εργασιες του μεταπτυχιακού σου;

Αποσυνδεδεμένος LiK

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 736
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ ΜΕ ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ
« Απάντηση #44 στις: Ιανουάριος 04, 2022, 07:57:59 μμ »
Είναι αναμενόμενο όταν καταλαβαίνεις ότι δικαίως σου ασκείται κριτική να επιτίθεσαι ad hominem. Ζήτησες κάτι που είναι οριακά παράνομο. Αν σε πιάσουν, στην καλύτερη μηδενίζεται η εργασία, μπορεί να χαθεί και το μάθημα. Αντί να πεις "οκ, παιδιά, δίκιο έχετε, κακώς επέλεξα αυτή τη λύση, θα το παλέψω όπως μπορώ κι ας κοπώ", συνεχίζεις προσπαθώντας να υπερασπιστείς κάτι που μεταξύ μας το ξέρεις κι εσύ ότι είναι λάθος. Και πολύ άδικο.
"... οριακά παράνομο"
Δηλαδή;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 04, 2022, 08:01:45 μμ από LiK »

Αποσυνδεδεμένος elranna

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2313
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02, ΠΕ40- Μπορώ να ξαναγίνω μαθήτρια;
    • Προφίλ
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ ΜΕ ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ
« Απάντηση #45 στις: Ιανουάριος 04, 2022, 08:21:06 μμ »
"... οριακά παράνομο"
Δηλαδή;

Νομικός δεν είμαι. Από αυτά που καταλαβαίνω, η αντιγραφή δεν είναι παράνομη υπό την έννοια δεν θα σε συλλάβει η αστυνομία αν αντιγράψεις. Ωστόσο, κάθε τμήμα έχει δική του απόφαση για τις κυρώσεις που επιβάλλει σε τέτοιες πράξεις, από μηδενισμό του γραπτού έως απώλεια εξαμήνου/ων, κάποια τμήματα φτάνουν μέχρι και διαγραφή. Αλλά είναι θέμα του κάθε τμήματος χωριστά, όχι δικαστικό. Με αυτή την έννοια το χρησιμοποίησα, αλλά επαναλαμβάνω, νομικός δεν είμαι, οπότε μπορεί να είμαι και εντελώς λάθος.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ ΜΕ ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:35:15 »

Συνδεδεμένος emmaki

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3647
  • The best is yet to come......
    • Προφίλ
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ ΜΕ ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ
« Απάντηση #46 στις: Ιανουάριος 04, 2022, 09:02:14 μμ »
Νομικός δεν είμαι. Από αυτά που καταλαβαίνω, η αντιγραφή δεν είναι παράνομη υπό την έννοια δεν θα σε συλλάβει η αστυνομία αν αντιγράψεις. Ωστόσο, κάθε τμήμα έχει δική του απόφαση για τις κυρώσεις που επιβάλλει σε τέτοιες πράξεις, από μηδενισμό του γραπτού έως απώλεια εξαμήνου/ων, κάποια τμήματα φτάνουν μέχρι και διαγραφή. Αλλά είναι θέμα του κάθε τμήματος χωριστά, όχι δικαστικό. Με αυτή την έννοια το χρησιμοποίησα, αλλά επαναλαμβάνω, νομικός δεν είμαι, οπότε μπορεί να είμαι και εντελώς λάθος.


Νομικα η λογοκλοπη εντασσεται (στη χωρα μας) στις ρυθμισεις για την πνευματικη ιδιοκτησια.
Στα πανεπιστημια αποτελει πειθαρχικο παραπτωμα και αντιμετωπιζεται κατα περιπτωση ιδρυματος
Ειδικη Αγωγη: 18 χρονια!!!!!!

Πλεον αλλη πορεια για τα επομενα 20

Αποσυνδεδεμένος caa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 95
    • Προφίλ
Απ: Βοηθεια σχετικα με εργασιες μεταπτυχιακου
« Απάντηση #47 στις: Ιανουάριος 04, 2022, 09:21:25 μμ »
Αυτό το ξεφτιλισμένο thread έπρεπε να έχει κλειδωθεί από το πρώτο post

Αποσυνδεδεμένος evrialon

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 288
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Τα τρία Τ της επιτυχίας: Ταλέντο-Τόλμη-Τύχη
    • Προφίλ
Απ: Βοηθεια σχετικα με εργασιες μεταπτυχιακου
« Απάντηση #48 στις: Ιανουάριος 04, 2022, 09:31:02 μμ »
Το πρόβλημα ξεκινάει από την ανοχή των καθηγητών. Ένας καθηγητής μπορεί να καταλάβει αν η εργασία είναι "έτοιμη" ή αν την έχει γράψει ο ίδιος ο φοιτητής. Στο πρώτο μου μεταπτυχιακό είχε μηδενιστεί ομάδα φοιτητών με "έτοιμη" εργασία και επίσης άτομο το οποίο διατυμπανιζε ότι "πληρώνουμε δίδακτρα και θα περάσουμε", δεν ολοκλήρωσε το μεταπτυχιακό. Αυτό θα έπρεπε να ισχύει σε όλα τα μεταπτυχιακά.

Αποσυνδεδεμένος Dume

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 215
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βοηθεια σχετικα με εργασιες μεταπτυχιακου
« Απάντηση #49 στις: Ιανουάριος 04, 2022, 10:08:16 μμ »
Αυτό το ξεφτιλισμένο thread έπρεπε να έχει κλειδωθεί από το πρώτο post

Ίσως και να είναι καλύτερα να διατηρηθεί το thread αυτό.

Σήκωσε έστω για λίγο το καπάκι, ούτως ώστε να πάρουμε μια γεύση από το τι ακριβώς συμβαίνει με την "αγορά προσόντων" που γιγαντώθηκε τα τελευταία χρόνια.

Καμία φορά είναι καλύτερα τα εν οίκω να γίνονται εν δήμω.



Αποσυνδεδεμένος Elmer

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 133
    • Προφίλ
Απ: Βοηθεια σχετικα με εργασιες μεταπτυχιακου
« Απάντηση #50 στις: Ιανουάριος 04, 2022, 10:29:49 μμ »
To κακό δεν είναι η πανούκλα,το κακό είναι να συνηθίσεις την πανούκλα.

Αποσυνδεδεμένος Elmer

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 133
    • Προφίλ
Απ: Βοηθεια σχετικα με εργασιες μεταπτυχιακου
« Απάντηση #51 στις: Ιανουάριος 04, 2022, 11:05:09 μμ »
Και τι διαφορετικό δηλαδή ζήτησες πέρα από αυτό που καταλάβαμε όλοι, να βρεις κάποιον να σου γράψει τις εργασιες του μεταπτυχιακού σου;

Τιελ μην μου απευθυνεις το λογο σε παρακαλω,εισαι το κοριτσι της σχολης που ποτε δεν θα κανα παρεα.Που εχει ενα αισθημα δικαιου μεσα στο μικροκοσμο των βιβλιων της που νομιζει οτι ολοι ειμαστε εχθροι. Οποτε επειδη δεν θα συντονιστουμε ποτε μην βαζεις νερο στο μυλο και το κλεινουμε εδω μερες που ειναι
To κακό δεν είναι η πανούκλα,το κακό είναι να συνηθίσεις την πανούκλα.

dimi94

  • Επισκέπτης
Απ: Βοηθεια σχετικα με εργασιες μεταπτυχιακου
« Απάντηση #52 στις: Ιανουάριος 05, 2022, 12:29:02 πμ »
Τιελ μην μου απευθυνεις το λογο σε παρακαλω,εισαι το κοριτσι της σχολης που ποτε δεν θα κανα παρεα.Που εχει ενα αισθημα δικαιου μεσα στο μικροκοσμο των βιβλιων της που νομιζει οτι ολοι ειμαστε εχθροι. Οποτε επειδη δεν θα συντονιστουμε ποτε μην βαζεις νερο στο μυλο και το κλεινουμε εδω μερες που ειναι
Επειδή εσύ ή εγώ είμαστε μία ζωή με το σταυρό στο χέρι, αυτό δε σημαίνει όμως ότι μια μειοψηφία δεν  το κάνει,
 το ατομικό συμφέρον έχει και κοινωνιολογικές προεκτάσεις και δεν το λ'εω εγώ, το χε πει ο Μαξ Βέμπερ πριν αιώνα και βάλε..

Συμπληρώνοντας το μέλος Dume αλλά και να επεκτείνω λίγο παραπάνω τον συλλογισμό μου (αν και κανονικά το νήμα αυτό για μένα έπρεπε να κλείσει).
Τελικά αντιλαμβάνομαι ότι σαν κλάδος (α/βάθμια, δευτεροβάθμια, δεν έχει σημασία) διαθέτουμε μεγάλο  ποσοστό υποκρισίας, κάτι το οποίο κληρονομήσαμε από τις προηγούμενες γενιές και σε τελική ανάλυση, έχει φτάσει να είναι αναπόσπαστο κομμάτι του κοινωνικού γίγνεσθαι το οποίο απαρτίζουμε.
Ενοχλείστε- και δικαιολογημένα- από τις copy paste εργασίες μεταπτυχιακών ή προπτυχιακών φοιτητών. Μαζί σας, τελείωσα πρόσφατα το ΕΑΠ και έψαχνα για βιβλιογραφία για μήνες, πολύ πριν ακόμα υποβάλλω την τελική μου πρόταση στη διπλωματική.Ως εδώ καλά. Για να πάμε όμως πιο πίσω. Πόσοι από εσάς όμως είχατε- ή όχι- φτάσει  να αντιγράψετε σε μάθημα προπτυχιακού, ή έχετε φίλους που το έκαναν και είναι τώρα συνάδελφοί σας;
Πόσοι από εσάς- ή φίλοι σας- τα έσκασαν σε προπτυχιακό φροντιστήριο με σκοπό να περάσετε ένα ιδιαίτερης δυσκολίας μάθημα που το χρωστούσατε για εξάμηνα και χωρίς αυτό μπορεί να μην παίρνατε καν πτυχίο;
Δε νομίζω ότι βάζω δύσκολα..αλλά άλλο το αίσθημα δικαίου που νιώθει ο καθένας από την πλευρά του- με αφορμή και το thread περί γραπτού διαγωνισμού- αλλά και να το παίζουν κάποιοι  υπεράνω πολύ πάει νομίζω.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 05, 2022, 12:36:34 πμ από dimi94 »

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Βοηθεια σχετικα με εργασιες μεταπτυχιακου
« Απάντηση #53 στις: Ιανουάριος 05, 2022, 12:35:44 πμ »

Ενοχλείστε- και δικαιολογημένα- από τις copy paste εργασίες μεταπτυχιακών ή προπτυχιακών φοιτητών. Μαζί σας, τελείωσα πρόσφατα το ΕΑΠ και έψαχνα για βιβλιογραφία για μήνες, πολύ πριν ακόμα υποβάλλω την τελική μου πρόταση στη διπλωματική. Πόσοι από εσάς όμως είχατε- ή όχι- αναγκαστεί να αντιγράψετε σε μάθημα προπτυχιακού, ή εχετε φίλους που το έκαναν και είναι συνάδελφοί σας;

Προσωπικά ποτέ, είχα να αντιγράψω με σκονάκι από το γυμνάσιο. Συμφοιτητές επαγγελματίες στα σκονάκια είχαμε αρκετούς, ελπίζω οι περισσότεροι από αυτούς (ειδικά περιπτώσεις με πλήρη άγνοια) να μην είναι συνάδελφοί μου.

Πόσοι από εσάς- ή φίλοι σας- τα έσκασαν σε προπτυχιακό φροντιστήριο με σκοπό να περάσετε ένα ιδιαίτερης δυσκολίας μάθημα που το χρωστούσατε για εξάμηνα και χωρίς αυτό μπορεί να μην παίρνατε καν πτυχίο;

Προσωπικά ούτε καν, αλλά και γνωστοί μου κανένας. Στην εποχή μου (όχι τόσο μακρινή, σε γαλαξιακή κλίμακα) ελάχιστοι πήγαιναν σε φοιτητικά φροντιστήρια, στο αντικείμενό μας τουλάχιστον.
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159782
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 664
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 563
Σύνολο: 570

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.054 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.