*

Αποστολέας Θέμα: Βοηθεια σχετικα με εργασιες μεταπτυχιακου  (Αναγνώστηκε 9657 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος tiel

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 947
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ ΜΕ ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ
« Απάντηση #28 στις: Ιανουάριος 04, 2022, 01:59:32 μμ »
BTW δεν κανω το εν λογω μεταπτυχιακο που λετε.Οσο για το θρασος που λες,δεν μπορω να καταλαβω γιατι ειναι θρασος να ζηταω βοηθεια για 1 εργασια που δεν εχω το υλικο και τις πηγες να δουλεψω.Το φορτο εργασιας του μεταπτυχιακου τις απαιτησεις της εργασιας που θελω και ολα αυτα,ειναι πραγματα που δεν γνωριζεις επομενως τελικως αυτο που κανεις εσυ ειναι προκλητικο.Αν δεν σου αρεσει το συστημα και εχεις δυσαρεσκεια για αυτο μπορεις να εκτονωθεις σε αλλο ποστ.
Και μετά, γιατί το ξεκίνησες το μεταπτυχιακό, αφού δεν μπορείς/ δεν θέλεις να αναλάβεις τις υποχρεώσεις;
Και η πίτα ολόκληρη και ο σκύλος χορτατος. Μηδέν κόπος.
Λογικά, κάπως έτσι, θα τελείωσες κ το προπτυχιακό σου.
Ελπίζω να μην είσαι εκπαιδευτικός.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ ΜΕ ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:06:01 »

Αποσυνδεδεμένος Dume

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 215
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ ΜΕ ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ
« Απάντηση #29 στις: Ιανουάριος 04, 2022, 02:15:38 μμ »
Και μετά, γιατί το ξεκίνησες το μεταπτυχιακό, αφού δεν μπορείς/ δεν θέλεις να αναλάβεις τις υποχρεώσεις;
Και η πίτα ολόκληρη και ο σκύλος χορτατος. Μηδέν κόπος.
Λογικά, κάπως έτσι, θα τελείωσες κ το προπτυχιακό σου.
Ελπίζω να μην είσαι εκπαιδευτικός.

Πού να δεις τι γίνεται στις διάφορες σχετικές σελίδες του facebook, στις ομάδες των αναπληρωτών κτλ. Αγγελίες, αναθέσεις εργασιών σε άλλους και δεν συμμαζεύεται.

Ακόμα χειρότερα, το ίδιο το facebook μού διαφημίζει σωρηδόν σελίδες και υπηρεσίες σε στυλ "αναλαμβάνουμε εργασίες μεταπτυχιακών". Μη μιλήσουμε για τις ίδιες τις ενημερωτικές "εκπαιδευτικές" ιστοσελίδες και τις διαφημίσεις τους... Κάποιος συνάδελφος πιο πριν παρέθεσε μερικές.

Βουίζει ο τόπος και σίγουρα δεν μιλάμε για μεμονωμένες περιπτώσεις, διαφορετικά δεν θα είχε δημιουργηθεί και μια τόσο μεγάλη "αγορά" προσφοράς σχετικών υπηρεσιών.

Καταλαβαίνω την επιμονή όσων είναι πολύ ψηλά στους τρέχοντες πίνακες και δεν πρόλαβαν να διοριστούν το καλοκαίρι να διατηρηθεί το τρέχον σύστημα Γαβρόγλου

Για όλους τους υπόλοιπους όμως, το θέμα θα εξελιχθεί σε τραγωδία, καθώς θα εμφανιστούν και μοριοδοτηθούν πάμπολλα προσόντα που θα έχουν αποκτηθεί με την ήσσονα προσπάθεια.

Και δεν είναι καθόλου απλό κάτι τέτοιο. Θα στερήσει την εργασία και τις μελλοντικές προοπτικές από εκατοντάδες ή χιλιάδες άλλους που κόπιασαν πραγματικά.

 
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 04, 2022, 02:17:43 μμ από Dume »

Αποσυνδεδεμένος Elmer

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 133
    • Προφίλ
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ ΜΕ ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ
« Απάντηση #30 στις: Ιανουάριος 04, 2022, 02:31:20 μμ »
Και μετά, γιατί το ξεκίνησες το μεταπτυχιακό, αφού δεν μπορείς/ δεν θέλεις να αναλάβεις τις υποχρεώσεις;
Και η πίτα ολόκληρη και ο σκύλος χορτατος. Μηδέν κόπος.
Λογικά, κάπως έτσι, θα τελείωσες κ το προπτυχιακό σου.
Ελπίζω να μην είσαι εκπαιδευτικός.

Aκου εγω μπορει να ειμαι εκπαιδευτικος μπορει και οχι.Εσυ εισαι σιγουρα απογονος Ρωμαιοκαθολικου Εκκλησιαστικου δικαστηριου του μεσαιωνα με αυτην την ρητορικη και το υφος.
To κακό δεν είναι η πανούκλα,το κακό είναι να συνηθίσεις την πανούκλα.

Αποσυνδεδεμένος Dume

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 215
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βοηθεια σχετικα με εργασιες μεταπτυχιακου
« Απάντηση #31 στις: Ιανουάριος 04, 2022, 02:43:32 μμ »
Καλησπερα,παρακολουθω το μεταπτυχιακο της ειδικης και θα ηθελα αν καποιος ασχολειται αν μπορει να αναλβει 1-2 εργασιες εξαμηνου.

Εσυ εισαι ο κλασικος εξυπνακιας του ποστ...Καλως ηρθες

BTW δεν κανω το εν λογω μεταπτυχιακο που λετε.Οσο για το θρασος που λες,δεν μπορω να καταλαβω γιατι ειναι θρασος να ζηταω βοηθεια για 1 εργασια που δεν εχω το υλικο και τις πηγες να δουλεψω.Το φορτο εργασιας του μεταπτυχιακου τις απαιτησεις της εργασιας που θελω και ολα αυτα,ειναι πραγματα που δεν γνωριζεις επομενως τελικως αυτο που κανεις εσυ ειναι προκλητικο.

Μαλλον τα χει λυμενα αυτα φιλε και απλα εχει το ρολο του πανεποπτη κριτη και κραχτη.Υπαρχουν αρκετοι τετοιοι παντου

Επειδη θελω να μενω στην μεγαλη εικονα η κριτικη που γινεται θυμιζει ιερα εξεταση.Στο δια ταυτα αν καποιος μπορουσε να με βοηθησει αφιλοκερδως λεγοντας μου απλα που να ψαξω δεν χρειαζομαι καν να μου την εκπονησει απλα θεωρω οτι κανεις δεν θα μπει στον κοπο.Παρα ταυτα αν καποιος θελει ευχαριστως

Άραγε θυμάμαι τα ελληνικά μου ή τα ξέχασα;   Άραγε τι να σημαίνει η φράση "να αναλάβει κάποιος 1-2 εργασίες;"

----------

Ξεκινήσαμε από το "αν μπορεί [κάποιος] να αναλάβει 1-2 εργασίες εξαμήνου",

συνεχίσαμε με προσβολές σε όσους έθιξαν το παράτυπο του πράγματος [ "εσύ είσαι ο κλασικός εξυπνάκιας του ποστ", "έχεις το ρόλο του πανεπόπτη κριτή" ]

για να καταλήξουμε στο "πείτε μου απλά που να ψάξω",

με ενδιαφέρουσα βέβαια τροπή το "δεν [θα] χρειάζομαι καν να μου την εκπονήσει"...


Το ακόμα πιο εκπληκτικό είναι πως κάποιοι έσπευσαν να υπερασπιστούν τα παραπάνω...


Δεν ξέρω, ωστόσο αν είχα πρόβλημα με μια εργασία μου και δεν έβρισκα βιβλιογραφία (όπως με τα πολλά είπε τελικά ο αρχικός σχολιαστής..), θα έκανα το εξής απλό.

ΘΑ ΡΩΤΟΥΣΑ: "Συνάδελφοι, κάνω το τάδε μεταπτυχιακό και στο τάδε μάθημα δυσκολεύομαι να βρω βιβλιογραφία. Γνωρίζει κανείς βιβλία ή άρθρα σχετικά να μου προτείνει;"

ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ πριν φθάσω να ρωτήσω σε αυτό εδώ το φόρουμ, θα είχα ρωτήσει πρώτα και τους συναδέλφους μου στο μεταπτυχιακό ή τους καθηγητές μου.


Αγαπητοί συνάδελφοι, υπάρχει ένας τεράστιος ελέφαντας στο δωμάτιο με το προσοντολόγιο.

Μην κάνουμε ότι δεν τον βλέπουμε...









« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 04, 2022, 03:07:35 μμ από Dume »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Βοηθεια σχετικα με εργασιες μεταπτυχιακου
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:06:01 »

Αποσυνδεδεμένος Elmer

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 133
    • Προφίλ
Απ: Βοηθεια σχετικα με εργασιες μεταπτυχιακου
« Απάντηση #32 στις: Ιανουάριος 04, 2022, 02:48:12 μμ »
Άραγε θυμάμαι τα ελληνικά μου ή τα ξέχασα;

Ξεκινήσαμε από το "αν μπορεί [κάποιος] να αναλάβει 1-2 εργασίες εξαμήνου",

συνεχίσαμε με προσβολές σε όσους έθιξαν το παράτυπο του πράγματος [ "εσύ είσαι ο κλασικός εξυπνάκιας του ποστ", "έχεις το ρόλο του πανεπόπτη κριτή" ]

για να καταλήξουμε στο "πείτε μου απλά που να ψάξω",

με ενδιαφέρουσα βέβαια τροπή το "δεν [θα] χρειάζομαι καν να μου την εκπονήσει"...


Το ακόμα πιο εκπληκτικό είναι πως κάποιοι έσπευσαν να υπερασπιστούν τα παραπάνω...

Δεν ξέρω, ωστόσο αν είχα πρόβλημα με μια εργασία μου και δεν έβρισκα βιβλιογραφία (όπως με τα πολλά είπε τελικά ο αρχικός σχολιαστής..), θα έκανα το εξής απλό.

ΘΑ ΡΩΤΟΥΣΑ: "Συνάδελφοι, κάνω το τάδε μεταπτυχιακό και στο τάδε μάθημα δυσκολεύομαι να βρω βιβλιογραφία. Γνωρίζει κανείς βιβλία ή άρθρα σχετικά να μου προτείνει;"

ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ πριν φθάσω να ρωτήσω σε αυτό εδώ το φόρουμ, θα είχα ρωτήσει πρώτα και τους συναδέλφους μου στο μεταπτυχιακό ή τους καθηγητές μου.


Αγαπητοί συνάδελφοι, υπάρχει ένας τεράστιος ελέφαντας στο δωμάτιο με το προσοντολόγιο.

Μην κάνουμε ότι δεν τον βλέπουμε...

Ενταξει εκανες το σοου σου,πες οταν τελειωσεις να χειροκροτησουμε
To κακό δεν είναι η πανούκλα,το κακό είναι να συνηθίσεις την πανούκλα.

Αποσυνδεδεμένος elranna

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2313
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02, ΠΕ40- Μπορώ να ξαναγίνω μαθήτρια;
    • Προφίλ
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ ΜΕ ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ
« Απάντηση #33 στις: Ιανουάριος 04, 2022, 02:54:22 μμ »
Aκου εγω μπορει να ειμαι εκπαιδευτικος μπορει και οχι.Εσυ εισαι σιγουρα απογονος Ρωμαιοκαθολικου Εκκλησιαστικου δικαστηριου του μεσαιωνα με αυτην την ρητορικη και το υφος.

Είναι αναμενόμενο όταν καταλαβαίνεις ότι δικαίως σου ασκείται κριτική να επιτίθεσαι ad hominem. Ζήτησες κάτι που είναι οριακά παράνομο. Αν σε πιάσουν, στην καλύτερη μηδενίζεται η εργασία, μπορεί να χαθεί και το μάθημα. Αντί να πεις "οκ, παιδιά, δίκιο έχετε, κακώς επέλεξα αυτή τη λύση, θα το παλέψω όπως μπορώ κι ας κοπώ", συνεχίζεις προσπαθώντας να υπερασπιστείς κάτι που μεταξύ μας το ξέρεις κι εσύ ότι είναι λάθος. Και πολύ άδικο.

Αποσυνδεδεμένος Elmer

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 133
    • Προφίλ
Απ: Βοηθεια σχετικα με εργασιες μεταπτυχιακου
« Απάντηση #34 στις: Ιανουάριος 04, 2022, 03:00:59 μμ »
Το θεμα ειναι η ρητορικη και το υφος που ασκειται η κριτικη
To κακό δεν είναι η πανούκλα,το κακό είναι να συνηθίσεις την πανούκλα.

Αποσυνδεδεμένος tiel

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 947
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ ΜΕ ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ
« Απάντηση #35 στις: Ιανουάριος 04, 2022, 03:22:46 μμ »
Aκου εγω μπορει να ειμαι εκπαιδευτικος μπορει και οχι.Εσυ εισαι σιγουρα απογονος Ρωμαιοκαθολικου Εκκλησιαστικου δικαστηριου του μεσαιωνα με αυτην την ρητορικη και το υφος.
Καθρεφτάκι

Αποσυνδεδεμένος Elmer

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 133
    • Προφίλ
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ ΜΕ ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ
« Απάντηση #36 στις: Ιανουάριος 04, 2022, 03:24:41 μμ »
Καθρεφτάκι

Ναι ισχυει αλλα θα ελεγα οτι ηταν κατι σαν τον τριτο νομο του Νευτωνα ! Παρα ταυτα δεν ηταν σωστο
To κακό δεν είναι η πανούκλα,το κακό είναι να συνηθίσεις την πανούκλα.

Αποσυνδεδεμένος elranna

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2313
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02, ΠΕ40- Μπορώ να ξαναγίνω μαθήτρια;
    • Προφίλ
Απ: Βοηθεια σχετικα με εργασιες μεταπτυχιακου
« Απάντηση #37 στις: Ιανουάριος 04, 2022, 03:31:42 μμ »
Το θεμα ειναι η ρητορικη και το υφος που ασκειται η κριτικη

Όχι. Δεν είναι αυτό το θέμα. Το θέμα είναι αυτό που άνοιξες. Εσύ επιλέγεις να αλλάξεις θέμα, γιατι ξέρεις ότι έχεις άδικο. Οι υπόλοιποι δεν πολυενδιαφερόμαστε για ύφη και αισθητικά κριτήρια, όταν εγείρεται το πολύ πιο σοβαρό θέμα αντιγραφής εργασιών σε μεταπτυχιακό επίπεδο.

Αποσυνδεδεμένος Elmer

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 133
    • Προφίλ
Απ: Βοηθεια σχετικα με εργασιες μεταπτυχιακου
« Απάντηση #38 στις: Ιανουάριος 04, 2022, 03:43:19 μμ »
Όχι. Δεν είναι αυτό το θέμα. Το θέμα είναι αυτό που άνοιξες. Εσύ επιλέγεις να αλλάξεις θέμα, γιατι ξέρεις ότι έχεις άδικο. Οι υπόλοιποι δεν πολυενδιαφερόμαστε για ύφη και αισθητικά κριτήρια, όταν εγείρεται το πολύ πιο σοβαρό θέμα αντιγραφής εργασιών σε μεταπτυχιακό επίπεδο.

Ενταξει εχω αδικο λοιπον,μπορειτε να καταγγειλετε τα φρονιτστηρια που κανουν ετοιμες εργασιες,οπως και τις ιστοσελιδες που διαφημιζουν ετοιμες εργασιες οπως και τους ιδιωτες εκπαιδευτικους που αναλαμβανουν τετοιου ειδους εργασιες.Προφανως αν ηθελα μπορουσα να απευθυνθω σε καποιον απο τους ανωθεν αλλα αυτο που ζητησα ηταν κατι διαφορετικο για αυτο ανοιξα το τοπικ !Εσεις εχετε σωρευμενο μισος και θυμο για ενα συστημα που δρα οπως δρα και θελετε να εκτονωθειτε δικαιως πολλες φορες !
To κακό δεν είναι η πανούκλα,το κακό είναι να συνηθίσεις την πανούκλα.

Αποσυνδεδεμένος elranna

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2313
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02, ΠΕ40- Μπορώ να ξαναγίνω μαθήτρια;
    • Προφίλ
Απ: Βοηθεια σχετικα με εργασιες μεταπτυχιακου
« Απάντηση #39 στις: Ιανουάριος 04, 2022, 03:49:20 μμ »
Ενταξει εχω αδικο λοιπον,μπορειτε να καταγγειλετε τα φρονιτστηρια που κανουν ετοιμες εργασιες,οπως και τις ιστοσελιδες που διαφημιζουν ετοιμες εργασιες οπως και τους ιδιωτες εκπαιδευτικους που αναλαμβανουν τετοιου ειδους εργασιες.Προφανως αν ηθελα μπορουσα να απευθυνθω σε καποιον απο τους ανωθεν αλλα αυτο που ζητησα ηταν κατι διαφορετικο για αυτο ανοιξα το τοπικ !Εσεις εχετε σωρευμενο μισος και θυμο για ενα συστημα που δρα οπως δρα και θελετε να εκτονωθειτε δικαιως πολλες φορες !

Αν κλέβουν πολλοί, γίνεται σωστός ο κλέφτης δηλαδή;

ΥΓ. Δεν έχω κανένα μίσος και θυμό για το σύστημα που με διόρισε. Έχω χοντρό θέμα με την αντιγραφή.

Αποσυνδεδεμένος emmaki

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3643
  • The best is yet to come......
    • Προφίλ
Απ: Βοηθεια σχετικα με εργασιες μεταπτυχιακου
« Απάντηση #40 στις: Ιανουάριος 04, 2022, 06:08:18 μμ »
Αν κλέβουν πολλοί, γίνεται σωστός ο κλέφτης δηλαδή;

ΥΓ. Δεν έχω κανένα μίσος και θυμό για το σύστημα που με διόρισε. Έχω χοντρό θέμα με την αντιγραφή.


Μια απο τα ιδια!

Κοπιασα (οπως και πολλοι αλλοι). Εβαλα στην ακρη πολλα πραγματα για να κανω τις σπουδες μου (οπως και πολλοι αλλοι).
Δεν μπορω να μην εξανισταμαι οταν καποιοι θελουν την ευκολια τους ή οπως ειπε καποιος πιο πανω και την πιτα ολοκκηρη και το σκυλο χορτατο!

ΥΓ Τωρα που ειμαι απο τη μερια αυτων που βαζουν τις εργασιες στα μεταπτυχιακα (και στα προπτυχιακα) να πω οτι ειναι παρα πολυ ευκολο να βρεις ποιος δεν εκανε μονος του την εργασια! Μα παρα πολυ ευκολο! Και γινεται πιο ευκολο οταν παιρνεις 2-3 εργασιες «εργοστασιου» που διαφερουν σε ελαχιστα σημεια (γιατι μην περιμενετε πρωτοτυπες  εργασιες!

ΥΓ 2: Μια φορα απλα μου προωθησαν το mail που περιειχε την εργασια του «εργοστασιου» και οταν κοπηκε ο φοιτητης ειχε το θρασσος να ερθει να με βρει και να ρωτησει γιατι κοπηκε!
Ειδικη Αγωγη: 18 χρονια!!!!!!

Πλεον αλλη πορεια για τα επομενα 20

Αποσυνδεδεμένος menandros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1345
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βοηθεια σχετικα με εργασιες μεταπτυχιακου
« Απάντηση #41 στις: Ιανουάριος 04, 2022, 06:16:01 μμ »
Πρέπει όμως να δίνει και στον φοιτητή  χρόνο για να την γράψει  και πηγές (αν ειναι σε επαρχία και δεν έχει πρόσβαση σε τέτοιες λόγω ανύπαρκτων βιβλιοθηκων) και να τον βοηθά κι όχι ο φοιτητής να του στέλνει mail με ερωτήσεις  ή να τον  ψάχνει στο κινητο και να μην το σηκώνει , όπως κάνουν μερικοί μεγαλόσχημοι ακαδημαϊκοί και μετά να ζητάνε  να μην πάει στους μπόνιες να τους τις γράψουν

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159540
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 266
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 226
Σύνολο: 226

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.095 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.