*

Αποστολέας Θέμα: Ανοιγμα πινάκων ειδικής αγωγής το 2022  (Αναγνώστηκε 9231 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Vagg91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2437
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ανοιγμα πινάκων ειδικής αγωγής το 2022
« Απάντηση #28 στις: Φεβρουάριος 05, 2022, 08:31:28 μμ »
Δεν ξερω φιλε μου πως δουλεψατε ..και τι ειδικοτητα εισαι....Εγω ξερω οτι οταν τελειωσα το 2013, μπηκα σε πινανα μηδενικης. Οι πιο παλιοι συναδελφοι ας με επιβεβαιωσουν...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ανοιγμα πινάκων ειδικής αγωγής το 2022
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:31:15 »

Αποσυνδεδεμένος nikolas1989

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 180
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ανοιγμα πινάκων ειδικής αγωγής το 2022
« Απάντηση #29 στις: Φεβρουάριος 05, 2022, 08:51:21 μμ »
Δεν ξερω φιλε μου πως δουλεψατε ..και τι ειδικοτητα εισαι....Εγω ξερω οτι οταν τελειωσα το 2013, μπηκα σε πινανα μηδενικης. Οι πιο παλιοι συναδελφοι ας με επιβεβαιωσουν...
Που κολλάει ο πίνακας 0νικης με τους κλειδωμένους πίνακες. Οι πίνακες 0νικης ήταν απλά για όσους δεν είχαν προϋπηρεσία, άμα τελείωνε ο πίνακας με προϋπηρεσία, η δεν έβρισκε άτομα που να έχουν δηλώσει την περιοχή που είχε κενό από τους υποψήφιους με προϋπηρεσία πήγαινε και έψαχνε από τον 0νικης προϋπηρεσίας. Είναι ακριβώς το ίδιο πράγμα με τους σημερινούς πίνακες που όσοι δεν έχουν παιδαγωγική επάρκεια πάνε στο τέλος του πίνακα, εάν εκεί που είναι ο 1ος χωρίς επάρκεια κόψεις το αρχειο σε 2 κομμάτια ήταν ότι γινόταν τότε, απλά με κριτήριο την προϋπηρεσία. Και εγώ και η γυναίκα μου στον πίνακα 0νικης μπήκαμε όπως όλοι, και απλά όταν ήρθε η ώρα μας φώναξαν.... ΠΕ83 ΚΑΙ ΠΕ84 εγώ και η γυναίκα μου

Στάλθηκε από το SM-A217F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος elranna

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2313
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02, ΠΕ40- Μπορώ να ξαναγίνω μαθήτρια;
    • Προφίλ
Απ: Ανοιγμα πινάκων ειδικής αγωγής το 2022
« Απάντηση #30 στις: Φεβρουάριος 05, 2022, 08:53:27 μμ »
Δεν ξερω φιλε μου πως δουλεψατε ..και τι ειδικοτητα εισαι....Εγω ξερω οτι οταν τελειωσα το 2013, μπηκα σε πινανα μηδενικης. Οι πιο παλιοι συναδελφοι ας με επιβεβαιωσουν...

Σε πολλές ειδικότητες γίνονταν προσλήψεις από τον πίνακα μηδενικής. Δεν ήταν κλειστοί οι πίνακες 12 χρόνια, όπως το παρουσιάζεις. Δεν γίνονταν διορισμοί μονίμων για 12 χρόνια. Οι πίνακες αναπληρωτών ήταν κλειστοί για ένα διάστημα, αλλά επειδή παρατράβηξε η μεταβατική περίοδος, κάποια στιγμή άνοιξαν -δεν θυμάμαι ακριβώς πότε. Όταν λέμε ότι οι πίνακες είναι κλειστοί, εννοούμε ότι είναι κλειστοί και οι πίνακες μηδενικής. Εσύ μια χαρά μπήκες σε πίνακα, άσχετο αν γίνονται προσλήψεις στην ειδικότητα σου ή όχι.

Α, η Διαμαντοπούλου δεν είχε απλώς σκεφτεί να αλλάξει το σύστημα, είχε ψηφιστεί νόμος κανονικότατα (ο 3848/2010), απλώς δεν εφαρμόστηκε.

Αποσυνδεδεμένος math22

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1856
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ανοιγμα πινάκων ειδικής αγωγής το 2022
« Απάντηση #31 στις: Φεβρουάριος 05, 2022, 10:03:49 μμ »
Βρε μπας και περάσει την διαδικασία στις διευθύνσεις όπως πριν το 2019??Και του χρόνου ξαναβγάζει προκήρυξη για μόνιμους μέσω ασεπ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ανοιγμα πινάκων ειδικής αγωγής το 2022
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:31:15 »

Αποσυνδεδεμένος Nikoula

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ανοιγμα πινάκων ειδικής αγωγής το 2022
« Απάντηση #32 στις: Φεβρουάριος 05, 2022, 10:11:53 μμ »
Μπας θέλει να φέρει γραπτό Ασεπ έτσι  ώστε οι μόνιμοι να πηγαίνουν με Ασεπ και οι αναπληρωτές με προσοντολογιο?

Αποσυνδεδεμένος nikolas1989

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 180
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ανοιγμα πινάκων ειδικής αγωγής το 2022
« Απάντηση #33 στις: Φεβρουάριος 05, 2022, 10:12:03 μμ »
Βρε μπας και περάσει την διαδικασία στις διευθύνσεις όπως πριν το 2019??Και του χρόνου ξαναβγάζει προκήρυξη για μόνιμους μέσω ασεπ
Αυτό να ξέρεις είναι το πιο δίκαιο. Αναπληρωτές όπως πριν, η προϋπηρεσία να φαίνεται αμέσως κλπ. Και μόνιμους με ασεπ καθε όποτε

Στάλθηκε από το SM-A217F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος nikolas1989

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 180
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ανοιγμα πινάκων ειδικής αγωγής το 2022
« Απάντηση #34 στις: Φεβρουάριος 05, 2022, 10:12:48 μμ »
Μπας θέλει να φέρει γραπτό Ασεπ έτσι  ώστε οι μόνιμοι να πηγαίνουν με Ασεπ και οι αναπληρωτές με προσοντολογιο?
Στους επόμενους πίνακες δύσκολο, στους επόμενους προσωπικά το θεωρώ δεδομένο

Στάλθηκε από το SM-A217F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Oliver

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 448
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ανοιγμα πινάκων ειδικής αγωγής το 2022
« Απάντηση #35 στις: Φεβρουάριος 05, 2022, 11:10:04 μμ »
Αυτό να ξέρεις είναι το πιο δίκαιο. Αναπληρωτές όπως πριν, η προϋπηρεσία να φαίνεται αμέσως κλπ. Και μόνιμους με ασεπ καθε όποτε

Στάλθηκε από το SM-A217F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτό δυστυχώς δεν μπορεί να γίνει από ο,τι φαίνεται. Δείτε ότι προσλαμβάνει με τοπικές προσκλήσεις χωρίς όμως να μοριοδοτειται η προϋπηρεσία που θα αποκτηθεί με αυτόν τον τρόπο.

Αποσυνδεδεμένος nikolas1989

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 180
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ανοιγμα πινάκων ειδικής αγωγής το 2022
« Απάντηση #36 στις: Φεβρουάριος 05, 2022, 11:13:06 μμ »
Αυτό δυστυχώς δεν μπορεί να γίνει από ο,τι φαίνεται. Δείτε ότι προσλαμβάνει με τοπικές προσκλήσεις χωρίς όμως να μοριοδοτειται η προϋπηρεσία που θα αποκτηθεί με αυτόν τον τρόπο.
Εγώ δεν εννοώ με τοπικές προσλήψεις, απλά οι πίνακες να βγαίνουν εκτός ΑΣΕΠ όπως γινόταν εδώ και 10ετια με δουλειά από διευθύνσεις και όχι από ασεπ

Στάλθηκε από το SM-A217F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Oliver

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 448
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ανοιγμα πινάκων ειδικής αγωγής το 2022
« Απάντηση #37 στις: Φεβρουάριος 06, 2022, 12:48:33 πμ »
Εγώ δεν εννοώ με τοπικές προσλήψεις, απλά οι πίνακες να βγαίνουν εκτός ΑΣΕΠ όπως γινόταν εδώ και 10ετια με δουλειά από διευθύνσεις και όχι από ασεπ

Στάλθηκε από το SM-A217F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι, κατάλαβα. Απλά το γεγονός ότι βλέπουμε ότι στις τοπικές προσκλήσεις που φτιάχνονται πίνακες εκτός ΑΣΕΠ  δε μοριοδοτειται η αποκτειθησα με αυτόν τον τρόπο προϋπηρεσία πάει να πει ότι για να μοριοδοτειται η προϋπηρεσία πρέπει να έχεις περάσει από το ΑΣΕΠ.

Αποσυνδεδεμένος nikolas1989

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 180
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ανοιγμα πινάκων ειδικής αγωγής το 2022
« Απάντηση #38 στις: Φεβρουάριος 06, 2022, 01:23:15 πμ »
Ναι, κατάλαβα. Απλά το γεγονός ότι βλέπουμε ότι στις τοπικές προσκλήσεις που φτιάχνονται πίνακες εκτός ΑΣΕΠ  δε μοριοδοτειται η αποκτειθησα με αυτόν τον τρόπο προϋπηρεσία πάει να πει ότι για να μοριοδοτειται η προϋπηρεσία πρέπει να έχεις περάσει από το ΑΣΕΠ.
Ο ΑΣΕΠ στους αναπληρωτές μπήκε πέρυσι και πριν υπήρχε μέχρι κάπου το 2009, όλα τα ενδιάμεσα χρόνια δεν υπήρχε ΑΣΕΠ, υπηρχαν μόνο οι διευθύνσεις άλλα το σύστημα ήταν πανελλήνιο κανονικά και όχι σε τοπικό επίπεδο απλά έπρεπε εσύ κάθε καλοκαίρι  Α κάνεις ξανά αίτηση για πίνακες και να καταθέσεις δικαιολογητικά και προϋπηρεσία για να σε βάλουν στους πίνακες. Ιδιο πράγμα ακριβώς δλδ με τώρα απλά δεν το έκανε ο ΑΣΕΠ. Και σαφώς αυτή η προϋπηρεσία μέτρησε κανονικά τώρα που έγινε ΑΣΕΠ. Μια χαρά γίνεται δλδ και με αυτόν τον τρόπο και δούλευε το σύστημα άνετα επί 10+ χρόνια, και φαινόταν η προϋπηρεσία σου αμέσως όποτε ανεβαίνεις με την μια για να πας πιο κοντά σπίτι σου, όχι σαν τώρα που δουλέψαμε πέρυσι με τα χίλια ζόρια, ένα κάτι άτομα πάνω από εμας δεν δούλεψαν και φέτος ήταν πάλι από πάνω μας στους πίνακες....

Στάλθηκε από το SM-A217F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος ΤΚ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 753
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ανοιγμα πινάκων ειδικής αγωγής το 2022
« Απάντηση #39 στις: Φεβρουάριος 06, 2022, 01:33:15 πμ »
Αυτό γινόταν επειδή μετρούσε μόνο πτυχίο και ημερομηνία κτήσης του. δεν μετρούσαν ακαδημαϊκά προσόντα. Που μια χαρά θα ήταν να επιστρέφαμε σε αυτό το συστηματάκι δλδ. ουτε μεταπτυχιακά ούτε τπτ. πτυχιάκι και ημερομηνία κτήσης. και όλα έχουν τη σειρούλα τους.

Αποσυνδεδεμένος Oliver

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 448
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ανοιγμα πινάκων ειδικής αγωγής το 2022
« Απάντηση #40 στις: Φεβρουάριος 06, 2022, 01:55:03 πμ »
Ο ΑΣΕΠ στους αναπληρωτές μπήκε πέρυσι και πριν υπήρχε μέχρι κάπου το 2009, όλα τα ενδιάμεσα χρόνια δεν υπήρχε ΑΣΕΠ, υπηρχαν μόνο οι διευθύνσεις άλλα το σύστημα ήταν πανελλήνιο κανονικά και όχι σε τοπικό επίπεδο απλά έπρεπε εσύ κάθε καλοκαίρι  Α κάνεις ξανά αίτηση για πίνακες και να καταθέσεις δικαιολογητικά και προϋπηρεσία για να σε βάλουν στους πίνακες. Ιδιο πράγμα ακριβώς δλδ με τώρα απλά δεν το έκανε ο ΑΣΕΠ. Και σαφώς αυτή η προϋπηρεσία μέτρησε κανονικά τώρα που έγινε ΑΣΕΠ. Μια χαρά γίνεται δλδ και με αυτόν τον τρόπο και δούλευε το σύστημα άνετα επί 10+ χρόνια, και φαινόταν η προϋπηρεσία σου αμέσως όποτε ανεβαίνεις με την μια για να πας πιο κοντά σπίτι σου, όχι σαν τώρα που δουλέψαμε πέρυσι με τα χίλια ζόρια, ένα κάτι άτομα πάνω από εμας δεν δούλεψαν και φέτος ήταν πάλι από πάνω μας στους πίνακες....

Στάλθηκε από το SM-A217F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι, το γνωρίζω. Αλλά γιατί στους πίνακες των τοπικών προσκλήσεων που κάνει τώρα (και εκεί εκτός ΑΣΕΠ είναι οι πίνακες) δε μοριοδοτειται η αποκτειθησα με αυτόν τον τρόπο προϋπηρεσία;

Αποσυνδεδεμένος Vagg91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2437
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ανοιγμα πινάκων ειδικής αγωγής το 2022
« Απάντηση #41 στις: Φεβρουάριος 06, 2022, 06:49:26 πμ »
Και αν εβαζα το πτυχιακι μου οπως ανεφερες στον μηδενικης τι με αυτο ;;;;;;; Ημουν σε μια ΕΠΙΤΗΡΙΔΑΑΑΑΑΑ..... Μονο οι πινακες μηδενικης ανανεωνονταν...Και οταν (μετα απο καμια 8ετια στην καλυτερη) μπορει να ανοιγε καινενα ξεροκομματο για εμας. Της μηδενικης. Και οτι εβαζα το πτυχιο μου τι με αυτο ; Υπηρχαν οι πινακες μη μηδενικης που δουλευαν παντα (ΣΑΜ ΜΟΝΙΜΟΙ ΔΗΛΑΔΗ). ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΚΛΕΙΣΤΟΙ ΠΙΝΑΚΕΣ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ;;;;;;;;; ΟΤΑΝ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΤΑ ΙΔΙΑ ΑΤΟΜΑ;;;;;;; Δηλαδη επειδη η μανα μου δεν με γεννησε 5 χρονια νωριτερα, να περιμενω ποτε θα φυγει κανενας με συνταξη για να δουλεψω αναπληρωτης ;;; Αναπληρωτης ξαναλεω.....οχι να διοριστω.....

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159560
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 355
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 319
Σύνολο: 333

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.118 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.