*

Αποστολέας Θέμα: METAΠΤΥΧΙΑΚΟ ΕΙΔΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ FREDERICK  (Αναγνώστηκε 3326 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος MariaBerts

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
METAΠΤΥΧΙΑΚΟ ΕΙΔΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ FREDERICK
« στις: Φεβρουάριος 15, 2022, 10:29:37 μμ »
Kαλησπερα
Ανήκω στην κατηγορία ΠΕ.04.05
Δεν εχω εργαστει ως εκπαιδευτικος ποτέ ούτε είχα κάνει μεταπτυχιακό το οποίο είναι εξαποστασεως.
Προσωπικά ύστερα από 7 χρόνια στον ιδιωτικό τομέα και μάλιστα εργασία εποχιακή στον τουρισμο, μάζεψα τα χρήματα να ξεκινήσω το μεταπτυχιακό αυτό, χωρίς βέβαια να το ψάξω ιδιαίτερα. Εννοώ σε οποιο δημοσιο ειχα κανει αιτηση δεν με επαιρναν και για το ΕΑΠ ειδα οτι προηγουνται οι φιλολογοι και ειπα να μην χανω τον χρονο μου να κανω αιτησεις και να με απορριπτουν, βρηκα το πιο οικονομικο σε σχεση με αλλα της Κυρπου και ειπα να το παρακολουθησω.
Το έχει παρακολουθήσει κάποιος εδώ??? Θα μπορούσε να μου δώσει τιπς/sos/βοήθεια σε εργασίες???
Καθώσ θα εργάζομαι παράλληλα έχω αγχωθεί αν θα μπορέσω να τα καταφέρω.
Γενικά είναι απαιτητικό βλέπω εχει αρκετη υλη, εργασιες και εννοειται εξετάσεις. Οι πλατφόρμες που μπαινεις ειναι πολυπλοκες, αλλα ισως συνηθιζονται με τον καιρο.
Αν υπαρχει καποιος συναδελφος να με βοηθησει με οποιοδηποτε τρόπο, να μου δώσει κάποια χρησιμη πληροφορια, θα ήμουν τρομερά ευγνώμων!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: METAΠΤΥΧΙΑΚΟ ΕΙΔΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ FREDERICK
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:03:36 »

Αποσυνδεδεμένος Xaralampos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: METAΠΤΥΧΙΑΚΟ ΕΙΔΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ FREDERICK
« Απάντηση #1 στις: Μάρτιος 04, 2022, 05:06:18 μμ »
Καλησπέρα. Είμαι στο β εξάμηνο του μεταπτυχιακού ειδικής αγωγής. Έχεις να παρακολουθήσεις 9 μαθήματα αλλά υποχρεωτικά αλλά επιλογής. Οι γραπτές εξετάσεις πιάνουν 50% στην τελική βαθμολογία και το υπόλοιπο 50% 2 εργασίες σε κάθε μάθημα με ένα συντελεστή βαρύτητας η καθεμία συν ένα ποσοστό από τη συμμετοχή σε φόρουμ ή κουίζ.

Αποσυνδεδεμένος LaMaestra

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: METAΠΤΥΧΙΑΚΟ ΕΙΔΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ FREDERICK
« Απάντηση #2 στις: Ιούνιος 26, 2023, 06:45:40 μμ »
Καλησπέρα,
Ίσως η ερώτησή μου να έχει απαντηθεί κάπου στο forum αλλά με μια πρόχειρη αναζήτηση δεν βρήκα κάτι. Σκέφτομαι να κάνω αίτηση για το μεταπτυχιακό ειδικής στο πανεπιστήμιο Frederick. Θα ήθελα εκ των προτέρων να μάθω για το θέμα της πρακτικής άσκησης. Είμαι μόνιμη εκπαιδευτικός σε δημόσιο σχολείο. Φαντάζομαι ότι η πρακτική θα πρέπει να γίνει σε συγκεκριμένα μέρη. Αν κάποιος γνωρίζει σχετικά με αυτό το θέμα,θα το εκτιμούσα αν με διαφώτιζε!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159782
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 664
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 558
Σύνολο: 569

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.089 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.