*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις 2022  (Αναγνώστηκε 97510 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος gkam

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 63
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2022
« Απάντηση #112 στις: Ιούνιος 23, 2022, 02:06:12 μμ »
Αποσπάσεις στο εξωτερικό:

https://www.minedu.gov.gr/ekpaideutikoi-m/monimoi-m/metatheseis-mon-2

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2022
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:40:40 »

Αποσυνδεδεμένος rourou44

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 134
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2022
« Απάντηση #113 στις: Ιούνιος 23, 2022, 04:16:40 μμ »
Αποσπάσεις στο εξωτερικό:

https://www.minedu.gov.gr/ekpaideutikoi-m/monimoi-m/metatheseis-mon-2

Aυτές οι αποσπάσεις θα προστεθούν στα ήδη υπάρχοντα οργανικά κενά;

Αποσυνδεδεμένος Daidalos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 772
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02 Επιστήμη ποιητική ευδαιμονίας
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2022
« Απάντηση #114 στις: Ιούνιος 23, 2022, 04:27:15 μμ »
Όχι. Στα λειτουργικά κενά.

Αποσυνδεδεμένος rourou44

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 134
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2022
« Απάντηση #115 στις: Ιούνιος 23, 2022, 04:34:35 μμ »
Όχι. Στα λειτουργικά κενά.

Kαταλάβα, ευχαριστώ πολύ. Τα λειτουργικά κενά θα είναι κάπου αναρτήσιμα τέλος του Αυγούστου για να ενημερωθούν οι αναπληρωτές;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2022
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:40:40 »

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2844
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2022
« Απάντηση #116 στις: Ιούνιος 23, 2022, 09:01:50 μμ »
Kαταλάβα, ευχαριστώ πολύ. Τα λειτουργικά κενά θα είναι κάπου αναρτήσιμα τέλος του Αυγούστου για να ενημερωθούν οι αναπληρωτές;

Τα λειτουργικά κενά δεν ανακοινώνονται πουθενά. Ούτε οι αναπληρωτές ενημερώνονται κάπως γι'αυτα. Απλώς περιμένουν που θα τους πάρουν.Εμπειρικα, αν κάποιος έχει ασχοληθεί χρόνια με την αναπλήρωση, μπορεί να έχει μια γενική εικόνα για το που παίρνουν αναπληρωτες της ειδικότητας του.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 23, 2022, 09:04:46 μμ από georgia06 »

Αποσυνδεδεμένος m@ria

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 61
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2022
« Απάντηση #117 στις: Ιούνιος 23, 2022, 09:53:30 μμ »
Μια βοήθεια και σε εμένα οποίος γνωρίζει. Διορίστηκα τον Αύγουστο του 21. Τοποθετήθηκα την πρώτη χρονιά σε λειτουργικό κενό και τώρα πήρα οργανική. Η πρώτη χρονιά θεωρείται υπηρέτηση οργανικής οπότε αν τώρα κάνω αίτηση για αποσπάση εντός ΠΥΣΔΕ και την παρω, θα μπορώ κανόνικα το 23-24 να κάνω αίτηση για μετάθεση, σωστά; Και κάτι ακόμα... Τώρα δε δηλώνουμε σχολεία απλά εκδηλώνουμε ενδιαφέρον για αποσπάση και τα σχολεία μετά τις 20 Αυγούστου. Αν στα κενά που βγουν τότε δεν υπάρχει κάποιο σχολείο που με ενδιαφέρει, μπορώ να μην κάνω αίτηση καν και να υπηρετήσω τελικά την οργανική μου, σωστά; Και αν υπάρχει κάποιο σχολείο, κάνω αίτηση και τελικά δεν το πιάνω, υπηρετώ την οργανική μου έτσι δεν είναι; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Αποσυνδεδεμένος mariaor

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 117
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2022
« Απάντηση #118 στις: Ιούνιος 24, 2022, 03:08:12 μμ »
Έχουμε καμία ενημέρωση για τις αποσπάσεις από ΠΥΣΠΕ σε ΠΥΣΠΕ?

Αποσυνδεδεμένος Classics

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 67
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2022
« Απάντηση #119 στις: Ιούνιος 24, 2022, 03:32:26 μμ »
Έχουμε καμία ενημέρωση για τις αποσπάσεις από ΠΥΣΠΕ σε ΠΥΣΠΕ?
Από ο,τι φαίνεται πάνε για την επόμενη η και την μεθεπόμενη εβδομάδα.

Αποσυνδεδεμένος edesta

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 354
  • Έκπληξη
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2022
« Απάντηση #120 στις: Ιούνιος 24, 2022, 04:00:19 μμ »
Μια βοήθεια και σε εμένα οποίος γνωρίζει. Διορίστηκα τον Αύγουστο του 21. Τοποθετήθηκα την πρώτη χρονιά σε λειτουργικό κενό και τώρα πήρα οργανική. Η πρώτη χρονιά θεωρείται υπηρέτηση οργανικής οπότε αν τώρα κάνω αίτηση για αποσπάση εντός ΠΥΣΔΕ και την παρω, θα μπορώ κανόνικα το 23-24 να κάνω αίτηση για μετάθεση, σωστά; ΣΩΣΤΑ Και κάτι ακόμα... Τώρα δε δηλώνουμε σχολεία απλά εκδηλώνουμε ενδιαφέρον για αποσπάση και τα σχολεία μετά τις 20 Αυγούστου.Νομίζω είναι θέμα της κάθε Διεύθυνσης Αν στα κενά που βγουν τότε δεν υπάρχει κάποιο σχολείο που με ενδιαφέρει, μπορώ να μην κάνω αίτηση καν και να υπηρετήσω τελικά την οργανική μου, σωστά;  ΣΩΣΤΑ Και αν υπάρχει κάποιο σχολείο, κάνω αίτηση και τελικά δεν το πιάνω, υπηρετώ την οργανική μου έτσι δεν είναι; ΣΩΣΤΑ Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Αποσυνδεδεμένος m@ria

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 61
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2022
« Απάντηση #121 στις: Ιούνιος 24, 2022, 06:53:56 μμ »
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις... Ίσως ρωτάω κάποια προφανή, αλλά ακούγονται διαφορά από διάφορους που μάλλον μπερδεύουν πάρα βοηθάνε.

Αποσυνδεδεμένος g.t

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1693
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2022
« Απάντηση #122 στις: Ιούνιος 24, 2022, 08:40:36 μμ »
Μια βοήθεια και σε εμένα οποίος γνωρίζει. Διορίστηκα τον Αύγουστο του 21. Τοποθετήθηκα την πρώτη χρονιά σε λειτουργικό κενό και τώρα πήρα οργανική. Η πρώτη χρονιά θεωρείται υπηρέτηση οργανικής οπότε αν τώρα κάνω αίτηση για αποσπάση εντός ΠΥΣΔΕ και την παρω, θα μπορώ κανόνικα το 23-24 να κάνω αίτηση για μετάθεση, σωστά; ΣΩΣΤΑ. ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΕΙ Η ΦΕΤΙΝΗ ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ ΜΕΤΑΘΕΣΕΩΝ ΠΟΥ ΒΓΗΚΕ ΤΟ ΝΟΕΜΒΡΗ. Και κάτι ακόμα... Τώρα δε δηλώνουμε σχολεία απλά εκδηλώνουμε ενδιαφέρον για αποσπάση και τα σχολεία μετά τις 20 Αυγούστου. ΣΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΔΙΕΥΘΥΝΣΕΙΣ Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗΣ ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ ΣΕ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΑ ΚΕΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΕΞΗΣ: ΒΓΑΙΝΕΙ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΣΤΑ ΜΕΣΑ Ή ΤΕΛΗ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ (ΣΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΔΔΕ ΚΑΙ ΝΩΡΙΤΕΡΑ ΔΗΛ ΙΟΥΛΙΟ-ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΚΙΟΛΑΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΝ ΣΤΕΙΛΕΙ ΕΓΚΥΚΛΙΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΨΑΡΩΣΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΟΥΝ ΙΟΥΛΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΕΠΑΙΡΕΤΑΙ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΕΤΟΙΜΑ ΓΙΑ ΤΗ ΝΕΑ ΧΡΟΝΙΑ, ΑΛΛΑ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΔΔΕ ΔΕΝ ΨΑΡΩΝΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΝΟΥΝ ΠΡΟΣ ΤΑ ΤΕΛΗ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ)  ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΚΑΘΕ ΔΔΕ ΟΠΟΥ ΚΑΛΟΥΝΤΑΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΔΗΛ Α) ΟΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΑ ΥΠΕΡΑΡΙΘΜΟΙ ΔΗΛ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΟΡΓΑΝΙΚΗ ΑΛΛΑ ΔΕ ΣΥΜΠΛΗΡΩΝΟΥΝ ΩΡΑΡΙΟ Β) ΟΣΟΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΟΡΓΑΝΙΚΗ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΥΣΔΕ ΚΑΙ Γ )ΟΣΟΙ ΑΝΗΚΟΥΝ ΣΤΟ ΠΥΣΔΕ ΚΑΙ ΖΗΤΟΥΝ ΑΠΟΣΠΑΣΗ ΕΝΤΟΣ ΠΥΣΔΕ ΑΠΟ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΟΡΓΑΝΙΚΗΣ ΠΡΟΣ ΑΛΛΑ ΣΧΟΛΕΙΑ + ΟΣΟΙ ΗΡΘΑΝ ΜΕ ΑΠΟΣΠΑΣΗ ΑΠΟ ΑΛΛΑ ΠΥΣΔΕ ΓΙΑ ΝΑ ΔΗΛΩΣΟΥΝ ΠΟΙΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΘΕΛΟΥΝ. ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΝΕΤΑΙ ΚΑΙ Ο ΠΙΝΑΚΑΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΩΝ ΚΕΝΩΝ ΑΝΑ ΣΧΟΛΕΙΟ. ΤΟΤΕ ΤΟ ΠΥΣΔΕ ΓΥΡΩ ΣΤΑ ΤΕΛΗ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ ΤΟΥΣ ΤΟΠΟΘΕΤΕΙ ΚΑΙ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΔΗΛΩΝΕΙ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΤΑ ΕΝΑΠΟΜΕΙΝΑΝΤΑ ΚΕΝΑ ΓΙΑ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ Α ΦΑΣΗΣ
 Αν στα κενά που βγουν τότε δεν υπάρχει κάποιο σχολείο που με ενδιαφέρει, μπορώ να μην κάνω αίτηση καν και να υπηρετήσω τελικά την οργανική μου, σωστά; ΣΩΣΤΑ Και αν υπάρχει κάποιο σχολείο, κάνω αίτηση και τελικά δεν το πιάνω, υπηρετώ την οργανική μου έτσι δεν είναι;ΝΑΙ ΑΝ ΟΜΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΩΡΕΣ ΣΤΗΝ ΟΡΓΑΝΙΚΗ ΣΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΕΙΣ ΩΡΑΡΙΟ. ΑΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΛΕΣ ΟΙ ΩΡΕΣ ΤΟΤΕ ΓΙΑ ΤΙΣ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΣΕ ΔΙΑΘΕΤΟΥΝ ΩΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΑ ΥΠΕΡΑΡΙΘΜΗ ΣΕ ΑΛΛΑ ΣΧΟΛΕΙΑ. ΟΠΟΤΕ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ Ή ΘΑ ΠΡΠΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΕΙΣ ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΣΕ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΟΥΝ ΩΣ ΑΠΟΣΠΑΣΜΕΝΗ ΑΛΛΙΩΣ ΜΕΤΑ ΘΑ ΤΟΥΣ ΠΕΙΣ ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΑ ΝΑ ΣΕ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΟΥΝ ΩΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΑ ΥΠΕΡΑΡΙΘΜΗ ΔΗΛ ΝΑ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΟΤΙ ΕΠΙΘΥΜΕΙΣ ΝΑ ΤΟΠΟΘΕΤΗΘΕΙΣ ΩΣ ΑΠΟΣΠΑΣΜΕΝΗ ΣΤΑ ΤΑΔΕ ΣΧΟΛΕΙΑ ΑΛΛΙΩΣ ΝΑ ΣΕ ΣΤΕΙΛΟΥΝ ΓΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΗ ΣΤΑ ΤΑΔΕ ΣΧΟΛΕΙΑ Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Αποσυνδεδεμένος effiet

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 608
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2022
« Απάντηση #123 στις: Ιούνιος 27, 2022, 02:38:47 μμ »
Καλησπέρα! Τις ξέχασαν τις αποσπάσεις αυτοί; Καίγονταν για φορείς και υπηρεσίες μόνο.

Αποσυνδεδεμένος asta napane

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 953
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2022
« Απάντηση #124 στις: Ιούνιος 27, 2022, 03:25:19 μμ »
Καλησπέρα! Τις ξέχασαν τις αποσπάσεις αυτοί; Καίγονταν για φορείς και υπηρεσίες μόνο.

δεν έχουν ολοκληρωθεί ή εστω ανακοινωθεί όλοι οι φορείς, ίσως πέφτει μαγειρεματάκι ακόμα (μάλλον χοντρό σε κάποιες περιπτώσεις)

Αποσυνδεδεμένος Classics

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 67
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2022
« Απάντηση #125 στις: Ιούνιος 27, 2022, 03:34:29 μμ »
Έχει ακούσει κανείς κάτι? Η τελευταία πληροφορία που έχω μοιραστεί εδώ είναι τέλη Ιουνίου, αρχές Ιουλίου (από τηλ μου στο υπουργείο).

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159425
  • Σύνολο θεμάτων: 19210
  • Σε σύνδεση σήμερα: 306
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 288
Σύνολο: 299

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.062 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.