*

Αποστολέας Θέμα: ΠΕ06 - Νέοι διορισμοί Γενικής 2022  (Αναγνώστηκε 57156 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος katkat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1469
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Fail...Fail again...Fail better...
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06 - Νέοι διορισμοί Γενικής 2022
« Απάντηση #448 στις: Αύγουστος 01, 2022, 10:46:47 μμ »
Να πω κι εγώ την εμπειρία μου περιμένοντας να διοριστούν αγαπημένοι συνάδελφοι.Τα τελευταία χρόνια η κατάσταση είναι θα έλεγα κάπως «χειρότερη» στα δημοτικά και προσωπικά βλεπω και δασκάλους πιο παρεμβατικους και διευθυντές γενικώς.Από την άλλη και στη δευτεροβάθμια έχω συναντήσει κάποιους που λένε « έλα μωρέ σιγά αγγλικά κανεις, δεν κανεις μαθηματικά ή αρχαία, γι ´ αυτό κάτσε στα αυγά σου». Όποτε, πάντα θα υπάρχουν κάποιοι έτοιμοι να σε αμφισβητήσουν είτε στο δημοτικό ,είτε στο γυμνάσιο η λύκειο.Τελευταία δε και στο νηπιαγωγείο …..  Γενικά  είναι πώς το αντιμετωπίζεις θα έλεγα.
H ισχνή υπόσταση κίβδηλος οβολός της τόσο ξεχωριστής γυναικείας σου φύσις ....

http://www.youtube.com/watch?v=R4ELgxaj1ds

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΕ06 - Νέοι διορισμοί Γενικής 2022
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:02:53 »

Αποσυνδεδεμένος Schoolikui

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1448
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06 - Νέοι διορισμοί Γενικής 2022
« Απάντηση #449 στις: Αύγουστος 01, 2022, 10:48:58 μμ »
Ματίνα, τι σχέση έχουν όλα αυτά με το πού θα διοριστεις; Έκανες αίτηση. Γιατί αν δεν ήθελες; Στερείς την θέση από κάποιον άλλον. Τι σχέση έχει το πέρσι με το φέτος; Το ότι δεν διοριστηκες πέρσι δεν σήμαινε ότι θα γινόταν ξανά το ίδιο. Μπορείς να αρνηθείς, να ασχοληθείς με τις σπουδές σου και σε τρία χρόνια αν σε ενδιαφέρει η εκπαίδευση περισσότερο από ότι τώρα, το ξανασκεφτεσαι.
Can I skip tomorrow?

Αποσυνδεδεμένος anti_08

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 267
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06 - Νέοι διορισμοί Γενικής 2022
« Απάντηση #450 στις: Αύγουστος 01, 2022, 11:01:43 μμ »
Να πω κι εγώ την εμπειρία μου περιμένοντας να διοριστούν αγαπημένοι συνάδελφοι.Τα τελευταία χρόνια η κατάσταση είναι θα έλεγα κάπως «χειρότερη» στα δημοτικά και προσωπικά βλεπω και δασκάλους πιο παρεμβατικους και διευθυντές γενικώς.Από την άλλη και στη δευτεροβάθμια έχω συναντήσει κάποιους που λένε « έλα μωρέ σιγά αγγλικά κανεις, δεν κανεις μαθηματικά ή αρχαία, γι ´ αυτό κάτσε στα αυγά σου». Όποτε, πάντα θα υπάρχουν κάποιοι έτοιμοι να σε αμφισβητήσουν είτε στο δημοτικό ,είτε στο γυμνάσιο η λύκειο.Τελευταία δε και στο νηπιαγωγείο …..  Γενικά  είναι πώς το αντιμετωπίζεις θα έλεγα.

Επειδή σε διαβάζω χρόνια  ;D και πολλές φορές μιλάς ορθά δεν έχω παρά να συμφωνήσω ειδικά στην τελευταία σου φράση. 'Οταν αντιμετωπίζεις τους άλλους ως "δασκαλίτσα" και "ψωνισμένο διευθυντάκο" αυτό δείχνει πως αντιμετωπίζεις τους ανθρώπους γενικότερα, τους συναδέλφους σου κ.α., αρα μην περιμένεις να σε αντιμετωπίσουν ως κάτι διαφορετικό από καθηγητριούλα ή αγγλικού ή οτιδήποτε.  ;)

Αποσυνδεδεμένος Matina7

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 564
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06 - Νέοι διορισμοί Γενικής 2022
« Απάντηση #451 στις: Αύγουστος 01, 2022, 11:04:06 μμ »
Να πω κι εγώ την εμπειρία μου περιμένοντας να διοριστούν αγαπημένοι συνάδελφοι.Τα τελευταία χρόνια η κατάσταση είναι θα έλεγα κάπως «χειρότερη» στα δημοτικά και προσωπικά βλεπω και δασκάλους πιο παρεμβατικους και διευθυντές γενικώς.Από την άλλη και στη δευτεροβάθμια έχω συναντήσει κάποιους που λένε « έλα μωρέ σιγά αγγλικά κανεις, δεν κανεις μαθηματικά ή αρχαία, γι ´ αυτό κάτσε στα αυγά σου». Όποτε, πάντα θα υπάρχουν κάποιοι έτοιμοι να σε αμφισβητήσουν είτε στο δημοτικό ,είτε στο γυμνάσιο η λύκειο.Τελευταία δε και στο νηπιαγωγείο …..  Γενικά  είναι πώς το αντιμετωπίζεις θα έλεγα.

Καλά, στο νηπιαγωγείο μέχρι πρότινος υπήρχε μόνο η νηπιαγωγός. Και στο δημοτικό κάποτε σε σχεδόν όλα γίνονταν από τους δασκάλους. Το θέμα είναι ότι αυτοί πρώτοι ενδίδουν στις πιέσεις των γονέων για δεκάρια και μας παίρνει όλους η μπάλα. Τώρα, τα αρχαία ως επιχείρημα είναι ανέκδοτο. Στην Ισπανία μαθαίνουν, εδώ παπαγαλιζουμε. Ελάχιστα μαθήματα έχουν πια πρακτική εφαρμογή στην καθημερινότητα για πολλούς.

Τέλος πάντων. Οι πίνακες της Γενικής Αγωγής πότε θα βγουν; Είδα της ΕΑ. Πρώτα θα εκκαθαριστουν από της ΕΑ και μετά;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΕ06 - Νέοι διορισμοί Γενικής 2022
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:02:53 »

Αποσυνδεδεμένος katkat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1469
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Fail...Fail again...Fail better...
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06 - Νέοι διορισμοί Γενικής 2022
« Απάντηση #452 στις: Αύγουστος 01, 2022, 11:05:52 μμ »
Έχω χρόνια στο κουρμπέτι χεχε  ;D
Και ως αναπληρωτης και ως μόνιμος πάντα θα υπάρχουν κάποιοι που θα σε αμφισβητήσουν .Από την άλλη παίζει ρόλο και αυτό που λες, δηλαδή τι «vibes” εκπέμπεις  εσυ ο ίδιος σίγουρα.
H ισχνή υπόσταση κίβδηλος οβολός της τόσο ξεχωριστής γυναικείας σου φύσις ....

http://www.youtube.com/watch?v=R4ELgxaj1ds

Αποσυνδεδεμένος ΕΠ06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 631
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06 - Νέοι διορισμοί Γενικής 2022
« Απάντηση #453 στις: Αύγουστος 01, 2022, 11:09:28 μμ »
Ματίνα αν είσαι μέχρι το 834 του αρχικού πίνακα διορίζεσαι,αλλιώς την επόμενη φορά.Για τους μόνιμους διορισμούς λέω.Οι πίνακες για τους οποίους λες εσύ,είναι οι προσωρινοί της ειδικής,δεν έχουν σχέση με τους φετινούς διορισμούς.

Αποσυνδεδεμένος Matina7

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 564
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06 - Νέοι διορισμοί Γενικής 2022
« Απάντηση #454 στις: Αύγουστος 01, 2022, 11:13:49 μμ »
Οι φετινοι διορισμοί μόνιμων στη γενική δεν προκύπτουν από την αίτηση της προηγούμενης εβδομάδας μέσω ΟΠΣΥΔ; Πώς θα ενημερωθώ ότι έγινα δεκτή και πού θα τοποθετηθω;
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 01, 2022, 11:16:20 μμ από Matina7 »

Αποσυνδεδεμένος ΕΠ06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 631
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06 - Νέοι διορισμοί Γενικής 2022
« Απάντηση #455 στις: Αύγουστος 01, 2022, 11:18:10 μμ »
Ναι αλλά αυτές οι αιτήσεις αφορούν στην προκήρυξη  της γενικής  που κάναμε πριν δύο χρόνια,θυμάσαι τη σειρά σου στον αρχικό πίνακα;

Αποσυνδεδεμένος Matina7

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 564
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06 - Νέοι διορισμοί Γενικής 2022
« Απάντηση #456 στις: Αύγουστος 01, 2022, 11:22:12 μμ »
Ο αρχικός πίνακας, ΠΡΙΝ την εκκαθάριση των πρώτων μονιμοποιήσεων; Σε αυτόν είμαι  πάρα πολύ κάτω. Μετά την εκκαθάριση ανέβηκα κάπως.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 01, 2022, 11:24:31 μμ από Matina7 »

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06 - Νέοι διορισμοί Γενικής 2022
« Απάντηση #457 στις: Αύγουστος 01, 2022, 11:24:04 μμ »
Ο αρχικός πίνακας, ΠΡΙΝ την εκκαθάριση των πρώτων μονιμοποιήσεων; Σε αυτόν είμαι πολύ κάτω. Μετά την εκκαθάριση ανέβηκα.
Ναι, σε αυτόν τον αρχικό πίνακα παίζει ρόλο η σειρά σου. Αν είσαι μέχρι 834 διορίζεσαι.

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2849
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06 - Νέοι διορισμοί Γενικής 2022
« Απάντηση #458 στις: Αύγουστος 01, 2022, 11:24:54 μμ »
Οι φετινοι διορισμοί μόνιμων στη γενική δεν προκύπτουν από την αίτηση της προηγούμενης εβδομάδας μέσω ΟΠΣΥΔ; Πώς θα ενημερωθώ ότι έγινα δεκτή και πού θα τοποθετηθω;

Ναι από εκεί προκύπτουν. Θα ανακοινωθούν τα ονόματα κ οι περιοχές στις οποίες έχει διοριστεί κανείς και θα σταλεί και mail από το τμήμα διορισμου του υπουργείου που θα λέει που διορίζεσαι.

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2849
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06 - Νέοι διορισμοί Γενικής 2022
« Απάντηση #459 στις: Αύγουστος 01, 2022, 11:26:25 μμ »
Ο αρχικός πίνακας, ΠΡΙΝ την εκκαθάριση των πρώτων μονιμοποιήσεων; Σε αυτόν είμαι  πάρα πολύ κάτω. Μετά την εκκαθάριση ανέβηκα κάπως.

Αν στον πίνακα πριν την εκκαθάριση είσαι μέχρι 834 είσαι στους διοριστεους.

Αποσυνδεδεμένος ΕΠ06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 631
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06 - Νέοι διορισμοί Γενικής 2022
« Απάντηση #460 στις: Αύγουστος 01, 2022, 11:26:45 μμ »
Ναι σε αυτόν τον πίνακα τον αρχικό είσαι πάνω από το 834;Μέχρι εκεί θα φτάσει ο πίνακας στους διορισμούς αν είσαι πιο κάτω δεν διορίζεσαι.Όταν βγουν τα ονόματα δες για να το σιγουρέψεις βέβαια.

Αποσυνδεδεμένος Matina7

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 564
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06 - Νέοι διορισμοί Γενικής 2022
« Απάντηση #461 στις: Αύγουστος 01, 2022, 11:31:13 μμ »
Ναι, σε αυτόν τον αρχικό πίνακα παίζει ρόλο η σειρά σου. Αν είσαι μέχρι 834 διορίζεσαι.

Οπότε ο εκκαθαρισμενος που βγήκε (ανεπίσημα από συνάδελφο) πριν μήνες δε λαμβάνεται υπόψιν. Προφανώς δεν το πρόσεξα στο alfavita όταν κοινοποιήθηκε η σχετική προκήρυξη την προηγούμενη εβδομάδα. Νόμιζα ότι πλέον κινούμαστε βάσει του νέου (εκκαθαρισμενου) πίνακα. Να πω την αλήθεια, εξεπλάγην όταν είδα ότι στο νομό μου δεν υπήρχαν κενά, ενώ των κοντινών ήταν ελάχιστα. Προφανώς η Β. Ελλάδα γέμισε με νέους συναδέλφους και δε χωράνε άλλοι. 😞

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159739
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 443
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 363
Σύνολο: 368

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.082 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.