*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί Φιλολόγων 2022  (Αναγνώστηκε 265344 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος skx

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 440
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #1456 στις: Ιούνιος 15, 2022, 10:39:12 πμ »
δεν έχουν αφαιρεθεί αυτοί που έχουν διοριστεί έστω και άλλου από τους εκκαθαρισμενους;έτσι πρέπει κανονικά
Όχι δεν έχουν αφαιρεθεί.. Το λέω μετά από έρευνα συναδέλφου πέρσι το καλοκαίρι

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:00:21 »

Συνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #1457 στις: Ιούνιος 15, 2022, 11:25:29 πμ »
Λοιπόν είχα λίγο χρόνο τώρα το πρωι για να δω λιγο τους πίνακες. Ετσίασα κυρίως στην Αττική γιατί εκεί θεωρώ οτι, λόγω των πολλών κενών στη γενικά, θα είναι το μεγαλύτερο κομμάτι συναδελφων που μπορεί να είναι αναπληρωτές στην ειδική αλλά να διοριστούν γενική.

1) Ο 317 αναπληρωτής πρώτης φάσης γενικής είναι το 2708 στον πίνακα ΑΣΕΠ. Αν θεωρήσουμε ότι όλοι όσοι πανε αναπληρωτές στη γενική θα δηλώσουν όλη την Ελλάδα (που δεν ισχύει βέβαια) αυτό είναι το κάτω όριο που μπορεί να φτάσει ο πίνακας
2) Στην ειδική, υπάρχουν περίπου 90 άτομα που πήγαν αναπληρωτές στην Αττική και που είναι πάνω από αυτή τη θέση (2708 δηλαδη) στον πίνακα ΑΣΕΠ στη 2ΓΕ. Επειδή δεν τους έψαξα έναν-έναν μπορεί να είναι κάποιοι πιο πανω σε αυτούς τους 90 που να μην είναι στον πίνακα ΑΣΕΠ της 2ΓΕ, εγώ εψαχνα το κατω ακρο για να δω περίπου ένα σύνολο.
3) Αν βρούμε τα κενά της Αττικής στην ειδική, μπορούμε να πιθανολογήσουμε πόσοι από αυτούς τους 90 θα επιλέξουν τη γενική για διορισμοί και άρα πόσες θέσεις θα πρέπει να βγάλουμε από αυτό το 2708 για να εκτιμήσουμε εκ νέου το κατω όριο
4) Φυσικά υπάρχουν και αυτοί που δεν πάνε αναπλητωτές αλλά μπορεί να επιλεξουν να διοριστούν. Εκει δυστυχώς δεν έχουμε κριτήριο να κανουμε εκτίμηση.
5) Ο καθενας μπορεί να κάνει αυτη τη διαδικασία από το νούμερο που έχει στον πίνακα και να δει παιζει από κει και πάνω.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 15, 2022, 11:40:40 πμ από mts.ag »

Αποσυνδεδεμένος No_excuses

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 601
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #1458 στις: Ιούνιος 15, 2022, 12:22:30 μμ »
Λοιπόν είχα λίγο χρόνο τώρα το πρωι για να δω λιγο τους πίνακες. Ετσίασα κυρίως στην Αττική γιατί εκεί θεωρώ οτι, λόγω των πολλών κενών στη γενικά, θα είναι το μεγαλύτερο κομμάτι συναδελφων που μπορεί να είναι αναπληρωτές στην ειδική αλλά να διοριστούν γενική.

1) Ο 317 αναπληρωτής πρώτης φάσης γενικής είναι το 2708 στον πίνακα ΑΣΕΠ. Αν θεωρήσουμε ότι όλοι όσοι πανε αναπληρωτές στη γενική θα δηλώσουν όλη την Ελλάδα (που δεν ισχύει βέβαια) αυτό είναι το κάτω όριο που μπορεί να φτάσει ο πίνακας
2) Στην ειδική, υπάρχουν περίπου 90 άτομα που πήγαν αναπληρωτές στην Αττική και που είναι πάνω από αυτή τη θέση (2708 δηλαδη) στον πίνακα ΑΣΕΠ στη 2ΓΕ. Επειδή δεν τους έψαξα έναν-έναν μπορεί να είναι κάποιοι πιο πανω σε αυτούς τους 90 που να μην είναι στον πίνακα ΑΣΕΠ της 2ΓΕ, εγώ εψαχνα το κατω ακρο για να δω περίπου ένα σύνολο.
3) Αν βρούμε τα κενά της Αττικής στην ειδική, μπορούμε να πιθανολογήσουμε πόσοι από αυτούς τους 90 θα επιλέξουν τη γενική για διορισμοί και άρα πόσες θέσεις θα πρέπει να βγάλουμε από αυτό το 2708 για να εκτιμήσουμε εκ νέου το κατω όριο
4) Φυσικά υπάρχουν και αυτοί που δεν πάνε αναπλητωτές αλλά μπορεί να επιλεξουν να διοριστούν. Εκει δυστυχώς δεν έχουμε κριτήριο να κανουμε εκτίμηση.
5) Ο καθενας μπορεί να κάνει αυτη τη διαδικασία από το νούμερο που έχει στον πίνακα και να δει παιζει από κει και πάνω.

Μέχρι 2500 του ΑΣΕΠ είναι 60 στην ειδική που θέλουν Αττική. Χοντρικά δεδομένου ότι θα δώσουν 25 κενα Αθήνα , θα φύγουν 35 από ειδική για γενική μέχρι εκει. Αλλά αυτό δε μας δίνει πλήρη εικόνα γιατί μπορεί να φύγουν και άλλοι ανάλογα τα κενα που θα δώσει ο πίνακας ειδικής ή γενικης ..όποτε το στάνταρ για μενα είναι τα 35   Που θα πάνε Αθήνα συν τα 45 που είναι μόνο πίνακα ειδικής .συμπέρασμα μέχρι το 2500ασέπ μη περιμένετε να φύγουν περισσότερα από 100 για ειδική …100 και λιγότερα ανάλογα με τα κενα (180 προσλήψεις γίνονται μείον 45+35).

Μπιρει να μην αρέσει σε όσους θέλουν να υπολογίζουν 317+230 αλλά αυτή είναι η αλήθεια

Αποσυνδεδεμένος No_excuses

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 601
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #1459 στις: Ιούνιος 15, 2022, 12:25:23 μμ »
Όχι δεν έχουν αφαιρεθεί.. Το λέω μετά από έρευνα συναδέλφου πέρσι το καλοκαίρι

Αυτό εινσι πολύ ενδιαφέρον ;;έχουμε λίστα ;;γενικά αν θέλετε μπορεί να αλλάζουμε λίστες και να το ψάχνουμε πχ εγώ έχω λίστα με 120 άτομα ανενεργά🤣🤣

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:00:21 »

Αποσυνδεδεμένος g.t

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1730
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #1460 στις: Ιούνιος 15, 2022, 01:01:50 μμ »
gtΠΕ02, δεν μπορω επακριβώς να παρακολουθήσω το σκεπτικό, μακαρι όμως να κατέβει ο πίνακας περισσότερο από το πολύ τσιγκούνικο 2500 που εκτίμησα εγώ. Είναι από τις φορές που θα χαρώ να κάνω λάθος.
Με βαση τις τοποθετησεις σου εδώ μεσα θεωρω απίθανο να μην μπορεσες να παρακολουθησεις το δικο μου σκεπτικο. Έχεις τη γνωση και την αριθμητικη κατάρτιση για να το τσεκαρεις. Προφανώς από ευγένεια δεν θελησες να εκφρασεις τις αντιρρήσεις σου. Όμως κάθε ιδεα που αφορά αριθμους και νούμερα σχετικα με τους επικείμενους διορισμους μπορει να μας βοηθησει στο να προβλεψουμε τις θεσεις του πινακα γενικης και ειδικης στις οποίες θα σταματησουν οι αυγουστιάτικες προσλήψεις.

Προσωπικα θεωρω τη θεση 2187 του πινακα γενικης , ως την πιο κομβική θεση. Έχω χωρίσει, στο μυαλό μου,  τον οριστικό πινακα γενικης της 2ΓΕ (πριν εκκαθαριστεί) σε δύο κομμάτια. Ένα μεταξύ των θεσεων 1-2187 και ένα από 2187 και πιο κάτω (με φθινουσα σειρα κατάταξης). Και αυτό για τους εξής λόγους:
Αφενός έχουμε ως δεδομενο ότι οι προσλήψεις γενικής και ειδικής θα γινουν από τους οριστικους τελικους αξιολογικους «ΠΑΓΩΜΕΝΟΥΣ» πινακες 2ΓΕ ΚΑΙ 3ΕΑ και οποιοι δεν εχουν διαφοροποιηθει (φανταζομαι ότι δε θα υπολογιστούν όσοι δεν αποδεχτηκαν διορισμό).
Και αφετέρου εχουμε ότι α) στην ειδική, το καλοκαιρι 2020, διοριστηκαν 554 ΠΕ02 που κάλυπταν θεσεις γενικής (του μη εκκαθαρισμένου πίνακα) από 1-1206 (πλην 57 που δεν εκαναν αιτηση για διορισμο εκ των οποίων βρήκα ονομαστικά τους 55 και παρατηρησα ότι 12/55 διοριστηκαν στη γενική,ενώ 51/55 είναι και στον πίνακα της γενικής) και β) στη γενική, το καλοκαιρι 2021, διορίστηκαν 1346 ΠΕ02 , εκ των οποίων η τελευταια διορισθείσα είχε θεση στη γενικη 2187.
Άρα όσοι διοριστικαν περυσι και προπερσι βρισκονταν σε θεσεις μεταξυ 1-2187.
Επίσης, όπως φαινεται  από τους αριθμούς, υπήρχαν 2187-1900=287 συνάδελφοι που δεν έκαναν αιτηση για διορισμο στη γενική και στην ειδικη . Στους εκκαθαρισμένους του συναδελφου trust βρηκα ότι από τη θεση 1-2187 υπάρχουν 265 συναδελφοι (δε γνωρίζω για ποιους λογους από το 287 πέσαμε στο 265).

Επομενως τον πρωτο λογο και την ευελιξια επιλογων την εχουν αυτοι οι 265, ειδικά από τη στιγμη που το (αναμενομενο) άθροισμα διορισμων ειδικης +γενικης= 224+317 (πολύ καλη η παρατηρηση σου για τους 15 που φυγανε με κινητικοτητα και που λογικα θα αυξησουν τις θεσεις διορισμου) =541. Άρα με δεδομενο ότι αυτοι οι 265 έχουν προτεραιοτητα διορισμου και το αθροισμα των διοριστεων είναι μεγαλυτερο του 265 (541>265) είναι φανερο ότι αυτοι οι 265 διοριζονται αν το θελήσουν (προφανως καποιοι από αυτους, εχει ξαναειπωθει, δεν μπορουν να διοριστουν γιατι προερχομενοι από την ιδιωτικη δε θα εχουν συμπληρωσει το 20μηνο. Δε γνωριζω ποσοι είναι αυτοι, πιθανον να είναι οσοι εργαστηκαν τη διετια 2020-2022 ως αναπληρωτες και ειχαν μεγαλο αριθμο μοριων που όμως δεν ειχαν τη δυνατοτητα να διοριστουν . Ειδα πχ φετος στην περιοχη μου αναπληρωτρια με 135 μορια και πιθανολογησα ότι θα είναι από ιδιωτικη εκπαιδευση).
Ας υποθεσουμε τωρα ότι ειμαι ΠΕ02 και βρίσκομαι στη θεση 2188 του πινακα γενικης (μη εκκαθαρισμ) και ότι δεν ειμαι στον πίνακα ειδικής.
Πως θα σκεφτόμουν?? Θα επιθυμούσα διακαως κατ αρχας οι 265 που δεν διορίστηκαν τα καλοκαιρια 2020 και 2021, να μην υποβάλλουν ούτε τωρα αίτηση για διορισμο (ουτε στη γενικη ουτε στην ειδικη) και να μας αφησουν το πεδιο ελευθερο.

Επειδη όμως αυτό είναι αδύνατο να συμβει θα  παρακαλούσα, τουλαχιστον, όσοι είναι στις θεσεις 1-2187 και μπορουσαν να διοριστούν στην ειδική να το πραξουν ώστε να αφησουν ησυχες τις 317 θεσεις της γενικης για να διοριστω εγω.

Από την άλλη όμως, για να μπορω να εχω μια ακριβεστερη εικόνα των πιθανων εξελίξεων, θα πρέπει να εξετάσω τα χειροτερα-για τα συμφεροντα μου- σεναρια (και όχι τα ευνοικά σεναρια) προκειμενου να δω αν εχω ελπιδα διορισμού.

Και ποιο είναι το χειροτερο για μενα που βρισκομαι στη θεση 2188 του πινακα γενικης? Να μπορουν να διοριστουν και να μην εχουν κωλυμα και οι 265 (πχ να μην ειναι ιδιωτικοι χωρις 20μηνο) και να θελησουν και οι 265 να καταθεσουν αιτηση και μάλιστα στη γενικη δηλ να μην προτιμησει ουτε ενας την ειδική (ώστε να μου αδειαζει εστω ενας, τη γωνια). Ακόμα και ετσι όμως σκεφτομαι τα εξης: τις 224 θεσεις της ειδικης θα τις παρουν ατομα που είναι σε χειροτερες θεσεις απο μενα δηλ 2189,2190 κλπ αλλα χε@@@α (ουτως ή αλλως δεν ημουν στον πίνακα ειδικης),  αφου θα μεινουν 317-265=52 θεσεις και για μας τους «φτωχους» εκ των οποιων την πρωτη από τις 52 θεσεις θα την πιασω γω. Ο κοσμος να χαλασει λοιπον και με το χειροτερο σεναριο διοριζομαι όπως διοριζονται , επισης ο κοσμος να χαλασει και οι επομενοι 51 (αν το θελησουν) δηλ μεχρι και τη θεση 2188+51=2239η θεση.
Και θα πει καποιος..μα είναι δυνατον να συμβουν αυτά τα ακραια σεναρια? Φυσικα και δε θα συμβουν, αλλα με βοηθουν να  καταλαβω ποια είναι η ελαχιστη θεση που εξασφαλιζει θεση διορισμου.

Ας δουμε τωρα την περιπτωση να ειμαι ΠΕ02 με θεση 2800 στον μη εκκαθ-νο της γενικης.
Πως θα σκεφτομουν? Πάντως δε θα σκεφτομουν τα χειροτερα για μενα σεναρια γιατι ειμαι σε θεση που απεχει παρα πολύ από τη 2239η θεση που εξασφαλιζει διορισμο.
Οπότε θα αντεστρεφα τα σεναρια (μιας και ειμαι τοσο πίσω στον πινακα )και θα θεωρούσα ότι θα συμβούν τα ιδανικοτερα (για τα συμφεροντα μου σενάρια) δηλ θα σκεφτομουν ως εξης:

Για να διοριστώ (με βαση το 224+317=541) θα πρεπει (α) να φυγουν από τη μεση οι 265 δηλ να μην καταθεσουν αιτηση ουτε ενας από αυτούς. Τότε οι 541 θεσεις θα μοιραστουν αποκλειστικά σε οσους βρισκονται στην γενικη σε θεσεις 2187 και χαμηλοτερες δηλ 2188,2189 κλπ. Όμως αν 2187+541=2728η θεση. Οπότε για να διοριστω δεν αρκει να συμβουν τα παραπανω ακραια αλλα θα πρεπει ( β)επιπλεον να μην καταθεουν αιτηση για διορισμο και 2800-2728=72 ατομα. Τότε οντως θα διοριστω και γω.
Άρα πηρα τα χειροτερα-για τα συμφεροντα ενός συναδελφου που είναι σε θεσεις από 2187-2800- σενάρια , αλλα και τα ευνοικοτερα για να βρω το min/max των διορισμων. Αυτά τα σεναρια δεν στηριζονται στην δικη μου σκεψη . αλλα είναι θεμα αριθμητικης λογικης, ασχετα με το τι πιστευω γω.
Όμως για να πω και τι πιστευω γω (από δω και κατω θα αρχισουν οι ΔΙΑΙΣΘΗΤΙΚΕΣ προβλεψεις γιατι δεν εχω τεκμηριωμενα στοιχεια στα χερια μου), θεωρώ ότι από τους 265 μια μειοψηφια μονο θα καταθεσει αιτηση για διορισμο, εφοσον αν ηθελαν διορισμο θα εκαναν αίτηση για διορισμο την διετια 2020-2021, όταν μαλιστα δεν υπηρχε η προοπτικη για επομενους διορισμους και θα πρεπε να σκεφτουν τοτε ότι δε θα ξαναβρουν στο αμεσο μελλον ευκαιρια διορισμού. Τωρα θα πει καποιος ότι αρκετοι ειχαν κωλυμα λογω ότι ηταν ιδιωτικοι χωρις 20μηνο. Ποσοι να είναι αυτοι αραγε? (καπου διαβασα για 30-40 ατομα). Επισης θα πει καποιος ότι ισως τοτε να μην τους αρεσαν οι περιοχες ενώ τωρα τους αρεσουν. Και παλι όμως θεωρω ότι μονο το 1/4 θα καταθεσουν αιτηση για διορισμο (είτε στην ειδικη είτε στη γενικη) δηλ 265-40 ( που μπορει να εξακολουθουν να εχουν κωλυμα) =225/4= περιπου 60. Επομενως αν συμβει αυτό οι 225-60=165 θεσεις θα μοιραστουν σε ατομα που είναι μεταξυ 2187-2800 δηλ από τις 541 θεσεις οι 100 (265-165)  θα καταναλωθουν από ατομα που βρίσκονται μεταξυ 1-2187 και οι υπόλοιπες 441 σε ατομα που είναι μεταξυ 2187-2800. Οπότε 2187+441=2628.
Αν προσθεσουμε και ένα 7% του 541 που πιστευω (ηταν 13% το 2020-2021) ότι δε θα καταθεσουν αιτηση είτε γιατι εχουν βρει αλλου δουλειά είτε γιατι δεν τους αρεσουν οι περιοχες δηλ 40 θεσεις τοτε 2628+40=2668+11 (που δεν αποδεχτηκαν διορισμο)  +15 που μεταταχθηκαν=2698. Κάπου εκει πιστευω (αν δεν ξεχναω καποια άλλη παράμετρο) ότι θα κλεισει ο πίνακας της γενικής.
Επίσης για την ειδική εχουμε ως δεδομένο ότι 45 ατομα, που βρισκονται μεταξυ των θεσεων γενικης 1-1206 δεν κατεθεσαν αιτηση την προηγουμενη φορά. Επίσης τις 230 πρωτες θεσεις του εκκαθαρισμενου πινακα της ειδικής της εχουν άτομα που βρισκονται μεταξυ του 1-2728 του πίνακα της γενικής. Αυτό σημαινει ότι θα διοριστουν και άτομα στην ειδικη που κατεχουν θεσεις στη γενικη στο γκρουπ 3000-3500.
Τελος, κοιταξα στους 1040 που διοριστηκαν ΕΕΠ-ΕΒΠ και δεν βρηκα τους 45 της ειδικης που δεν διοριστηκαν την προηγουμενη φορα και οι οποίοι είναι στους εκκαθαρισμενους της ειδικης σημερα.
Το να κοιταξω τις προσληψεις αναπληρωτων της α φασης και στην ειδικη και στην γενικη σιγουρα δινει ένα στιγμα , αλλα νομιζω ότι ενας αναπληρωτης γενικα δηλωνει λιγες περιοχες ενώ ο ιδιος αν προκειται για μονιμο διορισμο, θα είναι πιο large στην δηλωση περιοχων.

Αποσυνδεδεμένος No_excuses

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 601
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #1461 στις: Ιούνιος 15, 2022, 01:19:57 μμ »
Gtp δυσκολευεις  πολύ τα πραγνατα χωρίς λόγο…εννοείται ότι οποίος ενδιαφέρεται μελετά από την αρχή έως το 2187 που είναι περίεργα και μετά δεν έχει πολλά να μελετήσει. Οποίος είναι στο 2800 δε τον ενδιαφέρουν όλα αυτά θα τα δηλώσει όλα και αν είναι να μπει θα μπει ..τους νωρίτερα ενδιαφέρει και πραγματικα είναι αρκετά αισιόδοξες οι προβλέψεις ..αυτοί που είναι ειδική και φεύγουν πρώτοι, με 317 μόνο κενα δε μπορούν να βασιστούν σε τιποτα απο αυτά παρά μόνο θα τα βάλουν όλα .αυτό είναι το ζουμί και ότι δε μπορεί να βασιστεί κανείς σε αυτούς που φεύγουν νωρίτερα της ειδικής ότι θα αδειάσει ο πίνακας της γενικης ..

Από υπολογισμούς και όχι διαισθητικά  επαναλαμβάνω ότι μέχρι 2500 ΑΣΕΠ 550 εκκαθαρισμένων στη  γενική φεύγουν μόνο 100 απο ειδική και καμία σχέση με τα 230 που μπορεί να υπολογίζετε ..το ίδιο συμβαίνει και για το 600 και το 650..
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 15, 2022, 01:24:36 μμ από No_excuses »

Αποσυνδεδεμένος No_excuses

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 601
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #1462 στις: Ιούνιος 15, 2022, 01:28:57 μμ »
Επισης επειδή χάνονται πολύ σημαντικές πληροφορίες όπως αυτες του @skg  ότι 50 άτομα στη γρνικη είναι ήδη διορισμενα, να μένει καθαρό το νημα από εικασίες για να μπορούμε να τα βλέπουμε ! Skg αν μπορείς πες μας περισσότερες πληροφορίες για αυτό μέχρι ποια θέση βρίσκονται κλπ

Αποσυνδεδεμένος skx

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 440
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #1463 στις: Ιούνιος 15, 2022, 01:46:00 μμ »
Επισης επειδή χάνονται πολύ σημαντικές πληροφορίες όπως αυτες του @skg  ότι 50 άτομα στη γρνικη είναι ήδη διορισμενα, να μένει καθαρό το νημα από εικασίες για να μπορούμε να τα βλέπουμε ! Skg αν μπορείς πες μας περισσότερες πληροφορίες για αυτό μέχρι ποια θέση βρίσκονται κλπ
είναι στις πρώτες θέσεις. Μέχρι το 2600 του Ασεπ είναι 158 της ειδικής. Από αυτούς εγώ μέτρησα περίπου 40 άτομα για Αθήνα και Αττική γενικότερα κι γύρω στα 30 για Θεσσαλονίκη. Αν μου έφευγε κάτι στο μέτρημα ζητώ συγγνώμη., αλλά είμαι μεταξυ υπολογισμών βαθμολογικου και διορθωματος...

Αποσυνδεδεμένος No_excuses

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 601
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #1464 στις: Ιούνιος 15, 2022, 02:15:40 μμ »
είναι στις πρώτες θέσεις. Μέχρι το 2600 του Ασεπ είναι 158 της ειδικής. Από αυτούς εγώ μέτρησα περίπου 40 άτομα για Αθήνα και Αττική γενικότερα κι γύρω στα 30 για Θεσσαλονίκη. Αν μου έφευγε κάτι στο μέτρημα ζητώ συγγνώμη., αλλά είμαι μεταξυ υπολογισμών βαθμολογικου και διορθωματος...
εχεις βάλει τα κεδασυ μέσα ;;γιατι μέχρι 2500ασεπ έχω βγάλει σίγουρα 60 που θέλουν Αθήνα ,10 εκ των οποίων όμως είναι στον πίνακα μόνο ειδικής

Αποσυνδεδεμένος skx

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 440
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #1465 στις: Ιούνιος 15, 2022, 02:42:09 μμ »
εχεις βάλει τα κεδασυ μέσα ;;γιατι μέχρι 2500ασεπ έχω βγάλει σίγουρα 60 που θέλουν Αθήνα ,10 εκ των οποίων όμως είναι στον πίνακα μόνο ειδικής
Άρα πάμε στους 50...Συναδελφε μπορεί όντως να χάθηκα στο μέτρημα... Αυτοί οι πίνακες είναι Βαβελ

Αποσυνδεδεμένος Marphil

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 536
  • Φύλο: Γυναίκα
  • «Κάθε πρόχειρη γραφή [θέλει] τον Πικιώνη της»
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #1466 στις: Ιούνιος 15, 2022, 02:47:31 μμ »
Για τους 2187-2260 προβλέψεις; Με γυάλινη σφαίρα....

Συνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #1467 στις: Ιούνιος 15, 2022, 02:48:53 μμ »
Για τους 2187-2260 προβλέψεις; Με γυάλινη σφαίρα....

Ραψου!

Αποσυνδεδεμένος Andriana andriana

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1028
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #1468 στις: Ιούνιος 15, 2022, 02:49:41 μμ »
Για τους 2187-2260 προβλέψεις; Με γυάλινη σφαίρα....
Και περουκιαρισου !!! Καλό διορισμο

Συνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #1469 στις: Ιούνιος 15, 2022, 02:51:51 μμ »
@gtΠΕ02: Τώρα το διάβασα λίγο πιο ξεκούραστα και το καταλαβα. Το 2678 δεν είναι εκτός πραγματικότητας. Δυστυχώς μας λείπουν τα ποιοτικά δεδομένα για τους 278, είναι ένα εντελώς βουβό κομμάτι του πίνακα.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159834
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 583
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 521
Σύνολο: 531

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.208 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.