*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί Φιλολόγων 2022  (Αναγνώστηκε 264869 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ΤΚ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 753
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #1582 στις: Ιούνιος 17, 2022, 03:19:31 μμ »
Δράμα: 2 κενά στις μετατάξεις  6 εναπομ
ειναντα
Χαλκιδική:11 κενά στις μετατάξεις 16 εναπομείναντα

Χαλκδιικη 11 είναι ττα εναπομείναντα δείτε το ξανά.

Ενδεικτικά πχ α Πειραιά στις μετατάξεις είναι 32 αλλά στα εναπομείναντα είναι 20(το πολύ αφού διαίρεσα όλες τις ώρες με το 12) οπότε δεν ξέρω αν μπορεί να βγει ξεκάθαρο συμπέρασμα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:46:28 »

Αποσυνδεδεμένος No_excuses

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 601
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #1583 στις: Ιούνιος 17, 2022, 03:24:11 μμ »
Ας κάνουμε μια οργανωμένη κοινοποίηση κατα συστάδες στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης σε τόνο ότι ‘γνωρίζουμε τι γίνεται ‘ …τα διαβάζουν όλα ειδικά αν γίνεται μαζικά !!δε θέλουν μπελάδες

Αποσυνδεδεμένος ahgioma

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1392
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #1584 στις: Ιούνιος 17, 2022, 03:27:06 μμ »
Χαλκδιικη 11 είναι ττα εναπομείναντα δείτε το ξανά.

Ενδεικτικά πχ α Πειραιά στις μετατάξεις είναι 32 αλλά στα εναπομείναντα είναι 20(το πολύ αφού διαίρεσα όλες τις ώρες με το 12) οπότε δεν ξέρω αν μπορεί να βγει ξεκάθαρο συμπέρασμα.
τα κενά είναι 13 μόλις τα μέτρησα .Ήταν 16 και με τις σημερινές οριστικές τοποθετήσεις έμειναν 13

Αποσυνδεδεμένος ΤΚ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 753
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #1585 στις: Ιούνιος 17, 2022, 03:27:49 μμ »
τα κενά είναι 13 μόλις τα μέτρησα .Ήταν 16 και με τις σημερινές οριστικές τοποθετήσεις έμειναν 13


Βγάλε και τα πλεονάσματα. Την αριστερή στήλη...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:46:28 »

Αποσυνδεδεμένος ahgioma

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1392
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #1586 στις: Ιούνιος 17, 2022, 03:29:41 μμ »
Σωστά δεν τα είδα .

Αποσυνδεδεμένος ΤΚ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 753
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #1587 στις: Ιούνιος 17, 2022, 03:30:28 μμ »
Σωστά δεν τα είδα .


Δεν αμφισβητώ αυτά που λέτε.μην παρεξηγηθώ. Άλλωστε έχει πει ο Πατρέας για τις αδικίες στο τρόπο υπολογισμού της βθμιας.

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #1588 στις: Ιούνιος 17, 2022, 03:51:07 μμ »
Ας κάνουμε μια οργανωμένη κοινοποίηση κατα συστάδες στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης σε τόνο ότι ‘γνωρίζουμε τι γίνεται ‘ …τα διαβάζουν όλα ειδικά αν γίνεται μαζικά !!δε θέλουν μπελάδες
Αυτά που γράφετε τώρα εδώ, ότι δηλ. άλλα είναι τα κενά των μετατάξεων κι άλλα φαίνονται στις κατά τόπους ΔΔΕ, με αποτέλεσμα να υπάρχει απόκλιση στα οργανικά κενά κάποιου κλάδου, δεν ήταν γνωστά στους διάφορους συλλόγους νωρίτερα, ώστε τη στιγμή που μπαινοέβγαιναν στο Υπουργείο, να θέσουν έγκαιρα τον προβληματισμό & την ανησυχία τους στην Υφυπουργό;; Τώρα αντιληφθήκατε όλοι αυτή τη διαφορετική προσέγγιση επί των κενών (αν φυσικά συμβαίνει κάτι τέτοιο σε εκτεταμένη κλίμακα);;
Το να στείλετε μια επιστολή διαμαρτυρίας μερικά άτομα ΤΩΡΑ, δε θα έχει κανένα αποτέλεσμα, αφού αυτά είναι θέματα που πρέπει να τίθενται από τα συλλογικά όργανα των αναπληρωτών, των φιλολόγων κλπ. ΕΓΚΑΙΡΑ, για να συζητιούνται και να επιλύνονται. Άλλωστε, η κατανομή έχει κλειδώσει.
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος Σούζη

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 226
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #1589 στις: Ιούνιος 17, 2022, 04:04:36 μμ »
Ας κάνουμε μια οργανωμένη κοινοποίηση κατα συστάδες στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης σε τόνο ότι ‘γνωρίζουμε τι γίνεται ‘ …τα διαβάζουν όλα ειδικά αν γίνεται μαζικά !!δε θέλουν μπελάδες
Συμφωνώ όλοι μαζί έχουμε δύναμη!!!!

Αποσυνδεδεμένος No_excuses

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 601
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #1590 στις: Ιούνιος 17, 2022, 04:23:24 μμ »
Αυτά που γράφετε τώρα εδώ, ότι δηλ. άλλα είναι τα κενά των μετατάξεων κι άλλα φαίνονται στις κατά τόπους ΔΔΕ, με αποτέλεσμα να υπάρχει απόκλιση στα οργανικά κενά κάποιου κλάδου, δεν ήταν γνωστά στους διάφορους συλλόγους νωρίτερα, ώστε τη στιγμή που μπαινοέβγαιναν στο Υπουργείο, να θέσουν έγκαιρα τον προβληματισμό & την ανησυχία τους στην Υφυπουργό;; Τώρα αντιληφθήκατε όλοι αυτή τη διαφορετική προσέγγιση επί των κενών (αν φυσικά συμβαίνει κάτι τέτοιο σε εκτεταμένη κλίμακα);;
Το να στείλετε μια επιστολή διαμαρτυρίας μερικά άτομα ΤΩΡΑ, δε θα έχει κανένα αποτέλεσμα, αφού αυτά είναι θέματα που πρέπει να τίθενται από τα συλλογικά όργανα των αναπληρωτών, των φιλολόγων κλπ. ΕΓΚΑΙΡΑ, για να συζητιούνται και να επιλύνονται. Άλλωστε, η κατανομή έχει κλειδώσει.

Δε μίλησε κανείς για επιστολή gia μου !σωρεια αναρτήσεων διαμαρτυρίας ο καθένας οι οποίες θα είναι τέτοιες σε μέγεθος και έκταση που δε θα μπορούν να αγνοηθούν…..!!!! Το τι έγινε και δεν έγινε δεν είναι της παρούσης !αφου τώρα το γνωρίζουμε μετά και τα τελικά κενα ας πράξει ο καθένας κατα βούληση

Αποσυνδεδεμένος Andriana andriana

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1028
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #1591 στις: Ιούνιος 17, 2022, 05:57:14 μμ »
Είπε η gia η διορισμενη με δικαστικη προσφυγη που δε θα έπρεπε καν να είναι διορισμενη και απετρεψε τους συναδερφους της από μία κίνηση που και για ηθικους λογους πρέπει να γίνει εφοσον τώρα παρατηρηθηκε !! Είπε η gia η φιλόλογος για το πόσο μεγάλη αναγκη ειναι να διοριστουν οι δασκαλοι μέχρι να φτάσει το νουμερο στο συγγενη της για να βολευτει και αυτός...ε αφού το είπε η ''συναδελφος '' gia ας μη γίνει ..γιατι η gia αγαπά τους φιλολογους

Αποσυνδεδεμένος Maribelle

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 414
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εκπαιδευτικός
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #1592 στις: Ιούνιος 17, 2022, 06:51:17 μμ »
Χαλκδιικη 11 είναι ττα εναπομείναντα δείτε το ξανά.

Ενδεικτικά πχ α Πειραιά στις μετατάξεις είναι 32 αλλά στα εναπομείναντα είναι 20(το πολύ αφού διαίρεσα όλες τις ώρες με το 12) οπότε δεν ξέρω αν μπορεί να βγει ξεκάθαρο συμπέρασμα.

ΤΚ, πες μου σε παρακαλώ... αφού είσαι δάσκαλος, γιατί ασχολείσαι με τέτοιο ζήλο με τα κενά μας; Κάθεσαι και ψάχνεις ΔΔΕ, αντί να ψάχνεις τα δικά σας κενά στις Πρωτοβάθμιες; Θα μας τρελάνεις; Καταντά ενοχλητικό... Μπορείς να μου απαντήσεις γιατί το κάνεις;

Αποσυνδεδεμένος Maribelle

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 414
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εκπαιδευτικός
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #1593 στις: Ιούνιος 17, 2022, 06:54:08 μμ »
Γιατί δε γράφουμε μια επιστολή να τη στείλουμε
στον προθυπουργό; να υπογράψουμε όλοι.

Εγώ είμαι μέσα! Ούτως ή άλλως θα στείλω ερώτημα στην Υπουργό να μου απαντήσει επίσημα για την αναντιστοιχία στα κενά της Β' Πειραιά με την εγκύκλιο μετατάξεων και θα ζητήσω να προβεί σε επικαιροποίηση για τους διορισμούς!

Αποσυνδεδεμένος No_excuses

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 601
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #1594 στις: Ιούνιος 17, 2022, 07:33:13 μμ »
Εγώ είμαι μέσα! Ούτως ή άλλως θα στείλω ερώτημα στην Υπουργό να μου απαντήσει επίσημα για την αναντιστοιχία στα κενά της Β' Πειραιά με την εγκύκλιο μετατάξεων και θα ζητήσω να προβεί σε επικαιροποίηση για τους διορισμούς!
Στείλε αλλά έχει ζητήσει ηδη επικαιροποίηση αυτό θα σου απαντήσει !!και πέρα από κάποιες περιπτώσεις πιυ θα προστεθούν νέα κενα ,λίγες,τα νούμερα θα είναι αυτά που ξέρουμε λόγω αλγορίθμου !!να σταματήσουν να μας κοβουν κενα είναι το θέμα !!!θελει μαζί με τις επιστολές και έντονες διαμαρτυρίες γιατί δε έχουμε χρόνο

Αποσυνδεδεμένος Andriana andriana

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1028
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #1595 στις: Ιούνιος 17, 2022, 09:05:11 μμ »
Μέσα και γω αν και όλα δειχνουν πως είμαι στο νουμερο που θα διορισει αλλά μέσα να βοηθησουμε να διοριστουν και οι πιο πίσω

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159768
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 346
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 325
Σύνολο: 326

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.103 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.