*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί Φιλολόγων 2022  (Αναγνώστηκε 265210 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Marphil

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 536
  • Φύλο: Γυναίκα
  • «Κάθε πρόχειρη γραφή [θέλει] τον Πικιώνη της»
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #2436 στις: Ιούλιος 25, 2022, 10:30:40 μμ »
Κάποια άτομα εδώ μέσα (βλ. mts.ag, gtΠΕ02, Κίρκη) είναι ο λόγος συμμετοχής μας στο forum 💚
Μακάρι να μην ενεργοποιηθούν οι ανενεργοί, μακάρι οι θεράποντες της ειδικής να προτιμήσουν την ειδική και όχι τη γενική, μακάρι κάποιοι να αδιαφορήσουν για τους διορισμούς, μακάρι να κατέβει ο πίνακας και να χαρούν όσο το δυνατόν περισσότεροι! Με τα ευχολόγια δεν γίνεται δουλειά, αλλά σε λιγότερο από δέκα μήνες θα μιλάμε πάλι για διορισμούς!

Πολύ δύσκολη εβδομάδα... Δύσκολη απόφαση... 🌹

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:13:04 »

Αποσυνδεδεμένος Vasileiamika

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #2437 στις: Ιούλιος 26, 2022, 01:15:08 πμ »
Θα συμφωνήσω, πολύ δύσκολη εβδομάδα... να φύγω, να μη φύγω...  Παιδιά, σύζυγος, ηλικιωμένοι γονείς.... Κ στο βάθος η δικαίωση της μονιμότητας μετά από 12 χρόνια αναπληρώτρια, κ 3 ΑΣΕΠ

Αποσυνδεδεμένος Reenaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 821
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #2438 στις: Ιούλιος 26, 2022, 10:10:14 πμ »
Κάποια άτομα εδώ μέσα (βλ. mts.ag, gtΠΕ02, Κίρκη) είναι ο λόγος συμμετοχής μας στο forum 💚
Μακάρι να μην ενεργοποιηθούν οι ανενεργοί, μακάρι οι θεράποντες της ειδικής να προτιμήσουν την ειδική και όχι τη γενική, μακάρι κάποιοι να αδιαφορήσουν για τους διορισμούς, μακάρι να κατέβει ο πίνακας και να χαρούν όσο το δυνατόν περισσότεροι! Με τα ευχολόγια δεν γίνεται δουλειά, αλλά σε λιγότερο από δέκα μήνες θα μιλάμε πάλι για διορισμούς!

Πολύ δύσκολη εβδομάδα... Δύσκολη απόφαση... 🌹
Οπως οι νεοδιοριστοι γενικής του 21' που περιμενουν τις ιδρύσεις των νέων τμημάτων ένταξης σε βόρεια Ελλάδα και Αττική για να τα παρουν με μετάθεση; Αφού η μιση Ελλάδα πλέον έχει μαστερ.
Οποιος διοριστεί τωρα στην ειδική θα εγκλωβιστει τα επομενα 2+ ετη γιατι δε θα εχει θεση να επιστρέψει. Τα τμήματα ένταξης ειναι μετρημενα και τα ειδικα καλυμμένα. Ειναι αλλωστε λιγες οι θεσεις πανελλαδικά και λιγα τα σχολεια που εχουν τε.
Το λογικο ειναι καποιος πρωτα να σκεφτεί την περιοχή που μενει αν την πιάνει και μετα να δηλωνει ειτε το ενα ειτε το αλλο. Απο τις τοσες θεσεις ειδικής τα ειδικά σχολεία ειναι μονο 150 πανελλαδικά. Και έχουν διοριστεί 554 συν 180 φετος πε02.
Επισης δεν υπάρχει ο ορος θεράποντες ειδικής. Εκπαιδευτικοί ειμαστε με εξειδίκευση.

Αποσυνδεδεμένος christosflu

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #2439 στις: Ιούλιος 26, 2022, 10:11:39 πμ »
με θέση 2620 και κάτι ψιλά στον πίνακα γενικής , θεωρώ είμαι αρκετά  μακριά από τον διορισμό. Ποιες περιοχές θεωρείτε ωστόσο ότι θα μου έδιναν μια αμυδρή έστω πιθανότητα; ευχαριστώ πολύ!!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 26, 2022, 10:13:11 πμ από christosflu »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:13:04 »

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #2440 στις: Ιούλιος 26, 2022, 10:18:36 πμ »
με θέση 2620 και κάτι ψιλά , θεωρώ είμαι αρκετά  μακριά από τον διορισμό. Ποιες περιοχές θεωρείτε ωστόσο ότι θα μου έδιναν μια αμυδρή έστω πιθανότητα; ευχαριστώ πολύ!!

Θα ξεκινούσα με νησια: Δωδεκανησα, Κρητη, Ιόνια, Βόρειο Αιγαίο. Γενικα, αν δηλώσεις όλη την Ελλάδα δεν είναι απίθανος ο διορισμός.

Αποσυνδεδεμένος christosflu

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #2441 στις: Ιούλιος 26, 2022, 10:22:45 πμ »
Θα ξεκινούσα με νησια: Δωδεκανησα, Κρητη, Ιόνια, Βόρειο Αιγαίο. Γενικα, αν δηλώσεις όλη την Ελλάδα δεν είναι απίθανος ο διορισμός.


Ευχαριστώ πολύ για την ενθαρρυντική απάντηση . Πρώτη επιλογή θα βάλω Λακωνία και στη συνέχεια Κρήτη. Δωδεκάνησα διστάζω ακόμη (χαχαχα)

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #2442 στις: Ιούλιος 26, 2022, 10:28:25 πμ »
Αλλα μέρη που μπορεί να πέσει ο πίνακας (υπό προυποθέσεις) είναι η Πελοπόννησος και η Αττική. Γενικά, ρίξε μια ματιά στους περσινούς διορισμούς και δες ποια μέρη έφυγαν τελευταία.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 26, 2022, 10:31:53 πμ από mts.ag »

Αποσυνδεδεμένος Dimanson

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 266
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #2443 στις: Ιούλιος 26, 2022, 12:13:54 μμ »
Δε ξέρω για σας αλλά εγώ ακόμα χαζεύω τις περιοχές, οπσυδ δεν έχω τολμήσει να μπω ακόμα...

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #2444 στις: Ιούλιος 26, 2022, 12:58:32 μμ »
Αλλα μέρη που μπορεί να πέσει ο πίνακας (υπό προυποθέσεις) είναι η Πελοπόννησος και η Αττική. Γενικά, ρίξε μια ματιά στους περσινούς διορισμούς και δες ποια μέρη έφυγαν τελευταία.
Δεν ξέρω πώς ακριβώς το εννοείς, συνάδελφε, αλλά Πελ/νησο μπορούν πολύ εύκολα να δηλώσουν και οι Αθηναίοι, αλλά και οι Πατρινοί, εκτός ασφαλώς απ' τους ντόπιους. Είναι πιστεύω, από τα μέρη που θα έχουν μεγάλη ζήτηση, καθώς η Κορινθία (με την εξαίρεση της Γκούρας) βρίσκεται μεταξύ Αττικής & Αχαίας, αλλά κι η Μεσσηνία κι η Λακωνία, με τους νέους οδικούς άξονες που έχουν γίνει, βρίσκονται κοντά στα δύο μεγάλα αυτά αστικά κέντρα.
Η γνώμη μου είναι πως οι τελευταίες περιοχές που θα φύγουν είναι τα Δωδ/νησα, η Β΄Μαγνησίας, η Γ΄ Σάμου και η Β΄Κυκλάδων. Την Κρήτη δεν τη βάζω καθόλου, γιατί έχει πολλή καλή και συχνή συγκοινωνία με Αθήνα, αλλά και Θεσ/νίκη, συν ότι δεν αποτελεί ένα μικρό νησί.
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #2445 στις: Ιούλιος 26, 2022, 01:07:23 μμ »
Δεν ξέρω πώς ακριβώς το εννοείς, συνάδελφε, αλλά Πελ/νησο μπορούν πολύ εύκολα να δηλώσουν και οι Αθηναίοι, αλλά και οι Πατρινοί, εκτός ασφαλώς απ' τους ντόπιους. Είναι πιστεύω, από τα μέρη που θα έχουν μεγάλη ζήτηση, καθώς η Κορινθία (με την εξαίρεση της Γκούρας) βρίσκεται μεταξύ Αττικής & Αχαίας, αλλά κι η Μεσσηνία κι η Λακωνία, με τους νέους οδικούς άξονες που έχουν γίνει, βρίσκονται κοντά στα δύο μεγάλα αυτά αστικά κέντρα.
Η γνώμη μου είναι πως οι τελευταίες περιοχές που θα φύγουν είναι τα Δωδ/νησα, η Β΄Μαγνησίας, η Γ΄ Σάμου και η Β΄Κυκλάδων. Την Κρήτη δεν τη βάζω καθόλου, γιατί έχει πολλή καλή και συχνή συγκοινωνία με Αθήνα, αλλά και Θεσ/νίκη, συν ότι δεν αποτελεί ένα μικρό νησί.

Possibly… δεν έχω κοιτάξει τις περιοχές τόσο αναλυτικά σε επίπεδο διεύθυνσης. Για την Πελ/νησο το είπα πιο πολύ γιατί έχει αρκετά κενα, αλλά αυτά που γράφεις είναι λογικά όποτε άκυρο.  Τουλάχιστον συμφωνούμε για τα Δωδεκανησα, χαχα!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 26, 2022, 01:15:20 μμ από mts.ag »

Αποσυνδεδεμένος PE02_ES

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #2446 στις: Ιούλιος 26, 2022, 01:23:12 μμ »
Χαίρεται! Θα ήθελα την εκτίμησή σας... Είμαι στον εκκαθαρισμένο της ειδικής στη θέση 220 περίπου και σκέφτομαι να βάλω από νησιά μόνο Κρήτη θέλοντας να πιάσω Ρέθυμνο. Πιστεύετε πως έχω ελπίδες; Οι προηγούμενες επιλογές είναι Πελοπόννησος και και Δυτική Ελλάδα, που πιστεύω πως δεν τις πιάνω καθόλου. Ευχαριστώ πολύ! 

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #2447 στις: Ιούλιος 26, 2022, 01:26:30 μμ »
Χαίρεται! Θα ήθελα την εκτίμησή σας... Είμαι στον εκκαθαρισμένο της ειδικής στη θέση 220 περίπου και σκέφτομαι να βάλω από νησιά μόνο Κρήτη θέλοντας να πιάσω Ρέθυμνο. Πιστεύετε πως έχω ελπίδες; Οι προηγούμενες επιλογές είναι Πελοπόννησος και και Δυτική Ελλάδα, που πιστεύω πως δεν τις πιάνω καθόλου. Ευχαριστώ πολύ!

Συγνώμη για να καταλάβω, το Ρέθυμνο το θέλετε ως την καλύτερη δυνατή επιλογή, ή ως την τελευταία ανεκτή επιλογή;

Αποσυνδεδεμένος PE02_ES

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #2448 στις: Ιούλιος 26, 2022, 01:35:24 μμ »
Ως την τελευταία ανεκτή γιατί εκεί έχω κάποιους φίλους. Μετά από το Ρέθυμνο θα πρέπει να βάλω νησιά Αιγαίου και δεν θέλω καθόλου... Ελπίζω να με καταλάβατε...

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #2449 στις: Ιούλιος 26, 2022, 01:42:15 μμ »
@gia96

Πάντως, κοιτώντας τους περσινούς διορισμούς στη Γενική, τα Δωδεκάνησα φυσικά έφυγαν τελευταία. Λίγο πριν βλέπεις Κυκλάδες και μετά μπλέκονται Λασίθι, Σάμος, Χίος, Κεφαλλονιά και Ζάκυνθος.

Φέτος, η διαφορά με πέρυσι είναι ότι το Λασίθι δεν έχει κενά και οι Κυκλάδες έχουν όλα κι όλα 5 (3 στη Β' και 2 στη Δ'). Από τους αναπληρωτές Α φάσης, 5 πήγαν Κυκλάδες μέχρι το 2500 του πίνακα. Ένας Β', ένας Δ', ένας Α' και δύο Γ'. Την περιοχή δεν την ξέρω και τόσο καλά, οπότε δεν μπορώ να γνωρίζω αν θα είναι μια καλή επιλογή για τους τρεις που ήταν Α' και Γ' να δηλώσουν Β' και Δ' και να φύγει η περιοχή πριν το 2500.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 26, 2022, 01:49:59 μμ από mts.ag »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159806
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 554
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 385
Σύνολο: 396

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.111 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.