*

Αποστολέας Θέμα: Γραπτός διαγωνισμός 23 και αργότερα  (Αναγνώστηκε 136094 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος No_excuses

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 601
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός διαγωνισμός 23 και αργότερα
« Απάντηση #14 στις: Μάιος 04, 2022, 12:01:45 μμ »
Γραπτός έμπαινε όταν γίνοντουσαν προσλήψεις και οι άνθρωπο είχαν 24 μήνα και βαριά 36 μήνα. Τώρα να βάλει ΑΣΕΠ σε άτομα με 50μηνα και άνω!!γιατι εννοείται ότι δε θα φύγουν όλες οι μεγάλες προϋπηρεσίες και διορισμοί να γινουν τώρα γιατί έχει ανακατευτεί η τράπουλα με το προσοντολογιο. Δε θα πρέπει να ανεχτούμε το τιμωρητικό μέτρο αν δε γράψεις την βάση δε πας ούτε αναπληρωτής …μας ξεφτιλίζει ως οντότητες και μόνο η διατύπωση

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γραπτός διαγωνισμός 23 και αργότερα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:08:36 »

Αποσυνδεδεμένος serton

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 512
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός διαγωνισμός 23 και αργότερα
« Απάντηση #15 στις: Μάιος 04, 2022, 12:18:33 μμ »
Γραπτός έμπαινε όταν γίνοντουσαν προσλήψεις και οι άνθρωπο είχαν 24 μήνα και βαριά 36 μήνα. Τώρα να βάλει ΑΣΕΠ σε άτομα με 50μηνα και άνω!!γιατι εννοείται ότι δε θα φύγουν όλες οι μεγάλες προϋπηρεσίες και διορισμοί να γινουν τώρα γιατί έχει ανακατευτεί η τράπουλα με το προσοντολογιο. Δε θα πρέπει να ανεχτούμε το τιμωρητικό μέτρο αν δε γράψεις την βάση δε πας ούτε αναπληρωτής …μας ξεφτιλίζει ως οντότητες και μόνο η διατύπωση

κι αυτα εχουν κριθει αντισυνταγματικα.αρα εσυ τι συστημα προτεινεις;

Αποσυνδεδεμένος No_excuses

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 601
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός διαγωνισμός 23 και αργότερα
« Απάντηση #16 στις: Μάιος 04, 2022, 12:24:27 μμ »
Προτείνω να γίνει κάτι που δε μας ξεφτιλίζει . Το προσοντολογιο ξεφτιλίζει υποτιμά την προϋπηρεσία πάλι ,αποχαυνώνει με τη συσσώρευση προσόντων .να βάλει γραπτό αν θέλει για να ξεσκαρτάρει τα άτομα χωρίς προϋπηρεσία αλλά όχι υποτιμώντας τη νοημοσύνη μας!!αν δε γράψεις βάση δε πας ούτε αναπληρωτής !!αντιθετα να έχει πριμοδότικο χαρακτήρα  ,όσο περισσότερο γράψεις τόσα περισσότερα μόρια ..

Αποσυνδεδεμένος Loyla

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 180
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός διαγωνισμός 23 και αργότερα
« Απάντηση #17 στις: Μάιος 04, 2022, 12:33:06 μμ »

σεβαστη καθε αποψη αλλα αυτο που περιγραφεις ισχυει σε γενικες γραμμες στα ιδιωτικα και στα φροντιστηρια που ξερουμε οτι αν δεν εχεις μπαρμπα στην Κορωνη δεν σε παιρνουν..ο γραπτος τουλαχιστον εξασφαλιζει ανωνυμια αρα και αξιοκρατια  σε μεγαλυτερο βαθμο-αν οχι σε απολυτο- απο ολα τα αλλα καθως εξασφαλιζεται το αδιαβλητο του πραγματος
Εχεις   δικιο   για  την Ελλαδα   την χωρα μας  που   την   σακατεψαμε  με την αναξιοκρατια! Αλλα   το   θεμα  της  διαφανειας   τβν  διευθυντων  με   καμια  πενηνταρια κεφαλια   και μεγαλα προστιμα  μ[πορουν να το λυσουν!Ειναι θεμα  λοιπον  πολιτικης βουλησης των   κυβερνωτων  καθε φορα! Αρα   πρεπει να προσχεουμε  τι ψηφιζουμε! Ομως  τι να ψηφισουμε και εμεις  οι Αμοιροι!Υπαρχει κανεις????

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γραπτός διαγωνισμός 23 και αργότερα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:08:36 »

Αποσυνδεδεμένος markos1976

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 309
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός διαγωνισμός 23 και αργότερα
« Απάντηση #18 στις: Μάιος 04, 2022, 12:56:31 μμ »
 Επειδή αρκετοί λέτε ότι γραπτός =αξιοκρατία έδωσα σε αντίστοιχο γραπτό για εφορίες το 2018 σύνολο θέσεων 560 έπιασαν τη βάση 558

 , τα ονόματα των καθηγητών που θα έβαζαν τα θέματα βγήκαν στα social media δύο μήνες πριν τις εξετάσεις, τα θέματα που αφορούσαν στη λογιστική μεγάλο εύρος αντικειμένου εστίασαν μόνο στο πιο άσχετο αντικείμενο για εφορίες την ελεγκτική με ακαταλαβίστικα θέματα που ρώτησα έμπειρους ορκωτούς ελεγκτές με διδακτορικά για τη λύση τους και δεν ήξεραν και ένας γνωστός μου που διορίστηκε τον θυμάμαι στο πανεπιστήμιο να είναι μέτριος δεν εξάσκησε ποτέ λογιστικό επάγγελμα εργαζόταν πωλητής, και μου είπε ότι αγόρασε σημειώσεις από τρία μεγάλα φροντιστήρια της Αθήνας άρα προφανώς κάποιο από αυτά είχε τα κονέ....αυτά για την αξιοκρατία των γραπτών . Κατά τη γνώμη μου όμως θεωρώ να μπει γραπτός όπως είπε συνάδελφος παραπάνω σε συνέργεια με ακαδημαικά προσόντα και διδακτική εμπειρία, πχ να λαμβάνεις 40 μόρια από γραπτό και 60 από τα άλλα....φανταστείτε εάν δεν πιάσουν τη βάση όσοι εργάζονται αναπληρωτές χρόνια να μείνουν εκτός από όλα; είναι άδικο αυτό και δε θα γίνει θα το δείτε άσχετα τι λέει ένα δημοσίευμα .....και το λέω εγώ που έχω μηδέν διδακτική
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 04, 2022, 01:01:13 μμ από markos1976 »

Αποσυνδεδεμένος serton

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 512
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός διαγωνισμός 23 και αργότερα
« Απάντηση #19 στις: Μάιος 04, 2022, 03:44:08 μμ »
Επειδή αρκετοί λέτε ότι γραπτός =αξιοκρατία έδωσα σε αντίστοιχο γραπτό για εφορίες το 2018 σύνολο θέσεων 560 έπιασαν τη βάση 558

 , τα ονόματα των καθηγητών που θα έβαζαν τα θέματα βγήκαν στα social media δύο μήνες πριν τις εξετάσεις, τα θέματα που αφορούσαν στη λογιστική μεγάλο εύρος αντικειμένου εστίασαν μόνο στο πιο άσχετο αντικείμενο για εφορίες την ελεγκτική με ακαταλαβίστικα θέματα που ρώτησα έμπειρους ορκωτούς ελεγκτές με διδακτορικά για τη λύση τους και δεν ήξεραν και ένας γνωστός μου που διορίστηκε τον θυμάμαι στο πανεπιστήμιο να είναι μέτριος δεν εξάσκησε ποτέ λογιστικό επάγγελμα εργαζόταν πωλητής, και μου είπε ότι αγόρασε σημειώσεις από τρία μεγάλα φροντιστήρια της Αθήνας άρα προφανώς κάποιο από αυτά είχε τα κονέ....αυτά για την αξιοκρατία των γραπτών . Κατά τη γνώμη μου όμως θεωρώ να μπει γραπτός όπως είπε συνάδελφος παραπάνω σε συνέργεια με ακαδημαικά προσόντα και διδακτική εμπειρία, πχ να λαμβάνεις 40 μόρια από γραπτό και 60 από τα άλλα....φανταστείτε εάν δεν πιάσουν τη βάση όσοι εργάζονται αναπληρωτές χρόνια να μείνουν εκτός από όλα; είναι άδικο αυτό και δε θα γίνει θα το δείτε άσχετα τι λέει ένα δημοσίευμα .....και το λέω εγώ που έχω μηδέν διδακτική



εχετε παραδειγμα για τους ασεπ που ειχαν διενεργηθει στο παρελθον;να μην υπαρχουν καθολου εξετασεις ουτε για πανελληνιες ουτε για πτυχια /πιστοποιητικα ξενων γλωσσων ουτε για τιποτα λοιπον με αυτη τη λογικη.αυτο που γινεται τωρα δηλαδη ειναι μια χαρα;;θα ημουν φανατικα υπερ του προσοντολογιου αν υπηρχε εξονυχιστικοτατος ελεγχος ..αν μπορει να συμβει καλως..αν οχι γραπτος ειναι η θεση μου..φυσικα υπαρχει κι ο αντιλογος αλλα οχι ολοι στο ιδιο τσουβαλι ικανοι κι ανικανοι , με γνωσεις και χωρις γνωσεις , κλπ κουραστηκαμε να παλευουμε καποιοι σοβαρα και τα λαμογια να μας βγαινουν μπροστα..δεν με ενδιαφερει λοιπον ποιος πηγε χρονια αναπληρωτης-με λαμογιες πολλες φορες ενισχυτικων διδασκαλιων , κοινωνικων κριτηριων κλπ- και στο τελος επειδη δεν εγραψε μεν ει εκτος, οπως κι αυτον δεν τον ενδιαφερει αν εγω εραψα ασεπ και εχασα διορισμο με τα αναξιοκρατικα κι αντισυνταγματικα 24μηνα και 30μηνα που ειπε αλλος παραπανω οτι υπηρχαν , ή αν εγω εχω εχω 2 πτυχια και μεταπτυχιακα μετα απο εξετασεις κι αλλος εχει το ιδιο και παιρνει και ξενη γλωσσα χωρς να τη γνωριζει μονο και μονο επειδη τα ακουμπαει στον γκισε καποιας τραπεζας και μου λεει και με υφος και απο πανω "το ιδιο μετρανε τα πτυχια μας"..δεν νοιαζει κανεναν το δικο μου προσωπικο δραμα και η κουραση, δεν με νοιαζει και εμενα κανενος αλλου...εξετασεις ιδιες για ολους κι οποιος μπορει δειχνει ποσα απιδια βαζει  ο σακος.να υπενθυμισω οτι οταν παλιοτερα υπηρχε ασεπ οι βαθμολογιες και η σειρα τους ενος απο τον αλλον ειχαν σημαντικες διαφορες και αποκλισεις ενω τωρα κοντραρονται ολοι στο 0,0001 των μοριων των προσοντων..αυτο λεει κατι σε καποιους;;εμενα μου λεει πολλα.ασχετως τι λεει ο ενας γνωστος κι ο αλλο στον καθενα μας..επισης ειναι αλλο αγοραζω σημειωσεις που και βιβλια και γω ειχα αγορασει απο βιβλιοπωλεια και διαβαζα και αλλο αγοραζω τα θεματα.. ενδιαφερον θα χει, τι θα γινει  και τι θα φανει με οσους πανε για θεσεις στελεχων και θα κληθουν να δωσουν εξετασεις στην ξενη γλωσσα των πτυχιων του εξωτερικου που διαθετουν..κι απο κει θα εξαχθουν πολυ χρησιμα συμπερασματα..κοντος ψαλμος...
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 04, 2022, 03:50:12 μμ από serton »

Αποσυνδεδεμένος troktiko

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1983
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός διαγωνισμός 23 και αργότερα
« Απάντηση #20 στις: Μάιος 04, 2022, 04:25:06 μμ »
Απορω με κάποια ατομα που συντηρούν το εν λογω θεμα. Ο γραπτός διαγωνισμός απετυχε. Αδικηθηκε κοσμος. Ευνοήθηκαν οσοι προσεφυγαν του 08. Ο Ασεπ δεν πέτυχε. Τελος
‘’Intelligence is the ability to adapt to change’’ Steven Hawking

Αποσυνδεδεμένος serton

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 512
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός διαγωνισμός 23 και αργότερα
« Απάντηση #21 στις: Μάιος 04, 2022, 04:36:12 μμ »
Απορω με κάποια ατομα που συντηρούν το εν λογω θεμα. Ο γραπτός διαγωνισμός απετυχε. Αδικηθηκε κοσμος. Ευνοήθηκαν οσοι προσεφυγαν του 08. Ο Ασεπ δεν πέτυχε. Τελος

δεν τον επαναφερουν καποια ατομα .υπηρχε προεκλογικα στο προγραμμα της νδ που κυβερναει αυτη τη στιγμη.ειδαμε ποσο πετυχαν και αλλα και πως δεν αδικηθηκαν αλλοι..εξαρταται απο ποια πλευρα εισαι.

Αποσυνδεδεμένος ikc

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 465
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • Γραπτος.Εκπαιδευτικων
Απ: Γραπτός διαγωνισμός 23 και αργότερα
« Απάντηση #22 στις: Μάιος 04, 2022, 04:41:25 μμ »
Oτι σύστημα και να έχεις αν έχεις ήδη 35.000 κόσμο σε κάποιες ειδικότητες πχ ΠΕ02 δεν πρόκειται να αλλάξει τίποτα μάλλον θα χειροτερεύει... 
Σκεφτείτε έχουμε και τα κολέγια πλέον δηλαδή ουσιαστικά μια δεύτερη τριτοβάθμια η οποία θα προμηθεύει τη ήδη κορεσμένη δεξαμενή πτυχιούχων...
Χωρίς κλείσιμο δεκάδων ΑΕΙ και μείωση του αριθμού των πτυχιούχων οτι σύστημα και να έχεις θα καταλήγει σε αδιέξοδο...

Απορω με κάποια ατομα που συντηρούν το εν λογω θεμα. Ο γραπτός διαγωνισμός απετυχε. Αδικηθηκε κοσμος. Ευνοήθηκαν οσοι προσεφυγαν του 08. Ο Ασεπ δεν πέτυχε. Τελος

Αποσυνδεδεμένος manpan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 487
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός διαγωνισμός 23 και αργότερα
« Απάντηση #23 στις: Μάιος 04, 2022, 05:16:26 μμ »
Τώρα που μπαίνουν και τα κολλέγια στο κόλπο μονόδρομος ο γραπτός…

Αποσυνδεδεμένος thouvou000

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 47
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός διαγωνισμός 23 και αργότερα
« Απάντηση #24 στις: Μάιος 04, 2022, 07:58:37 μμ »
Τώρα που μπαίνουν και τα κολλέγια στο κόλπο μονόδρομος ο γραπτός…
ατεκμηρίωτες αρλούμπες από στόματα που δε γνωρίζουν. Γραπτός δε θα γίνει. Ξεχάστε το. Όσοι ξέρουν τι τους γίνεται το ίδιο λένε. Αναμένουμε απάντηση και από τον ίδιο τον Patreas μπας και το βουλώσετε ορισμένοι αλλά η Κίρκη που πολλοί την ακούτε το ξεκαθάρισε ήδη. Επίσης για ποια κυβέρνηση μιλάμε; Η συγκεκριμένη κυβέρνηση δε θα υπάρχει σύντομα. Τίποτα δε θα προλάβει να κάνει, ακομη κι αν το θελήσει που ούτε που το σκέφτεται γιατι αν τολμήσει να σκεφτει γραπτό Ασεπ εκεί είναι που θα χάσει άλλους τόσους χιλιάδες ψηφοφόρους

Αποσυνδεδεμένος manpan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 487
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός διαγωνισμός 23 και αργότερα
« Απάντηση #25 στις: Μάιος 04, 2022, 08:14:49 μμ »
Μόλις μίλησε ο ειδήμων ΘουΒου.Σε…λατινική μορφή κιόλας το όνομά του.Τόσο…σοβαρά αυτά που εκστόμισε…

Αποσυνδεδεμένος riverlow

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 36
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός διαγωνισμός 23 και αργότερα
« Απάντηση #26 στις: Μάιος 04, 2022, 08:27:31 μμ »
Γραπτος διαγωνισμος πρεπει να γινει και θα γινει για να εχουν δικαιωμα στην ελπιδα και οι νεοι πτυχιουχοι.Πρεπει να υποστηριζουμε το δικαιο οπως δικαιοτατο ειναι και το αιτημα των νεοδιοριστων για μεταθεση.Οι υπολοιποι συναδελφοι θα πρεπει να στηριξουν την προετοιμασια τους σε ενα γραπτο διαγωνισμο.Εγω συμμετειχα σε 4,ημουν επιτυχων,ειμαι νεοδιοριστος με την αξια μου.Ετσι και οι συναδελφοι απο εδω και περα θα πρεπει να συμμετασχουν σε ενα αξιοκρατικο συστημα το οποιο θα προτεινει η Υπουργος μας

Αποσυνδεδεμένος ikc

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 465
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • Γραπτος.Εκπαιδευτικων
Απ: Γραπτός διαγωνισμός 23 και αργότερα
« Απάντηση #27 στις: Μάιος 04, 2022, 08:31:04 μμ »
Ναι αυτό είναι μια λύση...Ευτυχισμένο το 1960...!!!
ΥΓ...Για τους 120.000 που δεν χουν προϋπηρεσία τι προβλέπετε "σύντροφοι"...?


 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159599
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 386
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 22
Επισκέπτες: 381
Σύνολο: 403

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.091 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.