*

Αποστολέας Θέμα: Γραπτός διαγωνισμός 23 και αργότερα  (Αναγνώστηκε 136128 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Chrysa88

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Γραπτός διαγωνισμός 23 και αργότερα
« στις: Μάιος 04, 2022, 12:15:45 πμ »
Καλησπέρα όλοι διαβάσαμε το σημερινό δημοσίευμα για γραπτό διαγωνισμό ΑΣΕΠ το 23 ή αργότερα για νέους διορισμούς. Πιστεύετε ότι κάτι τέτοιο είναι πιθανό;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γραπτός διαγωνισμός 23 και αργότερα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:31:25 »

Αποσυνδεδεμένος Minoan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 424
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός διαγωνισμός 23 και αργότερα
« Απάντηση #1 στις: Μάιος 04, 2022, 01:13:00 πμ »
Όχι.Υπάρχει νεοτατος νόμος που εξαιρεί εκπαιδευτικούς αστυνομικούς γιατρούς κλπ .Νομίζω είναι ο 4765/2021. Το τι λέει το κάθε site είναι άλλο πράγμα!!!απολαυση!Εχουν δει άπειρα τέτοια τα μάτια μας τόσα χρόνια!!
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 04, 2022, 02:12:36 πμ από Minoan »

Αποσυνδεδεμένος PASAS123

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός διαγωνισμός 23 και αργότερα
« Απάντηση #2 στις: Μάιος 04, 2022, 01:48:44 πμ »
Όχι.Υπάρχει νεοτατος νόμος που εξαιρεί εκπαιδευτικούς αστυνομικούς γιατρούς κλπ .Νομίζω είναι ο 4765/2021. Το τι λέει το κάθε site είναι άλλο πράγμα!!!απολαυση!Εχουν δει άπειρα τέτοια τα μάτια μας τόσα χρονιά!
ναι αυτος ειναι

2. Δεν υπάγονται στις διατάξεις των Μερών Β΄ και Γ΄:

α. Οι δικαστικοί λειτουργοί, το κύριο προσωπικό του Νομικού Συμβουλίου του Κράτους και οι ιατροδικαστές.

β. Τα μέλη Διδακτικού Ερευνητικού Προσωπικού (Δ.Ε.Π.), Εργαστηριακού Διδακτικού Προσωπικού (Ε.ΔΙ.Π.), Ειδικού Εκπαιδευτικού Προσωπικού (Ε.Ε.Π.), Ειδικού Τεχνικού Εργαστηριακού Προσωπικού (Ε.Τ.Ε.Π.) και το έκτακτο διδακτικό προσωπικό των Ανωτάτων Εκπαιδευτικών Ιδρυμάτων (Α.Ε.Ι.) και των Ανωτάτων Στρατιωτικών Εκπαιδευτικών Ιδρυμάτων (Α.Σ.Ε.Ι.), καθώς και το εκπαιδευτικό ή διδακτικό προσωπικό των με οποιαδήποτε ονομασία σχολών ή σχολείων ή υπηρεσιών του Δημοσίου, των νομικών προσώπων δημοσίου δικαίου, των Οργανισμών Τοπικής Αυτοδιοίκησης πρώτου και δεύτερου βαθμού και των νομικών προσώπων που αναφέρονται στην παρ. 1
.
.
.



αρκετά με το παραμύθι του γραπτού

Αποσυνδεδεμένος troktiko

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1983
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός διαγωνισμός 23 και αργότερα
« Απάντηση #3 στις: Μάιος 04, 2022, 08:28:08 πμ »
χθες παντως που ημουν το μεσημερι στο γραφειο του γενικου ηταν κεντρικο θεμα συζητησης η διαψευση
‘’Intelligence is the ability to adapt to change’’ Steven Hawking

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γραπτός διαγωνισμός 23 και αργότερα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:31:25 »

Αποσυνδεδεμένος manpan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 487
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός διαγωνισμός 23 και αργότερα
« Απάντηση #4 στις: Μάιος 04, 2022, 09:06:38 πμ »
Διάψευση από αυτόν πως δεν θα γίνει εννοείς;

Αποσυνδεδεμένος manpan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 487
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός διαγωνισμός 23 και αργότερα
« Απάντηση #5 στις: Μάιος 04, 2022, 09:28:42 πμ »
Λογικό να προσανατολίζονται προς γραπτό.Θα βάλουν στο κόλπο τους νέους αλλά με…κόπο.Τους έβαλαν με τα μεταπτυχιακά και διδακτορικά για να ισοσκελίσουν την οργή τους και τον αποκλεισμό τους των τόσων χρόνων αδράνειας αφού υπερμοριοδότηςαν τους προτπηρεσιούχους αφειδώς.Και θα ξεμπερδέψουν με πολλούς που δεν θέλουν να μπουν στον τεράστιο αυτό κόπο σωματικά και ψυχολογικά.

Αποσυνδεδεμένος Themis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός διαγωνισμός 23 και αργότερα
« Απάντηση #6 στις: Μάιος 04, 2022, 09:32:28 πμ »
Αναγκαστικά  θα  οδηγηθούμε  σε  γραπτό  διαγωνισμό  κάποια  στιγμή,  είναι  και  στο  πρόγραμμα  της  κυβέρνησης.  Το  τωρινό  σύστημα  παράγει  πολλαπλά  αδιέξοδα,  άλλωστε  ό,τι  ήταν  να  εξυπηρετήσει, το  εξυπηρέτησε...

Αποσυνδεδεμένος mixroula

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 314
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός διαγωνισμός 23 και αργότερα
« Απάντηση #7 στις: Μάιος 04, 2022, 09:32:44 πμ »
Λογικό να προσανατολίζονται προς γραπτό.Θα βάλουν στο κόλπο τους νέους αλλά με…κόπο.Τους έβαλαν με τα μεταπτυχιακά και διδακτορικά για να ισοσκελίσουν την οργή τους και τον αποκλεισμό τους των τόσων χρόνων αδράνειας αφού υπερμοριοδότηςαν τους προτπηρεσιούχους αφειδώς.Και θα ξεμπερδέψουν με πολλούς που δεν θέλουν να μπουν στον τεράστιο αυτό κόπο σωματικά και ψυχολογικά.

Και οικονομικά. Για να πλουτίσουν τα φροντιστήρια όπως πλούτισαν τα πανεπιστήμιο.

Αποσυνδεδεμένος manpan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 487
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός διαγωνισμός 23 και αργότερα
« Απάντηση #8 στις: Μάιος 04, 2022, 09:41:58 πμ »
Ε καλά δεν είναι ευθέως συγκρίσιμα.Απλά θα τους πειράξει πολλούς αν γίνει γραπτός γιατί καλόμαθαν χωρίς κόπο να δουλεύουν.Εμείς δώσανε,διαβάσαμε & εκλάπημεν κατάφωρα.

Αποσυνδεδεμένος serton

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 512
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός διαγωνισμός 23 και αργότερα
« Απάντηση #9 στις: Μάιος 04, 2022, 10:35:19 πμ »
Ο διαγωνισμος ειναι οντως φοβερα ψυχοφθορος αλλα κι η μονη ελπιδα για πολλους , επισης δεν μετραει κοινωνικα κριτηρια και βαθμους πτυχιων που απο πανεπιστημιο σε πανεπιστημιο βλεπουμε τρομερες αποκλισεις.ειναι το πιο δικαιο αρεσει δεν αρεσει...επισης αυτο για τα φροντιστηρια κουρασε..δηλαδη ολοι οσοι περνουσαν εξετασεις τοσα χρονια πηγαιναν φροντιστηρια;;η δεν αποτυγχανε ποτε κανεις που πηγε φροντιστηριο και υποτιθεται εδιναν τα θεματα..αλλα με αποδειξεις  οχι εγω πιστευω χωρις φροντιστηριο δεν περνας κι επειδη το πιστευω εγω ετσι ειναι..εγω εχω γνωστους που και φροντιστηριο πηγαν κι αποτυχανε παταγωδως και γνωστους που δην πηγαν ποτε και πετυχαν ...αλλα ακομα κι αν υποθεσουμε οτι μονη λυση εινα το φροντιστηριο-που δεν ειναι, αλλα ας το υποθεσουμε-λεφτα για μεταπτυχιακα υπαρχουν αλλα για φροντιστηριο οχι;;η μηπως επειδη οπως ειπε καποιος μερες πριν το μεταπτυχιακο σου μενει τουλαχιστον το δικαιολογουμε;;επισης το αρθρο ελεγε οτι ολα προσμετρουνται αν καποιος πιασει τη βαση, οποτε τιποτε δεν παει χαμενο..αν δεν μπορει καποιος ουτε  τη βαση να πιασει ας χαιρεται το χρυσοπληρωμενο του μεταπτυχιακο..αν θελει του το κορνιζαρω κιολας.

Αποσυνδεδεμένος Loyla

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 180
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός διαγωνισμός 23 και αργότερα
« Απάντηση #10 στις: Μάιος 04, 2022, 10:47:19 πμ »
Καλημερα σας! Αν και προσωπικα με βολευει ενας  διαγωνισμος ΑΣΕΠ, να ρωτησω τι  ακριβως θα δειξει? Κατα ποσο μπορει καποιος να παπαγαλισει και να ανφερει στο χαρτι μπλα. μπλα , μπλα?Εχω  μαθει στην σχολη μου να   κανω  σχεδιο μαθηματος , θα το γραψω  και θα το κανω πολυ ωραιο!!!Αλλα ας μου  πει καποιος  αν προσπαθησε να χρησιμοποιησει ενα σχεδιο  και  το  μετεφερε στην πραξη κατα 50 τοις εκατο!Και βεβαια  ειναι  τοσο σημαντικα αυτα που μαθαμε στις σχολες μας αλλα αν με ρωτησει καποιος  πως θα συμπεριφερθω οταν  ενα παιδι αναμεσα στα 25  δεν παρακολουθει το μαθημα μου πως θα συμπεριφερθωγια να το κερδισω με βαση μιας θεωριας του ταδε θεωρητικου επιστημονα.... τοτε μπλα μπλα....Ειναι γελοιο να βαζεις   επιστημονες σου καταγραψουν "γνωσεις κ   εμπειριες" σε εναν διαγωνισμο ΑΣΕΠ για να παρουν μια σειρα!Τριτοκοσμικο  νομιζω!Ανικανοτητα να ευχαριστησεις ψηφοφορους!

Αποσυνδεδεμένος serton

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 512
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός διαγωνισμός 23 και αργότερα
« Απάντηση #11 στις: Μάιος 04, 2022, 10:57:15 πμ »
Καλημερα σας! Αν και προσωπικα με βολευει ενας  διαγωνισμος ΑΣΕΠ, να ρωτησω τι  ακριβως θα δειξει? Κατα ποσο μπορει καποιος να παπαγαλισει και να ανφερει στο χαρτι μπλα. μπλα , μπλα?Εχω  μαθει στην σχολη μου να   κανω  σχεδιο μαθηματος , θα το γραψω  και θα το κανω πολυ ωραιο!!!Αλλα ας μου  πει καποιος  αν προσπαθησε να χρησιμοποιησει ενα σχεδιο  και  το  μετεφερε στην πραξη κατα 50 τοις εκατο!Και βεβαια  ειναι  τοσο σημαντικα αυτα που μαθαμε στις σχολες μας αλλα αν με ρωτησει καποιος  πως θα συμπεριφερθω οταν  ενα παιδι αναμεσα στα 25  δεν παρακολουθει το μαθημα μου πως θα συμπεριφερθωγια να το κερδισω με βαση μιας θεωριας του ταδε θεωρητικου επιστημονα.... τοτε μπλα μπλα....Ειναι γελοιο να βαζεις   επιστημονες σου καταγραψουν "γνωσεις κ   εμπειριες" σε εναν διαγωνισμο ΑΣΕΠ για να παρουν μια σειρα!Τριτοκοσμικο  νομιζω!Ανικανοτητα να ευχαριστησεις ψηφοφορους!

με την ιδια λογικη η σχολη τι σου προσφερει περα απο γνωσεις , οι οποιες λες μπορεις να τις γραψεις/καταθεσεις  στο χαρτι αλλα δεν μπορεις να τις εφαρμοσεις ουτε στο 50%;ασε που πολλοι ,μα παρα πολλοι ουτε καν να τις γραψουν δεν μπορουν και δεν πιανουν καν τη βαση..ουτε θεωρητικα λοιπον καποιοι δεν τα γνωριζουν γι αυτο και διαρρηγνύουν τα ιματια τους..αυτες ειναι δικαιολογιες παιδικου σταθμου..κι ουτε καν..ας πει ομως και καποιος ενα συστημα που επιθυμει γιατι προσοντολογιο δεν θελουν , γραπτο δεν θελουν..τι θελουν καποιοι επιτελους;;η επετηριδα εχει κριθει αντισυνταγματικη οποτε μην μπει στο πλανο..αν ελεγαν δεν θελω το ταδε συστημα για αυτους τους σοβαρους λογους  να το καταλαβω ..εδω γκρινιαζουν ομως με ολα..εε ποιος να τους παρει μετα σοβαρα και γιατι;;η ζωη δυστυχως ειναι δυσκολη και θα κουραστεις (οχι εσυ προσωπικα ολοι, προς διευκολυνση της συζητησης ο β ενικος)
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 04, 2022, 11:06:06 πμ από serton »

Αποσυνδεδεμένος Loyla

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 180
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός διαγωνισμός 23 και αργότερα
« Απάντηση #12 στις: Μάιος 04, 2022, 11:30:45 πμ »
με την ιδια λογικη η σχολη τι σου προσφερει περα απο γνωσεις , οι οποιες λες μπορεις να τις γραψεις/καταθεσεις  στο χαρτι αλλα δεν μπορεις να τις εφαρμοσεις ουτε στο 50%;ασε που πολλοι ,μα παρα πολλοι ουτε καν να τις γραψουν δεν μπορουν και δεν πιανουν καν τη βαση..ουτε θεωρητικα λοιπον καποιοι δεν τα γνωριζουν γι αυτο και διαρρηγνύουν τα ιματια τους..αυτες ειναι δικαιολογιες παιδικου σταθμου..κι ουτε καν..ας πει ομως και καποιος ενα συστημα που επιθυμει γιατι προσοντολογιο δεν θελουν , γραπτο δεν θελουν..τι θελουν καποιοι επιτελους;;η επετηριδα εχει κριθει αντισυνταγματικη οποτε μην μπει στο πλανο..αν ελεγαν δεν θελω το ταδε συστημα για αυτους τους σοβαρους λογους  να το καταλαβω ..εδω γκρινιαζουν ομως με ολα..εε ποιος να τους παρει μετα σοβαρα και γιατι;;η ζωη δυστυχως ειναι δυσκολη και θα κουραστεις (οχι εσυ προσωπικα ολοι, προς διευκολυνση της συζητησης ο β ενικος)
Πρωτα   απο ολα δεν αμφεβαλλα   τι προσφερει η σχολη   και  μιλησα για την  διαφορα πρακτικης και θεωριας!Αν ηταν  ετσι  δεν θα παρακολουθουσα κανενα πανεπηστημιο κλπ. Επισης   θα σου πω ξεκαθαρα τι θελω αποψη μου παντα .... να περνει  ο εκπαιδευτικος   την εμπειρια του   τα χαρτια του   αυτα που αποκτησε και να πηγαινει στα ενδιαφερομενα σχολεια να καταθετει  την διαθεσιμοτητα του. Οπως γινεται   σε ολο τον ευρωπαικο  πολιτισμενο   χωρο ! Αυτα που συμβαινουν στην   Ελλαδα   διαγωνισμοι , επιτηριδες , θεσεις  πινακα  , αναπληρωτες μονιμοι  κλπ   ειναι τριτοκοσμικα!!!!Αποψη μου παντα !

Αποσυνδεδεμένος serton

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 512
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός διαγωνισμός 23 και αργότερα
« Απάντηση #13 στις: Μάιος 04, 2022, 11:57:30 πμ »
Πρωτα   απο ολα δεν αμφεβαλλα   τι προσφερει η σχολη   και  μιλησα για την  διαφορα πρακτικης και θεωριας!Αν ηταν  ετσι  δεν θα παρακολουθουσα κανενα πανεπηστημιο κλπ. Επισης   θα σου πω ξεκαθαρα τι θελω αποψη μου παντα .... να περνει  ο εκπαιδευτικος   την εμπειρια του   τα χαρτια του   αυτα που αποκτησε και να πηγαινει στα ενδιαφερομενα σχολεια να καταθετει  την διαθεσιμοτητα του. Οπως γινεται   σε ολο τον ευρωπαικο  πολιτισμενο   χωρο ! Αυτα που συμβαινουν στην   Ελλαδα   διαγωνισμοι , επιτηριδες , θεσεις  πινακα  , αναπληρωτες μονιμοι  κλπ   ειναι τριτοκοσμικα!!!!Αποψη μου παντα !


σεβαστη καθε αποψη αλλα αυτο που περιγραφεις ισχυει σε γενικες γραμμες στα ιδιωτικα και στα φροντιστηρια που ξερουμε οτι αν δεν εχεις μπαρμπα στην Κορωνη δεν σε παιρνουν..ο γραπτος τουλαχιστον εξασφαλιζει ανωνυμια αρα και αξιοκρατια  σε μεγαλυτερο βαθμο-αν οχι σε απολυτο- απο ολα τα αλλα καθως εξασφαλιζεται το αδιαβλητο του πραγματος
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 04, 2022, 12:01:01 μμ από serton »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159618
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 459
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 459
Σύνολο: 468

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.069 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.