*

Αποστολέας Θέμα: Γραπτός διαγωνισμός 23 και αργότερα  (Αναγνώστηκε 137076 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος PANAGIWTA_K

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 42
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός διαγωνισμός 23 και αργότερα
« Απάντηση #350 στις: Μάιος 22, 2022, 06:14:22 μμ »
Ξέχασα να πω ότι πολύ πιο εύκολα παίζει μέσον σε έναν γραπτό παρά στις εργασίες των πτυχίων. Και επισημαίνω πως εγω τα πτυχία μου τα έχω πάρει με την αξία μου. Από που κι ως που εσύ με κατηγορείς και γενικεύεις; Προσβάλεις εμένα και όλους όσους φάγαμε χρόνο και χρήμα στο να τα αποκτήσουμε!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γραπτός διαγωνισμός 23 και αργότερα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:09:57 »

Αποσυνδεδεμένος serton

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 512
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός διαγωνισμός 23 και αργότερα
« Απάντηση #351 στις: Μάιος 22, 2022, 06:23:57 μμ »
μάθε σε πρώτη φάση να βάζεις το σχόλιό σου έξω από την παράθεση...  ;D

περισσότερα από σένα σίγουρα ξέρω με βάση αυτά που γράφεις . και άλλοι όπως βλέπουμε από τα σχόλιά τους.

κατά τα λοιπά θα μας πεις ανοίγοντας άλλο νήμα για τους διευθυντές εκπαίδευσης; ενδιαφέρομαι πολύ.


τετοιο μυαλο η παραθεση το πειραξε!!η αντιληπτικη σου ικανοτητα μπορει να ειναι στα ταρτατρα αλλα τουλαχιστον εφτασε οσο για να διαλεξεις ψευδωνυμο!!!

Αποσυνδεδεμένος makisele

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός διαγωνισμός 23 και αργότερα
« Απάντηση #352 στις: Μάιος 22, 2022, 06:24:27 μμ »
Προσβάλει όλους μας που με κόπο και εξουθένωση οικονομική και πνευματική τα πήραμε με την αξία μας. Παρακαλώ να σταματήσουν αυτές οι γενικεύσεις και παρακαλώ τους διαχειριστές να κάνουν κάτι με αυτό το νήμα. Άλλο να λέμε τι θέλουμε, τι μας βολεύει και άλλο η απαξίωση και η προσβολή συναδέλφων.

Αποσυνδεδεμένος ikc

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 465
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • Γραπτος.Εκπαιδευτικων
Απ: Γραπτός διαγωνισμός 23 και αργότερα
« Απάντηση #353 στις: Μάιος 22, 2022, 06:25:05 μμ »
Χρημα σιγουρα δαπανησατε  για τον χρονο εχω αμφιβολίες αν ηταν οντως δικος σας η καποιου γραφείου εκπονησης εργασιων...?
Και αυτά δεν υπάρχουν Παναγιώτα..οεο?

https://masterpen.gr/

όλους όσους φάγαμε χρόνο και χρήμα στο να τα αποκτήσουμε!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γραπτός διαγωνισμός 23 και αργότερα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:09:57 »

Αποσυνδεδεμένος serton

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 512
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός διαγωνισμός 23 και αργότερα
« Απάντηση #354 στις: Μάιος 22, 2022, 06:29:22 μμ »
Ξέχασα να πω ότι πολύ πιο εύκολα παίζει μέσον σε έναν γραπτό παρά στις εργασίες των πτυχίων. Και επισημαίνω πως εγω τα πτυχία μου τα έχω πάρει με την αξία μου. Από που κι ως που εσύ με κατηγορείς και γενικεύεις; Προσβάλεις εμένα και όλους όσους φάγαμε χρόνο και χρήμα στο να τα αποκτήσουμε!

Έχουμε δει παρατυπίες σε προηγούμενους γραπτούς;
ΝΑΙ (έχω αναφερθει προηγουμένως σε ασεπίτες του 2008 και προηγουμένων)

Έχουμε κάποιον γνωστό που πέρασε τον γραπτό και απορήσαμε μόλις το μάθαμε γιατί ξέραμε πως δεν...μπορεί το παιδί;
ΝΑΙ
Και μετά τον/την είδαμε να διορίζεται δίπλα στο σπίτι του!

Έχουμε ακούσει για θέματα που δόθηκαν από πριν σε φροντιστήρια;
ΝΑΙ
Και εμείς τα κορόιδα διαβάζαμε...

Έχουμε δει δείγματα διαφθοράς στις ελληνικές κυβερνήσεις;
ΝΑΙ ΝΑΙ ΝΑΙ
Αυτα αρκούν! Τώρα αν εσύ πείθεσαι πως το υπουργείο ενδιαφέρεται για την αξιοκρατία και την αντικειμενικότητα...




εσυ τωρα δηλαδη δεν γενικευεις και δεν προσβαλλεις οσους εγραψαν ασεπ χωρις αυτα που αναφερεις;;

Αποσυνδεδεμένος PANAGIWTA_K

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 42
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός διαγωνισμός 23 και αργότερα
« Απάντηση #355 στις: Μάιος 22, 2022, 06:35:20 μμ »


εσυ τωρα δηλαδη δεν γενικευεις και δεν προσβαλλεις οσους εγραψαν ασεπ χωρις αυτα που αναφερεις;;

Τη γενίκευση που την είδες Serton; Δεν υπάρχουν βύσματα στον γραπτό λες; Ή μήπως εγω δεν έδωσα γραπτό και μειώνω την αξία του; Μια χαρα εδωσα γραπτό και επιτυχούσα ήμουν σε πολύ καλή σειρά και ούτε καν αναπληρώτρια δε με κάλεσαν οι αντικειμενικοί και αξιοκρατικοί! Γιατί άραγε; Μήπως επειδή πήγε κάποιος άλλος στη θέση μου; Δηλαδή εγω ούτε με γραπτό ούτε με τα πτυχία μου θα διοριστώ τελικά; Επειδή πάντα κάποιος άλλος θα μου παίρνει τη θέση; Και καθόμαστε τώρα να συζητάμε τα αυτονόητα!

Αποσυνδεδεμένος asta napane

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 953
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός διαγωνισμός 23 και αργότερα
« Απάντηση #356 στις: Μάιος 22, 2022, 06:36:17 μμ »
Ξέχασα να πω ότι πολύ πιο εύκολα παίζει μέσον σε έναν γραπτό παρά στις εργασίες των πτυχίων. Και επισημαίνω πως εγω τα πτυχία μου τα έχω πάρει με την αξία μου. Από που κι ως που εσύ με κατηγορείς και γενικεύεις; Προσβάλεις εμένα και όλους όσους φάγαμε χρόνο και χρήμα στο να τα αποκτήσουμε!

Μέσο παίζει παντού, το θέμα είναι να υπάρχουν ευκαιρίες και για τους πολλούς έστω δικαιοσύνη. Πάντως και όλοι με την αξία τους να τα αποκτούσαν είναι ανήθικη η "φάμπρικα" με την ατέρμονη θήρα χαρτιών - χαρτιών - χαρτιών και προϋπηρεσιών. Τότε όλο και κάποιοι θα προσπαθήσουν και πλαγίως.
Υπ'όψιν ότι αυτά (και χειρότερα) τρέχουν μετά στις κρίσεις στελεχών, εκεί κι αν έχει αηδία μπόλικη. Να το δείτε και λίγο πιο αποστασιοποιημένα και ευρύτερα για τον χώρο της εκπαίδευσης.
Η μόνη πιο αξιόπιστη λύση ήταν ο καθαρός ΑΣΕΠ, σαν διαγωνισμός για κλειστό αριθμό διοριστέων, όλα τα άλλα έφεραν εδώ... με απίθανες προεκτάσεις.

Αποσυνδεδεμένος PANAGIWTA_K

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 42
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός διαγωνισμός 23 και αργότερα
« Απάντηση #357 στις: Μάιος 22, 2022, 06:36:52 μμ »
Χρημα σιγουρα δαπανησατε  για τον χρονο εχω αμφιβολίες αν ηταν οντως δικος σας η καποιου γραφείου εκπονησης εργασιων...?
Και αυτά δεν υπάρχουν Παναγιώτα..οεο?

https://masterpen.gr/

Εσυ ξερεις καλύτερα από μένα τον χρόνο που δαπάνησα ασφαλώς!

Αποσυνδεδεμένος PANAGIWTA_K

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 42
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός διαγωνισμός 23 και αργότερα
« Απάντηση #358 στις: Μάιος 22, 2022, 06:38:50 μμ »
Μέσο παίζει παντού, το θέμα είναι να υπάρχουν ευκαιρίες και για τους πολλούς έστω δικαιοσύνη. Πάντως και όλοι με την αξία τους να τα αποκτούσαν είναι ανήθικη η "φάμπρικα" με την ατέρμονη θήρα χαρτιών - χαρτιών - χαρτιών και προϋπηρεσιών. Τότε όλο και κάποιοι θα προσπαθήσουν και πλαγίως.
Υπ'όψιν ότι αυτά (και χειρότερα) τρέχουν μετά στις κρίσεις στελεχών, εκεί κι αν έχει αηδία μπόλικη. Να το δείτε και λίγο πιο αποστασιοποιημένα και ευρύτερα για τον χώρο της εκπαίδευσης.
Η μόνη πιο αξιόπιστη λύση ήταν ο καθαρός ΑΣΕΠ, σαν διαγωνισμός για κλειστό αριθμό διοριστέων, όλα τα άλλα έφεραν εδώ... με απίθανες προεκτάσεις.

Δεν υπάρχει καθαρός ΑΣΕΠ, αυτο λέμε τόση ώρα! Ο γραπτός θα ήταν αντικειμενικός αν λειτουργούσε το  όλο σύστημα σωστα, πραγμα που δε συνέβη στπ παρελθόν και δεν πρόκειται να συμβεί

Αποσυνδεδεμένος asta napane

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 953
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός διαγωνισμός 23 και αργότερα
« Απάντηση #359 στις: Μάιος 22, 2022, 06:42:14 μμ »
Δεν υπάρχει καθαρός ΑΣΕΠ, αυτο λέμε τόση ώρα! Ο γραπτός θα ήταν αντικειμενικός αν λειτουργούσε το  όλο σύστημα σωστα, πραγμα που δε συνέβη στπ παρελθόν και δεν πρόκειται να συμβεί

μα αυτό λέω, μη συγχίζεσαι άδικα, με μόνη ένσταση ότι συνέβη στους δύο πρώτους ΑΣΕΠ καθαρός ! και το καθεστώς προϋπηρεσίας είναι το πιο σάπιο πάντως... πόσοι να είχαν θέματα ασεπ ; περίεργες προϋπηρεσίες και μεθοδεύσεις (και ομαδικά , είναι γνωστά αυτά) πολλοί !

Αποσυνδεδεμένος ikc

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 465
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • Γραπτος.Εκπαιδευτικων
Απ: Γραπτός διαγωνισμός 23 και αργότερα
« Απάντηση #360 στις: Μάιος 27, 2022, 05:08:28 μμ »
Καλό γραπτό... ;D

Πλήθος αιτήσεων (Σύγκριση 2019-2022)
1ΕΑ/2019: 3.449 - 1ΕΑ/2022: 4.977
2ΕΑ/2019: 9.916 - 2ΕΑ/2022: 15.712
3ΕΑ/2019: 28.097 - 3ΕΑ/2022: 57.576
4ΕΑ/2019: 587 - 4ΕΑ/2022: 1.772
5ΕΑ/2019: 46 - 5ΕΑ/2022: 123

Αποσυνδεδεμένος Vagg91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2437
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός διαγωνισμός 23 και αργότερα
« Απάντηση #361 στις: Μάιος 27, 2022, 05:13:39 μμ »
Ευχαριστουμε. Να σαι καλα😎😎😎

Αποσυνδεδεμένος ikc

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 465
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • Γραπτος.Εκπαιδευτικων
Απ: Γραπτός διαγωνισμός 23 και αργότερα
« Απάντηση #362 στις: Μάιος 27, 2022, 05:17:37 μμ »
Τι θα γίνεται στην Γενική του χρόνου...οεο...? Περιττό να πω οτι το σύστημα Γαβρολγου τέλειωσε...  :'(


Ευχαριστουμε. Να σαι καλα😎😎😎

Αποσυνδεδεμένος kgiannis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 657
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γραπτός διαγωνισμός 23 και αργότερα
« Απάντηση #363 στις: Μάιος 27, 2022, 05:35:48 μμ »
μα αυτό λέω, μη συγχίζεσαι άδικα, με μόνη ένσταση ότι συνέβη στους δύο πρώτους ΑΣΕΠ καθαρός ! και το καθεστώς προϋπηρεσίας είναι το πιο σάπιο πάντως... πόσοι να είχαν θέματα ασεπ ; περίεργες προϋπηρεσίες και μεθοδεύσεις (και ομαδικά , είναι γνωστά αυτά) πολλοί !

Περιεργες προϋπηρεσίες πολλοί;;; Πολλοί;; Εγώ αυτοί που διορίστηκαν στον κλάδο μου σύμφωνα με την 2ΓΕ/2019 ξέρω ότι είχαν κανονικές προϋπηρεσίες. Είναι λίγοι και έτσι ξέρω ότι είχαν κανονικές προϋπηρεσίες.

Τι εννοείται περίεργες προϋπηρεσίες; Μπορείτε να μιλήσετε με σαφήνεια.

Είτε με το προσοντολογιο, είτε με γραπτό ΑΣΕΠ, είτε και με τα δύο μαζί, το μόνο σίγουρο είναι ότι απαξιωνονται τα πτυχία μας και η εργασία μας. Αν ζητάμε και οι ίδιοι αυτή την απαξίωση, τι να πω...Ας μην πω τίποτα καλυτερα.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32294
  • Τελευταία: etaap0021
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159912
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 572
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 641
Σύνολο: 649

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.057 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.