*

Αποστολέας Θέμα: Κατανομές  (Αναγνώστηκε 9232 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Κατανομές
« Απάντηση #14 στις: Ιούλιος 08, 2022, 05:57:38 μμ »
Στους Αγγλικούς είχαμε 640 οργανικά κενά κ διόρισαν 305 αυτό εννοείτε ως 100% κάλυψη? Σοβαρά τώρα?

Εγώ για τη Δευτεροβάθμια μίλησα. Είχατε τόση μικρη καλυψη εκεί;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κατανομές
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:17:18 »

Αποσυνδεδεμένος ΕΠ06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 632
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κατανομές
« Απάντηση #15 στις: Ιούλιος 08, 2022, 06:06:07 μμ »
Εμεί συνάδελφε βλέπουμε το σύνολο..ο.κ στην Β/θμια είχαμε 100% κάλυψη.Στην Α/θμια από 528 οργανικά κάλυψαν τα 193..τι ήταν αυτό;Απαράδεκτο!

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Κατανομές
« Απάντηση #16 στις: Ιούλιος 08, 2022, 06:11:06 μμ »
Εμεί συνάδελφε βλέπουμε το σύνολο..ο.κ στην Β/θμια είχαμε 100% κάλυψη.Στην Α/θμια από 528 οργανικά κάλυψαν τα 193..τι ήταν αυτό;Απαράδεκτο!

Συμφωνώ. Σφαγή ήταν. Απλά το αρχικό ποστ μιλούσε για τη Βθμια και σε αυτό απάντησα.

Αποσυνδεδεμένος kkokozidou

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 116
    • Προφίλ
Απ: Κατανομές
« Απάντηση #17 στις: Ιούλιος 08, 2022, 06:21:59 μμ »
Τι να πουν και οι πε79. 01 οπου περυσι απο 600 κενα στην πρωτοβαθμια καλυψαν τα 135 και φετος απο 550 δινουν 80 διορισμους. Ντροπη.....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κατανομές
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:17:18 »

Αποσυνδεδεμένος ΕΠ06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 632
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κατανομές
« Απάντηση #18 στις: Ιούλιος 08, 2022, 06:26:30 μμ »
Συμφωνώ. Σφαγή ήταν. Απλά το αρχικό ποστ μιλούσε για τη Βθμια και σε αυτό απάντησα.
Ξέρω ότι είσαι καλοπροαίρετος..εγώ δεν καταλαβαίνω την αρχική απορία της συναδέλφου..πέρσι που βλέπαμε εμείς να διορίζονται όλοι εκτός από τις κοινές ειδικότητες και ειδικότερα θα αναφερθώ στον δικό μου κλάδο,μετά από τόσα χρόνια αδιοριστίας ποιος νοιάστηκε;Αν και δεν ξέρω αν διορίζομαι ακόμη και φέτος,θα χαρώ πολύ αν υπάρξει πλήρης κάλυψη και στα αγγλικά και σε όλους.Μακάρι!

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Κατανομές
« Απάντηση #19 στις: Ιούλιος 08, 2022, 06:45:16 μμ »
Ξέρω ότι είσαι καλοπροαίρετος..εγώ δεν καταλαβαίνω την αρχική απορία της συναδέλφου..πέρσι που βλέπαμε εμείς να διορίζονται όλοι εκτός από τις κοινές ειδικότητες και ειδικότερα θα αναφερθώ στον δικό μου κλάδο,μετά από τόσα χρόνια αδιοριστίας ποιος νοιάστηκε;Αν και δεν ξέρω αν διορίζομαι ακόμη και φέτος,θα χαρώ πολύ αν υπάρξει πλήρης κάλυψη και στα αγγλικά και σε όλους.Μακάρι!

Από αυτά που ακούγονται, πάτε για πλήρη καλυψη, έστω και σε αυτά τα μη-επικαιροποιημένα κενα. Εύχομαι το καλύτερο!

Αποσυνδεδεμένος ΕΠ06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 632
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κατανομές
« Απάντηση #20 στις: Ιούλιος 08, 2022, 07:00:20 μμ »
Από αυτά που ακούγονται, πάτε για πλήρη καλυψη, έστω και σε αυτά τα μη-επικαιροποιημένα κενα. Εύχομαι το καλύτερο!
Μακάρι και σ'ευχαριστώ πολύ!Τα καλύτερα και σε σένα!

Αποσυνδεδεμένος EMERALD

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 301
    • Προφίλ
Απ: Κατανομές
« Απάντηση #21 στις: Ιούλιος 08, 2022, 08:54:17 μμ »
Στη δευτεροβαθμια θα έχουν πλήρη κάλυψη οι πε79 μουσικοι; γνωριζετε; έχουν κ εκεί 60-70 κενά αν θυμάμαι καλά...και τα μουσικά σχολεία είναι επιπλέον από τα 80 της πρωτοβάθμιας προφανώς ετσι;

Αποσυνδεδεμένος PPE

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1208
    • Προφίλ
Απ: Κατανομές
« Απάντηση #22 στις: Ιούλιος 09, 2022, 03:02:50 μμ »
Δυστυχώς ειδικότητες της βθμιας και κοινές ειδικότητες φαίνεται πως πάλι θα αδικηθούν. Αυτό δείχνει μεν την έλλειψη ουσιαστικής εκπροσώπησης σε επίπεδο συλλόγων για να διεκδικήσουν τα σχεδόν αυτονόητα, καθώς και το πώς μας αντιμετωπίζει το ίδιο το υπουργείο διαχωρίζοντάς μας σε βασικές και δευτερεύουσες ειδικότητες...

Αποσυνδεδεμένος kgiannis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 655
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κατανομές
« Απάντηση #23 στις: Ιούλιος 09, 2022, 03:32:48 μμ »
Δυστυχώς ειδικότητες της βθμιας και κοινές ειδικότητες φαίνεται πως πάλι θα αδικηθούν. Αυτό δείχνει μεν την έλλειψη ουσιαστικής εκπροσώπησης σε επίπεδο συλλόγων για να διεκδικήσουν τα σχεδόν αυτονόητα, καθώς και το πώς μας αντιμετωπίζει το ίδιο το υπουργείο διαχωρίζοντάς μας σε βασικές και δευτερεύουσες ειδικότητες...
Πώς το ξέρουμε ότι θα αδικηθουν; Έχει διαρρεύσει κάπου η κατανομή αναλυτικά ανά ειδικότητα δευτεροβάθμιας;

Αποσυνδεδεμένος nipiagogos1988

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1386
  • Φύλο: Γυναίκα
  • μαζί με την οικονομική κρίση ήρθε και το πτυχίο,
    • Προφίλ
Απ: Κατανομές
« Απάντηση #24 στις: Ιούλιος 09, 2022, 06:08:43 μμ »
ας περιμένουμε όλοι τα επίσημα, τους έχω ικανούς να τα αλλάξουν τελευταία στιγμή
Η ζωή είναι μικρή για να'ναι θλιβερή μωρό μου!!  8/2011

https://www.youtube.com/watch?v=3J2eeyOaYlY

Αποσυνδεδεμένος PPE

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1208
    • Προφίλ
Απ: Κατανομές
« Απάντηση #25 στις: Ιούλιος 11, 2022, 03:22:45 μμ »
Πώς το ξέρουμε ότι θα αδικηθουν; Έχει διαρρεύσει κάπου η κατανομή αναλυτικά ανά ειδικότητα δευτεροβάθμιας;

Από όσα έχουν ανακοινώσει διάφοροι σύλλογοι και εκπαιδευτικές ιστοσελίδες. Φαντάζομαι παρακολουθείτε...

Αποσυνδεδεμένος iLLuSioN

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 379
    • Προφίλ
Απ: Κατανομές
« Απάντηση #26 στις: Ιούλιος 11, 2022, 04:11:05 μμ »
Ενδεικτικά οι της θεατρικής αγωγής στο απόλυτο 0. Ενω αλλοι κλάδοι με 45-50 υπεράριθμους σ εναν νομο ζητάνε τα 80 οργανικα κενα του νομου.  Της ανάθεσης θα γινει φετος

Αποσυνδεδεμένος P20

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 300
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κατανομές
« Απάντηση #27 στις: Ιούλιος 11, 2022, 04:32:30 μμ »
Η ΠΕΑΔ ως εκπρόσωπος των αναπληρωτών εκπαιδευτικών Δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης επικοινώνησε με την ηγεσία του υπουργείου Παιδείας και ανακοινώνει τα εξής : οι κατανομές στην Δευτεροβάθμια εκπαίδευση θα γίνουν σύμφωνα με τα οργανικά κενά που έχει καταγραφεί μέχρι τώρα . Αν και οι διαμαρτυρίες μας ήταν έντονες ,το υπουργείο επέμεινε σε αυτή του την θέση , όμως η ηγεσία του υπουργείου Παιδείας δεσμεύτηκε ότι από τον ερχόμενο Σεπτέμβριο θα αρχίσει τις διεργασίες για την σύσταση νέων οργανικών κενών θέσεων στο σύνολο της Δευτεροβάθμιας. Με τα νέα αυτά δεδομένα και με τα νέα οργανικά κενά θα γίνουν οι διορισμοί τον επόμενο χρόνο . Συνάδελφοι . Η ΠΕΑΔ έχει ζητήσει εδώ και πολύ καιρό την σύσταση νέων οργανικών θέσεων και δηλώνει την ικανοποίηση της για την δέσμευση αυτή του υπουργείου και κυρίως για την πρόθεση του να υπάρξουν διορισμοί και την επόμενη χρονιά . Όμως οφείλουμε να είμαστε όλοι σε εγρήγορση πάνω στο θέμα αυτό .

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159847
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 630
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 609
Σύνολο: 621

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.099 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.