*

Αποστολέας Θέμα: ΟΠΣΥΔ  (Αναγνώστηκε 14392 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ChrisDo

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΟΠΣΥΔ
« Απάντηση #14 στις: Ιούλιος 11, 2022, 11:58:40 πμ »
Καλησπέρα. Σε εμένα δεν εμφανίζονται επικυρωμένα τα τέκνα. Είχα ανεβάσει πρόσφατο πιστοποιητικό οικ.καταστασης. Αυτό τι σημαίνει; Ότι δε θα μοριοδοτηθουν ή δεν έχει σημασία;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΟΠΣΥΔ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:46:13 »

Αποσυνδεδεμένος Gwgaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 530
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΟΠΣΥΔ
« Απάντηση #15 στις: Ιούλιος 11, 2022, 12:10:13 μμ »
Καλημέρα! Πριν λίγο είδα το φάκελό μου στο opsyd και θέλω να ρωτήσω όποιον/όποια πιθανόν γνωρίζει το εξής: στη βεβαίωση προϋπηρεσίας της ΔΙΔΕ γράφει 10 μήνες, ενώ στο opsyd (στο excel με τη συνολική προϋπηρεσία ανά έτος, όχι σε αυτή που με κόκκινα γράμματα έχει προσμετρηθεί ως 23/5! ) γράφει 8 μήνες και κάτι μέρες! Δεν θα έπρεπε για το 2021-2022 να γράφει 10 μήνες και στην προσμετρηθείσα μέχρι 23/5 τους 8 μήνες και κάτι;;

Αποσυνδεδεμένος MakisK

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 171
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΟΠΣΥΔ
« Απάντηση #16 στις: Ιούλιος 11, 2022, 12:18:30 μμ »
Καλησπέρα. Σε εμένα δεν εμφανίζονται επικυρωμένα τα τέκνα. Είχα ανεβάσει πρόσφατο πιστοποιητικό οικ.καταστασης. Αυτό τι σημαίνει; Ότι δε θα μοριοδοτηθουν ή δεν έχει σημασία;
Δε θα μοριοδοτηθούν αν δε φαίνονται επικυρωμένα.

Αποσυνδεδεμένος natasazil

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 35
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΟΠΣΥΔ
« Απάντηση #17 στις: Ιούλιος 11, 2022, 12:32:17 μμ »
Καλημέρα! Πριν λίγο είδα το φάκελό μου στο opsyd και θέλω να ρωτήσω όποιον/όποια πιθανόν γνωρίζει το εξής: στη βεβαίωση προϋπηρεσίας της ΔΙΔΕ γράφει 10 μήνες, ενώ στο opsyd (στο excel με τη συνολική προϋπηρεσία ανά έτος, όχι σε αυτή που με κόκκινα γράμματα έχει προσμετρηθεί ως 23/5! ) γράφει 8 μήνες και κάτι μέρες! Δεν θα έπρεπε για το 2021-2022 να γράφει 10 μήνες και στην προσμετρηθείσα μέχρι 23/5 τους 8 μήνες και κάτι;;

Η προϋπηρεσια επικαιροποιειται απο το υπουργειο οχι απο τις δδε. Σε ολους το  pdf της συνολικης προϋπηρεσιας ειναι εως το Μαϊο και οχι ως 30 ιουνιου

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΟΠΣΥΔ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:46:13 »

Αποσυνδεδεμένος eve eve

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 197
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΟΠΣΥΔ
« Απάντηση #18 στις: Ιούλιος 11, 2022, 12:36:44 μμ »
Η προϋπηρεσια επικαιροποιειται απο το υπουργειο οχι απο τις δδε. Σε ολους το  pdf της συνολικης προϋπηρεσιας ειναι εως το Μαϊο και οχι ως 30 ιουνιο
Καλησπέρα, εγώ έχω intergrated master και το έχω καταθέσει, παρ'ολα αυτά δεν μου εμφανίζει κάτι στο μενού "μεταπτυχιακοί τίτλοι σπουδών".... Το μόνο που έχει είναι ένα τικ  (✓) intergrated master  στο πεδίο "βασικοί τίτλοι σπουδών"... Είμαι εντάξει;

Αποσυνδεδεμένος Lucifer

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 615
    • Προφίλ
Απ: ΟΠΣΥΔ
« Απάντηση #19 στις: Ιούλιος 11, 2022, 12:41:54 μμ »
Αν δεν ειναι τυπικοι θα το διορθωσουν αμεσα και θα εισαι ενταξει.
Αν τωρα στην συγκεκριμενη ειναι γραφειοκρατες θα σου πουνε περιμενε να βγουνε τα προσωρινα και κανε ενσταση. Ας ελπισουμε οτι θα το διορθωσουν.
Δεν είναι θέμα τυπικότητας. Είναι νομικό ζήτημα και μάλιστα μέγιστο. Δεν μπορεί λάθος ενδιάμεσου τρίτου να προκαλεί ζημιά σε υποψήφιο. Είναι ανήκουστο!

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: ΟΠΣΥΔ
« Απάντηση #20 στις: Ιούλιος 11, 2022, 12:45:18 μμ »
Δεν είναι θέμα τυπικότητας. Είναι νομικό ζήτημα και μάλιστα μέγιστο. Δεν μπορεί λάθος ενδιάμεσου τρίτου να προκαλεί ζημιά σε υποψήφιο. Είναι ανήκουστο!

Σε μένα, στη 2ΓΕ, είχε γίνει λάθος. Πήγα στη ΔΔΕ και μου το έφτιαξαν. Ξέρω άλλες περιπτώσεις (σε άλλες ΔΔΕ) που αρνήθηκαν να το κάνουν και είπαν ‘κάντε ενσταση’. Γι αυτό και λέμε ότι είναι λάθος να γίνονται προλήψεις με τους προσωρινούς, αλλά έτσι που είναι η διαδικασία και οι χρόνοι, ρεαλιστικά τι καλύτερο μπορεί να γίνει;

Αποσυνδεδεμένος eve eve

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 197
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΟΠΣΥΔ
« Απάντηση #21 στις: Ιούλιος 11, 2022, 12:47:04 μμ »
Καλησπέρα, εγώ έχω intergrated master και το έχω καταθέσει, παρ'ολα αυτά δεν μου εμφανίζει κάτι στο μενού "μεταπτυχιακοί τίτλοι σπουδών".... Το μόνο που έχει είναι ένα τικ  (✓) intergrated master  στο πεδίο "βασικοί τίτλοι σπουδών"... Είμαι εντάξει;

Αποσυνδεδεμένος nikolas_pat

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 89
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΟΠΣΥΔ
« Απάντηση #22 στις: Ιούλιος 11, 2022, 01:56:27 μμ »
Η μοριοδότηση δεν γίνεται από το opsyd αλλά το ΑΣΕΠ

Σας ευχαριστώ για την απάντηση. Ο ΑΣΕΠ λοιπόν θα τα μετρήσει επί 2. 

Αποσυνδεδεμένος skx

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 440
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΟΠΣΥΔ
« Απάντηση #23 στις: Ιούλιος 11, 2022, 01:58:08 μμ »
Δε θα μοριοδοτηθούν αν δε φαίνονται επικυρωμένα.
Και σ ε μενα έχει τις ημερομηνιες γέννησης αλλα δεν τα εμφανίζει επικαιροποιημένα...Αντίθετ στη 2Γ δεν είχα προβλημα... Τι κάνουμε σε αυτή την περίπτωση;

Αποσυνδεδεμένος ChrisDo

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΟΠΣΥΔ
« Απάντηση #24 στις: Ιούλιος 11, 2022, 02:08:27 μμ »
Πρόκειται για λάθος της Διεύθυνσης; Στην περίπτωση μου αυτό νομίζω, γιατί είχα καταθέσει το πιστοποιητικό οικ.καταστασης. Οπότε κρίνοντας από αυτά που λένε εδώ οι υπόλοιποι θα κάνουμε ένσταση.

Αποσυνδεδεμένος Gwgaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 530
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΟΠΣΥΔ
« Απάντηση #25 στις: Ιούλιος 11, 2022, 02:20:14 μμ »
Η προϋπηρεσια επικαιροποιειται απο το υπουργειο οχι απο τις δδε. Σε ολους το  pdf της συνολικης προϋπηρεσιας ειναι εως το Μαϊο και οχι ως 30 ιουνιου
Εύχομαι όντως να είναι έτσι! Θορυβήθηκσ, γιατί στο .pdf γράφει ως 30 Ιουνίου...

Αποσυνδεδεμένος Vayia

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 145
    • Προφίλ
Απ: ΟΠΣΥΔ
« Απάντηση #26 στις: Ιούλιος 11, 2022, 02:45:06 μμ »
Καλησπέρα. Σε εμένα δεν εμφανίζονται επικυρωμένα τα τέκνα. Είχα ανεβάσει πρόσφατο πιστοποιητικό οικ.καταστασης. Αυτό τι σημαίνει; Ότι δε θα μοριοδοτηθουν ή δεν έχει σημασία;
Αν τα παιδιά ολοκληρώσουν τις σπουδές τους  δεν μοριοδοτούνται εκτός και αν κάνουν μεταπτυχιακό ή διδακτορικό.

Αποσυνδεδεμένος natasazil

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 35
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΟΠΣΥΔ
« Απάντηση #27 στις: Ιούλιος 11, 2022, 02:51:00 μμ »
Η προϋπηρεσια επικαιροποιειται απο το υπουργειο οχι απο τις δδε. Σε ολους το  pdf της συνολικης προϋπηρεσιας ειναι εως το Μαϊο και οχι ως 30 ιουνιο
Καλησπέρα, εγώ έχω intergrated master και το έχω καταθέσει, παρ'ολα αυτά δεν μου εμφανίζει κάτι στο μενού "μεταπτυχιακοί τίτλοι σπουδών".... Το μόνο που έχει είναι ένα τικ  (✓) intergrated master  στο πεδίο "βασικοί τίτλοι σπουδών"... Είμαι εντάξει;
Ναι. Ενα πρασινο τικ διπλα στον τιτλο σπουδων σημαινει οτι ειναι ελεγμενο και επικυρωμενο αρα θα το μετρησει ο ασεπ στη μορθοδοτηση

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158556
  • Σύνολο θεμάτων: 19199
  • Σε σύνδεση σήμερα: 437
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 415
Σύνολο: 422

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.094 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.