*

Αποστολέας Θέμα: ΟΠΣΥΔ  (Αναγνώστηκε 14682 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος trikie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 790
    • Προφίλ
Απ: ΟΠΣΥΔ
« Απάντηση #56 στις: Ιούλιος 12, 2022, 10:18:02 πμ »
Ρωτάω εκ μέρους φίλης, δεν της έχουν επικυρώσει το τέκνο ενώ στο φάκελο της φαίνεται ότι  έχει μεταφορτώσει το πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης και φαίνεται διεκπεραιωμένο με ημερομηνία αιτήματος 5/07/22. Πρέπει να πάρει τηλ στην διεύθυνση που χειρίζεται το φάκελο στο τμήμα αναπληρωτών. Εσείς που στείλατε  e mail ή πρέπει να περιμένει τις ενστάσεις οι οποίες πότε γίνονται;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΟΠΣΥΔ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:57:55 »

Maria_efi

  • Επισκέπτης
Απ: ΟΠΣΥΔ
« Απάντηση #57 στις: Ιούλιος 12, 2022, 04:01:55 μμ »
Διαβάζω διαβάζω από χθες παράπονα για το οπσυδ. Δεν ξέρω που πρέπει κάποιος να ρίξει ευθύνη. Δικά μου άτομα που δεν περάστηκαν σωστά τα στοιχεία τους, φανερά δε διάβασαν ορθά την προκήρυξη. Τώρα ζητούν ποιος θα αναλάβει τις ευθύνες. Απογοητεύομαι από το συνάφι μας.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 12, 2022, 04:04:56 μμ από Semi90 »

Αποσυνδεδεμένος mortimer

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 33
  • "Και γαρ τ’ όναρ εκ Διός εστιν" (Όμηρος)
    • Προφίλ
Απ: ΟΠΣΥΔ
« Απάντηση #58 στις: Ιούλιος 12, 2022, 04:06:35 μμ »
Ρωτάω εκ μέρους φίλης, δεν της έχουν επικυρώσει το τέκνο ενώ στο φάκελο της φαίνεται ότι  έχει μεταφορτώσει το πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης και φαίνεται διεκπεραιωμένο με ημερομηνία αιτήματος 5/07/22. Πρέπει να πάρει τηλ στην διεύθυνση που χειρίζεται το φάκελο στο τμήμα αναπληρωτών. Εσείς που στείλατε  e mail ή πρέπει να περιμένει τις ενστάσεις οι οποίες πότε γίνονται;

Απαντούν άμεσα στα mail (1-2 ώρες το πολύ).
"Οι χαμένες ευκαιρίες είναι η μεγαλύτερη κακοτυχία"(Πέδρο Καλντερόν)

Αποσυνδεδεμένος trikie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 790
    • Προφίλ
Απ: ΟΠΣΥΔ
« Απάντηση #59 στις: Ιούλιος 12, 2022, 05:08:20 μμ »
Σωστα την εχουμε διαβασει την προκηρυξη και μεσα στην προθεσμια ειμασταν κ σωστα τα εχουμε κανει τα χαρτια, η ημερομηνια που εδωσα παραπανω ειναι η ημερομηνια που η πρωτοβαθμια ειδε το φακελο το αιτημα ειναι διεκπεραιωμενο δεν ειναι τικαρισμενο πρασινο και το δειχνει  με παυλα κοκκινο η πρωτοβαθμια εχει κανει λαθος τελος παντων ειναι στα τηλεφωνα με την πρωτοβαθμια η φιλη μου παραδεχτηκαν στην πρωτοβαθμια οτι το αρχειο ειναι μεταφορτωμενο το ειδαν κ αυτοι και της ειπαν οτι δεν γινονται τωρα αλλαγες γιατι εχει κλειδωσει το συστημα να κανει υπομονη να δει αν θα γινουν ενστασεις εγω παντως με τοσα λαθη πιστευω οτι θα δωσουν παραταση
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 12, 2022, 05:10:03 μμ από kale »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΟΠΣΥΔ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:57:55 »

Maria_efi

  • Επισκέπτης
Απ: ΟΠΣΥΔ
« Απάντηση #60 στις: Ιούλιος 12, 2022, 06:26:45 μμ »
Βρε παιδιά τι παράταση τώρα; Εδώ δεν έδωσαν παράταση σε 10.000 παράβολα που άφησα εκτός κόσμο. Πιστεύετε ότι οι υπόλοιποι 70.000 θα δεχτούν παράταση;

Αποσυνδεδεμένος giannisn1991

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 574
  • ΠΕ03 ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ
    • Προφίλ
Απ: ΟΠΣΥΔ
« Απάντηση #61 στις: Ιούλιος 12, 2022, 08:17:35 μμ »
Νομιζω παραταση δεν μπορει να δοθει στον ΟΠΣΥΔ .. ηδη τα στοιχεια εχουν σταλει στον ΑΣΕΠ και πολλα παραβολα εμφανιζονται δεσμευμενα

Αποσυνδεδεμένος tolakis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1557
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΟΠΣΥΔ
« Απάντηση #62 στις: Ιούλιος 12, 2022, 09:00:57 μμ »
Θέλω να πιστεύω ότι το υπουργείο για την γενική να μην περιμένει την άνοιξη..

Αποσυνδεδεμένος Matina7

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 564
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΟΠΣΥΔ
« Απάντηση #63 στις: Ιούλιος 12, 2022, 09:46:30 μμ »
Εγώ δεν μπορώ να κάνω τίποτα στην καρτέλα της επικυροποίησης. Βασικά, η μόνη που έκανα ήταν το 2019 με την υποβολή των δικαιολογητικών στη Διεύθυνση και την επικαιροποίηση των στοιχείων μου στον ΑΣΕΠ. Μέσω της σελίδας του ΟΠΣΥΔ δε θυμάμαι να έκανα κάτι, γιατί πρώτος διορισμός μου ήταν το 2020-21 με το νόμο Γαβρόγλου. Ωστόσο, έχω μεταβολή στα κοινωνικά κριτήριά μου, αλλά λογικά δεν μπορώ να κάνω κάτι, καθώς ισχύει η προκήρυξη του 2019.

Αποσυνδεδεμένος Lucifer

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 621
    • Προφίλ
Απ: ΟΠΣΥΔ
« Απάντηση #64 στις: Ιούλιος 12, 2022, 09:53:58 μμ »
Βρε παιδιά τι παράταση τώρα; Εδώ δεν έδωσαν παράταση σε 10.000 παράβολα που άφησα εκτός κόσμο. Πιστεύετε ότι οι υπόλοιποι 70.000 θα δεχτούν παράταση;
Για λάθη της διοίκησης σαφώς και θα δοθεί παράταση δεν είναι δυνατόν να ζημιωθουν υποψήφιοι για λάθη που δεν ευθύνονται.

Αποσυνδεδεμένος MakisK

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 171
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΟΠΣΥΔ
« Απάντηση #65 στις: Ιούλιος 12, 2022, 10:22:23 μμ »
Για λάθη της διοίκησης σαφώς και θα δοθεί παράταση δεν είναι δυνατόν να ζημιωθουν υποψήφιοι για λάθη που δεν ευθύνονται.
Αυτός είναι ο λόγος για τον οποίο βγαίνουν προσωρινοί πίνακες, ώστε να μπορούν να διορθωθούν τα -ανθρώπινα - λάθη. Εδώ έχουμε το πρωτοφανές φαινόμενο να γίνονται προσλήψεις από λανθασμένους προσωρινούς πίνακες βάσει του νόμου. Αυτό είναι παρανοϊκό!

Αποσυνδεδεμένος Lucifer

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 621
    • Προφίλ
Απ: ΟΠΣΥΔ
« Απάντηση #66 στις: Ιούλιος 12, 2022, 10:56:48 μμ »
Αυτός είναι ο λόγος για τον οποίο βγαίνουν προσωρινοί πίνακες, ώστε να μπορούν να διορθωθούν τα -ανθρώπινα - λάθη. Εδώ έχουμε το πρωτοφανές φαινόμενο να γίνονται προσλήψεις από λανθασμένους προσωρινούς πίνακες βάσει του νόμου. Αυτό είναι παρανοϊκό!
Ακριβως! Απο την στιγμη ομως που προτιθενται να χρησιμοποιησουν προσωρινους πινακες πρεπει πρωτα να διορθωθουν τα λαθη της διοικησης

Maria_efi

  • Επισκέπτης
Απ: ΟΠΣΥΔ
« Απάντηση #67 στις: Ιούλιος 13, 2022, 01:00:52 μμ »
Ακριβως! Απο την στιγμη ομως που προτιθενται να χρησιμοποιησουν προσωρινους πινακες πρεπει πρωτα να διορθωθουν τα λαθη της διοικησης

Κανένας δεν είπε να μη διορθωθούν τα λάθη των υπαλλήλων. Που έχω διαβάσει από αρκετούς ότι τους τα διόρθωσαν κιόλας. Ξέρετε όμως πόσος κόσμος δε διάβασε το φεκ και τα ρίχνει στους υπαλλήλους για δικό τους σφάλμα; Πολύς. Τόσος πολύς που δε φαντάζεστε. Όπως ακριβώς είχε γίνει και με το παράβολο. Παραπονιόταν ο κόσμος και στην τελική όλοι όσοι έμειναν από έξω δεν είχαν διαβάσει ΚΑΝ τη διαδικασία βήμα προς βήμα. Εμπιστεύτηκαν απλά το ένστικτό τους. Ζητούσαν για επιβεβαίωση οικογενειακής κατάστασης χαρτί 3μήνου και πήγε ο άλλος και έβαλα χρόνου. Εντάξει. Οκ.

Αποσυνδεδεμένος iex

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 302
    • Προφίλ
Απ: ΟΠΣΥΔ
« Απάντηση #68 στις: Ιούλιος 13, 2022, 01:15:06 μμ »
Καλησπέρα,

Συγχωρέστε την άγνοια μου πάνω στο θέμα, όμως θα ρωτήσω αν η συμπλήρωση των προσόντων αφορά μόνο τους εκπαιδευτικούς που θα κάνουν αίτηση για διορισμό ή για αναπληρωτές ή αφορά και τους ήδη διορισμένους;

Επίσης, αν λείπουν στοιχεία που απευθυνόμαστε για να διορθωθούν;


Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος evrialon

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 288
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Τα τρία Τ της επιτυχίας: Ταλέντο-Τόλμη-Τύχη
    • Προφίλ
Απ: ΟΠΣΥΔ
« Απάντηση #69 στις: Ιούλιος 13, 2022, 01:40:04 μμ »
Καλησπέρα,

Συγχωρέστε την άγνοια μου πάνω στο θέμα, όμως θα ρωτήσω αν η συμπλήρωση των προσόντων αφορά μόνο τους εκπαιδευτικούς που θα κάνουν αίτηση για διορισμό ή για αναπληρωτές ή αφορά και τους ήδη διορισμένους;

Επίσης, αν λείπουν στοιχεία που απευθυνόμαστε για να διορθωθούν;


Ευχαριστώ
Η διαδικασία έχει ολοκληρωθεί και αφορά όσους αιτήθηκαν για την νέα προκήρυξη της ειδικής αγωγής. Αν από λάθος των διευθύνσεων κάποιο από τα δικαιολογητικά δεν επικυρωθηκε οι υποψήφιοι πρέπει να επικοινωνήσουν και να το επισημάνουν. Οι διορισμοί θα γίνουν από τους υπάρχοντες πίνακες και οι πρόσληψη αναπληρωτών στην ειδική από τους νέους προσωρινούς πίνακες.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32294
  • Τελευταία: etaap0021
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159882
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 492
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 492
Σύνολο: 493

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.082 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.