*

Αποστολέας Θέμα: ΟΠΣΥΔ  (Αναγνώστηκε 14594 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ΕΥΡΥΔΑΜΕΙΑ

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 30
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΟΠΣΥΔ
« Απάντηση #70 στις: Ιούλιος 13, 2022, 01:42:03 μμ »
Με ενοχλεί πραγματικά, όταν δέχομαι  από "συναδέλφους" αμείλικτη κριτική για την υπόθεση "παράβολο". Διότι:

1. Δεν την πάτησαν την μπανανόφλουδα κάποιες μεμονωμένες αφελείς περιπτώσεις αλλά χιλιάδες εκπαιδευτικών
2. Γιατί άλλαξε τώρα η φόρμα έκδοσης του παραβόλου και υπάρχει προειδοποίηση ότι είναι απλήρωτο με κόκκινα γραμματάκια; Η αλλαγή έγινε, γιατί ήταν όλα τέλεια; Όχι, βέβαια...

Στην τελική, δεν είναι όμορφο και ηθικό να κρίνουμε, γιατί... πίσω έχει η αχλάδα την ουρά... και ουδείς αλάνθαστος

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΟΠΣΥΔ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:18:57 »

Maria_efi

  • Επισκέπτης
Απ: ΟΠΣΥΔ
« Απάντηση #71 στις: Ιούλιος 13, 2022, 02:10:25 μμ »
Με ενοχλεί πραγματικά, όταν δέχομαι  από "συναδέλφους" αμείλικτη κριτική για την υπόθεση "παράβολο". Διότι:

1. Δεν την πάτησαν την μπανανόφλουδα κάποιες μεμονωμένες αφελείς περιπτώσεις αλλά χιλιάδες εκπαιδευτικών
2. Γιατί άλλαξε τώρα η φόρμα έκδοσης του παραβόλου και υπάρχει προειδοποίηση ότι είναι απλήρωτο με κόκκινα γραμματάκια; Η αλλαγή έγινε, γιατί ήταν όλα τέλεια; Όχι, βέβαια...

Στην τελική, δεν είναι όμορφο και ηθικό να κρίνουμε, γιατί... πίσω έχει η αχλάδα την ουρά... και ουδείς αλάνθαστος


Προφανώς και ουδείς αλάνθαστος αλλά αν ευθύνομαι εγώ σε κάτι δε μου φταίει το κράτος και το σύστημα. Άραγε γνωρίζετε πόσοι εκπαιδευτικοί έκαναν τότε ορθά τη διαδικασία και παρέμειναν στους πίνακες σε ό,τι αφορά το παράβολο; Πολλοί. Μιλάμε για ένα ποσοστό άνω του 80%. Αυτοί οι εκπαιδευτικοί μήπως αφιέρωσαν χρόνο να διαβάσουν ξανά και ξανά πώς αυτό εκδίδεται; Μήπως είδαν πολλά βιντεάκια που βοηθούσαν τότε; Το ότι η διαδικασία έγινε απλούστερη είναι για εμένα προς τιμήν του κράτους, μιας και καταλαβαίνει ότι έχει να κάνει με ανθρώπους που τότε δεν μπήκαν στη διαδικασία να διαβάσουν και από το να τους αφήσει και άλλη χρονιά έξω από το σύστημα τους βοηθά. Στο θέμα μας όμως. Αν έχουν γίνει υπαλληλικά λάθη φέτος επιβάλλεται να διορθωθούν. Αν όμως δε διαβάσαμε τι ζητείται ας αναλάβουμε τις ευθύνες μας. Το λιγότερο που μπορούμε να κάνουμε είναι να διαβάσουμε μία προκήρυξη και να την πάμε βήμα βήμα.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 13, 2022, 02:20:27 μμ από Semi90 »

Αποσυνδεδεμένος deslek

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΟΠΣΥΔ
« Απάντηση #72 στις: Ιούλιος 13, 2022, 03:16:32 μμ »
Καλησπέρα σας, θα ήθελα να σας ρωτήσω αν έχει συμβεί στο ΟΠΣΥΔ και σε κάποιον άλλο και τι κάνουμε για το εξής:
Πρόσθεσα φέτος ένα σεμινάριο Ε.Α. Όταν πάω στα άλλα προσόντα έχει τις εξής ενδείξεις: Αφορά ΕΑΕ=ναι. Φαίνεται επικυρωμένο κανονικά. Όταν όμως παταω προβολή κι ανοίγει έχει ένα κουτάκι που γράφει αφορά ειδική αγωγή κι είναι κενό. Δε θα έπρεπε κι αυτό να είναι τσεκαρισμενο; Υπάρχει πιστεύετε πρόβλημα και πρέπει να πάρω τηλέφωνο στη διεύθυνση;;ς Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος psira

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 453
    • Προφίλ
Απ: ΟΠΣΥΔ
« Απάντηση #73 στις: Ιούλιος 13, 2022, 03:28:26 μμ »
Να ενημερώσω τους συναδέρφους που έχουν δει λάθη στο ΟΠΣΥΔ, για τα οποία δεν ευθύνονται οι ίδιοι, αλλά οι υπάλληλοι των Διευθύνσεων ότι πρέπει να επικοινωνήσουν με τη Διεύθυνση και το λάθος θα διορθωθεί.
Σε εμένα δεν είχαν επικυρώσει τα δύο μου παιδιά και μετά από αίτηση που έκανα μέσω email, σήμερα είδα ότι έβαλαν ένα πράσινο ν δίπλα σε κάθε παιδί.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΟΠΣΥΔ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:18:57 »

Αποσυνδεδεμένος MakisK

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 171
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΟΠΣΥΔ
« Απάντηση #74 στις: Ιούλιος 13, 2022, 04:13:36 μμ »
Να ενημερώσω τους συναδέρφους που έχουν δει λάθη στο ΟΠΣΥΔ, για τα οποία δεν ευθύνονται οι ίδιοι, αλλά οι υπάλληλοι των Διευθύνσεων ότι πρέπει να επικοινωνήσουν με τη Διεύθυνση και το λάθος θα διορθωθεί.
Σε εμένα δεν είχαν επικυρώσει τα δύο μου παιδιά και μετά από αίτηση που έκανα μέσω email, σήμερα είδα ότι έβαλαν ένα πράσινο ν δίπλα σε κάθε παιδί.
Να προσθέσω ότι η οδηγία που υπάρχει είναι οι διευθύνσεις να ενημερώσουν το υπουργείο για τις παραλείψεις τους. Οπότε αν κάποια διεύθυνση πει ότι το σύστημα έχει κλείσει και δεν μπορεί να κάνει κάτι για να διορθώσει δικό της λάθος πρέπει να επιμένουμε να ενημερώσει η διεύθυνση το υπουργείο.

Αποσυνδεδεμένος eve eve

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 197
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΟΠΣΥΔ
« Απάντηση #75 στις: Ιούλιος 13, 2022, 06:30:28 μμ »
Να ενημερώσω τους συναδέρφους που έχουν δει λάθη στο ΟΠΣΥΔ, για τα οποία δεν ευθύνονται οι ίδιοι, αλλά οι υπάλληλοι των Διευθύνσεων ότι πρέπει να επικοινωνήσουν με τη Διεύθυνση και το λάθος θα διορθωθεί.
Σε εμένα δεν είχαν επικυρώσει τα δύο μου παιδιά και μετά από αίτηση που έκανα μέσω email, σήμερα είδα ότι έβαλαν ένα πράσινο ν δίπλα σε κάθε παιδί.
Μεηλ στείλατε στη διεύθυνση που ανέλαβε να ελέγξει τον φάκελο σας;

Αποσυνδεδεμένος psira

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 453
    • Προφίλ
Απ: ΟΠΣΥΔ
« Απάντηση #76 στις: Ιούλιος 13, 2022, 06:37:09 μμ »
Μεηλ στείλατε στη διεύθυνση που ανέλαβε να ελέγξει τον φάκελο σας;
Ναι

Αποσυνδεδεμένος ΕΥΡΥΔΑΜΕΙΑ

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 30
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΟΠΣΥΔ
« Απάντηση #77 στις: Ιούλιος 13, 2022, 06:42:12 μμ »
 "Μήπως είδαν πολλά βιντεάκια που βοηθούσαν τότε;"

Εμ δεν ήξερα ότι πρέπει να βλέπω βιντεάκια όλη μέρα... αργόσχολη δεν ήμουν... και γενικά δεν ήταν όσοι την πάτησαν...

τέλος πάντων ... ξεφεύγουμε από το θέμα

Αποσυνδεδεμένος ernesto

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 572
    • Προφίλ
Απ: ΟΠΣΥΔ
« Απάντηση #78 στις: Ιούλιος 13, 2022, 06:47:31 μμ »
Συνάδελφοι sos: γνωρίζετε ως πότε θα μείνει ανοιχτός ο opsyd για τροποποίηση στοιχείων από την πλευρά των εκπαιδευτικών;

Maria_efi

  • Επισκέπτης
Απ: ΟΠΣΥΔ
« Απάντηση #79 στις: Ιούλιος 13, 2022, 08:53:09 μμ »
"Μήπως είδαν πολλά βιντεάκια που βοηθούσαν τότε;"

Εμ δεν ήξερα ότι πρέπει να βλέπω βιντεάκια όλη μέρα... αργόσχολη δεν ήμουν... και γενικά δεν ήταν όσοι την πάτησαν...

τέλος πάντων ... ξεφεύγουμε από το θέμα

Και εμείς οικογένειες έχουμε και δουλεύουμε 12ωρα τη μέρα αλλά είχαμε
Χρόνο να δούμε τις απαραίτητες λεπτομέρειες για να μην την πατήσουμε με το παράβολο. Έτσι όπως το θέτετε λοιπόν οι αργόσχολοι εκπαιδευτικοί σας ευχαριστούμε και εμείς από την πλευρά μας ευχαριστούμε την αργοσχολιά μας που δε μας άφησε εκτός πινάκων και δουλέψαμε. Καλή συνέχεια σας εύχομαι με μεγαλύτερη προσοχή.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 13, 2022, 08:54:42 μμ από Semi90 »

Maria_efi

  • Επισκέπτης
Απ: ΟΠΣΥΔ
« Απάντηση #80 στις: Ιούλιος 13, 2022, 08:53:29 μμ »
Συνάδελφοι sos: γνωρίζετε ως πότε θα μείνει ανοιχτός ο opsyd για τροποποίηση στοιχείων από την πλευρά των εκπαιδευτικών;

Έχει κλείσει. Δεν είναι ανοιχτό.

Αποσυνδεδεμένος ernesto

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 572
    • Προφίλ
Απ: ΟΠΣΥΔ
« Απάντηση #81 στις: Ιούλιος 13, 2022, 09:12:50 μμ »
Δεν αναφερομαι σε καταθεση προσοντων.Θα σας πω συγκεκριμενα:ο ανηψιος μου εκανε για πρωτη φορα αιτηση και σε πρωτη φαση το συστημα δεν του επετρεπε να καταχωρισει την εκπληρωση στρατιωτικων υποχρεωσεων.Τωρα απουσιαζει για ενα διαστημα αλλα εμαθε απο φιλο του σε αντιστοιχη κατασταδη οτι τωρα το συστημα το επετρεπε.Η ερωτηση μου ειναι:εως ποτε;ξερει κανεις;;;

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2245
    • Προφίλ
Απ: ΟΠΣΥΔ
« Απάντηση #82 στις: Ιούλιος 13, 2022, 11:16:06 μμ »

Αποσυνδεδεμένος MakisK

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 171
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΟΠΣΥΔ
« Απάντηση #83 στις: Ιούλιος 14, 2022, 12:20:10 πμ »
Δεν αναφερομαι σε καταθεση προσοντων.Θα σας πω συγκεκριμενα:ο ανηψιος μου εκανε για πρωτη φορα αιτηση και σε πρωτη φαση το συστημα δεν του επετρεπε να καταχωρισει την εκπληρωση στρατιωτικων υποχρεωσεων.Τωρα απουσιαζει για ενα διαστημα αλλα εμαθε απο φιλο του σε αντιστοιχη κατασταδη οτι τωρα το συστημα το επετρεπε.Η ερωτηση μου ειναι:εως ποτε;ξερει κανεις;;;
Το σύστημα είναι ανοιχτό όλο το χρόνο για τις στρατιωτικές υποχρεώσεις, εκτός από τις μέρες τις οποίες τρέχουν οι προσλήψεις.
Δεν τον άφηνε γιατί δεν είχε συμπληρωμένο φάκελο. Οπότε λογικά θα μπορεί να βάλει το στρατό στο φάκελο μέχρι τη μέρα που θα τρέξει το σύστημα για τους διορισμούς ή τους αναπληρωτές. Μετά θα πρέπει να περιμένει να ανακοινωθούν για να ανοίξει πάλι το σύστημα.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159608
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 418
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 402
Σύνολο: 414

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.097 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.