*

Αποστολέας Θέμα: ΟΠΣΥΔ  (Αναγνώστηκε 14677 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Dimitra_Pap

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΟΠΣΥΔ
« Απάντηση #98 στις: Ιούλιος 14, 2022, 11:31:18 μμ »
Καλησπέρα ! Έγινα μέλος της ομάδας σας χθες και θα ήθελα αν μπορεί κάποιος από εδώ μέσα να με βοηθήσει. Έχω τελειώσει πρόσφατα το Τμήμα επιστημών προσχολικής αγωγής και εκπαιδευτικού σχεδιασμού του Πανεπιστημίου Αιγαίου. Παράλληλα ασχολούμαι με μεταπτυχιακό στην ειδική αγωγή. Μου είπαν φίλοι ότι θα πρέπει να καταθέσω τα χαρτιά μου στην πρωτοβάθμια για να μπω στους πίνακες αν θέλω να διοριστώ. Επικοινώνησα λοιπόν με την πρωτοβάθμια και η απάντηση ήταν : Θα καταθέσετε τα χαρτιά σας όταν ανοίξουν οι πλατφόρμες. Επειδή δεν υπάρχει κανείς να μου εξηγήσει και όταν μπαίνω στον ΟΠΣΥΔ δεν μ αφήνει το σύστημα να επικυρώσω τα στοιχεία μου και να κάνω οποιαδήποτε κίνηση θα μπορούσε κάποιος από εδώ μέσα να μου εξηγήσει τι συμβαίνει γιατί έχω αρχίσει να απελπίζομαι !

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΟΠΣΥΔ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:27:14 »

Αποσυνδεδεμένος georgia4

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 836
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΟΠΣΥΔ
« Απάντηση #99 στις: Ιούλιος 14, 2022, 11:40:13 μμ »
Πάρε τηλέφωνο στο opsyd να σου πουν ή στείλε email στο opsyd! Στο pde αρκετοί εκπαιδευτικοί βοηθάνε άλλους εκπαιδευτικούς όταν έχουν μια απορία! Και εγώ συνεχώς ψάχνω μόνη μου και προσπαθώ να μάθω κάποια πράγματα! Όταν έχω κάποια απορία και γράφω στο pde πάντα με βοηθάνε! Ειδικά φέτος οι συνάδελφοι που μπαίνουν στο pde έχουν συναδελφική αλληλεγγύη!

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: ΟΠΣΥΔ
« Απάντηση #100 στις: Ιούλιος 14, 2022, 11:59:47 μμ »
Καλησπέρα ! Έγινα μέλος της ομάδας σας χθες και θα ήθελα αν μπορεί κάποιος από εδώ μέσα να με βοηθήσει. Έχω τελειώσει πρόσφατα το Τμήμα επιστημών προσχολικής αγωγής και εκπαιδευτικού σχεδιασμού του Πανεπιστημίου Αιγαίου. Παράλληλα ασχολούμαι με μεταπτυχιακό στην ειδική αγωγή. Μου είπαν φίλοι ότι θα πρέπει να καταθέσω τα χαρτιά μου στην πρωτοβάθμια για να μπω στους πίνακες αν θέλω να διοριστώ. Επικοινώνησα λοιπόν με την πρωτοβάθμια και η απάντηση ήταν : Θα καταθέσετε τα χαρτιά σας όταν ανοίξουν οι πλατφόρμες. Επειδή δεν υπάρχει κανείς να μου εξηγήσει και όταν μπαίνω στον ΟΠΣΥΔ δεν μ αφήνει το σύστημα να επικυρώσω τα στοιχεία μου και να κάνω οποιαδήποτε κίνηση θα μπορούσε κάποιος από εδώ μέσα να μου εξηγήσει τι συμβαίνει γιατί έχω αρχίσει να απελπίζομαι !

Το ΟΠΣΥΔ θ’ ανοίξει για σένα όταν τρέξει κάποια προκηρυξη που θα μπορείς να λάβεις μέρος. Λογικά αυτη θα είναι η επόμενη προκήρυξη στη γενική παιδεία, που αναμένεται κάποια στιγμή το 2023.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 15, 2022, 12:16:47 πμ από mts.ag »

Αποσυνδεδεμένος georgia4

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 836
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΟΠΣΥΔ
« Απάντηση #101 στις: Ιούλιος 15, 2022, 12:03:05 πμ »
Αχ ναι έτσι είναι! Δεν έδωσα καλή συμβουλή στην κοπέλα!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΟΠΣΥΔ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:27:14 »

Maria_efi

  • Επισκέπτης
Απ: ΟΠΣΥΔ
« Απάντηση #102 στις: Ιούλιος 15, 2022, 12:15:53 πμ »
Καλησπέρα ! Έγινα μέλος της ομάδας σας χθες και θα ήθελα αν μπορεί κάποιος από εδώ μέσα να με βοηθήσει. Έχω τελειώσει πρόσφατα το Τμήμα επιστημών προσχολικής αγωγής και εκπαιδευτικού σχεδιασμού του Πανεπιστημίου Αιγαίου. Παράλληλα ασχολούμαι με μεταπτυχιακό στην ειδική αγωγή. Μου είπαν φίλοι ότι θα πρέπει να καταθέσω τα χαρτιά μου στην πρωτοβάθμια για να μπω στους πίνακες αν θέλω να διοριστώ. Επικοινώνησα λοιπόν με την πρωτοβάθμια και η απάντηση ήταν : Θα καταθέσετε τα χαρτιά σας όταν ανοίξουν οι πλατφόρμες. Επειδή δεν υπάρχει κανείς να μου εξηγήσει και όταν μπαίνω στον ΟΠΣΥΔ δεν μ αφήνει το σύστημα να επικυρώσω τα στοιχεία μου και να κάνω οποιαδήποτε κίνηση θα μπορούσε κάποιος από εδώ μέσα να μου εξηγήσει τι συμβαίνει γιατί έχω αρχίσει να απελπίζομαι !

Με το καλό το 2023.

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10810
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: ΟΠΣΥΔ
« Απάντηση #103 στις: Ιούλιος 15, 2022, 12:38:26 πμ »
Αχ παιδιά από προηγούμενη χρονιά μου λείπει 1 μόριο και κάτι! Εκείνη τη χρονιά ήμουν αναπληρώτρια μειωμένου ωραρίου! 15 ώρες είχα τη βδομάδα σε πρόσφυγες! Γνωρίζει κανείς τον μαθηματικό τύπο για να υπολογίσω την προϋπηρεσία μου για κάθε μήνα; Δούλευα 15 ώρες τη βδομάδα
Κάθε μήνα έχεις σε μόρια 15/23=0,652.

Αποσυνδεδεμένος georgia4

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 836
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΟΠΣΥΔ
« Απάντηση #104 στις: Ιούλιος 15, 2022, 12:47:55 πμ »
Lasid Ευχαριστώ πολύ! Καληνύχτα!

Αποσυνδεδεμένος Matina7

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 564
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΟΠΣΥΔ
« Απάντηση #105 στις: Ιούλιος 15, 2022, 12:25:36 μμ »
Παίρνεις τηλέφωνο ή στέλνεις μέιλ στη διεύθυνση. Σύντομα όμως, μέχρι αύριο θα δέχονται διότι πρέπει να ξεκινήσει τη διαδικασία ο ΑΣΕΠ για να προλάβουν να βγουν οι πίνακες.

Καλώ στο τηλέφωνο που αφορά την ειδικότητά μου (ΠΕ 06) και κλέινει αυτόματα από το σύστημά τους λόγω φόρτου. Θα στείλω email.

Μια διευκρίνιση: οι διορθώσεις και οι έλεγχοι που πραγματοποιούνται συτό το διλαστημα αφορούν ΜΟΝΟ την προκήρυξη της Ειδικής Αγωγής; Εγώ συμμετείχα στης Γενικής.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 15, 2022, 12:27:09 μμ από Matina7 »

Αποσυνδεδεμένος georgia4

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 836
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΟΠΣΥΔ
« Απάντηση #106 στις: Ιούλιος 15, 2022, 12:32:45 μμ »
Λογικά την προκήρυξη Ειδικής Αγωγής αφορούν! Να έγινε καμιά αλλαγή; Περίμενε και καμιά άλλη απάντηση και από α΄λλον εκπαιδευτικό του pde για να είσαι σίγουρη! Και εγώ δεν είμαι σίγουρη

Maria_efi

  • Επισκέπτης
Απ: ΟΠΣΥΔ
« Απάντηση #107 στις: Ιούλιος 15, 2022, 03:58:16 μμ »
Καλώ στο τηλέφωνο που αφορά την ειδικότητά μου (ΠΕ 06) και κλέινει αυτόματα από το σύστημά τους λόγω φόρτου. Θα στείλω email.

Μια διευκρίνιση: οι διορθώσεις και οι έλεγχοι που πραγματοποιούνται συτό το διλαστημα αφορούν ΜΟΝΟ την προκήρυξη της Ειδικής Αγωγής; Εγώ συμμετείχα στης Γενικής.


Μόνο ειδική!

Αποσυνδεδεμένος margarita82

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 154
    • Προφίλ
Απ: ΟΠΣΥΔ
« Απάντηση #108 στις: Ιούλιος 15, 2022, 04:42:46 μμ »
Καλησπέρα σας,
Να σας ρωτήσω κάτι παιδιά? Όσοι κάνατε τα χαρτιά σας τώρα για την ειδική σας περάστηκε τελικά η βεβαίωση από το πανεπιστήμιο ότι έχετε ολοκληρώσει τις σπουδές σας στο μεταπτυχιακό κ αναμένετε την αναγνώριση δοαταπ? Θυμάμαι ότι κάποια πανεπιστήμια έδιναν βεβαιώσεις. Το ρωτάω γιατί τελειώνω τον Φεβρουάριο το δικό μου το μεταπτυχιακό κ αγχώνομαι με τη διαδικασία, αν τελικά θα περαστεί στο οπσυδ με το άνοιγμα των πινάκων το 2023.
Σας ευχαριστώ πολύ!!

Maria_efi

  • Επισκέπτης
Απ: ΟΠΣΥΔ
« Απάντηση #109 στις: Ιούλιος 15, 2022, 04:46:53 μμ »
Καλησπέρα σας,
Να σας ρωτήσω κάτι παιδιά? Όσοι κάνατε τα χαρτιά σας τώρα για την ειδική σας περάστηκε τελικά η βεβαίωση από το πανεπιστήμιο ότι έχετε ολοκληρώσει τις σπουδές σας στο μεταπτυχιακό κ αναμένετε την αναγνώριση δοαταπ? Θυμάμαι ότι κάποια πανεπιστήμια έδιναν βεβαιώσεις. Το ρωτάω γιατί τελειώνω τον Φεβρουάριο το δικό μου το μεταπτυχιακό κ αγχώνομαι με τη διαδικασία, αν τελικά θα περαστεί στο οπσυδ με το άνοιγμα των πινάκων το 2023.
Σας ευχαριστώ πολύ!!

Αν το μεταπτυχιακό σου χρειάζεται αναγνώριση από δοαταπ χωρίς αυτό το χαρτί δεν περνάει το μεταπτυχιακό. Αν έχεις έστω βεβαίωση που είναι από δοαταπ που το αναγνωρίζει δε θα έχεις κανένα πρόβλημα.

Αποσυνδεδεμένος margarita82

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 154
    • Προφίλ
Απ: ΟΠΣΥΔ
« Απάντηση #110 στις: Ιούλιος 15, 2022, 04:53:50 μμ »
Σ ευχαριστώ πολύ semi90 για την απάντηση!! Κάνω την εκπαιδευτική ψυχολογία από το Νεάπολις Πάφου κ γενικά ξέρω ότι αναγνωρίζεται. Δλδ θα μπορούσα να καταθέσω τον αριθμό που θα μου δώσει ο δοαταπ ότι είμαι σε σειρά για αναγνώριση + βεβαίωση από τον δοαταπ ότι αναγνωρίζεται το μεταπτυχιακό? Ή από πού θα την πάρω αυτή τη βεβαίωση? Παιδιά συγχωρείστε την άγνοια μου, αν μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα! 1000 ευχαριστώ!

Maria_efi

  • Επισκέπτης
Απ: ΟΠΣΥΔ
« Απάντηση #111 στις: Ιούλιος 15, 2022, 05:05:22 μμ »
Σ ευχαριστώ πολύ semi90 για την απάντηση!! Κάνω την εκπαιδευτική ψυχολογία από το Νεάπολις Πάφου κ γενικά ξέρω ότι αναγνωρίζεται. Δλδ θα μπορούσα να καταθέσω τον αριθμό που θα μου δώσει ο δοαταπ ότι είμαι σε σειρά για αναγνώριση + βεβαίωση από τον δοαταπ ότι αναγνωρίζεται το μεταπτυχιακό? Ή από πού θα την πάρω αυτή τη βεβαίωση? Παιδιά συγχωρείστε την άγνοια μου, αν μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα! 1000 ευχαριστώ!

Όλοι κάποτε με απορίες ξεκινήσαμε. Δε χρειάζεται να ζητάς συγγνώμη. Έχω την εντύπωση ότι δεν μπορείς να βάλεις αριθμό τύπου ότι έχει πάρει σειρά για αναγνώριση. Πρέπει να βάλεις το καθ αυτού χαρτί του δοατάπ ότι αναγνωρίστηκε. Όχι ότι μελλοντικά θα αναγνωριστεί. Από όσο γνωρίζω αυτό δέχεται ο οπσυδ. Πολύς κόσμος ας πούμε στην παρούσα προκήρυξη της ειδικής ανέβασε το μεταπτυχιακό χωρίς να έχει το χαρτί του δοαταπ και θεωρεί ότι εφόσον πήρε τώρα ας πούμε την αναγνώριση θα κάνει ένσταση και θα βάλει το χαρτί. Το χαρτί που θα ανεβάσεις από δοαταπ θα πρέπει να αναφέρει ότι αναγνωρίστηκε πριν τη λήξη της διορίας επισύναψης χαρτιών στον οπσυδ.

Επίσης άλλο αναγνωρίζεται αυτόματα χωρίς να περάσει δοαταπ, που συμβαίνει όντως με κάποια πανεπιστήμια της κύπρου και άλλο ότι το αναγνωρίζει ο δοατάπ αλλά πρέπει να περάσει από διαδικασία αναγνώρισης.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 15, 2022, 05:07:25 μμ από Semi90 »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32294
  • Τελευταία: etaap0021
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159882
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 492
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 480
Σύνολο: 491

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.087 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.