*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί και το 2023  (Αναγνώστηκε 853238 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος alex1987

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 110
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #756 στις: Νοέμβριος 20, 2022, 08:00:20 μμ »
Εγώ θέλω να γίνουν διορισμοί το 2023! Χθες είπα ότι δεν θα ξαναγράψω στο pde! Όμως θα συνεχίσω να γράφω! Είναι λογικό και δίκαιο το αίτημα μας να γίνουν διορισμοί το 2023! Σε ένα μήνα ψηφίζεται ο προϋπολογισμός στη Βουλή! όσοι έχετε γνωριμίες αγωνιστείτε να τους πείσετε να γίνουν διορισμοί το 2023! Είναι δίκαιο το αίτημα μας! Είμαστε πολλά χρόνια αναπληρωτές! Δεν είναι σωστό να μείνουμε εκτός διορισμού και να διοριστούν άτομα με λιγότερα έτη προϋπηρεσίς!

Γιατί να είναι άδικο αν κάποιος έχει λιγότερα μόρια στην προϋπηρεσία??αν αυτός έχει μεταπτυχιακό και διδακτορικό??δεν αντιλαμβάνομαι το σκεπτικό και το λέω πολύ φιλικά.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:48:03 »

Αποσυνδεδεμένος pedrinio23

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 81
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #757 στις: Νοέμβριος 20, 2022, 08:04:35 μμ »
Διορισμοι στη γενικη μονο με νεους πινακες, ειμαστε αρκετοι και θα πιεσουμε ή αν κανει με τους υπαρχοντες μικρους αριθμους!!!Κραξτε ελευθερα αλλα εδω περα θα τα λεμε ρεαλιστικα, με προσοντα φεβρουαριου 2020 διορισμοι το 23 ειναι για γελια.

Στην ειδικη που θα εχει νεους οριστικους με προσοντα και μοριοδοτησεις Μαιου 2022 με το καλο να κανει.


Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3963
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #758 στις: Νοέμβριος 20, 2022, 08:14:41 μμ »
Διορισμοι στη γενικη μονο με νεους πινακες, ειμαστε αρκετοι και θα πιεσουμε ή αν κανει με τους υπαρχοντες μικρους αριθμους!!!Κραξτε ελευθερα αλλα εδω περα θα τα λεμε ρεαλιστικα, με προσοντα φεβρουαριου 2020 διορισμοι το 23 ειναι για γελια.

Στην ειδικη που θα εχει νεους οριστικους με προσοντα και μοριοδοτησεις Μαιου 2022 με το καλο να κανει.

Εγώ δεν κράζω καθόλου. Αλλά είμαι περίεργος αν θα το θεωρείτε το ίδιο για γέλια αν εσείς το 2026 είναι να διοριστείτε και ταυτόχρονα είναι να ανοίξουν οι πίνακες.

Στην ειδικότητά μου και με το ισχύον σύστημα που είναι φωτογραφικό υπερ των προυπηρεσιακηδων (για να μην κοροϊδευόμαστε εδώ μέσα) δεν υπάρχει περίπτωση να διοριστώ ούτε να δουλέψω καν σαν αναπληρωτής... :'(


Διαχρονικά είμαι υπέρ του γραπτού ΑΣΕΠ και μάλιστα με τον τρόπο που ακούγεται ότι θέλουν να τον υλοποιήσουν, δηλαδή όποιος δεν περνάει τη βάση, να μένει εκτός.

Αποσυνδεδεμένος kosks

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 193
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #759 στις: Νοέμβριος 20, 2022, 08:15:34 μμ »
Γιατί πρέπει να πηγαίνουν οι ίδιοι "καρμπόν" επί δεκαετίες... :(

Γιατί να είναι άδικο αν κάποιος έχει λιγότερα μόρια στην προϋπηρεσία??αν αυτός έχει μεταπτυχιακό και διδακτορικό??δεν αντιλαμβάνομαι το σκεπτικό και το λέω πολύ φιλικά.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:48:03 »

Αποσυνδεδεμένος kosks

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 193
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #760 στις: Νοέμβριος 20, 2022, 08:18:31 μμ »
Όχι δεν συμφωνώ στην βάση...προτιμώ ενα μικτό σύστημα χωρίς βάση...

Διαχρονικά είμαι υπέρ του γραπτού ΑΣΕΠ και μάλιστα με τον τρόπο που ακούγεται ότι θέλουν να τον υλοποιήσουν, δηλαδή όποιος δεν περνάει τη βάση, να μένει εκτός.

Αποσυνδεδεμένος georgia4

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 836
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #761 στις: Νοέμβριος 20, 2022, 08:37:06 μμ »
Εγώ ξεκίνησα να εργάζομαι ως αναπληρώτρια! Αρκετά χρόνια μετά εργάστηκα ως αναπληρώτρια! Έκανα υπομονή μέχρι τότε! Καταλαβαίνω την αγωνία των νέων συναδέλφων να εργαστούν αμέσως ως αναπληρωτές! Και εγώ όταν ήμουν 25-28 ετών ήμουν αρκετά ανυπόμονη και πάντα με καθησύχαζαν οι γονείς μου και μου έλεγαν να κάνω υπομονή! Πήρα πτυχίο το 2003! Πόσο ακόμη να περιμένουμε οι πιο  παλιοί;

Αποσυνδεδεμένος georgia4

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 836
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #762 στις: Νοέμβριος 20, 2022, 08:38:50 μμ »
Ξεκίνησα να εργάζομαι ως ωρομίσθια , ήθελα να γράψω!

Αποσυνδεδεμένος Mel83

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #763 στις: Νοέμβριος 20, 2022, 09:00:54 μμ »
Πιστεύω ότι όλους μας συμφέρει να γίνουν διορισμοί φέτος.Υπάρχουν άτομα που αν δεν διοριστούν  φέτος πιστεύω ότι θα εξακολουθήσουν να είναι ψηλά και στους καινούριους πίνακες ακόμη κι αν κάποιοι προσθέσουν προσόντα....Εχουν πολλά μόρια και λογικά θα προσθέσουν κι αυτοί κι άλλα....

Αποσυνδεδεμένος Mel83

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #764 στις: Νοέμβριος 20, 2022, 09:11:18 μμ »
Αν εργάζονταν 3 χρόνια είναι πολλά τα μόρια , συν ότι άλλο προσθέσουν βέβαια..  Δεν είναι λίγα..

Αποσυνδεδεμένος Mini1234

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 302
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #765 στις: Νοέμβριος 20, 2022, 09:50:57 μμ »
υπαρχει περιπτωση για διορισμους το 24 να παμε με αλλο συστημα και να την πατησουμε???

Αποσυνδεδεμένος Travel Girl

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 250
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #766 στις: Νοέμβριος 20, 2022, 11:15:35 μμ »
Συνάντηση ΣΑΤΕΑ-Διευθυντή ΕΑΕ: Μέρος των νέων Τμημάτων Ένταξης θα ανακοινωθούν, εκτός απροόπτου, πριν το νέο έτος!!

https://www.especial.gr/sinantisi-satea-dieuthinti-eae-nea-tmhmata-enta3is-tha-anakoinwthoun-prin-to-neo-etos/?fbclid=IwAR2em-dZ3j1RoljVVMg5iy1Nlm_OPIthWMuLI8959AyLSUT10zy_9nSqyHI

Αποσυνδεδεμένος nickmath

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 36
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #767 στις: Νοέμβριος 20, 2022, 11:21:23 μμ »
Δεν έχει νόημα να ζητάτε διορισμούς για το 2023 από νέους πίνακες για την γενικη.
1) Οι πίνακες οι παλιοί έχουν ισχύ ως τον Αυγουστο του 2023.
2) Εφόσον ακόμα δεν έχει βγεί νέα προκύρηξη για κατάθεση προσόντων κι αυτο δεν αναμένεται να γίνει ως το Γενάρη η εμπειρία έχει δείξει οτι με το ζόρι θα έχουν βγεί προσωρινοί. Από τους προσωρινούς θα πάρει αναπληρωτές το 2023-24.
3) Αίτημα όλων θα πρέπει να είναι να γίνουν διορισμοί! Από αυτό θα ωφεληθούν ΟΛΟΙ! Οι εκλογές πρέπει να λειτουργήσουν υπέρ μας. Κι αυτό θα γίνει με πίεση όποια κι αν είναι η κυβέρνηση.

Αποσυνδεδεμένος pedrinio23

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 81
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #768 στις: Νοέμβριος 20, 2022, 11:50:08 μμ »
Trust no one δε σκοπευω να περιμενω μεχρι το 26 για διορισμο! Οι διορισμοι με αυτους τ πινακες βολευουν αυτους π ειναι τωρα κοντα( γτ αν ανοιξουν οι πινακες θα πεσουν θεσεις αρκετες και θα πανε γ διορισμο 25 26 ) η που δε μπηκαν φετος για να μη φυγουν μακρυα γνωριζοντας η ελπιζοντας πως και αυτη τη χρονια θα γινουν με τους υπαρχοντες και θα εχουν πιθανοτητα διορισμου σε καλο μερος!!! Ο Καθενας την παρτη του και τον κλαδο του κοιταει ρεαλιστικα παντα trust no one!

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2863
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #769 στις: Νοέμβριος 21, 2022, 12:14:49 πμ »
Trust no one δε σκοπευω να περιμενω μεχρι το 26 για διορισμο! Οι διορισμοι με αυτους τ πινακες βολευουν αυτους π ειναι τωρα κοντα( γτ αν ανοιξουν οι πινακες θα πεσουν θεσεις αρκετες και θα πανε γ διορισμο 25 26 ) η που δε μπηκαν φετος για να μη φυγουν μακρυα γνωριζοντας η ελπιζοντας πως και αυτη τη χρονια θα γινουν με τους υπαρχοντες και θα εχουν πιθανοτητα διορισμου σε καλο μερος!!! Ο Καθενας την παρτη του και τον κλαδο του κοιταει ρεαλιστικα παντα trust no one!
Διορισμοί μόνιμου προσωπικού γίνουνται μόνον από οριστικούς. Άρα, αν γίνουν διορισμοί το '23, θα 'ναι απ' τους νυν. Γιατί δε ζητάς γραπτό αφού ανυπομονείς για διορισμό; Το παρόν σύστημα (του νόμου Γαβρόγλου) αποτελεί ιδιάζουσα αναδιαμορφούμενη- ανά τριετία- επετηρίδα μοριοδοτικού συνδυασμού προϋπηρεσίας και προσόντων.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 21, 2022, 12:18:05 πμ από leon. »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158559
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 441
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 4
Επισκέπτες: 288
Σύνολο: 292

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.112 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.