*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί και το 2023  (Αναγνώστηκε 852779 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kosks

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 193
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #812 στις: Νοέμβριος 25, 2022, 10:33:36 μμ »
Όταν λέτε "ΟΛΟΙ" εννοείτε αυτούς που είναι στις πρώτες θέσεις των πινάκων...για να μην κοροϊδευόμαστε μεταξύ μας...
Όσο για τους προσωρινούς οι οποίοι θα περιέχουν σίγουρα λάθη...δεν θα αδικηθούν εκεί συνάδελφοι που πιθανόν να μην μετρηθούν προσόντα...?


Παράθεση
1) Οι πίνακες οι παλιοί έχουν ισχύ ως τον Αυγουστο του 2023.
2) Εφόσον ακόμα δεν έχει βγεί νέα προκύρηξη για κατάθεση προσόντων κι αυτο δεν αναμένεται να γίνει ως το Γενάρη η εμπειρία έχει δείξει οτι με το ζόρι θα έχουν βγεί προσωρινοί. Από τους προσωρινούς θα πάρει αναπληρωτές το 2023-24.
3) Αίτημα όλων θα πρέπει να είναι να γίνουν διορισμοί! Από αυτό θα ωφεληθούν ΟΛΟΙ! Οι εκλογές πρέπει να λειτουργήσουν υπέρ μας. Κι αυτό θα γίνει με πίεση όποια κι αν είναι η κυβέρνηση.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:20:58 »

Αποσυνδεδεμένος nickmath

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 36
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #813 στις: Νοέμβριος 25, 2022, 10:59:01 μμ »
Όταν λέμε ΟΛΟΙ εννοούμε ΟΛΟΙ. Δεν ευνοείται κάνεις απ' το να μένει κόσμος αδιόριστος . Θέλω να μου εξηγήσετε. Οριστικούς δεν προλαβαίνουν να φτιάξουν. Μόνο προσωρινούς. Λέγονται προσωρινοί επειδή ακριβώς έχουν λάθη. Εξηγηστε μου λοιπόν. Επειδή δεν προλαβαίνουν να φτιάξουν οριστικούς να μη διοριστεί κανένας; Οι παλιοί πίνακες έχουν ισχύ ως τον Αύγουστο. Τι λογική είναι αυτή να ψοφήσει η κατσίκα του γείτονα; Ας γίνει έτσι λοιπόν να μην διοριστεί κανένας να ικανοποιηθείτε να κοιμόμαστε ήσυχοι . Άλλα πείτε μας με τι ικανοποιηθείτε. 

Αποσυνδεδεμένος kosks

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 193
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #814 στις: Νοέμβριος 25, 2022, 11:40:27 μμ »
Εγω δεν είμαι στους πίνακες καν πως με αφορά...? Αφήστε δε που και να μπω με 30.000+ κόσμο στην ειδικότητα μου δεν νομίζω οτι θα αλλάξει και τίποτα...

Οι διορισμοί οπως είπα αφορούν τα ρετιρέ των πινάκων δεν νομίζω να υπάρχει αντίρρηση σε αυτό.Αν το ξεχάσατε σας θυμίζω αυτό...






Όταν λέμε ΟΛΟΙ εννοούμε ΟΛΟΙ. Δεν ευνοείται κάνεις απ' το να μένει κόσμος αδιόριστος . Θέλω να μου εξηγήσετε. Οριστικούς δεν προλαβαίνουν να φτιάξουν. Μόνο προσωρινούς. Λέγονται προσωρινοί επειδή ακριβώς έχουν λάθη. Εξηγηστε μου λοιπόν. Επειδή δεν προλαβαίνουν να φτιάξουν οριστικούς να μη διοριστεί κανένας; Οι παλιοί πίνακες έχουν ισχύ ως τον Αύγουστο. Τι λογική είναι αυτή να ψοφήσει η κατσίκα του γείτονα; Ας γίνει έτσι λοιπόν να μην διοριστεί κανένας να ικανοποιηθείτε να κοιμόμαστε ήσυχοι . Άλλα πείτε μας με τι ικανοποιηθείτε.

Αποσυνδεδεμένος Πρωτοβάθμια

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 146
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #815 στις: Νοέμβριος 26, 2022, 11:07:16 πμ »
Μόνο γκρίνια, καμμια προταση για το τι θα κάνουμε? Οι διορισμοί συμφέρουν όλους!!! Ας ενωθεί πια αυτός ο κλάδος και ας μια φορά πραξει τα δέοντα χωρίς τσακωμούς και αντιμαχιες. Ξαναλέω όλοι τηλέφωνα και πιεση βουλευτών από Δευτέρα

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:20:58 »

Αποσυνδεδεμένος tolakis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1542
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #816 στις: Νοέμβριος 26, 2022, 07:36:07 μμ »
Φαίνεται ότι το θέμα σύστασης νέων οργανικών θέσεων και διορισμών δεν έχει ακουμπήσει καθόλου τους συλλόγους.. ειδικα  ο ΣΑΚΕΑ συλλογος που ήταν παρών στην συνάντηση με κοπτση στις 11-7-2022 ήδη πάμε για τον 5ο μηνα δεν έχει κάποια ενημέρωση. Γνώμη μου είναι η προσωπική παρέμβαση στους τοπικούς άρχοντες δημαρχους-περιφερειαρχες-βουλευτες.

Αποσυνδεδεμένος Mini1234

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 302
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #817 στις: Νοέμβριος 27, 2022, 12:28:47 μμ »
Διορισμοι, αυξησεις μισθων, συσταση οργανικων σε ολες τις ειδικοτητες γενικης και ειδικης αγωγης, οχι στον γραπτο διαγωνισμο. 4 πραγματα που ειναι αφορμη να ενωθουν ολοι οι κλαδοι

Αποσυνδεδεμένος tolakis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1542
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #818 στις: Νοέμβριος 27, 2022, 05:36:32 μμ »
Συμφωνώ και στα 4...εγω το μόνο που θα πω είναι ότι η πίεση πρέπει να φύγει από την πλευρά της κυρίας υπουργού και να πάει προς την πλευρά του ίδιου του πρωθυπουργού και για να φτάσει στον κύριο Μητσοτάκη μόνο μέσω παραγόντων όπως βουλευτές κτλ.. ο κύκλος κεραμεως έκλεισε.. ακόμη και με  κυβέρνηση ΝΔ ή κεραμεως είναι εκτός.

Αποσυνδεδεμένος ΑΘΗΝΑ07

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 61
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #819 στις: Νοέμβριος 28, 2022, 02:42:34 μμ »
Συμφωνώ και στα 4...εγω το μόνο που θα πω είναι ότι η πίεση πρέπει να φύγει από την πλευρά της κυρίας υπουργού και να πάει προς την πλευρά του ίδιου του πρωθυπουργού και για να φτάσει στον κύριο Μητσοτάκη μόνο μέσω παραγόντων όπως βουλευτές κτλ.. ο κύκλος κεραμεως έκλεισε.. ακόμη και με  κυβέρνηση ΝΔ ή κεραμεως είναι εκτός.


Συμφωνώ κι εγώ με όλα!!

Αποσυνδεδεμένος nickmath

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 36
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #820 στις: Νοέμβριος 30, 2022, 03:44:10 μμ »
Ο ΠΑΣΑΔ έκανε υπόμνημα προς το υπουργείο για την διενέργεια μόνιμων διορισμών στην εκπαίδευση....

Συνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3962
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #821 στις: Νοέμβριος 30, 2022, 05:50:25 μμ »
Ο ΠΑΣΑΔ έκανε υπόμνημα προς το υπουργείο για την διενέργεια μόνιμων διορισμών στην εκπαίδευση....

Ο ΠΑΣΑΔ καλά έκανε. Οι υπόλοιποι σύλλογοι της Πρωτοβάθμιας κοιμούνται και θα διοριστούν δάσκαλοι και στα τελευταία 800 ακάλυπτα από πέρσι οργανικά κενά και θα κάνουν ακόμη περισσότεροι από αυτούς εικαστικά, θεατρική αγωγή, μουσική κι ό,τι άλλο προέβλεπε το αίσχος του Φίλη που έκρινε συνταγματικό το ΣτΕ.

Αποσυνδεδεμένος nickmath

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 36
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #822 στις: Νοέμβριος 30, 2022, 07:21:13 μμ »
Aν κοιμάται η υπόλοιπη πρωτοβάθμια τότε η δευτεροβάθμια τι κάνει; Καμία πρωτοβουλία από συλλόγους.

Αποσυνδεδεμένος Maribelle

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 404
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εκπαιδευτικός
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #823 στις: Νοέμβριος 30, 2022, 09:07:40 μμ »
Ο ΠΑΣΑΔ έκανε υπόμνημα προς το υπουργείο για την διενέργεια μόνιμων διορισμών στην εκπαίδευση....

Το ίδιο έχει κάνει εδώ και καιρό με δελτία τύπου και η ΠΕΑΔ, μαζί με αίτημα για ίδρυση νέων οργανικών στη Δευτεροβάθμια!

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #824 στις: Δεκέμβριος 01, 2022, 08:55:47 πμ »
Το ίδιο έχει κάνει εδώ και καιρό με δελτία τύπου και η ΠΕΑΔ, μαζί με αίτημα για ίδρυση νέων οργανικών στη Δευτεροβάθμια!

Δεν έχω διαβάσει το συγκεκριμένο δελτίο τύπου, ούτε κι συμμετέχω προφανώς στις (όποιες) συζητήσεις με το υπουργείο. Απλά ήθελα να πω ότι στη Δευτεροβάθμια, το ζήτημα μπαίνει περισσότερο στη βάση του 'να υπολογίζονται τα οργανικά κενά με τρόπο που ν' ανταποκρίνεται στην πραγματική εικόνα/πραγματικές ελλείψεις κλπ', παρά της ίδρυσης οργανικών, καθώς η ίδρυση οργανικών είναι κάτι που μπορεί να γίνει μόνο στην πρωτοβάθμια.

Αποσυνδεδεμένος kapoioskapoukapote

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2362
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω η παιδεία (μας)!
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #825 στις: Δεκέμβριος 01, 2022, 09:04:02 πμ »
Δεν έχω διαβάσει το συγκεκριμένο δελτίο τύπου, ούτε κι συμμετέχω προφανώς στις (όποιες) συζητήσεις με το υπουργείο. Απλά ήθελα να πω ότι στη Δευτεροβάθμια, το ζήτημα μπαίνει περισσότερο στη βάση του 'να υπολογίζονται τα οργανικά κενά με τρόπο που ν' ανταποκρίνεται στην πραγματική εικόνα/πραγματικές ελλείψεις κλπ', παρά της ίδρυσης οργανικών, καθώς η ίδρυση οργανικών είναι κάτι που μπορεί να γίνει μόνο στην πρωτοβάθμια.
Έχεις απόλυτο δίκιο.

Το ίδιο έχει κάνει εδώ και καιρό με δελτία τύπου και η ΠΕΑΔ, μαζί με αίτημα για ίδρυση νέων οργανικών στη Δευτεροβάθμια!

Έχει λάβει η ΠΕΑΔ κάποια απάντηση σχετικά;

Έχω την εντύπωση ότι δεν "κινείται φύλλο" ή είναι η ιδέα μου;
Οι άνθρωποι γεννιούνται αμόρφωτοι, όχι ηλίθιοι. Γίνονται ηλίθιοι με την εκπαίδευση.
Μπέρτραντ Ράσελ

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32277
  • Τελευταία: ΤΣΕΦΙ
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158512
  • Σύνολο θεμάτων: 19197
  • Σε σύνδεση σήμερα: 471
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 438
Σύνολο: 453

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.127 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.