*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί και το 2023  (Αναγνώστηκε 866035 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Μαρία Αθηναιου

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 158
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #5432 στις: Ιούνιος 16, 2023, 06:22:54 μμ »
Υπάρχουν αρκετοί (ενδεικτικά αναφέρω ότι στους πρώτους 80 στον κύριο πίνακα των ΠΕ70, υπάρχουν 13 ήδη διορισμένοι). Δεν πρόκειται ωστόσο να κάθομαι να σβήνω έναν-έναν. Γι'αυτό τον λόγο είναι ανοιχτοί για λήψη οι πίνακες. Για να τους κατεβάζετε και να τους επεξεργάζεστε όπως θέλετε. Από την εμπειρία μου, οι πιθανοί διορισμένοι ήδη έχουν ταυτότητα που ξεκινάει από ΑΝ και μετά (ΑΝ, ΑΟ, ΑΠ κλπ).
Θες να μπούμε να βρούμε ο καθένας το όνομα του και να το σβήσουμε; Θα βοηθούσε κάπως; Πιο πολύ για τα παιδιά που θέλουν να ξέρουν όσο καλύτερα γίνεται τη θέση τους στον πίνακα

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:12:42 »

Αποσυνδεδεμένος Μαρία Αθηναιου

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 158
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #5433 στις: Ιούνιος 16, 2023, 06:27:06 μμ »
Εμένα Μ έχεις ήδη αφαιρέσει, αλλά θα τανε καλό όλοι να βοηθουσαμε σ αυτό.

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4005
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #5434 στις: Ιούνιος 16, 2023, 06:32:58 μμ »
Θες να μπούμε να βρούμε ο καθένας το όνομα του και να το σβήσουμε; Θα βοηθούσε κάπως; Πιο πολύ για τα παιδιά που θέλουν να ξέρουν όσο καλύτερα γίνεται τη θέση τους στον πίνακα

Όχι, γιατί θα γίνουν λάθη και θα σβηστούν άτομα που δεν πρέπει. Αν το ανοίξω προς επεξεργασία, θα είναι για όλους και θα γίνει ο κακός χαμός. Κατά τη γνώμη μου, αυτό έχει νόημα να το κάνει κάποιος που είναι κοντά σε θέση διορισμού. Όχι όλοι.

Εδώ είναι όλοι οι διορισμοί που έχουν γίνει από το 2020 ως τώρα. Λείπουν κάποιοι που είτε δεν υπήρχαν στους οριστικούς πίνακες (αλλά μόνο στους αναμορφωμένους) και κάποιοι που στον πίνακα τους το πεδίο ταυτότητα ήταν κενό.
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UiEs4MPL3jVGlAw5ozO7IrNruMK7M79w8wNqj_xPfD0/edit?usp=sharing

Υ.Γ. επειδή έχω διαβάσει διάφορα χαζά περί προσωπικών δεδομένων, να πω ότι οι αριθμοί ταυτότητας όσων έχουν διοριστεί έχουν αντληθεί από τους δημοσιευμένους πίνακες του ΑΣΕΠ.

Αποσυνδεδεμένος Μαρία Αθηναιου

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 158
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #5435 στις: Ιούνιος 16, 2023, 06:35:07 μμ »
Κι αυτή η κίνηση από μόνη της, είναι εξαιρετική. Βοηθάει πολύ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:12:42 »

Αποσυνδεδεμένος killbee

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 100
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #5436 στις: Ιούνιος 16, 2023, 08:04:01 μμ »
Καλή τοποθέτηση σε όλους. Εύχομαι η ειδική αγωγή να μην είναι εμβόλιμη με ψήγματα διορισμών του χρόνου. Για μένα το ταξίδι του αναπληρωτή τελειώνει φέτος...

Αποσυνδεδεμένος VilBel

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 62
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #5437 στις: Ιούνιος 16, 2023, 10:30:00 μμ »
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1zRZb-klWsQaeRAbk-Dce9-vP4pRee34yBV2UZBO_GjQ/edit?usp=sharing

- Η εκκαθάριση έγινε με βάση τον αριθμό ταυτότητας. Κάτι που σημαίνει ότι αν κάποιος διορίστηκε με διαφορετικό αριθμό ταυτότητας από αυτόν που βρίσκεται στους οριστικούς πίνακες, δεν έχει αφαιρεθεί.
- Έχουν αφαιρεθεί όλοι όσοι έχουν διοριστεί, ανεξάρτητα από την ειδικότητα στην οποία διορίστηκαν (δηλαδή αν είχαν και 2ο πτυχίο ή διορίστηκαν στη γενική, έχουν αφαιρεθεί από όλους τους πίνακες στους οποίους περίεχονταν).
- Έχουν υπολογιστεί όλοι οι διορισμοί από το 2020 μέχρι και τους πρόσφατους φετινούς διορισμούς στη γενική.

Σ' ευχαριστούμε πολύ για την προσπάθεια! Οι πίνακες έχουν λαθάκια, ωστόσο. Επί παραδείγματι το δικό μου όνομα δεν υπάρχει ενώ δεν είμαι διορισμένοι και το όνομά μου συμπεριλαμβάνεται κανονικά στους οριστικούς πίνακες.

Συνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2253
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #5438 στις: Ιούνιος 16, 2023, 10:48:51 μμ »
Σ' ευχαριστούμε πολύ για την προσπάθεια! Οι πίνακες έχουν λαθάκια, ωστόσο. Επί παραδείγματι το δικό μου όνομα δεν υπάρχει ενώ δεν είμαι διορισμένοι και το όνομά μου συμπεριλαμβάνεται κανονικά στους οριστικούς πίνακες.

Το ίδιο γίνεται κάθε μα κάθε φορά. Βγάζει ο trust πίνακες και λέει ο άνθρωπος με ποιά μεθοδολογία τους έβγαλε και με ποιό τρόπο. Ο ίδιος λέει οτι ναι σίγουρα υπάρχουν λάθη. Δεν καταλαβαίνω τι νόημα έχει λοιπόν να γράφει κάποιος αυτό που έγραψες παραπάνω συγκεκριμμένα για εσένα. Δεν το λέω μόνο για σένα. Πάντα θα πεί κάποιος: ναι αλλά έχουν λάθη......ναι αλλά εγώ δεν είμαι μέσα........ναι αλλά εγώ είμαι μέσα.....κτλ κτλ κτλ.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 16, 2023, 10:53:14 μμ από victor123 »

Αποσυνδεδεμένος ioannasol

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 135
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μόνιμη Εκπαιδευτικός
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #5439 στις: Ιούνιος 17, 2023, 10:13:09 πμ »
Αν υπάρχουν οι λέξεις respect και esteem ή admiration αυτές ανήκουν σε μέλη του πδε όπως Patreas και trust no one. Ευτυχώς που υπάρχουν αυτοί οι συνάδελφοι που κοπιάζουν και ενημερώνουν. :-* :-* :-* :-*  Χίλια ευχαριστώ συνάδελφοι για τα όσα κάνετε και τον κόπο σας. Σας αξίζουν τα καλύτερα.

Αποσυνδεδεμένος Mini1234

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 309
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #5440 στις: Ιούνιος 17, 2023, 03:49:35 μμ »
Υπαρχει περιπτωση οι αριθμοι διορισμων ειδικης να αλλαξουν και να αυξηθουν;  :'( ειναι τραγικα μικρα τα νουμερα..

Αποσυνδεδεμένος ΒΑΡΒΑΡΑ

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 74
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #5441 στις: Ιούνιος 17, 2023, 05:33:55 μμ »
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1zRZb-klWsQaeRAbk-Dce9-vP4pRee34yBV2UZBO_GjQ/edit?usp=sharing

- Η εκκαθάριση έγινε με βάση τον αριθμό ταυτότητας. Κάτι που σημαίνει ότι αν κάποιος διορίστηκε με διαφορετικό αριθμό ταυτότητας από αυτόν που βρίσκεται στους οριστικούς πίνακες, δεν έχει αφαιρεθεί.
- Έχουν αφαιρεθεί όλοι όσοι έχουν διοριστεί, ανεξάρτητα από την ειδικότητα στην οποία διορίστηκαν (δηλαδή αν είχαν και 2ο πτυχίο ή διορίστηκαν στη γενική, έχουν αφαιρεθεί από όλους τους πίνακες στους οποίους περίεχονταν).
- Έχουν υπολογιστεί όλοι οι διορισμοί από το 2020 μέχρι και τους πρόσφατους φετινούς διορισμούς στη γενική.
Κάπου γράφετε ότι μπορούμε να τούς επεξεργαστούμε ή κάνω λάθος; Διότι δεν το κατόρθωσα. Στους ΠΕ78 ΕΑΕ Κύριους πάντως το νούμερο 3 είναι διορισμένο.

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4005
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #5442 στις: Ιούνιος 17, 2023, 05:43:27 μμ »
Κάπου γράφετε ότι μπορούμε να τούς επεξεργαστούμε ή κάνω λάθος; Διότι δεν το κατόρθωσα. Στους ΠΕ78 ΕΑΕ Κύριους πάντως το νούμερο 3 είναι διορισμένο.

Όχι, δε μπορείτε να τους επεξεργαστείτε. Μπορείτε όμως να τους κατεβάσετε στον υπολογιστή σας και να τους επεξεργαστείτε εκεί.

Πολύς κόσμος είναι διορισμένος. Αν αρχίσουμε το "το νούμερο 3 είναι διορισμένο", ενώ μου πήρε 10 λεπτά να φτιάξω τους πίνακες, θα μου πάρει 1 χρόνο να σβήνω όποιον βρίσκει ο καθένας.

Αποσυνδεδεμένος ΒΑΡΒΑΡΑ

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 74
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #5443 στις: Ιούνιος 17, 2023, 05:46:53 μμ »
Όχι, δε μπορείτε να τους επεξεργαστείτε. Μπορείτε όμως να τους κατεβάσετε στον υπολογιστή σας και να τους επεξεργαστείτε εκεί.

Πολύς κόσμος είναι διορισμένος. Αν αρχίσουμε το "το νούμερο 3 είναι διορισμένο", ενώ μου πήρε 10 λεπτά να φτιάξω τους πίνακες, θα μου πάρει 1 χρόνο να σβήνω όποιον βρίσκει ο καθένας.
Συγγνώμη δεν ήθελα να υποτιμήσω την εργασία σας και σάς ευχαριστούμε.

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4005
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #5444 στις: Ιούνιος 17, 2023, 05:52:08 μμ »
Συγγνώμη δεν ήθελα να υποτιμήσω την εργασία σας και σάς ευχαριστούμε.

Δε θεώρησα ότι την υποτίμησες, μην ανησυχείς. Απλά εξηγώ ότι είναι αδύνατον να το κάνω αυτό για όλες τις ειδικότητες. Έγραψα έναν τρόπο να κάνετε αντιπαραβολή με τους διορισμούς που έχουν γίνει πέρσι και φέτος. Κι έγραψα και ποιους να ψάξετε. Γι'αυτό έχω ελεύθερους για λήψη τους πίνακες. Οι άλλοι τους γεμίζουν με υδατογραφήματα και τους κλειδώνουν 800 φορές, λες κι είναι τα μυστικά του κράτους. Μπείτε από έναν υπολογιστή, κατεβάστε τους και μπορείτε να κάνετε μετά ό,τι θέλετε.

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4005
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #5445 στις: Ιούνιος 17, 2023, 06:42:52 μμ »
Απορία: Το ΦΕΚ διορισμού της Ειδικής το 2020 βγήκε 19/8. Αν κάποιος αρνήθηκε διορισμό, αποκλείεται για 3 χρόνια. Τα 3 χρόνια πότε συμπληρώνονται;

Υ.Γ. Των ΕΕΠ-ΕΒΠ το 2020 είχε βγει τον Απρίλιο. Αν κάποιος είχε αρνηθεί τότε, τώρα έχει δικαίωμα κανονικά να διοριστεί. Άρα κακώς τους έχω αφαιρέσει από τους εκκαθαρισμένους (αν υπήρξαν δηλαδή).

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159817
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 374
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 345
Σύνολο: 355

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.061 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.