*

Αποστολέας Θέμα: B Φάση Αναπληρωτών 2022-23  (Αναγνώστηκε 135327 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος elranna

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2313
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02, ΠΕ40- Μπορώ να ξαναγίνω μαθήτρια;
    • Προφίλ
Απ: B Φάση Αναπληρωτών 2022-23
« Απάντηση #140 στις: Σεπτέμβριος 05, 2022, 03:27:54 μμ »
Εμένα πάλι κάπως όμως μου φαίνεται περίεργο. Έβαλε δηλαδή το πτυχίο υπολογιστή στα μοριοδοτούμενα πάνω πάνω στην αιτηση και δεν έβαλε το μεταπτυχιακό;
Αν κατάλαβα καλά αυτό εννοείται ότι μπορεί να έχει γίνει. Εν πάση περιπτώσει δεν μπορούμε να ξέρουμε αλλά σίγουρα με αυτά που βλέπουμε το άγχος αυξάνεται.

Ένας τίτλος σπουδών μπορεί να μοριοδοτηθεί παραπάνω από μια φορά. Το δικαιολογητικό επισυνάπτεται μια φορά και επικυρώνεται στον ΟΠΣΥΔ, αλλά πρέπει να συμπληρωθούν παραπάνω από ένα κουτάκια στην αίτηση του ΑΣΕΠ. Μόνο ό,τι συμπληρώνεται σωστά στην αίτηση του ΑΣΕΠ μοριοδοτείται. Οι περιπτώσεις που αναφέρετε μάλλον έχουν προκύψει ως εξής: δηλώθηκε σωστά το μεταπτυχιακό για ένταξη στους πίνακες, αλλά δεν δηλώθηκε ξανά πιο κάτω, στο κουτάκι που πρέπει να δηλωθεί ο αριθμός 1 ή 2 ανάλογα.

Σκέψου και το εξής: αν είχε γίνει η δήλωση σωστά, θα είχαν οι συγκεκριμένοι υποψήφιοι +20 μόρια.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 05, 2022, 03:29:46 μμ από elranna »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: B Φάση Αναπληρωτών 2022-23
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:46:12 »

Αποσυνδεδεμένος peni

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: B Φάση Αναπληρωτών 2022-23
« Απάντηση #141 στις: Σεπτέμβριος 05, 2022, 03:39:58 μμ »
Στον εκκαθαρισμενο κύριο νουμερα από 135 έως 140. Δεν έχουν μτπχ και εχουν σύνολο μορίων χωρίς το +20 του μτπχ. Δλδ δηλωσε πως το έχει, μπήκε στον κύριο αλλά ταυτόχρονα δεν μετρησαν τα 20 μορια, σωστα?
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 05, 2022, 03:42:56 μμ από peni »

Αποσυνδεδεμένος elranna

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2313
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02, ΠΕ40- Μπορώ να ξαναγίνω μαθήτρια;
    • Προφίλ
Απ: B Φάση Αναπληρωτών 2022-23
« Απάντηση #142 στις: Σεπτέμβριος 05, 2022, 03:58:17 μμ »
Στον εκκαθαρισμενο κύριο νουμερα από 135 έως 140. Δεν έχουν μτπχ και εχουν σύνολο μορίων χωρίς το +20 του μτπχ. Δλδ δηλωσε πως το έχει, μπήκε στον κύριο αλλά ταυτόχρονα δεν μετρησαν τα 20 μορια, σωστα?

Το μεταπτυχιακό κάνει 2 πράματα. Ένα σε βάζει στον κύριο πίνακα και δύο δίνει 20 μόρια. Αυτά τα δύο πρέπει να δηλωθούν χωριστά στην αίτηση του ΑΣΕΠ, ενώ το δικαιολογητικό που επικυρώνεται στον ΟΠΣΥΔ είναι ένα. Μπορεί να δηλωθεί μόνο το ένα και όχι το άλλο -από αφηρημάδα, αμέλεια, απροσεξία. Πού να δεις πόσοι δάσκαλοι -και με τρελά μόρια κάποιοι- είναι στον πάτο του πίνακα, γιατί αμέλησαν να δηλώσουν χωριστά την παιδαγωγική επάρκεια!!!

Αποσυνδεδεμένος LiK

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 736
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: B Φάση Αναπληρωτών 2022-23
« Απάντηση #143 στις: Σεπτέμβριος 05, 2022, 04:52:57 μμ »
Εμένα πάλι κάπως όμως μου φαίνεται περίεργο. Έβαλε δηλαδή το πτυχίο υπολογιστή στα μοριοδοτούμενα πάνω πάνω στην αιτηση και δεν έβαλε το μεταπτυχιακό;
Αν κατάλαβα καλά αυτό εννοείται ότι μπορεί να έχει γίνει. Εν πάση περιπτώσει δεν μπορούμε να ξέρουμε αλλά σίγουρα με αυτά που βλέπουμε το άγχος αυξάνεται.
Επειδή το δήλωσε μία φορά ως προσόν για την ένταξη, ίσως δεν κατάλαβε ότι έπρεπε να το ξαναδηλώσει για να πάρει τα ανίιστοιχα μόρια.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: B Φάση Αναπληρωτών 2022-23
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:46:12 »

Αποσυνδεδεμένος LiK

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 736
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: B Φάση Αναπληρωτών 2022-23
« Απάντηση #144 στις: Σεπτέμβριος 05, 2022, 05:01:54 μμ »
Το μεταπτυχιακό κάνει 2 πράματα. Ένα σε βάζει στον κύριο πίνακα και δύο δίνει 20 μόρια. Αυτά τα δύο πρέπει να δηλωθούν χωριστά στην αίτηση του ΑΣΕΠ, ενώ το δικαιολογητικό που επικυρώνεται στον ΟΠΣΥΔ είναι ένα. Μπορεί να δηλωθεί μόνο το ένα και όχι το άλλο -από αφηρημάδα, αμέλεια, απροσεξία. Πού να δεις πόσοι δάσκαλοι -και με τρελά μόρια κάποιοι- είναι στον πάτο του πίνακα, γιατί αμέλησαν να δηλώσουν χωριστά την παιδαγωγική επάρκεια!!!
Παράλειψη των υποψηφίων αλλά παράλειψη και του συστήματος του ΑΣΕΠ, θα μπορούσε να πει κάποιος...

Αποσυνδεδεμένος LiK

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 736
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: B Φάση Αναπληρωτών 2022-23
« Απάντηση #145 στις: Σεπτέμβριος 05, 2022, 05:16:41 μμ »
Μπορεί να κατέθεσαν το μεταπτυχιακό για ένταξη στον κύριο πίνακα αλλά να μην το δήλωσαν για μοριοδότηση. Τα δύο πράγματα είναι ανεξάρτητα στη δήλωση του ΑΣΕΠ.

Το ίδιο ισχύει για τα σεμνινάρια.
Ναι
Δεν το είχα σκεφτεί πριν το πεις
Ευχαριστούμε

Αποσυνδεδεμένος Des_mix

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 35
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: B Φάση Αναπληρωτών 2022-23
« Απάντηση #146 στις: Σεπτέμβριος 05, 2022, 05:34:44 μμ »
Διαβάζω για απίστευτα περιστατικα που συμβαίνουν με τις τοποθετήσεις των εκπαιδευτικών της Α φάσης, καθώς σε πολλες διευθύνσεις βγαίνουν υπεράριθμοι ή θα "ξεμείνουν" αν δεν λειτουργήσει το διευρυμένο ολοήμερο.
 Η απορία μου και ο φόβος μου ειναι αν υπάρχει περίπτωση αυτό να επηρεάσει την Β φάση.. Πχ να μπουν οι υπεράριθμοι στα ΖΕΠ ή να καλυψουν τις άδειες πιυ θα προκύψουν...

Συνδεδεμένος tapeino anaplirotaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 41
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: B Φάση Αναπληρωτών 2022-23
« Απάντηση #147 στις: Σεπτέμβριος 05, 2022, 05:46:02 μμ »
Διαβάζω για απίστευτα περιστατικα που συμβαίνουν με τις τοποθετήσεις των εκπαιδευτικών της Α φάσης, καθώς σε πολλες διευθύνσεις βγαίνουν υπεράριθμοι ή θα "ξεμείνουν" αν δεν λειτουργήσει το διευρυμένο ολοήμερο.
 Η απορία μου και ο φόβος μου ειναι αν υπάρχει περίπτωση αυτό να επηρεάσει την Β φάση.. Πχ να μπουν οι υπεράριθμοι στα ΖΕΠ ή να καλυψουν τις άδειες πιυ θα προκύψουν...

Διαβάζω τα ίδια κι εγώ και ομολογώ πως πρώτη χρονιά είμαι τόσο αγχωμένη.
Πιστεύω πως τυχόν άδειες που θα προκύψουν, ναι θα τις καλύψουν.
Για τα ΖΕΠ ο κωδικός πρόσληψης είναι συγκεκριμένος, οπότε θέλω να πιστεύω ότι τα ΖΕΠ δεν θα επηρεαστούν.
Πάντως -όπως βλέπω τα πράγματα προς το παρόν- η β φάση θα είναι μάλλον μικρή και κουτσουρεμενη.

Αποσυνδεδεμένος Des_mix

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 35
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: B Φάση Αναπληρωτών 2022-23
« Απάντηση #148 στις: Σεπτέμβριος 05, 2022, 06:21:16 μμ »
Αχ από αυτους όλα τα περιμενω πια.. Και το διευρυμενο υποτίθεται θα είχε ξεχωριστό κωδικό σαν προγραμμα αλλά είδαμε.. Μακάρι να μη βγουν αληθινοί οι φόβοι μας..
Διαβάζω τα ίδια κι εγώ και ομολογώ πως πρώτη χρονιά είμαι τόσο αγχωμένη.
Πιστεύω πως τυχόν άδειες που θα προκύψουν, ναι θα τις καλύψουν.
Για τα ΖΕΠ ο κωδικός πρόσληψης είναι συγκεκριμένος, οπότε θέλω να πιστεύω ότι τα ΖΕΠ δεν θα επηρεαστούν.
Πάντως -όπως βλέπω τα πράγματα προς το παρόν- η β φάση θα είναι μάλλον μικρή και κουτσουρεμενη.

Αποσυνδεδεμένος steliosberna88

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
B Φάση Αναπληρωτών 2022-23
« Απάντηση #149 στις: Σεπτέμβριος 05, 2022, 07:03:20 μμ »
Patrea μπορείς να υπολογίσεις στην κλάδο ΠΕ.04.05 αν θα πάρει άτομα στην δεύτερη φάση στην παράλληλη στήριξη και Τ.Ε που σύμφωνα με τα δικά σου στοιχεία είναι ακόμα 11 κενά και 8 κενά αντίστοιχα που είχαν δηλωθεί στην α φάση;;; Σε ευχαριστώ

Συνδεδεμένος tapeino anaplirotaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 41
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: B Φάση Αναπληρωτών 2022-23
« Απάντηση #150 στις: Σεπτέμβριος 05, 2022, 07:30:31 μμ »
Αχ από αυτους όλα τα περιμενω πια.. Και το διευρυμενο υποτίθεται θα είχε ξεχωριστό κωδικό σαν προγραμμα αλλά είδαμε.. Μακάρι να μη βγουν αληθινοί οι φόβοι μας..

Έχεις δίκιο....δεν ξέρω ειλικρινά...φέτος η μόνη χρονιά που λόγω ψυχολογικής κυρίως κούρασης έβαλα μόνο δύο περιοχές και πολύ φοβάμαι ότι θα την πατήσω και θα σιχτιριζω τον εαυτο μου.....δυσπρόσιτα μόνο με βλέπω του χρόνου 😭😭

Αποσυνδεδεμένος Des_mix

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 35
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: B Φάση Αναπληρωτών 2022-23
« Απάντηση #151 στις: Σεπτέμβριος 05, 2022, 08:40:25 μμ »
Ακριβώς, μα ακριβώς στην ίδια φάση κι εγώ.. Η περιορισμενη δήλωση θα μας καταστρέψει φέτος σε συνδυασμό με τις απερισκεψίες τους!! Σου ευχομαι καλά αποτελέσματα στην Β φάση!
Έχεις δίκιο....δεν ξέρω ειλικρινά...φέτος η μόνη χρονιά που λόγω ψυχολογικής κυρίως κούρασης έβαλα μόνο δύο περιοχές και πολύ φοβάμαι ότι θα την πατήσω και θα σιχτιριζω τον εαυτο μου.....δυσπρόσιτα μόνο με βλέπω του χρόνου 😭😭

Συνδεδεμένος tapeino anaplirotaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 41
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: B Φάση Αναπληρωτών 2022-23
« Απάντηση #152 στις: Σεπτέμβριος 05, 2022, 09:26:32 μμ »
Ακριβώς, μα ακριβώς στην ίδια φάση κι εγώ.. Η περιορισμενη δήλωση θα μας καταστρέψει φέτος σε συνδυασμό με τις απερισκεψίες τους!! Σου ευχομαι καλά αποτελέσματα στην Β φάση!

Επίσης!! Σου εύχομαι στην πρώτη σου επιλογή (στη β φάση) 😅😅

Αποσυνδεδεμένος menandros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1345
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: B Φάση Αναπληρωτών 2022-23
« Απάντηση #153 στις: Σεπτέμβριος 05, 2022, 10:13:07 μμ »
για να γελάσουμε λιγάκι  https://www.youtube.com/watch?v=WqFnHGqMbvQ

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159577
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 369
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 25
Επισκέπτες: 338
Σύνολο: 363

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.113 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.