*

Αποστολέας Θέμα: B Φάση Αναπληρωτών 2022-23  (Αναγνώστηκε 135333 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Συνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3995
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: B Φάση Αναπληρωτών 2022-23
« Απάντηση #602 στις: Οκτώβριος 02, 2022, 10:44:19 πμ »
Διορθώθηκαν οι πίνακες. Ζητώ συγνώμη. Επιπλέον 2 καινούριοι πίνακες αναπληρωτών για τα όργανα των ΠΕ79.01 και ΤΕ16:

Πίνακας Αναπληρωτών ΠΕ79.01 (διάφορα όργανα)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ywGbAFjEC5F5vDJepAcc-acsvsRzL0cCT2hrjtz2uCI/edit?usp=sharing

Πίνακας Αναπληρωτών ΤΕ16 (διάφορα όργανα)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1bb__IGhCvvANYr0ChMEPhAk5yrMf3r902RHhOYBhkJQ/edit?usp=sharing

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: B Φάση Αναπληρωτών 2022-23
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:38:35 »

Αποσυνδεδεμένος Kalliope D.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 210
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: B Φάση Αναπληρωτών 2022-23
« Απάντηση #603 στις: Οκτώβριος 02, 2022, 12:15:50 μμ »
Κάθε ΜΚ είναι 59 € μικτά, 35 € καθαρά (αυτό εξαρτάται και από τις κρατήσεις που γίνονται, οι οποίες αυξάνονται όσο μεγαλώνει ο μισθός).

Ναι, ξεκινάς με ΜΚ 1 και έπειτα προστίθενται:
2 ΜΚ για το πρώτο μεταπτυχιακό (το δεύτερο δεν δίνει ΜΚ)
4 ΜΚ το διδακτορικό
1 ΜΚ για κάθε 24 μήνες δημόσιας προϋπηρεσίας (δεν έχει σημασία αν είναι είναι διδακτική ή όχι).
Η ξένη γλώσσα δεν δίνει επιπλέον ΜΚ.

Πολλές σχολές με 5ετή φοίτηση χορηγούν για το 5ο έτος intergrated master. Πρέπει να δεις αν έχει εγκριθεί για τη δική σου σχολή.
Μπορείς να ζητήσεις άδεια από το ΠΥΣΔΕ για να κάνεις μαθήματα στο Πανεπιστήμιο 3 ώρες την εβδομάδα. Δεν υπάρχει ασυμβίβαστο.

Για όποιον γνωρίζει.. Επειδή δεν κατάλαβα.. Θα μπορούσε να μετρήσει για ΜΚ, η προϋπηρεσία μου ως διοικητική υπάλληλος σε δημόσιο φορέα;;; Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος miki

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 218
  • Φύλο: Γυναίκα
  • :)
    • Προφίλ
Απ: B Φάση Αναπληρωτών 2022-23
« Απάντηση #604 στις: Οκτώβριος 02, 2022, 12:27:17 μμ »
Με όσα βλέπετε στους φιλολόγους ειδικής μέχρι Ιανουάριο ποιο νούμερο πιστεύετε θα φτάσει χωρίς μπραιλ και νοηματική φυσικά.

Αχχχ πονεμένη ιστοριία.. έφθασε 1501 αν δε κανω λάθος τώρα.. εγώ αμφιβάλλω αν θα φθάσει κ εμάς ως το Γενάρη που ρωτάς...μακάρι να κάνω λάθος αλλά από δω κ πέρα περιμένω διψήφιες προσλήψεις...

Αποσυνδεδεμένος Napa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 33
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: B Φάση Αναπληρωτών 2022-23
« Απάντηση #605 στις: Οκτώβριος 02, 2022, 01:34:06 μμ »
Που θα δουμε τους πινακες; ειναι ευκολο να τους ανεβασεις αλλη  μια;
Πε03

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: B Φάση Αναπληρωτών 2022-23
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:38:35 »

Αποσυνδεδεμένος Βebis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 153
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: B Φάση Αναπληρωτών 2022-23
« Απάντηση #606 στις: Οκτώβριος 02, 2022, 03:18:58 μμ »
Αξίζει κάποιος να πάει αναπληρωτής σε άλλο νομό, αρκετά μακριά, από τον τόπο κατοικίας του;

Βασικά, είμαι παντρεμένος με παιδί.  Δεν περίμενα το διορισμό μου τώρα.  Το παιδί θα μείνει πίσω να το κρατάει η σύζυγος μου, που και αυτή όμως εργάζεται το πρωί.  Ως τώρα το κρατούσα εγώ το πρωί για κάποιες ώρες.  Τώρα όμως θα υπάρχει πρόβλημα.  Είναι λίγες οι μέρες να βρούμε μια λύση.
Επίσης, εγώ έχω διδακτορικό και πολυετή έρευνα με δημοσιεύσεις και συνέδρια.  Δεν είναι κάπως (ξενέρωτο) σοκ, να το πω, να πάω να διδάξω σε πχ επαλ?

Με όλο το σεβασμό, χωρίς να θέλω να προσβάλω κανένα ή το θεσμό της εκπαίδευσης, θα ήθελα να ακούσω εν συντομία κάποιες προτάσεις / παρατηρήσεις… Είναι ανρθώπινο πιστέυω, και άλλοι θα βιώνουν παρόμοια διλήματα ...
 :o
Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος Apostoliasp

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 28
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: B Φάση Αναπληρωτών 2022-23
« Απάντηση #607 στις: Οκτώβριος 02, 2022, 03:46:28 μμ »
Bebis, αν έχεις μια δουλειά με καλά λεφτά ή σπουδές με προοπτική και εκτός εκπαιδευσης, για μένα, δεν αξίζει. Απλά με προβληματίζει αυτό που λες για το ΕΠΑΛ.. Δηλαδή αν ήταν σε γενικό θα πήγαινες;

Αποσυνδεδεμένος English

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1440
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: B Φάση Αναπληρωτών 2022-23
« Απάντηση #608 στις: Οκτώβριος 02, 2022, 04:07:11 μμ »
Αξίζει κάποιος να πάει αναπληρωτής σε άλλο νομό, αρκετά μακριά, από τον τόπο κατοικίας του;

Βασικά, είμαι παντρεμένος με παιδί.  Δεν περίμενα το διορισμό μου τώρα.  Το παιδί θα μείνει πίσω να το κρατάει η σύζυγος μου, που και αυτή όμως εργάζεται το πρωί.  Ως τώρα το κρατούσα εγώ το πρωί για κάποιες ώρες.  Τώρα όμως θα υπάρχει πρόβλημα.  Είναι λίγες οι μέρες να βρούμε μια λύση.
Επίσης, εγώ έχω διδακτορικό και πολυετή έρευνα με δημοσιεύσεις και συνέδρια.  Δεν είναι κάπως (ξενέρωτο) σοκ, να το πω, να πάω να διδάξω σε πχ επαλ?

Με όλο το σεβασμό, χωρίς να θέλω να προσβάλω κανένα ή το θεσμό της εκπαίδευσης, θα ήθελα να ακούσω εν συντομία κάποιες προτάσεις / παρατηρήσεις… Είναι ανρθώπινο πιστέυω, και άλλοι θα βιώνουν παρόμοια διλήματα ...
 :o
Ευχαριστώ!
Καταρχήν μιλάμε για αναπλήρωση, όχι διορισμό. Αν δεν πας, ναι μεν θα έχεις την ποινή αλλά μπορείς στο μέλλον να ξαναδηλώσεις για αναπλήρωση ή διορισμό. Αν εργάζεσαι και η δουλειά σου είναι κάτι που σου αρέσει και με ικανοποιητικές για σένα απολαβές, δε νομίζω πως θα είναι μεγάλο το κόστος του να μην αναλάβεις υπηρεσία ως αναπληρωτής. 
Επίσης, αν έχεις άλλες προοπτικές εκτός εκπαίδευσης που σε ενθουσιάζουν περισσότερο, καλύτερα να στραφείς προς τα εκεί, κατά τη γνώμη μου.
Τώρα για το αν είναι σοκ να πας να διδάξεις σε ΕΠΑΛ (δεν ξέρω αν σε προβληματίζει ο συγκεκριμένος τύπος σχολείου ή αναφέρεσαι γενικά στην πρωτοβάθμια/δευτεροβάθμια εκπαίδευση) έχοντας διδακτορικό, αυτό είναι κάτι που καθένας βλέπει διαφορετικά. Μπορεί να είναι θέμα ιδεολογίας, φιλοδοξιών, στόχων, ευκαιριών που έχει κάποιος, βιοπορισμού μιας και κάποιος πρέπει να ζήσει καθώς το διδακτορικό δεν τρώγεται ούτε πληρώνει τα έξοδά του ή και συνδυασμός όλων αυτών.
Φυσικά και το θέμα παιδιού και οικογένειας είναι εξίσου σημαντικό και θα πρέπει να υπολογίσετε τις συνέπειες στην καθημερινότητα της οικογένειας είτε δεχτείς είτε αρνηθείς τη θέση.

Αποσυνδεδεμένος Thea74

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 102
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: B Φάση Αναπληρωτών 2022-23
« Απάντηση #609 στις: Οκτώβριος 02, 2022, 05:39:06 μμ »
Διορθώθηκαν οι πίνακες. Ζητώ συγνώμη. Επιπλέον 2 καινούριοι πίνακες αναπληρωτών για τα όργανα των ΠΕ79.01 και ΤΕ16:

Πίνακας Αναπληρωτών ΠΕ79.01 (διάφορα όργανα)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ywGbAFjEC5F5vDJepAcc-acsvsRzL0cCT2hrjtz2uCI/edit?usp=sharing

Πίνακας Αναπληρωτών ΤΕ16 (διάφορα όργανα)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1bb__IGhCvvANYr0ChMEPhAk5yrMf3r902RHhOYBhkJQ/edit?usp=sharing
παρακαλώ ανεβάζετε τουσ διορθωμένους πε02 γενικής ::

Συνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3995
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: B Φάση Αναπληρωτών 2022-23
« Απάντηση #610 στις: Οκτώβριος 02, 2022, 05:52:11 μμ »

Αποσυνδεδεμένος AV

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 28
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: B Φάση Αναπληρωτών 2022-23
« Απάντηση #611 στις: Οκτώβριος 02, 2022, 06:58:38 μμ »
Αξίζει κάποιος να πάει αναπληρωτής σε άλλο νομό, αρκετά μακριά, από τον τόπο κατοικίας του;

Βασικά, είμαι παντρεμένος με παιδί.  Δεν περίμενα το διορισμό μου τώρα.  Το παιδί θα μείνει πίσω να το κρατάει η σύζυγος μου, που και αυτή όμως εργάζεται το πρωί.  Ως τώρα το κρατούσα εγώ το πρωί για κάποιες ώρες.  Τώρα όμως θα υπάρχει πρόβλημα.  Είναι λίγες οι μέρες να βρούμε μια λύση.
Επίσης, εγώ έχω διδακτορικό και πολυετή έρευνα με δημοσιεύσεις και συνέδρια.  Δεν είναι κάπως (ξενέρωτο) σοκ, να το πω, να πάω να διδάξω σε πχ επαλ?

Με όλο το σεβασμό, χωρίς να θέλω να προσβάλω κανένα ή το θεσμό της εκπαίδευσης, θα ήθελα να ακούσω εν συντομία κάποιες προτάσεις / παρατηρήσεις… Είναι ανρθώπινο πιστέυω, και άλλοι θα βιώνουν παρόμοια διλήματα ...
 :o
Ευχαριστώ!

Κανέναν δεν προσβάλεις, τη γνώμη σου εκφράζεις.
Δεν αξίζει τον κόπο με τίποτα, κατ' εμέ. Ειδικά αν έχεις ήδη κάποια άλλη απασχόληση που πρωτίστως σου αρέσει και βιοπορίζεσαι απ' αυτή, μην μπαίνεις καν στο δίλημμα.
Με τέτοιο βιογραφικό και προσόντα να σε τρέχουν σε 4-5 διαφορετικά σχολεία στην καλύτερη, ούτε κατά διάνοια δεν θα το έκανα.
Μόνιμος, ναι, να το σκεφτείς και να το αξιολογήσεις. Να πεις ότι αυτή είναι η δουλειά μου πλέον και πορεύομαι με αυτή. Έχω πάρα πολλούς φίλους και γνωστούς που αρνήθηκαν να παρουσιαστούν σε αυτές τις 2 πρώτες φάσεις, καθώς η μετακίνηση σε μακρινές αποστάσεις και ένα σωρό διαφορετικά σχολεία, κρίθηκαν ασύμφορα τόσο οικονομικά, όσο και ψυχολογικά.

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: B Φάση Αναπληρωτών 2022-23
« Απάντηση #612 στις: Οκτώβριος 02, 2022, 07:35:00 μμ »
Για όποιον γνωρίζει.. Επειδή δεν κατάλαβα.. Θα μπορούσε να μετρήσει για ΜΚ, η προϋπηρεσία μου ως διοικητική υπάλληλος σε δημόσιο φορέα;;; Ευχαριστώ!
Οποιαδήποτε δημόσια προϋπηρεσία έχετε αποκτήσει πρέπει να την καταθέσετε στο ΠΥΣΔΕ σας για να υπολογιστεί το σωστό ΜΚ.
Ξέρω γεωπόνους εκπαιδευτικούς που πήραν ΜΚ από προϋπηρεσία που είχαν ως συμβασιούχοι στο ΟΠΕΚΕΠΕ και στον ΕΛΓΑ.

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: B Φάση Αναπληρωτών 2022-23
« Απάντηση #613 στις: Οκτώβριος 02, 2022, 07:37:56 μμ »
Βλέπω στους πίνακες των αναπληρωτών, στη στήλη 4, αναφέρεται ο μεταπτυχιακός τίτλος σπουδών.  Κάποιοι μοριοδοτούνται με 20 και άλλοι με 28. Με 20 είναι το πρώτο μεταπτυχιακό και 28 το δεύτερο?

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.
Το πρώτο μεταπτυχιακό δίνει 20 μόρια και το δεύτερο 8. Όσοι έχουν δύο μεταπτυχιακά παίρνουν 28 μόρια συνολικά.

Αποσυνδεδεμένος Kalliope D.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 210
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: B Φάση Αναπληρωτών 2022-23
« Απάντηση #614 στις: Οκτώβριος 02, 2022, 07:59:36 μμ »
Οποιαδήποτε δημόσια προϋπηρεσία έχετε αποκτήσει πρέπει να την καταθέσετε στο ΠΥΣΔΕ σας για να υπολογιστεί το σωστό ΜΚ.
Ξέρω γεωπόνους εκπαιδευτικούς που πήραν ΜΚ από προϋπηρεσία που είχαν ως συμβασιούχοι στο ΟΠΕΚΕΠΕ και στον ΕΛΓΑ.

Σας ευχαριστώ πολύ!

Αποσυνδεδεμένος despeir

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: B Φάση Αναπληρωτών 2022-23
« Απάντηση #615 στις: Οκτώβριος 02, 2022, 09:28:11 μμ »
Εργάζομαι σε ιδιωτική επιχείρηση και με κάλεσαν. Μέχρι πότε θα πρέπει να παραιτηθώ;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159588
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 386
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 23
Επισκέπτες: 349
Σύνολο: 372

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.094 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.