*

Αποστολέας Θέμα: Γραπτό Σύστημα Διορισμών  (Αναγνώστηκε 97808 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος PPE

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1208
    • Προφίλ
Απ: Γραπτό Σύστημα Διορισμών
« Απάντηση #406 στις: Αύγουστος 02, 2023, 03:11:05 μμ »
Το καλοκαιρι του 24 οι διορισμοι θα γινουν με τους πιβακες ετσι;; δεν προλαβαινουν για κατι αλλο θελω να πιστευω..

Αυτή την απορία έχω κι εγώ...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γραπτό Σύστημα Διορισμών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:17:51 »

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2253
    • Προφίλ
Απ: Γραπτό Σύστημα Διορισμών
« Απάντηση #407 στις: Αύγουστος 02, 2023, 04:45:28 μμ »
Το καλοκαιρι του 24 οι διορισμοι θα γινουν με τους πιβακες ετσι;; δεν προλαβαινουν για κατι αλλο θελω να πιστευω..

Αυτή την απορία έχω κι εγώ...

Από τη στιγμή που θα βγουν οι οριστικοί έχουν ισχύ για 2 επόμενα σχολικά έτη. Αρα ναι οποίοι διορισμοί για το 24-25 και 25-26 θα γίνουν 1000% από τους οριστικούς.

Αποσυνδεδεμένος Slayer

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γραπτό Σύστημα Διορισμών
« Απάντηση #408 στις: Αύγουστος 02, 2023, 08:20:10 μμ »
Από τη στιγμή που θα βγουν οι οριστικοί έχουν ισχύ για 2 επόμενα σχολικά έτη. Αρα ναι οποίοι διορισμοί για το 24-25 και 25-26 θα γίνουν 1000% από τους οριστικούς.


Ναι αλλά της ειδικής έχουν ισχύ μέχρι το Μάιο του 2025 περίπου. Εγώ δεν έχω καταλάβει τι θα κάνουν. Γιατί δε βγαίνουν να πουν ακριβώς; Απλά μας τρομάζουν; Πότε θα γίνει γραπτός; Για τους μόνιμους διορισμούς θα μοριοδοτουνται και τα προσόντα μαζί με τον βαθμό από τον γραπτό ΑΣΕΠ; Θα παίρνει ταυτόχρονα μόνιμους και από τον πίνακα αναπληρωτών χωρίς ΑΣΕΠ και από τον ΑΣΕΠ τύπου μισούς  μισούς. Επίσης αν θα προσμετρηθούν και προσόντα θα είναι αυτά των τωρινών πινάκων ή θα ανοίξει να ξανά καταθέσουμε; Πχ αν εγώ κάνω 2ο μεταπτυχιακό και δώσω ΑΣΕΠ θα προσμετρηθεί ή θα μείνουν με τα τωρινά προσόντα;
Αβεβαιότητα στο φουλ νιώθω.

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2253
    • Προφίλ
Απ: Γραπτό Σύστημα Διορισμών
« Απάντηση #409 στις: Αύγουστος 02, 2023, 08:42:47 μμ »

Ναι αλλά της ειδικής έχουν ισχύ μέχρι το Μάιο του 2025 περίπου. Εγώ δεν έχω καταλάβει τι θα κάνουν. Γιατί δε βγαίνουν να πουν ακριβώς; Απλά μας τρομάζουν; Πότε θα γίνει γραπτός; Για τους μόνιμους διορισμούς θα μοριοδοτουνται και τα προσόντα μαζί με τον βαθμό από τον γραπτό ΑΣΕΠ; Θα παίρνει ταυτόχρονα μόνιμους και από τον πίνακα αναπληρωτών χωρίς ΑΣΕΠ και από τον ΑΣΕΠ τύπου μισούς  μισούς. Επίσης αν θα προσμετρηθούν και προσόντα θα είναι αυτά των τωρινών πινάκων ή θα ανοίξει να ξανά καταθέσουμε; Πχ αν εγώ κάνω 2ο μεταπτυχιακό και δώσω ΑΣΕΠ θα προσμετρηθεί ή θα μείνουν με τα τωρινά προσόντα;
Αβεβαιότητα στο φουλ νιώθω.

Μέχρι να λήξουν οι διορισμοί θα γίνονται απο αυτούς. Όσο για την αβεβαιότητα που νιώθεις για αυτό ακριβώς το κάνουν. Για να νιώθεις αβεβαιότητα. Αν υπήρχε σοβαρό και οργανωμένο κράτος θα έλεγε: το τάδε σύστημα θα ισχύει για τα επόμενα 10 χρόνια. Κατά τη γνώμη μου αν το δούμε σφαιρικά και όχι τι μας συμφέρει είναι καλύτερο να υπάρχει το ίδιο σύστημα διορισμών, όποιο και να είναι αυτό (προσοντολόγιο, επετηρίδα ή οποιοδήποτε άλλο θέλετε). Αλλιώς να το πώ: το χειρότερο σύστημα να έχεις για 10 χρόνια είναι καλύτερα απο το να έχεις κάτι καλύτερο το οποίο όμως αλλάζει κάθε λίγο. Στην πρώτη περίπτωση κάποιος κάνει τα κουμάντα του, τα ζυγίζει και ή βουτάει ή αλλάζει επάγγελμα. Στην δεύτερη περίπτωση είσαι όμηρος των ορέξεων κάποιου άλλου και μια τρέχεις να μαζέψεις χαρτιά, μετά να διαβάσεις, μετά,,,,,,,,

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γραπτό Σύστημα Διορισμών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:17:51 »

Αποσυνδεδεμένος Mini1234

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 309
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γραπτό Σύστημα Διορισμών
« Απάντηση #410 στις: Αύγουστος 02, 2023, 11:27:53 μμ »
Eπιτελους μια σωστη τοποθετηση!!! Κρεμομαστε απο τις ορεξεις του καθενος

Αποσυνδεδεμένος John Wick

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 48
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών 2024
« Απάντηση #411 στις: Αύγουστος 03, 2023, 12:56:53 πμ »
Το θέμα είναι νέο σύστημα διορισμών 2024. Όχι γραπτός ΑΣΕΠ. Επίσης άσε τις ειρωνείες για αναδρομικό ΑΣΕΠ.  Κάθε άσχετο μήνυμα θα διαγράφεται. Επίσης σταματήστε τις προσωπικές κόντρες. Δεν θα ασχολούμαστε οι διαχειριστές με 10αδες αναφορές κάθε μέρα. Θα κλειδώσει το θέμα αν συνεχιστεί η κατάσταση αυτή.
το θεμα εηταν  νεο συστημα 2024. Οχι διορισμοι του 23. ΚΑι τωρα μάλισταβλεπω το έκανες "Γραπτο συστημα διορισμων" !!!!!!!!!!! Αρα τι μου την λες; Αν εβλεπες ειχαν κανει σχόλια πιο πριν για το πότε θα βγει το φεκ των διορισμων του 23. Ο λογος δηλαδη που κλείδωσαν το θεμα "διορισμοι 23" . Δεν ειδα να τα διαγραφεις. Προσωπικη κοντρα δεν εχω με κανεναν,μην το λες σε μενα. Επισης ουτε μια αναφορα δεν εχω κανει. Αρα ειτε με μπερδευεις με αλλον ή εχεις κατι μαζι μου. Και στις δυο περιπτωσεις με αδικεις , παρολο που εγω σεβάστηκα μια παρακληση για μυστικοτητα  που αφορα την πληροφορηση που εχει η σελιδα αυτη.  Στο θεμα λοιπον του γραπτου τασσομαι υπερ μονο εαν γραψουν κι ολοι οι υπάρχοντες εκπαιδευτικοί . Καμια ειρωνεία , την άποψη μου λεω. Το "μάλωμά" σου σε αυτους που προκαλουν προβλημα , οχι σε μενα. Γνωριζομαστε ολοι ,καλο ειναι να μιλαμε πιο προσεκτικα , όπως δια ζώσης δηλαδή.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 03, 2023, 12:58:25 πμ από John Wick »

Αποσυνδεδεμένος kosks

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 196
    • Προφίλ
Απ: Γραπτό Σύστημα Διορισμών
« Απάντηση #412 στις: Αύγουστος 03, 2023, 08:56:30 πμ »
Πήρα σε γνωστό φροντιστήριο της Αθήνας αυτό που αρχίζει απο g***... και μου είπανε οτι ο διαγωνισμός θα γίνει τελη του 24 αρχές του 25 διότι τότε λήγουν και οι πίνακες της ειδικής. To νέο σύστημα θα ψηφισθεί αρχές του 24...

Αποσυνδεδεμένος Μενέλαος

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 34
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γραπτό Σύστημα Διορισμών
« Απάντηση #413 στις: Αύγουστος 03, 2023, 09:03:45 πμ »
Τα φροντιστήρια πάντως φαίνονται ενημερωμένα για τα καθέκαστα...
Μήπως να απευθυνόμαστε σε αυτά αντί στους επίσημους φορείς;
Κάτι δεν πάει καλά.

Αποσυνδεδεμένος Μενέλαος

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 34
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γραπτό Σύστημα Διορισμών
« Απάντηση #414 στις: Αύγουστος 03, 2023, 09:06:28 πμ »
Το ότι λήγουν οσονούπω οι πίνακες της ειδικής δεν σημαίνει κατ΄ ανάγκη ότι πρέπει να επισπευσθεί ο γραπτός. Μπορούν να παρατείνουν την ισχύ τους.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 03, 2023, 09:09:17 πμ από Μενέλαος »

Αποσυνδεδεμένος typos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 53
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γραπτό Σύστημα Διορισμών
« Απάντηση #415 στις: Αύγουστος 03, 2023, 09:13:56 πμ »
Τα φροντιστήρια πάντως φαίνονται ενημερωμένα για τα καθέκαστα...
Μήπως να απευθυνόμαστε σε αυτά αντί στους επίσημους φορείς;
Κάτι δεν πάει καλά.

Λογικό μου φαίνεται….
Φροντιστήρια και κολλέγια προνομιακοί συνομιλητές
Με ποιον αλλον να μιλήσουν…….με τον εκπαιδευτικό που για ένα ακόμη
Καλοκαίρι προσπαθεί να μαντέψει τα λόγια της Πυθίας ;;;;
 

Αποσυνδεδεμένος kosks

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 196
    • Προφίλ
Απ: Γραπτό Σύστημα Διορισμών
« Απάντηση #416 στις: Αύγουστος 03, 2023, 10:30:51 πμ »
Ναι, άλλα θα προσμετράται το 2ο μεταπτυχιακό...στο νέο σύστημα...? Και εγώ στο ίδιο δίλημμα είμαι... Γι αυτό λέω ότι οι κυβερνώντες πρέπει να καταλάβουν ότι το νέο σύστημα πρέπει να δεθεί στην δημοσιότητα άμεσα...



Ναι αλλά της ειδικής έχουν ισχύ μέχρι το Μάιο του 2025 περίπου. Εγώ δεν έχω καταλάβει τι θα κάνουν. Γιατί δε βγαίνουν να πουν ακριβώς; Απλά μας τρομάζουν; Πότε θα γίνει γραπτός; Για τους μόνιμους διορισμούς θα μοριοδοτουνται και τα προσόντα μαζί με τον βαθμό από τον γραπτό ΑΣΕΠ; Θα παίρνει ταυτόχρονα μόνιμους και από τον πίνακα αναπληρωτών χωρίς ΑΣΕΠ και από τον ΑΣΕΠ τύπου μισούς  μισούς. Επίσης αν θα προσμετρηθούν και προσόντα θα είναι αυτά των τωρινών πινάκων ή θα ανοίξει να ξανά καταθέσουμε; Πχ αν εγώ κάνω 2ο μεταπτυχιακό και δώσω ΑΣΕΠ θα προσμετρηθεί ή θα μείνουν με τα τωρινά προσόντα;
Αβεβαιότητα στο φουλ νιώθω.

Αποσυνδεδεμένος antonispe20

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 171
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών 2024
« Απάντηση #417 στις: Αύγουστος 03, 2023, 11:06:06 πμ »
το θεμα εηταν  νεο συστημα 2024. Οχι διορισμοι του 23. ΚΑι τωρα μάλισταβλεπω το έκανες "Γραπτο συστημα διορισμων" !!!!!!!!!!! Αρα τι μου την λες; Αν εβλεπες ειχαν κανει σχόλια πιο πριν για το πότε θα βγει το φεκ των διορισμων του 23. Ο λογος δηλαδη που κλείδωσαν το θεμα "διορισμοι 23" . Δεν ειδα να τα διαγραφεις. Προσωπικη κοντρα δεν εχω με κανεναν,μην το λες σε μενα. Επισης ουτε μια αναφορα δεν εχω κανει. Αρα ειτε με μπερδευεις με αλλον ή εχεις κατι μαζι μου. Και στις δυο περιπτωσεις με αδικεις , παρολο που εγω σεβάστηκα μια παρακληση για μυστικοτητα  που αφορα την πληροφορηση που εχει η σελιδα αυτη.  Στο θεμα λοιπον του γραπτου τασσομαι υπερ μονο εαν γραψουν κι ολοι οι υπάρχοντες εκπαιδευτικοί . Καμια ειρωνεία , την άποψη μου λεω. Το "μάλωμά" σου σε αυτους που προκαλουν προβλημα , οχι σε μενα. Γνωριζομαστε ολοι ,καλο ειναι να μιλαμε πιο προσεκτικα , όπως δια ζώσης δηλαδή.

Τι ψάχνεις να βρεις? Εμένα μου έστειλε μήνυμα ο victor ότι κρύβομαι πίσω και από τον δικό σου λογαριασμό.
Επίσης μου διέγραψαν όλα τα μηνύματα στα όποια δεν προσέβαλα κανέναν.
Αντιθέτως αρκετοί μου μίλησαν προσβλητικά και υποτιμητικά. Προφανώς υπάρχουν δυο μέτρα και δυο σταθμά από τον victor.
Μήπως να επιλειφθούν οι διαχειριστές;
Απλά είχα διαφορετική άποψη, οπότε το να είσαι moderator σου δίνει εξουσία την οποία χρησιμοποιείς όταν βλέπεις διαφορετικές απόψεις που χαλάνε το εδώ αφήγημα.

ΥΓ. Έχω κρατήσει αντίγραφο του μηνύματος αυτού. Αν διαγραφεί παρακαλώ να ενημερωθώ ποιον ή ποιους κανόνες του φόρουμ παραβιάζει, αλλιώς προσθέστε και έναν κανόνα που να λέει ότι οποιαδήποτε άποψη δεν είναι αρεστή διαγράφεται.


Αποσυνδεδεμένος Fani 35

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 811
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η ζωή είναι μπροστά...
    • Προφίλ
Απ: Γραπτό Σύστημα Διορισμών
« Απάντηση #418 στις: Αύγουστος 03, 2023, 11:07:10 πμ »
Τα φροντιστήρια αναζητούν πάντα πελάτες...το θέμα μετά τις δηλώσεις είναι ο διαγωνισμός (αν γίνει)θα απευθύνεται σε όλους; ή θα γίνει για την μερίδα των νέων πτυχιούχων;

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2253
    • Προφίλ
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών 2024
« Απάντηση #419 στις: Αύγουστος 03, 2023, 11:56:49 πμ »
το θεμα εηταν  νεο συστημα 2024. Οχι διορισμοι του 23. ΚΑι τωρα μάλισταβλεπω το έκανες "Γραπτο συστημα διορισμων" !!!!!!!!!!! Αρα τι μου την λες; Αν εβλεπες ειχαν κανει σχόλια πιο πριν για το πότε θα βγει το φεκ των διορισμων του 23. Ο λογος δηλαδη που κλείδωσαν το θεμα "διορισμοι 23" . Δεν ειδα να τα διαγραφεις. Προσωπικη κοντρα δεν εχω με κανεναν,μην το λες σε μενα. Επισης ουτε μια αναφορα δεν εχω κανει. Αρα ειτε με μπερδευεις με αλλον ή εχεις κατι μαζι μου. Και στις δυο περιπτωσεις με αδικεις , παρολο που εγω σεβάστηκα μια παρακληση για μυστικοτητα  που αφορα την πληροφορηση που εχει η σελιδα αυτη.  Στο θεμα λοιπον του γραπτου τασσομαι υπερ μονο εαν γραψουν κι ολοι οι υπάρχοντες εκπαιδευτικοί . Καμια ειρωνεία , την άποψη μου λεω. Το "μάλωμά" σου σε αυτους που προκαλουν προβλημα , οχι σε μενα. Γνωριζομαστε ολοι ,καλο ειναι να μιλαμε πιο προσεκτικα , όπως δια ζώσης δηλαδή.

Δεν σε ξέρω, ούτε έχω κάτι μαζί σου. Ούτε αναφέρουν ειδικά σε εσένα. Γενικότερα μιλούσα. Για τις αναφορές πάλι μιλούσα γενικότερα ότι γίνεται χαμός. Για κάθε σχεδόν μήνυμα που γράφεις εσύ και οποιαδήποτε άλλος έρχεται αναφορά από κάποιον άλλον.  Τέλος δεν μάλωσα κανένα. Τους κανόνες είπα α τηρούμε  όλοι μας.

Υ.Γ. Όσο αφορά δεν έκανα κανένα θέμα Γραπτό σύστημα διορισμών, ούτε άλλαξα κάτι εγώ.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 03, 2023, 12:05:12 μμ από victor123 »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159833
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 566
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 562
Σύνολο: 568

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.091 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.